SKODA FELICIA O s! Het lichte alternatief Gijsbers klaar voor de winter Volvo Ski-open bij Van Roosmalen "ELAN" A U T O S T E T Adriaan van de Ven \ken [Audi] va Snodr JL-RZ-81 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 3 november 1994 - pagina 3 I994 pagina 2 het n. De JLDVan. Uw dealer voor Volkswagen en Audi Ringbaan Noord 65, 5046 AA Tilburg. Tel. 013-321411 fax 013-355920 eselekteerd Vervolg van pagina 1 tgren leien AUTOMOBIELBEDRIJF des wc eff 3 IN OPEL JPEL ‘89 .'91 '90 TRA 16.i d, 1991 10,- 1.950,- 1.950, - 1.950, - 1.950, - Ï.950,- 1.950,- 1.950,- 1.950, - 1.950, Ï.500,- 1.950, - 86 '87 .'90 ...'89 ...'85 ...'89 ...'85 ...'87 ....'86 ik B.V. ot Volkswagen Groep Zuid-Oosterstraat 22A - TILBURG Tel. 013/36.39.24 -Groep rkomen ng: f.396,= tot id. teveel gaat st de VW Polo j en v_... tisch gei eft eiger. iperatu' I nauwL ingesteld. in V-vorm 71 cc 86,4 mm j 5500 Klasse, Di’iw /-serie en ook ae nexus «croouu en LS400. Audi brengt in ieder geval met de A8 een innovatief produkt. achterlichten. De huidige lijn van A4, A6 en A8 lijkt enorm veel op elkaar en het is In ieder geval komt de A8 met zijn lengte van 5,03 meter enorm fors over en is ook de breedte van 1,88 meter niet kinderachtig. De auto staat op start bij srsaande een 4 en waa ler. De in d« lin ike 16 inch lichtmetalen n met 225/60 WR 16 m. Portierkrukken, Al vele jaren is Audi driftig in de weer om een vaste plaats in de hogere marktsegmenten te veroveren. Zo moet de 80 en straks de nieuwe A4 concurreren met bijvoorbeeld de BMW 3-serie en Mercedes C- klasse, strijdt de A6 met de BMW 5-reeks en Mercedes en moet de nieuwe A8 meedraaien in het topsegment naast de Jaguar XJ, Mercedes S- klasse, BMW 7-serie en ook de Lexus GS300 en ima's rare de sordeelt ÖSSCHEWEG 296 - TEL 013 - 355655 flinl velgen met 225/60 WR 16 I op elkaar en het is de banden. Portierkrukken, ig of dat wel verstandig is. bumpers en buitenspiegels - - - worden in de carrosseriekleur gespoten. automaat tot een top van 225 km/u en trekt in 10,2 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. Het topmodel is de V8 met quattro- vierwielaandrijving. De 4,2 liter motor van 300 pk zorgt voor een afgeregelde top van 250 km/u en sprint in 7,3 seconden naar de 100 km/u. De quattro- vierwielaandrijving is ook op de V6 leverbaar. Aluminium Wat heeft Audi ertoe gebracht om haar topmodel uit dit materiaal te gaan vervaardigen. Voorop gesteld moet worden dat een volledig aluminium carrosserie geen unicum is, het werd in de jaren vijftig bijvoorbeeld al toegepast door Panhard. Aluminium heeft een aantal voordelen ten opzichte van plaatstaal. Allereerst is een Dubbele airbag Overdreven luxueus komt de Audi A8 in het interieur niet over, 'zakelijk' komt als beoordeling beter overeen. Door de vorm van stoelen, achterbank en hoofdsteunen doet het geheel wat denken aan de vorige Jaguar XJ. Uiteraard is het interieur voorzien van de meeste denkbare zaken als elektrische ruit- en spiegelbediening, getint glas, dubbele airbag, toerenteller etc. De topversie van de Audi A8 beschikt over een automatische transmissie en wel de technisch hoogstaande Tip-tronic, terwijl de V6 zich standaard bediend van een handgeschakelde vijfbak. Tegen meerprijs kan een viertrapsautomaat worden gekozen. Deze bak schakelt zijdezacht over, maar lijkt in eerste instantie