IL Overzichtelijk en eenvoudig liet s Dit is een publikatie van het gemeentebestuur van Tilburg Een gezamenlijke belastingaanslag 2 iEN ieding: 1 EXTRA Belasting betalen in 1995: er gaat veel veranderen H.P BA e Donderdag 15 december 1994 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER i4 pagina 10 emeentenieuws 013-353676 Let op uw brievenbus is S.G.40 Aanvragen kwijtschelding Diverse aanslagen voor gemeentelijke belastingen: met ingang van 1 995 verleden tijd. Tarieven gemeentelijke belastingen 1995 i het of u Wat moet u betalen? zee termijnen van Belastingskrant /oor Afvalstoffenheffing ingt. >5 (fl. 37,87 van april 1995 tot en met maart 1996 ruiker, waarde onroerend goed fl. 105.000,-, Wet waardering onroerende zaken i aan elangi ing is JTEN IG IG textiel i kanten ipsystemen iuze vrouwen Box fashion s, casual als eding raat 22 137727 reste- Igac- rkwaï it van ..gebit zordt Informatii Wilt u meer ir kerstdag )PEN in 11.00- 7.00 uur itie informatie over: iting >nd lond volgende hond(en) ie voordelen van incasso eens op een iordelen zijn met de maart e van de i aange- jnaal iterj oevers w< eigenaren van en de ingeze- 57735 .00-16.00 uur ia 1 januari 1995 voo andeel een aanslag oeheersingsomslag maanden later betaalt u het i rende bedrag via een vervolj ceptgiro. Re Cebr«i U betaa... OZBG fl. 177,80 (35 Xfl. 5,08) ASH fl. 276,60 Totaal fl. 454,40 Inden fl. 227,20 tische incasso fl. reentelijke belastingen u wordt aangeslagen is afhan- ïven of u eigenaar, gebruiker/huurder of eigenaar, tuurder van een woning/gebouw bent. I 2 irde onroerend goed fl. 105.000, -, geen hond Rekei Eiger I hond II beta? HB fl. lx. RRA fl. 1 OZBEfl. OZBG fl. ASH fl. 276, Totaal fl. 921 Betaling via 2x2 maanden automatische intact opnt De Domr. 2 Zaken. Dezt op werkdagen be .00 tot 12.00 uur en v >.00 uur op het tele ur 04116 - 57735. fl. 181,25 in mei en in juli 1995 incasso fl. 30,21 van april 1995 tot en met maart In 1 997 ziet de rioolwaterzuivering in Tilburg Noord er zo uit (foto-montage Idee Beeld) fl. 464,45 in mei en in juli 1995 incasso fl. 77,41 van april 1995 tot en met maart 1996 Gemeente draagt afvalwaterzuiverings installaties over aan waterschap De Dommel Betalen in gelijkblijvr Kiest u moet u maande rslag in van uw rekening af te scl.. betaling Dat doet u door gebruik te van de groene machtigings Betalen in twee termijnen van twee maanden Wanneer u kiest voor deze betaal wijze dan ontvangt u tegelijkertijd 'e gecombineerde aan:' - een acceptgiro voor t eerste termijn. Twee de nieuwe wijze van belasting betalen neem dan contact op met: DAZ, afdeling middelen, tel. 013-429275 de afvalwaterzuiveringsbijdrage neem dan contact op met: Waterschap de Dommel, tel. 04116-57^'’' op werkdagen van 9.00-12.00 en 14. gaat betalen. De januari verlaagd heffing (en van d elders op de gom In de maander. stoffenheffing schuift drie aanslag gem Daarop ziet deze heffinp april 1995 U Rekenvoorbeeld 1 Eigenaar, waarde onroerend goed fl. 105.000,-, geen hond U betaalt: RRA fl. 140,60 OZBE fl. 221,90 (35 x fl. 6,34) Totaal fl. 362,50 Betaling via: 2x2 maanden automatische 1996 betalen aan hondenbelasting, rioolaansluitrecht, onroerende zaakbelastingen en afvalstoffen heffing. Tilburgse bedrijven ontvangen nog wel een afzonder lijke aanslag voor de rioolafvoer- rechten, retributie- en precario rechten en de afvalwaterzuiveringsbijdrage 1994. Bover 9 riool waarin verd. De verschillende belastingen Het uitvoeren van de waterschap- staken kost veel geld. Dit geld wordt opgebracht door de De keuze is wellicht afhankelijk van de hoogte van de diverse bedragen. De rekenvoorbeelden op deze pagina kunnen de keuze vergemakkelijken. Daarnaast kunt u df automatische ii rijtje zetten. Die vo< onder andere: - spreiding van betaling door verlenging van de betalingster mijnen - geen bijkot door banke gebrachte ven van accei - geen acht - geen extra Aan u de keuze: belasting betalen in 2 termijnen van 2 maanden of in 12 maande- lijkse termijnen. Eind maart 1995 ontvangt u de gecombineerde aanslag gemeente lijke belastingen. Een overzichte lijke aanslag waarop alle