Fiat:Auto Verhoeven Tilburg xnu NIEUWE LANTRA HALF 1995 MGRV8 E anno AUTO VERHOEVEN TILBURG B.V. om I Hyundai werkt aan de toekomst Ringlaan Oost 98 - Tel. 013-430005 IR. Airco business room DATO Dealers automobielen, Tilbur en omstreken Maak kennis met h e z e k e a t e a e r s een e e /a l/iv officiële Fiat-dealer voor Tilburg e.o. n DE AUTOMAAT - Donderdag 20 oktober 1994 - pagina 5 DETILBURGSE KOERIER )4 pagina 4 Werkplaats Receptie ge en DATO-lid Nieuw programma Occasions Magazijn Vervolg van pagina 1 jopkc sterei jer toch nog sft Primera Airco: met voordeel tot ter de ike Burg. Jansenstr. 52-56 5037 NC Tilburg Tel:013-683911 DATO dealers, een hele zekerheid [jj 1.6 v.a. arende strook jsseriekleur werkzaam zijn, niet onver meld blijven. en ta- Het t is stillen. Verder tattenset sen sser F .950,- .950,- .950,- .950,- .950,- .950,- .950,- .950,- .950,- .500,- .950,- Uiteraard werd Au tobedrijf Verhoeven 08.15 -17.00U. gesloten 08.15-17.00U. 10.00-15.00U. 08.30-18.00U. 10.00-17.00u. mt moet ils het i, maar waar ook men worden ge- jracht voor de dels zijn we ruim een verder en niets ons meer aan vo- érhoeven startte al jaar geleden 7i iviocuci ui Oister- "stigingen ien ma-vr zat ma-vr zat ma-vr zat Donderdag Koopavond tot21.00u. LX Airco 37.195,- Achterin de showroom is de centrale receptie waar infor matie over Fiat kan worden verkregen, auto's kunr haald en gebr werkplaats. Daarom is Jan Zeebregts als chef werkplaats hier ook re- hoeven heeft gezien, is al lang verwelkomt door be drijfsleider Alfred Smeitink of verkoper Fernand Verhoe ven. j Dealers automobielen, Tilburg e.o. I AUTO VERHOEVEN TILBURG B.V. Openingstijd* «Werkplaats: I. I «Verkoop I I I Personalia Bedrijfsleiding/Verkoc A. Smf Werkplaats/Maga; J.2 J Adres Ringbaan Oost 98, 5013 CD Tilburg Tel.: 013-430005, fax 013-441432 De moderne showroom in het stemmige oude pand straalt gezelligheid uit. Direct bij binnenkomst ziet de be zoeker bij welk merk men is binnengestapt, mocht de vermelding op de voorgevel over het hoofd gezien zijn. Fiat heeft in relatief korte tijd een vrijwel volledig nieuw programma neergezet en daar kun je in de showroom trkplaats er top uitzien, de heer en /en, die thermen R^A D E NIS SEN Het project Excel is afgerond. Er kan dus volledig de aandacht worden besteed aan andere nieuwe auto's. Volgend jaar komt rond de zomer dé opvolger van de huidige Lantra beschikbaar. Op de testbaan was deze auto in zwaar gecamoufleerde uitgave te zien. Bij een rondgang door de fabriek van de huidige Lantra stonden in een hoek twee complete carrosseriën van deze nieuwe auto, waaraan de definitieve lijn goed af te lezen was. 'In den beginne was er niets', zo heeft de huidige Tilburgse Fiat-dealer Verhoeven zich on getwijfeld gevoeld, toen per 1 juli vorig jaar het dealerschap werd overgenomen. In sneltreinvaart werd het pand aan de Ringbaan Oost 98 onder handen geno men. De kapotte pla fondplaten in de showroom werden vervangen, de ruiten werden gereinigd en het inmiddels onder de kozijnen door groeiende mos werd verwijderd. Ruimtewagen Naast de Lantra wordt ook hard gewerkt aan de opvolger van de Hyundai Scoupe. Deze auto gaat er veel sportiever uitzien en lijkt behoorlijk op de recent getoonde prototypes. De auto krijgt een lage neus met langgerekte Ulsan - Op het gigantisch fabrieksterrein van Hyundai in Ulsan is het een enorme drukte. Niet alleen staan hier de hallen waar de Excel, Lantra en Sonata worden gemaakt, ook ligt hier een van de grootste scheepswerven ter wereld, waar uitsluitend olietankers en LPG-schepen worden gemaakt. Verscholen tussen de enorme fabriekshallen van het complex ligt ook de testbaan, waar medewerkers van de ontwikkelingsafdeling proefdraaien met de modellen van morgen. Smeitink: "In het begin za gen veel mensen ons nog aan voor de vorige Fiat- dealer, maar dat wordt nu langzaam beter. We adverteren onder ande re in de Automaat duidelijk met de combinatie Fiat/Ver- hoeven. Verder sponsoren we wielerrondes, zijn de de- monstratie-auto's duidelijk van onder naam voorzien, wat ook geldt voor de huur auto's. We werken uitslui tend met eerste monteurs die geheel door Fiat zijn ge schoold