w Meer JWG'ers in marktsector via uitzendbureau a Facelift voor de Veestraat in watertoren Reparatie lek reservoir H 1 0 /EN Moerascypres in kloostertuin Uitsla Sinterklaas, blijft staan cB Sèen Meierijbaan krijgt carpoolplaats Oplage97.500 1 UNK 9.98 B.V. :en d 7 u IpasI 'O Ons vlees is voortaan lekker Scherp geprijsd. tELFJE NÉ 45“ Kleurrijk Midden-Brabant nieuwe themapagina '7.7 Afstand Keerier 7 Zie pagina 13 Sluitin 143 1994 1994 e.o. I 3-430005 jL. 's Lands grootste kruidenier/^» blijft op de kleintjes letten. UT I WEEKII Mexicaans feest in Moergestel, St.Jansplein 5 Moergestel Tel. 04243 - 1665 .20.750,- .21.750,- .23.500,- .11.500,- .18.500,- PARTY EN VERGADERCENTRUM Fantasy FM Top 40.... Rondom H.v.Brabant Parochienieuws Sport Bakker Floor do. vr. koopavond tot 20.30u. inj ker toren (met een inhoud voorraadvat. Met de 2 name van het waterver- ierland zijn hierdoor veel 1994 --pagina 12 1994 1992 1992 1991 neemt fielt. Braadworst, kilo omj Bc A Uitgave: De Tilbur Dir.: J.A.J.M. 1989 1990 1991 1992 1993 1992 1990 1991 1993 1991 1989 1992 1991 1991 1994 1991 1992 1991 AUTO ...2-1994 1980 1989 Speklapjes zonder ™°crd' 8.98 Gemeentenieuws raar voor de JWG'ers die t projecten worden be- srkgever vaak een chuldigd. 419.500,- 216.750,- 217.000,- 218.750,- 222.750,- 222.750,- 2. 0. 1. 012.750, 2. 2. kraamkadospecialist I Baby- en kleuter- kleding 50 Vm 98 Hoefstr. 179 Tilburg begeleiding van Middenbrabants lag gaan. 2vers, die JWG'ers in i nemen op additione- LEES VERDER IN DIT NUMMER: B&W besluitenpag. 5 Koestraat weer bereikbaar ....pag. 8 Kultuur/Amusementpag. 9 Gemeentenieuwspag. 10/11 Kleurrijk Midden-Brabant..pag. 13 Filmspag. 15 .pag.15 •pag. 15 pag.15 •pag.17 pag.19 imerking ko larantiewet id Uitzendbureau worden begelei werving van banen in de marktsect ikening. De kennis en ervaring die Rar zo door de Stichting Banenpool/JWG •JWG'ers op eenl jM INRUIL-AUTOSHOW KEUZE UIT RUIM 600INRUILWAGENS DONDERDAG 1 - VRIJDAG 2 - ZATERDAG 3 DECEMBER AUTOBEDRIJF VAN DORST Stationstraat 25 - RIJEN - TEL. 01612-28200 Zie pagina 16 De Tilburgsche Waterleiding-Maatschappij (TWM) is dinsdagmorgen begonnen met werkzaamheden aan de watertoren. Bij een routinecontrole is gebleken dat het sta len reservoir bovenin de watertoren sporen vertoont van lekkage. In de komende weken zal het reservoir voorzien worden van een nieuwe coating. <4» t van le arbeidsplaatsen, verandert er ide groep aan een baan weinig. Aan het 'inhuren' van een p de reguliere arbeids- JWG-arbeidskracht zijn g realiseren is een ten verbonden. Daarmee ENDRECLAME: ZWARTE PIETEN- TAARTJES voor 8 pas. van Lieshout Hoef straat 151 Oerlesestraat 211a In dit nummer van De Tilburgse Koerier verschijnt de eerste thema pagina: Berichten uit Kleurrijk Midden-Brabant. Deze pagina is een initiatief van het Regionaal Centrum Buitenlanders Midden-Bra bant. Dit centrum probeert op deze manier met haar informatie zo veel mogelijk mensen te bereiken. De berichten zijn grotendeels af gestemd op mediterrane buitenlanders en hun nazaten. Het is de bedoeling dat deze themapagina regelmatig gaat verschijnen. De volgende themapagina Berichten uit Kleurrijk Midden-Brabant ver schijnt naar verwachting begin februari 1995. Sint is elk jaar opnieuw ffihanneerd van het schier ontelbaar aantal inzendingen van zijn puz zel. Het is af zien geweest tussen de grote stapels i enveloppen, maar... hij heeft samen metzijn Pie ten kans geziep^i begin deze week de gelukkige prijswinnaars^Mt te stellen. Alle winnaars wor den in deze uitgave van De Tilburgse Koerier ver- meld. Kijk dus snel of u tot de gelukkigen behoort. Zie pagina 7 De 1 Donderdag 1 december 1994 d 