HONDA CIVIC 5-DEURS Ml 7Z7ZZ PORSCHE 911GT2 NEON: WORLD CAR 1994 Brits van origine Bijlage van: De Tilburgse Koerier 1 chen. Occasion verbouwings m ZulcOOS7’fav Vrij pleiten Mensen zijn geneigd de fouten bij een ander neer te leggen en zichzelf ongeacht de situatie vrij te pleiten. Zo kom ik op een kruising van gelijkwaardic, wil linksaf slaan. Van links komt een stationcar aangereden die op het nippertje nog vol op de remmen moet. Op het moment dat ik om de auto heen draai, zie ik de dame achter het stuur een in en in gemene blik trekken. Hierdoor gedreven trapte ik brusk op de rem, zette de versnelling in de achteruit en reed terug naar de plaats, waar de dame in kwestie nog stond. Ik vroeg haar wie dit geval voorrang had, maar volgens haar had ik haar gesneden. Een nadere blik op de auto wees uit dat zij met haar voorbumper exact in het verlengde van het trottoir stond en van afsnijdingen op geen enkele manier sprake kon zijn. Ver volgens voerde zij bits aan dat haar kinderen bijna door de achterruit naar buiten vlogen. Mevrouwtje, mag ik hier toch even wijzen op een totaal verkeerde blik op de gang zaken. Het feit dat u geen rekening hebt gehouden met van rechts komend verkeer wat voorrang heeft, zorg, ervoor dat u uw te h< snelheid in deze omstandigheid in korte tijd hebt moeten afbouwen. Door dit harde remmen bleven de kinderen die zonder gordel in de auto zaten inderdaad niet op hun plaats zitten. Ubent geschrokken door het plotseling van rechts komen van een onverwachte medeweggebruiker en daarna nog eens geschrokken van de beweging die uw kinderen in de auto hebben gemaakt. Allemaal begrijpelijke reacties die volgen op een verkeerde inschatting van uzelf. Wat is er dan makkelijker om de medeweggebruiker die op geen enkele manier 'schuldig'kan worden bevonden, daarvan toch de schuld in de schoenen te schuiven. Met dit soort weggebruikers, zal ik het wel nooit eens worden, maar zij ook niet met mij... er 194 pagina 24 IJ KV RIJ Oplage: 97.500 lage prijs. 9,- >9,- 1 Lees verder op pagina 3 ige wegen en in Keuze uit 75 Icwaliteitsoccasions: Bij aankoop auto's vanaf ƒ12.500,-, max. kredietbedr. ƒ10.000,- Burg. Jansenstr. 52-56 5037 NC Tilburg Tel:013-683911 Dato-dealers Autotest: in Sint Nicolaas-sfeer Alfa Romeo Lees verder 145 1.4 in dit nummer pag.7 pag.3 pag.5 o.a.: UITNODIGING I,1114-4:1^1 Donderdag 24 november 1994 Volkswagen en de toekomst Jaargang 6 Nummer 44 NU HALEN VOORJAAR *95 BETALEN of MINIMALE INRUIL25OO,-* joed èn kan prima et u graag. zorgde hoge ieuwe viie laan tuurlijk Domani De Honda-fabi Engelse Swinc robilisten op aanspreken." □riek in het idon zal tegen -sese markt fors loopt, terwijl juist de totale Honda-verkopen toe moeten nemen. Om voor de nieuwe Civic 5-deurs wat meer ruimte te scheppen, zijn G A R, A G E DENISSEN k/RWMOPMZE SMMW A.S. l/P/JD/Kf, jl ZMTPMqfrV F mw SAAB Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 1998 jaarlijks zo’n 150.000 Europe auto's produceren. Daarnaast;’ terugk zal Honda ongeveer het totale 1 gelijke aantal uit Amerika gaan importeren, zódat het Japanse aandeel op de De/lutoMaat -n n—n—m De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-aideling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur oogt wat minder frivool met de rede1"'-*- 1 en de chroom omlijnde De achterkant daarentec ziet er weer heel aardig i lichtunits zijn bijna driehoekig van vorm, waardoor de achterklep naar beneden toe smaller wordt. Toch is de bereikbaarheid van de bagageruimte uitstekend, omdat de vijfde deur helemaal tot op de bumper opengaat. De Civic 5- deurs biedt een volume van 380 liter en dat is ongeveer hetzelfde als bij de sedan. In