GEVOEL hun je delen met de test van de wereld ST. r i V Hunst met kerst !S wnBiestop ht F Hl Ik J 495, I M3 urn ?4 pagina 10 Donderdag 22 december 1994 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER ÏHff Foto: Geert van Loon NG NG NG NG D-17.00 uur len op nber "Ik wil mensen op een spoor zetten, inzicht verschaffen." Annelies van Biesbergen houdt van duidelijke titels, zoals 'Vrede' bij het hierbij afgebeelde kunstwerk. "Deels werk ik heel figuratief, zoals dat duifje, maar dat legt er ook wat humor of zelfs cynisme in. Ik houd wel een beetje van een dubbele bodem. De kijker kan het heus zelf wel interpreteren." MU 495,- MU 540,- MU 595,- 9U 925,- Itextiel likanten apsystemen 013-353676 Z/o Manier van kijken Dat de vergelijking met Picasso zich opdringt bij het zien van 'Vrede', deert Van Biesbergen niet, maar helemaal gelukkig is ze er ook niet mee. "Dat zou je kunnen zeggen over elke kunstenaar die figuratief werkt. Picasso heeft ongekende vernieuwing gebracht in de vormgeving. Ik voel natuurlijk wel verwantschap: het gaat om een manier van kijken, hoe je dingen wilt vertalen in verf of in de lijn van een tekening. Het is wat minder gedetailleerd, je werkt met grotere vlakken, wat momumentaler." "Inspiratie vind ik dichtbij, in wat De thematiek van haar werk omschrijft Van Biesbergen als "de emoties van mensen. Ik begrijp een aantal dingen die gebeuren niet en denk er vaak over na wat je je medemensen kunt toewensen. Gevoel hoef je niet in jezelf te houden; dat kun je delen met de rest van de wereld. Daarom maak ik ook graag portretten waarop je achterliggende gevoelens ziet als woede of vreugde." "Op dit werk zie je twee universele koppen van een man en een vrouw. De vredesboog verenigt die mensen. Maar daar blijft het niet bij: de boog gaat ook uit het beeld en legt zo een verbinding met de wereld. Voor mij is dit een manier om het begrip vrede uit te drukken." stek igmatras met >eide zijden tussenvormen zijn. Eerst ben je bezig met het abstracte: kleuren, lijnen en de werking daarvan. Op een gegeven moment kun je daar zo mee omgaan dat het figuratief wordt, zonder dat het een plaatje of een illustratie is." "Hoe ik een onderwerp aanpak, hangt af van het beeld dat ik voor ogen heb, het materiaal, de techniek of van een combinatie van die factoren. Je kunt ook spelen met de uitdrukkingsvorm die bij bepaalde materialen hoort. Ik ben iemand die veel uitprobeert: ik wil dingen overhoop halen en leg mezelf niet teveel beperkingen op." sen 3, Boxtel aag Utrecht Montfoort Het is inmiddels traditie: de Tilburgse Koerier brengt in het kerstnummer werk van een jonge Tilburgse kunstenaar. Dit jaar werd in overleg met Jan Spit van galerie Artikel hiervoor Annelies van Biesbergen (30) benaderd. Samen met haar kozen we voor 'Vrede', het eerste uit een serie met dezelfde titel, gemaakt in 1990. Van Biesbergen vervaardigde dit werk in een gemengde techniek met inkt, acrylverf, krijt en gescheurd, bedrukt papier. Speciaal voor deze gelegenheid maakte de kunstenaar van 'Vrede' (1een zeefdruk op 250-grams Fabrianopapier in een oplage van vijftig exemplaren. Het materiaal voor deze achtkleurendruk werd ter beschikking gesteld door Druma Loreti. De zeefdruk is voor 250 gulden te koop bij galerie Artikel, Wilhelminapark 38 tel. 013-353151 Tot de jaarwisseling geldt een speciale prijs van 195 gulden. Galerie Artikel is in de kerstweek geopend op woensdag 28, donderdag 29, vrijdag 30 en zaterdag 31 december van 12.00 tot 17.30 uur. rzijde met e met 200 tretchtijk "Lti-Tï je in de krant leest of op tv ziet. Ook als ik door de stad fiets, blijf ik gespitst op het beeld. Het blijft steeds verrassend hoe je met materiaal kunt uitdrukken wat je bezighoudt." "Een eigen stijl ontwikkelen gaat niet vanzelf. Maar ik ben er ook niet elke dag bewust mee bezig, anders wordt je werk te thematisch, te bedacht. Wel weet ik dat het figuratieve al van jongs af aan in me zit. In Utrecht, waar ik mijn opleiding begon, was dat taboe. Op de Tilburgse Academie voor Beeldende Vorming, waar ik verder ben gegaan na het eerste jaar, heb ik ontdekt hoe te werken en waarmee, dat er is S.G.40

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 11