37e jaargang nr. 1883 Het college van B en W heeft ingestemd met de aanleg van een carpoolplaats op de Meierijbaan bij het Bastionhotel. Op deze carpoolplaats kunnen automobilisten die met elkaar meerij den, hun auto parkeren. Er kunnen dertig auto's geparkeerd worden. De carpoolplaats is ook goed bereikbaar met de fiets. De carpoolplaats komt ten noorden van het Bastionhotel op de zuidelijke rijbaan van de Meierijbaan (de afgesloten rijksweg Tilburg-Den Bosch). Deze locatie ligt sinds de aanleg van de vrijliggende fietsverbinding naar Moergestel braak. De car poolplaats wordt bereikbaar via de Ijsclubweg. Het aanwezi ge fietspad wordt verbreed en voor autoverkeer geschikt ge maakt. Aangezien de carpoolplaats aan één van de invalswegen van Tilburg (de Kempenbaan) ligt, kiest de ge meente voor een hoogwaardige inrichting. Er zullen voorzie ningen komen zoals een fietsenstalling, telefoon, informatie zuil en een abri. Door de aanleg van de carpoolplaat zal het gehele gebied een face-lift ondergaan. De provincie is bereid een bijdrage van ongeveer 75 procent van de kosten te leveren; de totale kosten worden geraamd op 206.000 gulden. De aanleg van de carpoolplaats zal nog voor het einde van 1994 worden aanbesteed. Het college heeft nu gekozen voor het aanbrengen van een speciale con structie waardoor de boom gespaard kan worden en de bouw van het Kunstcluster volgens de plannen kandoorgaan. Daartoe moeten twee pa len geslagen worden. Op deze palen wordt een betonnen balk aange bracht met een overspanning van twaalf meter. Dit is ongeveer de door snede van het wortelstelsel. De balk ligt op maaiveld. Op deze balk wordt het gebouw geconstrueerd. Omdat deze balk op maaiveld ligt wordt de boom, die 50 cm uit de gevel van het gebouw staat, niet bedreigd. Door- toepassing van deze constructie hoeven er geen wortels te worden gekapt en vindt er ook geen belasting plaats op de ondergrond. De situatie is te vergelijken met een boom die in de bestrating staat. De moerascypres is een sterke boom die het goed doet in de bebouwde (ingeving. Zo staat er een aantal in bedrijventerrein Soetelieve in Den Josch, waar ze volledig in de verharding staan. Oorspronkelijk komt de moerascypres uit de Verenigde Staten. De twee bomen in de kloostertuin in Tilburg zijn zeer groot. Moerascypressen van deze omvang komen in Nederland niet veel voor (naar schatting 10 tot 20). De cypressen in de voormalige kloostertuin zijn tenminste 80 jaar oud. Ook andere waarde volle bomen in de kloostertuin zullen worden gehandhaafd, te weten een tweetal beuken, een plataan, een linde en een vleugelnoot. Jongeren en schoolverlaters in Midden-Brabant komen na zes maanden werkloosheid terecht bij de Stichting Banenpool/JWG in Tilburg. Ze doen onder begelei ding van de stichting werkervaring op om hun kansen op de arbeids markt te vergroten. Tot nu toe werd voor hen vooral gezocht naar toe gevoegde banen bij non-profit or ganisaties of overheid en slechts in beperkte mate in de marktsector. Deze prijsverlaging is geldig voor onze winkels in: Tilburg, Dongen, Goirle, Oisterwijk, Berkel-Enschot, Haaren, en Hilvarenbeek. Gisteren is een aantal maatrege len in uitvoering genomen dat bewoners uit de Veestraat samen met de gemeente, de woningcor poraties TIWOS en SVW en buurtcentrum de Spil hebben on gesteld voor verbetering van woonomgeving. De verkeersdrempels werden opgehoogd. Er werden bloem bakken geplaatst die door de be woners, via een contract, worden onderhouden. Bewoners gaan het beheer voor de speelplek op de spie van de Veestraat voor hun rekening nemen. Woning bouwcorporatie TIWOS gaat de achter- en zijpaden (brandgan gen) van