Groot-Brittanië werd deze week de strijd om het Wereldkampioenschap Rally beslist. Voorde aanvang van deze RAC Rally waren er nog twee kanshebbers: Toyota-rijder Auriol en Subaru-coureur Sainz. Bij het ter perse gaan van deze Automaat had de Spanjaard Carlos Sainz de beste papieren, aangezien de Fransman Didier Auriol door ofigevallen en turbopech op de eerste en tweede dag Hink achterop geraakt was. ingericht. De stoelen zijn met gekleurde stof den een Het t sterk op dat lan en biedt □en De FIA stelt een onderzoek in naar de toedracht van de beslissende crash van Michael Schumacher en Damon Hill tijdens de Grote Prijs van Australië. Het is niet waarschijnlijk dat Michael de titel kwijt zal raken, vooral omdat noch Damon Hill, noch het Williams-Renault team protest aangetekend hebben. Een fikse boete en/ofeen voorwaardelijke uitsluiting behoren echter tot de re ële mogelijkheden. Het is vaak moeilijk te verklaren waarom een bepaald automodel niet populair wordt. Het kan zijn dat de betreffende import-organisatie te weinig aan promotie doet, dat het model weinig aanspreekt, of dat de concurrentie betere aanbiedingen heeft. In ieder geval bleven de verkopen van de in Europa geprodu ceerde Honda Concerto ver bij de verwachtingen achter. Dat moet met de nieuwe Civic 5-deurs heel anders gaan. Aangezien de prijzen in alle belangrijke takken van de automobielsport dit jaar weer verdeeld zijn lassen we een winterstop in voor de "Automaat Sport". Bij de aanvang van het seizoen 1995 hopen wij tijdig weer bij u terug te zijn. Een internationale jury van de Ford Mondeo, terwijl de autojournalisten heeft de Toyota Celica beslag legde Chrysler Neon uitgeroepen tot op de derde plèk. Deze 'World Car 1994'. De tweede jaarlijkse verkiezing wordt plaats was weggelegd voor georganiseerd door het klasse en komt zodoende aan de start bij de IMSA-serie in de USA, de ADAC-GT-Cup, de Japanse GT-kampioenschappen, de BPR- Endurance-serie en klassiekers als Daytona, Suzuka, Sao Paulo en natuurlijk Le Mans. De 911 GT2 van Porsche is gebaseerd op de 911 Turbo. De voorschermen zijn 3 centimeter verbreed, terwijl achter aan beide zijden 4 centimeter erbij komt. De grote spoiler op de motorkap is verstelbaar voor een optimale druk op de achterwielen. In deze spoiler zijn de luchtinlaten voor de turbo's ondergebracht. De 'bagage'-klep voor en de deuren zijn uit aluminium gemaakt. Verder beschikt deze race-Porsche over een 100 liter veiligheidstank, ABS, rolbeugel, Momo- stuurwiel, een brandblussysteem volgens FIA-standaard en een Profi-kuipstoel. Het interieur is in zwart uitgevoerd, terwijl voor de buitenkleur kan worden gekozen uit rot, wit, geel, blauw of zwart. lelijk grote koplampen eene nigszins ge chroom omlijnde grille. bekleed en biede “gen uitstekende zit. J f uit. De dashboard lijkt van de sedar standaard ee snelheidsmeter, toerenteller, brandstof- en temperatuurmeter. In de basisuitvoering vinden we in de Civic onder meer een in hoogte verstelbare stuurkolom, stuurbekrachtiging, digitaal klokje, twee luidsprekers, verlichting in de bagageruimte, zoemer voor vergeten verlichting, centrale vergrendeling en verwarming voor de achterpassagiers. Wie houdt van brede velgen, dubbele uitlaten, forse spoilers en uitgebouwde wielkasten zal zijn vingers aflikken bij het zien van de Porsche 911 GT2 die speciaal voor de racerij is ontwikkeld. De GT2 is de directe opvolger van de 911 Carrera RSR 3.8 die twee jaar lang op vele circuits te vinden was. Al 25 jaar bouwt Porsche wagens voor de Gran-Tourismo- categorie gebaseerd op produktie-modellen. De 6 cilinder boxermotor in de GT2 heeft een inhoud van 3,6 liter en levert