de auto niet tot prestaties te dwingen. Als bestuurder moet je namelijk even aan deze installatie wennen. De bak heeft geen bus zal komen. De VW-( zal echter moeten voorl dat deze Felicia prijstechnisch tei overlappen met u» en Seat Ibiza. af leveringskosten f.21.995,=. Wie f .22.495,= betaalt, krijgt de auto in metallic groen '«raarbij meteen de bumpers u de carrosseriekleur zijn meegespoten. Bovendien heeft Gijsbers nog een speciale actie op deze Swift Lifestyle. Om de eisen van de verzekeringsmaatschappijen voor te zijn, wordt deze auto tegen een symbolisch bedrag van slechts f.250,= voorzien van een TBBS-goedgekeurde startonderbreker, zodat dieven geen kans meer maken. Bovendien ontvangt iedere koper van de nieuwe Suzuki of gebruikte auto tijdens de Wintershow een gratis proefles bij Skitivity. Iedereen kan wel een reden bedenken om tijdens de wintershow bij Gijsbers te gaan kijken, al was het alleen maar om alvast in de wintersport stemming te komen. rugleuning, terwijl lengte- en hoogteverstelling handmatig geschieden. Het dashboard is zeer zakelijk van vormgeving en ook hier zien we het bekende Audi design. Er is een overvloed aan afzonderlijk te richten uitstroomopeningen van de "erwarming en ventilatie. Op t automatisch geregelde systeem hoeft eigenlijk alleen maar de temperatuur op een halve graad nauwkeurig te worden in Later zal de Skoda Felicia ook leverbaar worden met de VW 1.6 liter van 75 pk en de bekende 1.9 liter dieselmotor. De versnellingsbak is onder handen genomen wat geleid heeft tot een hoger schakelcomfort met een kortere versnellingspook. De Skoda Felicia LXi heeft een standaarduitrusting die ondermeer bestaat uit van binnenuit verstelbare buitenspiegels, in hoogte verstelbare koplampen, ventilatie-roosters achter, hoofdsteunen met hoogteverstelling, interval op de ruitewissers en een signaal voor vergeten verlichting. De GLXi wordt de weg op gestuurd met stootlijsten op de flanken, van binnenuit te ontgrendelen achterklep, in delen neerklapbare achterbankrugleuning, toerenteller met geïntegreerde digitale klok, mistlampen voor en verlichting in de bagageruimte. f.l36.989,=.De2.8V6Quattro moet f. 146.988,= opleveren, terwijl helemaal aan de top de 4.2 V8 staat voor f. 183.989,=. aluminium carrosserie ter grote van de Audi A8 zo'n 200 tot 300 kg lichter, terwijl door speciaal gevormde profielen de stevigheid minimaal gelijk is. Een lager wagengewicht heeft natuurlijk invloed op het brandstofverbruik en in ons land op de wegenbelasting. Verder is aluminium een materiaal wat perfect gerecycled kan worden zonder verlies van kwaliteit. Daarnaast geeft aluminium natuurlijk geen roestproblemen. Er zijn echter ook nadelen te noemen. Allereerst heeft Audi een dure produktiemethode moeten ontwikkelen voor relatief weinig auto's. Daarnaast kan een gewone schadewerkplaats niet aan een aluminium carrosserie werken en zullen daarvoor speciale centra moeten worden ingericht. De Audi A8 heeft een uitstraling die bij het merk past met zijn kenmerkende grille en typisch gevormde Favorit LXi en GLXi bedragen respectievelijk f.19.995,= en f.21.495,=. Het moge duidelijk zijn dat de Felicia veel volwassener is geworden en daardoor wat duurder uit de Vanaf vandaag start l Suzuki-dealer Gijsbei Bosscheweg in Tilburg e« wintershow die duurt tot l met zaterdag 12 