de woningen bestraten. Op initiatief van de betrokken werkgroep is getracht zoveel mogelijk maatregelen tegelijk op één dag uit te voeren. Dat is uiteindelijk zeventig procent de betreffende groep aan een t te helpen op de reguliere arbeids- JWG-arbeidskracht zijn geen kos- markt. Om dat te realiseren is een ten verbonden. Daarmee is de sa- medewerker van Randstad sinds menwerking tussen de Stichting oktober'gedetacheerd' bij de Stich- Banenpool/JWG Midden-Brabant ting Banenpool/JWG Midden- en Randstad Uitzendbureau uniek Brabant. Naar verwachting zullen in Nederland. Ook elders in Neder- op zeer korte termijn deeerst JWG- land werken enkele uitvoeringsor- jongeren onder begeleiding van ganisaties samen met de uitzend- Randstad in een Middenbrabants branche, ma bedrijf aan de slag gaan. binnen die 1 Voor werkgevers, die JWG'ers in middeld is de wer dienst willen nemen op additione- vergoeding verscl Vroeger deed het reservoir in de watertc van duizend kubieke meter) dienst als voortschrijdende techniek en de toet bruik verdween deze functie. In Nede torens buiten gebruik geraakt. Bij de TWM kreeg de watertoren twee belangrijke functies. Op de eerste plaats werkt hij als een groot expansievat en vangt verbruiks- en drukschommelingen in het leidingnet op. Op de tweede plaats zijn in het reservoir van de watertoren sensoren geplaatst. Door het stijgende en dalende watemi veau worden de hogedrukpompen op het TWM-pompstation aan gestuurd. Bij overproduktie van de hogedrukpompen wordt ook het reservoir bijgevuld, waardoor het in de nachtelijke uren mogelijk is een aantal uur zonder hogedrukpompen te werken. Door de werkzaamheden valt de watertoren nu tijdelijk weg uit het distributieproces. De technici van de TWM hebben dit ondervangen door aanpassingen in het besturingssysteem en de inzet van een pomp met variabele opbrengst. De levering van drinkwater voor Tilburg en Goirle komt niet gevaar. De werkzaamheden zullen naar schatting tien we- ;n in beslag nemen. een reden geweest er een feestje omheen te bouwen. Om het feest een doel te geven is ervoor geko zen de kinderen van de basis school Stuivesant een ontwerp te lop- laten maken voor het binnen- n de pleintje achter de Veestraat en hier een prijsvraag aan te verbin den. Tevens mogen ze een naam voor dat pleintje en het speel- plekje aan de spie bedenken. Eén van de bewoners uit de Veestraat maakt het naambordje. Woning corporatie TIWOS stelt drie taarten beschikbaar als prijs. Er is een jury samengesteld die uit de ontwerpen een keuze maakt. In de jury zitten mevrouw N. Huybregts (bewoonster), de heer H. Pistorius (bestuur buurtorga nisatie de Spil), de heer J.A, Scholten (directeur TIWOS) en wethouder drs. F. Horvers. Straatnamen geven is ook een vak. Die kennis en kunde zijn langzamerhand aan het ver dwijnen, getuige de alfabeti sche fantasieloosheid in de Reeshof. Maar stel u gerust: in andere gemeenten ben je niet veel beter af. Het roept ook veel vragen op als je bijvoorbeeld de kaart van Tilburg in ogenschouw it of door de stad wan- We hebben hier nogal wat historische nadien, maar die zijn niet gebonden aaneen historische handels- of am- bachtskem. Dus missen we namen als Koren- of Graan markt en Looiersgracht. We moeten het doen met een Vee- markstraatje en een Smids- pad. En om ons textielverle- den te eren hebben we bijvoorbeeld de Weverstraat, Weefmeesterstraat en Dessi- nateurstraat, maar de ligging daarvan heeft weinig met dat verleden te maken. Bij de groei van de stad aan het eind van de vorige en in deze eeuw, is er raar omge sprongen met de straatnaam- geving. Er lijkt sprake te zijn van willekeur. De profes- sorenbuurt