COUPE FIAT Extravagant! o z Unieke proefrit aktie bij Nissan-Denissen Garage Van de Boom wordt galerie 4 Mazda's voor Bressers Metaal BMW-motor voor Streekschool F* c O A 131 Ook a.s. ZONDAG is de COUPÉ FIAT bij ons te bewonderen Auto Noordhoek haalt drievoudige jaartaak O T E S T A U T 0 A Z 4 0 ■o o 0 AUTO VERHOEVEN TILBURG B.V. g/TOnfy )4 pagina 2 DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 6 okfóber 1994 - pagina 3 aar Her eCoi >rijs op >7,5 3911 Technische gegevens: Iheid 225 Ringbaan Oost 98 - Tel. 013-430005 f.298,tot linder gericht i Breugel ni m. m. m. m. m. .1987 .1989 en in de seft het nu anno I tr/min i meter, •vakman 12-Volt ronnen. m... m... m... m... m... m... m... .1990 .1988 .1985 m. 10-1991 ...1987 ...1985 ...1989 ...1986 m1992 m1989 m1987 m1986 m. m. Uw officiële Fiat-dealer voor Tilburg e.o. king goed hecht bij d grijr voel van alle moois, voor de camera Toon van Rens perfectionist. voor de studio die in tier aanstaande zal het reede vestiging openen in en een itelbaar 'org voor een ■houden auto zo nodig dat ig vervangen, jedemorgen. wel of ngop dig en ide Contactsleutel Bij een dergelijk extravagant vormgegeven auto hoort natuurlijk een apart interieur. Over de volle breedte van het dashboard en over de ERKEND KEURINGS- BEDRIJF APK Verbruik De vier wielen zijn onafhankelijk opgehangen. Voor vinden we het Merk en type: Coupé Fiat 2.0 ie Turbo 16v Aantal cilinders: 4 in lijn Cilinderinhoud: 1995 cc Boring x slag: 84 x 90 mm Vermogen: 195 pk bij 5500 tr/min De nieuwe Coupé Fiat toont het herwonnen vertrouwen van de Italiaanse auto-industrie in het wereldwijd vermaarde Italiaanse design. Het heeft jaren geduurd voordat uit dit Zuideuropese land weer een apart gelijnde auto verscheen. De Coupé Fiat lijkt de eerste uit een forse reeks. Op 15 decemb« bedrijf een twe Waalwijk. Koppel: 290 Nm bij 3400 Afmetingen: lengte 4,25 breedte 1,766 meter Gewicht: 1320 kg Prestaties: topsneTl km/u acceleratie 0-100 in 7,5 sec. Verbruik: bij 90 km/u 7,4 liter/100 km bij 120 km/u 9,2 liter/100 km stadsverkeer 12,5 liter/100 km Prijs: f.69.950,= Wegenbelasting: f.312,= per3mnd. ingeschaald. Dit is natuurlijk voor een belangrijk deel te danken aan het jonge modellenprogramma van Seat met de uiterst betaalbare Marbella, vlot gelijnde Ibiza, de compacte Cordoba Sedan en de zojuist vernieuwde Seat Toledo. Overigens slaat Auto Noordhoek nog verder haar vleugels uit. .1992 .1991 .1990 .1986 .1993 .1991 .1991 .1990 .1990 .1989 .1991 .1993 ...1990 m1992 m1992 m.12-1991 m1986 i de Fiat ophalen. De turbo o.ijpt vanaf zo'n 2250 tr/min voelbaar in. Daaronder reageert de auto als een normale 2 liter en is niet bijzonder snel. Als de turbo echter inslaat lijkt er geen houden meer aan. Er is overigens op het dashboad geen instrument te vinden waarop de turbodruk is af te lezen, terwijl ook nauwelijks een fluittoon hoorbaar is. Wie de motor een beetje op het juiste toerental weet te houden, zal veel plezier aan de Coupé Fiat kunnen beleven. Het motorgeluid is overigens beneden de maat. Wellicht dat met een andere uitluit een wat agressieve soundje verkregen kan worden. Het is overigens erg prettig dat Fiat op de snelste versie standaard de Viscodrive monteert. Een viscokoppeling in de aandrijving van de voorwielen grijpt in als één van de wielen grip verliest en gaat slippen. Hierdoor weet de turbo altijd zijn vermogen probleemloos op de weg over te brengen. Bovendien wordt de handelbaarheid vooral in bochten verbeterd en verdwijnt de onderstuurneiging zo typerend voor voorwielaandrijvers. 3, dat hem a komt, ns is een t. Een idee voor de studio wordt vele malen onder handen genomen voor het publicatie-rijp is. Zijn donkere-kamer-werk is van optimale kwaliteit. Ad Mols en Toon van Rens zijn beiden lid van FotoGroep Feniks. Deze groep heeft vanaf 26 november een tentoonstelling in De Schalm te Berkel-Enschot. De tentoonstelling bij Renaultgarage Van de Boom bevat een 50-tal werken. Bij de keuzé is dealer, zijn zeer tevreden over de betrouwbaarheid van de 626 en zijn te spreken over de gunstige kilometerkostprij s. Alle officiële dealerbedrijven in ons land worden ieder jaar door hun ngeschaald voor een verkoop auto's van een bepaalde Fluittoon Technisch gesproken biedt Fiat in de Coupé twee mogelijkheden. Aan de basis staat de 2 liter 16-klepper met een vermogen van 142 pk bij 6000 tr/min en een koppel var 180 Nm bij 4500 tr/min. Deze motor zorgt al voor een top van 208 km/u en veroorzaakt een acceleratie van 0 tot 100 in 9,2 seconden. Alhoewel deze motor al meer dan voldoende presteert, brengt de turbo zoveel meer leven in de brouwerij. Het vermogen is door tussenkomst van dit