novembei showroom is omgetoverd een haast Oostenrijks tafereel, waarbij Sporthuis Rob Coenraad uit Öisterwijk en Skitivity uit Tilburg hun medewerking verlenen. Rob Coenraad is gespecialiseerd in ski-kleding en - benodigdheden. Skitivity staat voor een indoor-skibaan waar men de technieken kan bijspijkeren of zelfs voor de eerste keer met deze wintersport kan kennismaken. In de showroom blijven natuurlijk de diverse Suzuki- modellen de aandacht trekken van de nieuwe en vertrouwde Alto tot de bekende Suzuki terreinauto's Samurai en Vitara. Gijsbers kan zelfs nog enkele exemplaren op grijs kenteken leveren voor een aantrekkelijke aanschafprijs van f.24.495,= (Samurai). De Suzuki Swift staat echter I helemaal in het middelpunt I van de belangstelling tijdens de wintershow van Gijsbers. Er is speciaal voor deze gelegenheid een I aantrekkelijk uitgeruste versie ontwikkeld, de Swift Lifestyle. Het gaat hier om een Swift met krachtige 1.0 liter motor in de standaard kleur rood of optiekleur groen metallic. De auto's worden afgeleverd met wieldoppen, stootlijsten op de flanken en fleurige striping. De Swift Lifestyle in rood kost inclusief Ruim een jaar geleden toonde Audi op de IAA in Frankfurt de ASF, een prototype van een auto uit het topsegment volledig gemaakt uit aluminium. De letters ASF staan voor Aluminium Space Frame, wat betekent dat niet alleen deuren en spatborden, maar ook de hele carrosseriestructuur uit alumium zijn gemaakt. De produktieversie van deze auto luistert naar de naam A8 en is onder zijn laklaag inderdaad helemaal uit aluminium gemaakt. Technische gegevens: Merk en type: Audi A8 Aantal cilinders: 6 in Cilinderinhoud: 2771 Boring x slag: 82,5 x 8 Vermogen: 174 pk bij tr/min Koppel: 250 Nm bij 3000 tr/min Afmetingen: lengte 5,034 meter, breedte 1,88 meter Gewicht: 1460 kg Prestaties: topsnelheid 228 km/u acceleratie 0-100 in 9,1 sec. Verbruik: bij 90 km/u 7,2 liter/100 km bij 120 km/u 8,9 liter/lOOkm stadsverkeer 12,8 liter/100 km Prijs: f. 136.989,= Wegenbelasting per 3 mnc Nederlandse Ski Vereniging zich weer als vanouds, Volvo is immers hoofdsponsor van deze NSkiV. Consulentes van het cosmetica merk Jafra Cosmetics maken een huidanalyse en geven persoonlijk advies. Verder heeft Club Med een speciale winterreis samengesteld voor het Volvo Ski Open '94. Mocht de hoeveelheid nieuws en informatie de bezoekers misschien teveel worden, dan zijn twee tabletten Dextro Energy de ideale remedie om meteen weer te bruisen van energie! Tot slot zijn er verschillende prijzen te winnen in de Volvo Winterkwis. Er kan ondermeer een geldprijs van f.5.000,= worden gewonnen alsmede de mogelijkheid om een Volvo 440 1.8i Freestyle te verdienen, prachtige verzorgde reizen naar Zwitserland en Oostenrijk en een Volvo skibox. Verder heeft Volvo-dealer Van Roosmalen ook aan de kinderen gedacht. Alle reden voor een bezoekje aan het Volvo Ski Open van zaterdag 5 tot en met zaterdag 12 november. Innovatief De ophangingselementen van de A8 zijn eveneens uit aluminium gemaakt en speciaal voor deze auto ontworpen. De A8 heeft een stevige afvering, maar oneffenheden worden behoorlijk gedempt. Ook worden er weinig aandrijfgeluiden aan het interieur doorgegeven. De Audi A8 beweegt zich waardig en zeker niet opvallend door het verkeer. De V6 motor springt redelijk zuinig met zijn