ligt redelijk dicht bij de universiteit, maar daar heb je het eigenlijk mee ge had. Waarom ligt de Heike- straat niet naast de Heikese kerk? En hoe komt de burgemees- tersbuurt zo ver van het stad huis verzeild? Burgemeester Van Voorst tot Voorst moet het -daar weer ver vandaan- stellen met een autoweg naar de Reeshof. En voor Cees de Sloper heeft blijkbaar nog niemand een geschikt plekje kunnen vinden. Dat doet het ergste vrezen voor Letschert en Brokx wanneer zij ooit het tijdige met het eeuwige ver wisselen. De laatste zal dan hooguit -na een grootscheep se Brabantse herindeling- als straatnaam in de Haagse Beemden vereeuwigd wor den. Hoe meer je kijkt, des te meer vragen opdoemen. De ge schiedenis van ons konings huis is er tot Juliana niet een van innige familiebanden. Verklaart dat de afstand tus sen Emmapassage (voorheen -straat), Wilhelminapark en Julianapark? Leggen we Beatrix dan in het kader van het verbeterde gezinsleven dan maar op de Ringbaan Noord? Soms echterwordt een verkla ring je duidelijk als een blik semflits in de diepzwarte nacht. De afstand tussen Jo seph- en Mariastraat is als een kilometerlange onbev'ek- te ontvangenis. De twee moerascypressen (Taxodium distichum) in de voormalige kloostertuin aan de Oude Dijk blijven allebei staan. Dat geldt ook voor de ene die gekapt zou worden voor de bouw van het Kunstclus- Dit heeft het college in zijn vergadering dinsdag besloten. Over de kap van de cypres was maandag opschudding ontstaan in de ver gadering van de commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Wer ken en Stadsbeheer. Sinds kort heeft het RB A Midden- Brabant de mogelijkheden voor JWG'ers om werkervaring op te doen verruimd. Voortaan mogen permanent honderd jongeren in de marktsector worden geplaatst. Daardoor kan de stichting nu ook gedurende de zes maanden dat ze actiever in de marktsector op zoek werkervaring opdoen, intensief gaan naar additionele banen voor begeleid door een medewerker van JWG'ers. Hierbij wordt samenge werkt met Randstad Uitzendbu reau. jurgse Koerier bv I.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 tingstijd voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Voor mensen met een ieeshandicap I verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cassette ingesproken. Int.: Centrum voor Gesproken Lektuur, \PB 24,5360 AA Grave - Tel.: 08860-82345 De Stichting Banenpool/JWG Midden-Brabant is met Randstad Samenwerking Uitzendbureau een unieke samenwerking overeengekomen. Een p>e samenwerking tussen Banen- deel van de jongeren, die in aanmerking komt voor een werkerva- pool/JWG en Randstad richt zich ringplaats van de JeugdWerkGarantiewet (JWG), zal in Midden- vooral op de jongeren voorwie re- Brabant voortaan door Randstad Uitzendbureau worden begeleid. ]atjef gemakkelijk een werkerva- Tevens neemt Randstad de werving van banen in de marktsector nngsplaats gevonden kan worden voor deze groep voor haar rekening De kennis en ervaring die Rand- De houdt daardoor meer stad in huis heeft, wordt zo door de Stichting Banenpool/JWG inge- tij dover voor de groep JWG'ers die huurd om de kansen vor JWG'ers op een baan in de marktsector be- is. In de ter te benutten. samenwerkingsovereenkomst -af gesloten voor één jaar- is vastge steld dat Randstad gaat zorgen voor de werving van zoveel moge lijk banen in de marktsector, waar bij er steeds minimaal vijftig per manent bezet zullen zijn. De jongeren op deze plaatsen worden, gedurende de zes ir opdoen, begeleid door een medev Randstad. De samenwerkende partijen heb ben zich verder tot taak gesteld om WINNER ofië •jp'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 1