bedragen die u moet gaan betalen duidelijk staan vermeld. Uw belangstelling Verstrekken van waardegegevens aan Rijksbelastingdienst Als gevolg van de WET WOZ vindt een uitwisseling van waardegegevens plaats tussen de gemeenten enerzijds en de Waterschappen en de Rijksbelastingdienst (RBD) anderzijds. Deze gegevens worden rond 1 maart 1995 verstrekt. De RBD zal deze gegevens gebruiken bij de controle op het huurwaardeforfait. Dit gaat hierbij uitsluitend om de gegevens van belastingplichtigen die zowel eigenaar als gebruiker van een woning zijn. algemene belastingzaken neem dan contact op met: Balies Belastingen, Stadskantoor 1 of Informatiecentrum amende kosten zoals uiten in rekening te verwerkingskosten :ptgiro's rterstallige betalingen i werkbij het regelen van uw maandelijkse betalingen. In één handeling heeft u uw betalingen voor het hele jaar geregeld. Een gezamenlijke belastingaanslag heeft ook voordelen voor het aanvragen van kwijtschelding. Omdat u nu alle belastingaanslagen overzichtelijk op een rij heeft is het eenvoudig op één tijdstip kwijt schelding aan te vragen. Doe dat bij voorkeur binnen drie maanden nadat u de aanslag in huis heeft gekregen. Nadere informatie over kwijtschelding ontvangt u samen met de toezending van het aanslag biljet gemeentelijke belastingen 1995. als de lijven van zou de rage door rbouwing anvoorbeeld 3 •naar en gebri >nd ^aalt: 112,- 140,60 ”'1. 221,90 (35 xfl. 6,34) „.I. 177,80 (35 xfl. 5,08) ''■’5,60 iai 11. ;?28,90 Uw woning houdt één waardepeildatum tot en met het jaar 2000 Met ingang van 1 januari wordt de Wet Waardering Onroerende Zaken van kracht. Het doel van deze wet is eenduidig en efficiënt om te gaan met waardegegevens van woningen. De waarde van uw woning is bepalend voor het vaststellen van het bedrag dat u moet betalen aan onroerende zaakbelastingen. Ook het huurwaardeforfait, van belang bij het invullen van uw belastingpapieren, wordt vastgesteld aan de hand van de waarde van uw woning. In de toekomst wordt gebruik gemaakt van een uniforme 'waardepeil datum' als basis voor uw belastingaanslagen. In Tilburg wordt de waarde die uw woning had per 1 januari 1992 gebruikt voor de belastingaan slagen tot en met 2000. Tot 1999 voert de gemeente Tilburg alleen taxaties uit bij nieuwbouw en verbouw. De bestaande bebouwing komt in 1999 voor een nieuwe taxatieronde in aanmerking. De waarden per 1.1.1999 gaan dan gelden voor de belastingaanslagen vanaf het jaar 2001. In de tussentijd worden er wel door de Rijksbelastingdienst controles op de huidige waardepeildata van woningen uitgevoerd. Mocht men u daarvoor benaderen vraag dan in ieder geval altijd om een legitimatie. Omdat er in 1995 sprake is van een gecombineerde aanslag zou betalen in twee termijnen een grote aanslag op het budget van menig huishouden betekenen. Daarom heeft de gemeente er voor gekozen u ook de mogelijk heid te bieden te betalen in 12 maandelijkse gelijkblijvende termijnen. Dat kan echter alleen wanneer u de gemeente machtigt maande lijks een bedrag van uw rekening af te schrijven. U betaalt dan via automatische incasso. De keuze is aan u. Op 1 januari draagt de gemeente Tilburg de afvalwaterzuiveringsin stallaties in Tilburg-Noord en in Tilburg-Oost over aan het water schap De Dommel. Wat verandert er voor u? - De afvalwaterzuiveringsbijdrage, die u eerst betaalde via de maand- nota's van de PNEM, vervalt. - U betaalt voortaan verontreini gingsheffing aan het waterschap via de kwartaalnota's van de N.V. Tilburgsche Waterleiding Maatschappij (TWM). Wat verandert er nog meer? Huurders van woningen gaan meebetalen aan de zorg voor een leefbaar woongebied door middel van een nieuwe belasting: de inge zetenenomslag. Deze belasting wordt ook geïnd via de nota's van de TWM. Wat hetzelfde blijft De gemeente Tilburg blijft verant woordelijk voor de aanleg en het onderhoud van het rioolstelsel binnen de gemeentegrenzen. Eigenaren van gebouwen en grond betalen voor deze taak de gebrui kelijke rioolrechten aan de gemeente. Wat doet het waterschap voor u? Het waterschap De Dommel is een overheidsorganisatie die zorgt voor de