VOLVO 850 T-5R ESTATE MOTORSALE '94 BEROEMDE PIRELLI-KALENDER UITGEREIKT 9, 10 EN 11 DECEMBER VAN ROOSMALEN Actie modellen ^UIQQOSTbv P)-j VVp verier 4F r 994 pagina 20 Oplage: 97.500 sse zda Tony Vos sn al snhout, L Moer- Skoda Felicia Autotest: Chrysler Neon LE Lees verder in dit nummer pag. 7 pag. 3 pag. 5 o.a.: GRIJS Dato-Tip: Startklaar de winter in Nieuwe kleine Mazda gebouwd door Ford Jaargang 6 Nummer 46 rste i Ford inde Ikm/u. iere 850 j de motor ig. ren 'eens 'voor in, ilfdie - jaar echter kreec, een echt topmode van de T5. Deze rersie heeft dezelfde 5 Racing Vorig ja reeks ee vorm v< turbove sg de 850- del in de Ic. Makado; Breda, ijnjedijk 76 (Miro-C); eenvoordelaan 265; 'utphen, Polsbroek Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. De Volvo 850 moet een groep automobilisten aanspreken die tot nu toe vooral in snelle Duitse auto's rondreed. Dat het Zweedse merk hierin beter is geslaagd, dan men aanvankelijk zelf kon vermoeden, moge duidelijk zijn. Volvo doet zelfs met een 850 in Estate-versie mee aan het British Touring Car Championship en leidde daar de uiterst spektaculaire 850 T-5R van af. seelden thema rde thuisbasis, de Industrie Studio in New York. De introductie van de nieuwste Pirelli-kalender in Nederland vond plaats in de Functionaliteit In de fraai gevormde meegespoten voorbumper zijn zeer kleine ronde mistlampen opgenomen. Uiteraard zijn ook de achterbumper, de buitenspiegels en de skirts in de kleur geel uitgevoerd. Het meest agressieve detail van de 850 T-5R vormen de wielen. Het gaat hier om vijf spaaks lichtmetalen velgen met een run Ivo start met de 2 De Volvo 850 werd midden 1991 gepresenteerd met een volledig nieuwe 5 cilinder 20- kleppen-motor met een vermogen van 2435 cc inhoud. Via de voorwielen weet deze 850 de 170 paardekrachten uitstekend over te brengen. Al snel leidde Volvo hiervan een 10-kleppen-versie af die het tot 140 pk brengt. Dit jaar werd bovendien nog een wat tammere 2 liter-variant op de markt gebracht. Autobedrijven b.v. Officieel Volvo-dealer voor Tilburg, Waalwijk en omstreken Ringbaan Zuid 3 TILBURG Tel. 013-360015 Hoge steenweg 85 LOON OP ZAND Tel. 04166-2450 Beurs van Berlage in Amsterdam, waar Formule 1 Coureur Jos Verstappen het eerste exemplaar in ontvangst mocht nemen. standaarduitrusting en kan de auto compleet worden gemaakt met verschillende pakketten. Dit betekent dat de aanvankelijk zeer luxueuze Turbo nu verkrijgbaar is met wat minder extra's, maar tegen een aantrekkelijke prijs van f.76.250,= als sedan en f.80.750,= als Estate. In de praktijk blijken ook de niet geblazen 5-cilinders ht mannetje te staan. Voh het 850-programmai liter voor f.59.950,=. Er zijn echter altijd mensen te vinden die de meest dure versie nog niet genoeg vinden. Gekoppeld aan het succes van de 850 in de Britse toerwagen kampioenschappen van het afgelopen jaar, brengt Volvo nu de 850 T-5R op de markt, waarbij de R een afkorting is vqp Racing. Deze speciaal uitgedoste en ook technisch onder handen genomen 850 is zowel verkrijgbaar als sedan en als Estate. Geen enkele T- 5R-koper zal klagen over te weinig belangstelling. De auto kan in twee kleuren worden geleverd. De zwarte kleur geeft hem een iets te gedistingeerde aanblik. Veel aardiger is het zogenaamde crème geel, waardoor de 850 door haast iedereen wordt aangekeken. diameter van 17 inch gespoten in een titaan-kleur. Hieromheen zijn 205/45R17 banden van Pirelli geschoven met een zeer laag profiel. Mooi of niet, ze dragen absoluut bij tot