met dubbele turbo een vermogen van 450 pk. Porsche levert de GT2 aan klanten die zich op de vele internationale circuits met elkaar en de concurrentie willen meten. Deze Duitse sportautobouwer koppelt daaraan een vergaande service, want of een 911 GT2 nu rijdt in Daytona, op Le Mans of Suzuka, Porsche staat berijder en auto met raad en daad ter zijde en zorgt voor vervangings- onderdelen. De nieuwe GT2 zal het volgende seizoen worden ingezet in de nieuwe GT2- Honda behoort tot de weinige Japanse merken die met volle tevredenheid op 1994 terug kunnen kijken. Zowel met de Civic als de Accord werd uitstekend zaken gedaan. Volgend jaar moet deze groei worden voortgezet, vooral door de komst van de nieuwe Civic 5-deurs als opvolger van de Concerto. Honda denkt er zo'n 3500 stuks te gaan verkopen, waarbij wordt gerekend op een groei van de totale Civic-verkopen met 1500 eenheden. Italiaanse blad 'Motor', bijgestaan door 'L'argus de 1'Automobile' en 'Echappement' uit Frankrijk, 'China Car Drive', 'Automobil' uit Zweden en de Amerikaanse bladen 'Robb Report' en 'Automobile Magazine'. Bij de uitreiking van de prijs aan Chrysler topman Robert Eaton roemde jury-voorzitter Sergio Favia del Core het internationale karakter van de Neon. "De Neon is de eerste volledig in Amerika ontwikkelde en geproduceerde auto die werkelijk geschikt is voor de Europese en Aziatische markt. Naast zijn compacte voorkomen, zijn ruime interieur, de 2.0 liter 16- kleppenmotor, de prettige rij- eigenschappen en zijn hoge mate van veiligheid, biedt de Neon vooral een unieke styling die automobilist' elk continent zal ar'Tlcr'r Uitrusting De bovenrand van de bumper is in alle gevallen in de carrosseriekleur meegespoten, terwijl bij de duurdere types de hele bumper van een laklaag is voorzien. De vroegere samenwerking tussen Honda en Rover, vinden we nog duidelijk terug in de overeenkomsten tussen de Concerto en de huidige Rover 200. Rover zal echter voor het einde van het jaar een nie 200-reeks introduceren dk vrijwel identiek zal zijni deze Civic 5-deurs. Natt krijgt de Rover een eigen grille en chromen omlijsting van de nummerplaat. Wie echter een blik in het interieur werpt, ziet dat deze Honda 'Made in Britain' zelfs al is voorzien van houten panelen op het dashboard. De auto maakt een zeer degelijke indruk alleen al als je de portierklinken vastpakt. Het interieur is stemmig Tony Vos de prijzen van de bestaande Civic verlaagd. Zo biedt Honda nu een 3-deurs 1.5 liter voor f.29.990,= en kan voor f.32.990,= dezelfde auto als sedan worden gekocht. Het is niet de eerste keer dat Honda op hetzelfde onderstel in verschillende werelddelen totaal afwijkende auto's ontwikkeld. De Civic 5-deurs kent exact dezelfde onderzijde uiterlijk, voor als de huidige Civic sedan, tij1— De Golden Tulip Rally, afgelopen weekend onder erbarmelijke weersomstandigheden verreden, werd gewonnen door onze landgenoten Bert de Jong en zijn navigator Ton Hillen in hun Ford Escort Cosworth. In het Internationaal Nederlands Rallykampi- oenschap eindigde de Jong als tweede, achter de Duitser Dieter Depping. Depping, die voor de afsluitende Golden Tulip Rally de titel al binnen had, verscheen niet aan de start in Overijssel. maar is met een lengte van 4,31 meter fractioneel korter. De carrosserie is totaal nieuw, althans voor Europa. In Japan bestaat namelijk al enige tijd de sterk gelijkende Honda Domani, een vierdeurs sedan, die de Concerto in eigen land heeft opgevolgd. In ieder geval heeft de Europese Civic 5-deurs een sympathiek uiterlijk, vooral het profiel is bijzonder geslaagd. Het front

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 25