waterkwantiteit en de waterkwaliteit van rivieren en beken in zijn gebied. De water kwantiteit wordt geregeld door middel van stuwen en gemalen. mdien beheert het waterschap ^waterzuiveringsinstallaties iin het rioolwater wordt gezui- Deze week ontvangt iedere Tilburgse belastingbetaler een persoon lijk schrijven van de gemeente Tilburg. In dit schrijven wordt u nog eens geïnformeerd over de nieuwe wijze van belasting betalen. Ook treft u in de envelop een set machtigingskaarten aan die u moet gaan gebruiken wanneer u in maandelijkse termijnen wilt gaan betalen. Voor wetkëgemt kelijk van het gegev tevens gebruiker/hi U bent eigenaar: U betaalt: Rioolaansluitrecht, Onroerende zaakbelastingen/eigenaars- heffing en eventueel Hondenbelasting U bent gebruiker/huurder: U betaalt: Onroerende zaakbelastingenen/gebruikersheffing, afval stoffenheffing en eventueel hondenbelasting U bent eigenaar tevens gebruiker/huurder U betaalt: Rioolaansluitrecht, Onroerende zaakbelastingen/eigenaars- heffing, Onroerende zaakbelastingen/gebruikersheffing, afval stoffenheffing en eventueel hondenbelasting die u deze week op uw huisadres krijgt toegestuurd. Stuur de mach tigingskaarten in ieder geval voor 15 februari 1995 in. Stuurt u geen machtigingskaart in dan ontvangt u automatisch een aanslag te betalen in twee termijnen van twee maanden. Wanneer het de gemeente tweemaal niet is gelukt de maandelijkse termijn te innen vervalt uw verdere mogelijkheid tot automatische incasso. inwoners van het gebied van het waterschap De Dommel die belang hébben bij deze taken. Voor de verschillende taken worden verschillende belastingen geheven. De verontreinigingsheffing Deze heffing is ingesteld voor de waterkwaliteitstaak. Het bedrag van de verontreinigingsheffing i: hoger dan de afvalwaterzuive ringsbijdrage van de gemeente. Deze tariefsverhoging staat los van de overname van de zuive ringsinstallaties van Tilburg. Beide installaties moeten ingrijpend worden gerenoveerd, omdat het gezuiverde rioolwater niet voldoet In 1995 gaat er in Tilburg veel veranderen op het gebied van de gemeentelijke belastingen. U, als inwoner van Tilburg, ontvangt nog maar 1 belastingaanslag voor alle gemeentelijke belastingen. U kunt deze aanslag op verschil lende manieren betalen: in twee termijnen van 2 maanden of in 12 maandelijkse termijnen. Op deze gemeentepagina vindt u alle informatie over deze nieuwe werkwijze: waarom er is gekozen voor deze manier van werken, wat dat voor u betekent en hoe u zelf kunt bepalen op welke wijze u in de toekomst uw gemeentelijke belastingen gaat betalen. Deze gemeentenieuwspagina - en de twee vaste gemeentenieuwspagina’s - informeren u bovendien over de gevolgen van de overdracht van de afval waterzuiveringsinstallaties naar Waterschap de Dommel, de inning van de afvalstoffenheffing en de wet Waardering Onroerende Zaken. Zoals gezegd: er gaat per 1 januari veel veranderen. Wilt u alles nog eens doorlezen bewaar dan deze gemeentepagina. Tot op heden ontvingju van de gemeente Tilburg op Verschillende tijdstippen in het jaar een aanslag gemeentelijke belastingen. Aan het begin van het jaar kreeg u een kennisgeving afvalstoffenheffing en afvalwaterzuiveringsbijdrage, die u vervolgens betaalde via de voorschotnota van de PNEM. Eind februari of na de aanmelding van een hond ontving u de aanslag hondenbelasting. Eind juni de aanslag rioolrechten en eind juli de aanslag onroerende zaakbelas tingen. Door deze verschillende aanslagdata betaalde u ook op verschillende tijdstippen in het jaar. Aanslagen op verschillende tijdstippen, betalen op verschil lende tijdstippen en kwijtschel ding aanvragen op verschillende tijdstippen. Op zich een onduide lijke situatie. Dat vond de gemeente ook en daarom is zij op zoek gegaan naar een nieuwe manier van werken. Voor u betekent dat dat u nog maar één aanslag gemeentelijke belastingen ontvangt. Op die aanslag staan de bedragen vermeld die u moet blijven ook na hun kostenaanc voor de waterbc ontvangen. De ingezetenenomslag Vanaf 1 januari 1995 is er een nieuwe belasting ingevoerd, de ingezetenenomslag. Alle