en de auto's op hun duimpje kennen. Alle monteurs zijn ook APK-keur- meesters. Zeker ge zien de huidige er, toekomstige Fiat- modellen en de dui delijk verbeterde kwaliteit, heb ik veel vertrouwen in ons Italiaanse merk." Sj van Verhoeven niet omheen. Zeer recent nog bracht Fiat een forse modeluitbrei- ding op de markt. Ze staan keurig aan de Ringbaan op een rij- HF tje, de sportieve S» Coupé Fiat met een zeer eigenzinnige vormgeving, de luchti- f ge Punto cabriolet en de zeer ruime Ulysse, een Multi Purpose Vehicle. De belangrijkste auto voor Fiat op dit moment is de comp acte Punto, die bijzonder goed is aangeslagen en in West-Europa zelfs nummer 1 is geworden in zijn seg ment. Maar ook de kleine Cinquecento mogen we niet vergeten. Fiat is met dit mo del weer helemaal terug in het segment kleine auto's, die door de meeste Europe se fabrikanten wordt verge ten. Zowel de Punto als Cin quecento hadden aanvankelijk te maken met flinke levertijden, maar dat komt nu gelukkig niet meer voor. )op neitink, 013-430005 azijn Zeebregts, 013-430005 gelmatig te vinden. Hij is sa men met de drie monteurs Erik van Gisbergen, Wilco Caljé en Ruud Blankenstein overgestapt van de vorige Fiat-dealer naar Autobedrijf Verhoeven, zodat de klant in de werkplaats met ervaren Fiat-mensen te maken krijgt. Een zeker niet onbelangrijke taak heeft Monica Broeken, die ervoor zorgt dat showroom en wer' permanent tip-tc*" Tot slot mogen mevrouw Verhoeve meer achter de set Nostalgisch De naam van deze nieuwe MG doet al het een en ander vermoeden over de krachtbron. In de Past bij Uw Kenteken. Past achter Uw ruit. In de werkplaats worden alle reparaties en onderhouds beurten uitgevoerd helemaal volgens Fiat-voorschrift met gebruikmaking van de juiste apparatuur en gereedschap pen en de originele fabrieks- onderdelen. Ook bouwt Ver hoeven LPG-installaties en schuif/kanteldaken in. Er is een quick-service voor ban den, uitlaten en accu's. einde van de assemblagelijn een kant-en-klare nieuwe Lantra, zodat deze auto geen geheimen meer heeft. De auto is duidelijk ronder van vorm. De achterzijde loopt lichtjes af in enigszins druppelvormige lichtunits. De kofferklep gaat tot op de bumper open. Het front doet behoorlijk denken aan dat van de nieuwe Excel, met het grote verschil dat de nieuwe Lantra geen grille meer heeft. De luchttoevoer naar de motor,wordt volledig via een rooster in de bumper verzorgd. Het exemplaar in kwestie beschikte over meegespoten bumpers, spiegels en portierkrukken. Kant en klaar Echter tot onze grote verbazing vonden we aan het motor best bereid is om uit te breken. De auto is niet voorzien van stuurbekrachtiging, zodat bij manouvreersnelheid redelijk wat kracht nodig is. Het feit dat je als bestuurder aan de rechter kant zit, kan alleen maar het karakter van de auto positief beïnvloeden. Britser kan bijna niet. Wie bij Verhoeven wat ver der de showroom inloopt komt een aantal geselec teerde occasions tegen die allemaal op de voorruit een kaart dragen met daarop de belangrijkste gegevens. Ui teraard worden alle auto's met Bovag-garantie gele verd. Wie zowel de nieuwe als gebruikte auto's bij Ver- lengterichting voorin ligt de bekende 3.9 liter Rover V8, een motor die vroeger in 3.5- uitgave ook al in de MG B te vinden was. De krachtbron is goed voor een vermogen van 190 pk bij 4750 tr/min en een koppel van 318 Nm bij 3200 tr/min. Dat betekent dat de auto in alle toerenregionen over voldoende kracht beschikt en goede prestaties kunnen worden neergezet. In 6,5 seconden wordt de 100 km/u vanuit stilstand bereikt, terwijl de topsnelheid van 215 km/u zeer fors is gezien het totaalgewicht van 1100 kg. I geluid wat de motor maakt vorstelijk, vooral als open met de MG wordt gereden. De auto heeft een handbediende kap die boven de voorruit met twee klemmen en twee drukkers wordt vastgezet. In één beweging wordt het geheel neergeklapt. De bagageruimte is niet indrukwekkend van inhoud, maar gelukkig is er achter de stoelen nog wat plaats. De MG RV8 heeft voor onafhankelijk opgehangen wielen volgens het double- wishbone principe, terwijl we achter een relatief ouderwetse constructie met bladveren