het exclusieve karakter van deze 850 T-5R waarvan er slechts 2500 gebouwd zullen worden. Het is aardig om te zien hoe sportiviteit en functionaliteit uitstekend samen kunnen In het Beursgebouw in Eindhoven wordt op 9, 10 en 11 december MotorSale '94 gehouden, een grootst opgezette beurs waar verschillende typen motorfietsen alsmede accessoires, onderdelen en life-style artikelen kunnen worden gekocht. De nadruk ligt vooral op de custom- en choppermotorfiets en alles wat daarbij hoort. Op vrijdag zullen dertig topbikes in twee categoriën strijden om de hoogste eer en een van de vele prijzen. Verder is er een kleding/body-paintshow en worden er vele optredens door blues(rock)bands verzorgd. Choppers worden al lang niet meer alleen door Harley Davidson gemaakt. Vooral de de geweldig klinkende krachtbron enorm groot is. Het duurt maar kort voordat de turbo na het wegrijden uit stilstand zijn partijtje gaat meeblazen. Bij een totaalgewicht van net geen 1500 kg zet de 850 T-5R een top neer van 245 km/u, terwijl in 6,9 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u wordt gereden. Door de enorm degelijke constructie van de. In de eerste helft van 1996 zal Mazda in Europa een nieuwe kleine auto introduceren onder de 323 ter vervanging van de huidige 121. Het zal de eerste auto onder het Mazda-label zijn die in Europa wordt geproduceerd. De auto wordt namelijk gebaseerd op het onderstel en de techniek van de Ford Fiesta. Per jaar zullen zo'n 25.000 stuks van deze kleine Mazda worden geproduceerd in de bestaande fabrieken van Ford in Europa. De vormgeving van de kleine auto wordt door Mazda zelf verzorgd. Dit geeft Mazda extra kansen om succesvol in het compacte segment te penetreren. Deze auto is immers ongevoelig voor koerswisselingen tussen de Japanse Yen en de verschillende Europese valuta. De kleine Mazda zal volledig uit Europese onderdelen worden gebouwd en geldt dan ook voor de Europese Commissie als een Europees produkt. Het betreft hier niet de eerste samenwerking tussen F en Mazda. In verschiller landen worden over en weer geproduceerde auto's onder beide namen op de markt gebracht. En zo is de Amerikaanse Ford Probe gebaseerd op de techniek van de Mazda 626. Is u de laatste maanden ook wat opgevallen? Luister maar eens naar de radio, kijk naar de reclame op TV en wandel eens door de redaktie en advertenties van deze krant. We worden al enige maanden niet meer overstelpt met@ht: actiemodellen. Hier i daar wordt nog wel e een pakketje opties weinig' aangeboden maar de enorme golf eind vorig jaar en de eerste maanden van dit jaar over ons heen kwam, lijkt voorbij te zijn. Dit is overigens heel makkelijk te verklaren. In 1993 bereikten de autoverkopen een nieuw dieptepunt. Iedere auto- importeur doet er natuurlijk alles aan om zijn merk hiervoor te behoeden. Eén mogelijkheid is het actiemodel. Je plakt er een vrolijke striping op, voegt een mattenset, centrale vergrendeling en stuurbekrachtiging aan de standaarduitvoering toe en geeft het geheel een flitsende naam. Vervolgens biedt je deze zaken gratis of voor een zeer geringe meerprijs aan. Andere merken hebben de prijzen van hun gangbare uitvoeringen licht tot drastisch verlaagd om meer in de gunst van de koper te komen. En dat allemaal naast de vrijwel permanent doorlopende financieringsstunts. Kortom, een klant die veel voordeel wilde behalen had de afgelopen 12 maanden daar alle kans toe. Echter het tij is inmiddels gekeerd. Gelukkig verkopen bijna alle merken in 1994 meer auto's