brandstof om vooral vanwege de relatief lichte carrosserie. Gemiddeld wordt 1 liter verbruikt op 8,5 tot 9 kilometer. De Audi A8 is leverbaar in drie standaarduitvoeringen. De V6 met handgeschakelde ,fs vijfbak en voorwielaandrijving kost Velours De bagageruimte is uitstekend toegankelijk via de ^en grote bagageklep. Daarachter verschuilt zich een forse ruimte van 525 liter. De ontvanger van de afstandbediening voor de centrale vergrendeling is te vinden op de stijl tussen de voor- en achterportieren. De afstandbediening in de sleutel moet zeer dicht bij eze ontvanger gehouden rorden voor het gewenste Jfect. Het interieur is zeer ruim van opzet. Dashboard- en portierpanelen zijn voor een belangrijk deel in zwart- en grijstinten bekleed. De kleur van de stoelbekleding in velours is afhankelijk van de buitenkleur, in ons geval van een donker groene auto eveneens grijs. Het geheel wordt opgesierd met een aantal houten panelen op de console, boven het dashboardkastje en op de portierpanelen. Vier tot vijf personen vinden in de A8 een zeer ruime zitpositie. Natuurlijk beschikt de achterbank over twee hoofdsteunen en een uitklapbare middenarmsteun. De beenruimte is helemaal vorstelijk. De voorstoelen hebben een elektrische verstelling van de inschakelbare program! maar voelt als het w<?’ bestuurder aan en ooi aan de hand van het intrappen van het gaspedaal of er sportief of economisch gereden moet worden. De V6- motor is al bekend uit de Audi 80 en 100. De inhoud bedraagt 2771 cc. De motor is goed voor een vermogen van 174 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 250 Nm bij 3000 tr/min. De motor is stil en voldoende krachtig om de niet overdreven zware A8 (1475 kg) tot keurige prestaties te bewegen. Zo komt de V6 De Audi A8 biedt wat betreft carrosseriebouw veel innovatieve technieken die wellicht in de toekomst op meerdere auto's toegepast zullen gaan worden. Motorisch en wat betreft aandrijving beschikt de A8 over bekende elementen. De A8 is zeker in de topklasse een interessante nieuwkomer met een gedistingeerde, weinig opvallende uitstraling. De showroom van Volvo- dealer Van Roosmalen staat van 5 tot en met 12 november in het teken Volvo Ski Open '94. Dit jaarlijks gehouden evenement mag zich in een warme belangstelling verheugen. Het motto dit jaar luidt "Bergen en nog eens bergen nieuws". Kijk maar eens naar de Volvo 400 in de bijzondere Freestyle-uitvoering met onder meer lichtmetalen velgen en achterspoiler (440) vanaf f.37.995,=. Verder kan nog worden gekozen voor een Freestyle met 1.8 liter injectiemotor met vijfbak of automaat en als 1.9 liter turbodiesel. Er is overigens al een 1995- model van de Volvo 440 vanaf f.33.750,=. Verder is er bij Van Roosmalen ook volop aandacht voor de overige Volvo-modellen zoals de ingrijpend vernieuwde Volvo 960 en de sportieve Volvo 850 T-5. Verder zijn er de nodige winteraccessoires met interessante aanbiedingen. Het meest verkochte skimerk van Europa, Rossignol, is in de showroom met informatie en nieuws aanwezig. Verder presenteert de Kleuren De Skoda Felicia komt beschikbaar in zes standaardkleuren wit, groen, donker en licht blauw, rood en zwart. Daarnaast kan worden gekozen voor metaaltinten blauw, zilver, groen en rood. De prijzen van de huidige JL-RZ-81

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 21