tegenkomen. De MG RV8 heeft dan ook een nostalgisch weggedrag, waarbij de achterkant door het enorme vermogen van de Het volledige dashboard en de bovenzijden van de portieren zijn uitgevoerd in wortelnotehout wat volgens traditie glanzend gelakt is. Het dashboard biedt een veelheid aan metertjes, van links naar rechts een voltmeter, klok, temperatuurmeter, toerenteller, brandstofmeter en snelheidsmeter. Verder zijn er een beperkt aantal controlelampjes en bedieningsknoppen, zodat de MG RV8 ondanks zijn luxueuze aankleding toch ~c~ wat Spartaans heeft. Zo moeten bijvoorbeeld de ruiten handmatig naar beneden gedraaid worden en de buitenspiegels met de hand van binnenuit versteld. De hendel van de handrem heef nog net plaats gevonden tussen de bestuurdersstoel en de middenconsole. Op de cardantunnel zit de korte pook van de vijfversnellingsbak. De pedalen vragen flinl kracht, terwijl ook het inschakelen van de verschillende overbrengingen een secuur werkje is. Een blik door de voorportieruit laat zien dat het dashboard redelijk fantasievol van vormgeving is. Verder gebruikt Hyundai in dit model een fleurige bekledingsstof. Het is duidelijk dat het merk met de nieuwe Lantra vanaf volgend jaar haar positie in het middenklassesegmer kunnen versterken, al prijsniveau tenminste vergelijkbaar blijft. De nieuwe Lantra komt overigens niet alleen beschikbaar als vierdeurs sedan. Op de testbaan zagen we een stationcar die in voorbereiding is. De auto heeft een bolle vormgeving van de achterzijde. Deze nieuwe variant zal de verkoopkansen duidelijk verbeteren. Accessoirelijn Rover heeft voor de MG RV8 ondanks de kleine serie een aparate accessoirelijn opgezet. Hierin vinden we natuurlijk de tonneau cover, zodat de auto geopend buiten weggezet kan worden. Heel handig is een auto-safe voor het opbergen van waardevolle spt is er een prachtige mc met ingeweven MG-logo i zaken als een brandbluss en een complete reeks kinderzitjes. Wie rationeel redeneert zal direct aanvoeren dat voor bijna honderdduizend gulden veel meer auto's te koop zijn die veel moderner rijden en completer zijn aangevoerd., Daarmee verklaren we nog maar eens al te duidelijk waarom er maar twintig stuks van deze auto in Nederland worden aangeboden. Iemand die rationeel een auto koopt, is geen MG RV8 waard! koplampen, forse voorportieren en een zijruitje a la Toyota Celica. Opvallende lijnen op de zijkanten van de carrosserie geven de nieuwe Scoupé een geheel eigen uitstraling. De Scoupé is typisch een auto voor de export, daar het huidige model in Korea zelf vrijwel niet wordt verkocht. Ook is Hyundai bezig met de ontwikkeling van een ruimte- auto. Dit was duidelijk te merken aan de aanwezigheid in Tilburg direct na aanvaar ding van het Fiat-dealer- schap lid van de DATO. "Na tuurlijk" legt Smeitink uit, "de vereniging van Tilburgse dealerbedrijven is erg be langrijk voor de onderlinge contacten. De aangesloten bedrijver gaan op een gezonde me nier met elkaar om. Op de DATO-vergaderingen doe ik iedere keer weer wat nieuws op, je leert immers van je collega's en dat is voor een jong dealerbedrijf als het onze immers erg be langrijk." Fiat-dealer Verhoeven biedt een zeer uiteenlopende reeks auto's van de Panda vanaf f. 15.200,= tot en met de meest aangeklede Ulys se turbo met captain chairs voor f.76.750,=. Het dealerbedrijf is dagelijks geopend van 8.15 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op werkdagen is de werk plaats geopend tot 17.00 uur. Op zaterdag is de werk plaats gesloten. van vrijwel alle modellen ruimte-auto's die op dit moment te koop zijn. Zo zagen we de Ford Windstar, Pontiac Trans Sport, Renault Ëspace, Chrysler Voyager en Toyota Previa. De toename van de totale produktie van 1,3 naar 2,3 miljoen eenheden zal met name bereikt moeten worden met een actueel modellenprogramma en daar is het merk zeer driftig mee bezig. jaar herinnert i rig jaar. Ver. .w meer dan 25 jaar gel als merkendealer in wijk en heeft ook vestigingen in Berkel-Enschot en Oir- schot. Vanuit deze brede ba sis werd vorig jaar met het Fiat-dealerschap in Tilburg begonnen. JH-NR-32

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 21