dan in het jaar daarvoor en dat merken we direct. Nieuwe actiemodellen worden bijna niet meer bedacht. Een enkel merk wat nog een oud model moet 'opruimen', bedenkt nog wel een speciale uitgave, maar daar blijft het bij. Prijsverhogingen zijn nog uitgebleven, maar met 1 januari in het vooruitzicht, zal men daar niet aan ontkomen. Vooral ook omdat van overheidswege een extra heffing wordt opgelegd... auto heb je als bestuurder nauwelijks het idee dat het allemaal zo hard gaat. De veiligheidsvoorziening van een Volvo 850 staat op een zeer hoog niveau. De auto heeft niet alleen verstevigingsbalken in de portieren en een zeer stevige kooiconstructie, maar kent ook het zogenaamde SIPS- systeem. Lees verder op pagina 3 gaan. Immers de grote bagageruimte kan tot een forse inhoud van 1490 liter worden uitgebreid. Motorisch is de 850 T-5R pok onder handen genomen. Het vermogen is opgekrikt tot maar liefst 240 pk bij 5280 tr/min, terwijl het toegenomen koppel van 330 Nm tussen 2100 en 5280 tr/min volledig van zich laat profiteren. Dit betekent dat de souplesse van F CyyVCT Hoevenseweg 92d, TILBURG- 013-321405 1—4—1 VV cilinder 20-kleppenmotor waarbij de cilinderinhoud is teruggebracht tot 2319 cc. Er wordt een zeer respectabel vermogen van 225 pk bereikt bij 5200 tr/min en een geweldig koppel van 300 Nm van 2000 tot 5200 tr/min. Hiermee behaalt de 4,66 meter lange sedan of 4,71 meter lange Estate een top van 240 km/u en trekken in 7,4 seconden van 0 tot 100 k Aanvankelijk werd iede geleverd in een bij passende uitrusting, luisterend naar de namen GLE.GLT en T-5. Vanaf modeljaar 1995 heeft iedere Volvo 850 dezelfde Japanse merken zijn ook op deze trend ingesprongen. Op MotorSale '94 krijgen ze ruim de aandacht. De eerste MotorSale werd in 1992 gehouden en trok negenduizend bezoekers. Vorig jaar waren dat er al 12.000 en dit jaar verwacht de organisatie zelfs 15.000 liefhebbers. MotorSale '94 in het Beursgebouwd in Eindhoven (bij Centraal Station) is op vrijdag 9 december geopend van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 10 en zondag 11 december van 10.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f.15,- per persoon. Kinderen met een lengte van maximaal 1 meter mogen onder begeleiding gratis naar binnen. Op 18 november mocht een select groepje Nederlanders zich weer eigenaar noemen van de nieuwste editie van de Pirelli Kalender, dit jaar getiteld Pirelli Seasons. De vrouwen die op de foto's te zien zijn, worden afgebeeld in een klassieke tijdloze setting. Uiteraard is wederom grote zorg besteed aan het drukwerk. Dit jaar be< vier topmodellen het uit: Nadja Auerman voor i. winter, Farrah Summerford de lente, Naomi Campbell de zomer en Christy Turlington de herfst. Zoals altijd is de Pirelli-kalender niet te koop. Derek Forsyth is wederom de art director voor de 1995-editie van de kalender. Vorig jaar nam hij de draad weer op, na enkele jaren van onderbreking. Fotograaf is dit jaar de Amerikaan Richard Avedon. Hij vergaarde gedurende zijn bijna 50-jarige carrière wereldfaam op het gebied van portretfotografie en fotoreportages en gaf gestalte aan diverse films, maar hij had nog nooit eerder een kalender gemaakt. De lichamen van de vier topmodellen worden op de foto's slechts bedekt met natuurlijke materialen zoals ijs, takken, bloemen en gras. De achtergrondelementen zijn minimaal. Richard Avedon nam de foto's op zijn Bijlage van: De Til Donderdag 8 december 1994 DE AUTOMAAT

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 21