inwoners, eigenaren en huurders, hebben belang bij een leefbaar woonge bied. Huurders krijgen nu dus voor het eerst met het waterschap te maken. Het tarief voor de inge zetenenomslag voor 1995 bedraagt 13 gulden. In de regel is het zo dat elke hoofdbewoner, of iemand anders die de waternota betaalt, een kennisgeving voor de ingezetenenomslag ontvangt. Huisgenoten van de hoofdbewoner betalen geen ingezetenenomslag. Voor een goed begrip Het is niet zo dat het waterschap gaat ongetwijfeld als eerste uit naar het totaalbedrag: hoe hoog is dit en wanneer word ik geacht dat te betalen. De hoogte van dit totaalbedrag varieert per huishouden, en is onder andere afhankelijk van het soort huis waarin u woont en of u al dan niet een hond heeft. De tarieven gemeentelijke belas tingen en heffingen vindt u elders op deze pagina. aan de rijksnormen. Ook al gemeente eigenaar zou blij de zuiveringsinstallaties, z< afvalwaterzuiveringsbijdraj de hoge kosten van de verbi fors stijgen. De waterbeheersingsomslag De waterbeheersingsomslag en de ingezetenenomslag horen bij de waterkwantiteitstaak. Tot 1 januari 1995 betaa|den alleen eige naren van grond eri gebouwen voor deze taak door middel van de waterbeheersingsomslag. Vanaf 1 januari draagt een nieuwe groep belastingplichtigen - de ingeze tenen - bij aan deze kosten. Eigenaren van grond en gebouwen HB Hondenbelasti fl. 112,-- eerste hom fl. 159,-- tweede hor fl. 189,-- derde ent. fl. 354,- kennel RRA Rioolaansluitrecht fl. 140,60 per object OZBE Onroerende zaakbelasting, eigenaarsheffing fl. 6,34 per fl. 3.000,- waarde object OZBG Onroerende zaakbelasting, gebruikersheffing fl. 5,08 per fl. 3.000,- waarde object ASH Afvalstoffenheffing fl. 276,60 per jaar, gebruiker perceel NB: medio december is door de Tweede kamer een wetsvoorstel aanvaard dat de invoering van een 'afvalbelasting' met zich meebrengt. Komt dit voorstel ook door de Eerste Kamer dan kan dat betekenen dat het tarief afvalstoffenheffing 1995 gaat stijgen. Zodra de gevolgen voor de Tilburgse huishoudend bekend zijn zullen we u daarover nader informeren. Niet langer op voorschotnota PNEM Tot op heden ontving u aan het begin van ieder jaar van de gemeente een kennisgeving waarop de hoogte van de afvalstoffenheffing was geven. De betaling van deze heffing verliep echter via het Regioi Distributiebedrijf PNEM. Met ingang van 1 januari gaat de PNEM een aantal nevenactiviteiten, waaronder het innen van de afvalstoffenheffing, afstoten. Voor u betekent dat dat u de afvalstoffenheffing in de toekomst rechtstreeks aan de gemeente voorschotnota van de PNEM wordt dus met ingang van 1 d met een maandelijkse termijn van de afvalstoffen- de afvalwaterzuiveringsbijdrage zie daarvoor het artikel gemeentenieuwspagina’s) Jen januari, februari en maart 1995 betaalt u geen afval- ing, noch aan de PNEM, noch aan de gemeente. De betaling maanden op omdat u pas eind maart 1995 de gecombineerde imeentelijke belastingen ontvangt. ct u de afvalstoffenheffing 1995 (fl. 276,60) vermeld. U gaat ng voor het jaar 1995 aan de gemeente betalen vanaf de maand tot en met maart 1996. door invoering van de ingezete nenomslag hogere inkomsten ontvangt. De kosten voor het regelen van het waterpeil en het onderhoud aan de oevers worden nu verdeeld over de grond en gebouwen i tenen. Kennisgeving en bijsluiter Begin januari krijgt u een kennis geving met een bijsluiter van het waterschap De Dommel thuisge stuurd met daarin een precieze uitleg van de verschillende belas tingen en veranderingen. Als u hierover nu al dringende vragen hebt, kunt u contact opnemen met het waterschap De Dommel, afdeling Fiscale Zaken. Deze afdeling is op werkdagen bereik baar van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur foonnummer Gm lekenvoorbeeld Gebruiker, waai aalt: fl. 1’ 276, ,1 fl. 4! Betaling v. 2x2 maar automati i 12 maandelijkse /ende termijnen j voor deze betaalwijze dan j de gemeente machtigen om lelijks een termijnbedrag v rekening af te schrijven. J->---•• e maken ;skaart ar gebri machti Dienst Algemene Dienst, Tilburg

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 11