blaasapparaat en een intercooler gestegen tot maar liefst 195 pk en het koppel bereikt bij 3400 tr/min zijn maximale waarde van 290 Nm. Fiat geeft voor deze variant een top op van 225 km/u en de acceleratie geschiedt in een korte 7,5 seconden. Liefhebbers van enigszins Spartaanse sportauto's kunnen hun hart John Wouters, verkoopleider van de Tilburgse Mazda-dealer Oppermans overhandigde onlangs officieel de sleutel van vier Mazda's 626 aan Gebr. Bressers Metaal BV. De auto's die door de buitendienst worden gebruikt, vervangen eveneens vier Mazda's c1' 1991 werden aangeschaft. Bressers kwi verschillende redenen aanvoeren waarom wederom voor de combinatie Mazda/Oppermans is gekozen. Ze hebben een uitstekende ervaring met de Bertone, Pininfarina, Giugiaro en anderen zijn welluidende namen, die voor het grote publiek bekend zijn van hun prototypes op autotentoonstellingen. Natuurlijk komen elementen uit deze conceptauto's terug in serie-geproduceerde modellen, maar de meeste ontwerpen verdwijner vergetelheid. Fiat hee eindelijk aangedurfd om een zeer afwijkend ogende auto ook daadwerkelijk in produktie te nemen. voorwielen, onder de zijruiten en weer boven de achterwielen. Het lijkt Zorro er zijn handtekeninc heeft willen zetten. Aardic opmerkelijk handig zijn a. portierhendels die in de stijlen zijn opgenomen. De eigenlijk iets te klein uitgevallen spiegels zijn aërodynamisch gunstig vormgegeven, gespoten in de carrosseriekleur en geplaatst op een zwarte drager. Bij het sterk naar voor aflopende front zien we drie opvallende zaken. Onderin de bumper zijn negen openingen voor de luchttoevoer gemaakt die naar binnen toe steeds breder niet uitgegaan van een specifiek thema. Ieder van de drie fotografen is gaan grasduinen tussen zijn nieuw en iets minder recent werk. Deze selectie treft u op het platform aan. De opening zal plaatsvinden op donderdag 6 oktober om 19.00 uur. Vanaf dat moment is iedereen gedurende de openingstijden van de showroom tot en met zondag 9 oktober welkom om de tentoonstelling te bekijken maar tegelijk om zich te laten vereeuwigen in een Renault-special. Onder het motto «heeft u het al gedaan» de Nissan proefrit houdt de Tilburgse Nissandealer Denissen dit weekeinde (ook op zondag 9 oktober a.s.) een speciale proefrit aktie met alle nieuwe Nissan modellen. De toepassing van zeer soepele, krachtige en zuinige 16 kleppen multipointinjectie motorentechniek in combinatie met geavanceerde onderstelconstructies zorgen ervoor dat alle Nissan modellen wat betreft rijkwaliteiten toonaangevend zijn in hun klasse. «Daarom wille wij dat graag aan een groot publiek laten merken», aldus Fons Denissen. Wie nu een testrit maakt met de Nissan van zijn keuze wordt door Garage Denissen BV dan ook beloont met een gratis staatslot en derhalve kans op de hoofdprijs van 1 miljoen. Wilt u de Nissan van uw keuze uitgebreid testen dan bent u het gehele weekeinde (ook zondag 9 oktober a.s.) welkom bij Nissandealer Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52-56 te Tilburg. De Coupé Fiat is enorm origineel vormgegeven, al zou deze originaliteit in het interieur nog wat extremer doorgetrokken mogen worden. De 2 liter turbomotor presteert enorm, maar lust de nodige liters. In het interieur wordt meer ruimte geboden dan men in eerste instantie zou denken. Het onderstel is zeer sportief afgestemd. importeur inc van nieuwe' a omvang. Deze omvang zit meestal onder het aantal auto's wat onder normale omstandigheden wordt verkocht. Seat dealer Auto Noordhoek heeft het echter nu al gepresteerd om drie keer zoveel nieuwe Seats te verkopen dan de importeur voor het hele jaar had Echter in alle gevallen missen ze de originaliteit van de Fiat. Wie liever de snelle Turbo wil moet f.69.950,= uittellen. Hiervoor wordt niet alleen de snellere motor geboden, maar ook de Viscodrive en 16 inch wielen. Beide auto's kdnnen ook worden besteld met een zogenaamd Plus-pakket bestaande uit airconditioning en lederen bekleding. Hiervoor wordt een meerpi van zesduizend gulden in rekening gebracht. Wellicht dat voor bepaalde landen een versie met tammere 1.8 motor tot goede verkoopresultaten zou leiden. Geen wonder dat juist de Mazda 626 tot 'Zakenauto van het Jaar' is gekozen. Bressers Metaal verhuist overigens binnenkort van de huidige vestigingsplaats naar een hypermodern bedrijfspand op het industrieterrein de Vossenberg. McPherson principe en achter in de langsrichting getrokken armen met schroefveren. De afstemming van vering en schokdemping is behoorlijk stug, waardoor wegoneffenheden voelbaar worden doorgegeven. Hierdoor houdt de bestuurder nadrukkelijk voeling met zijn voertuig en de weg. Wie zeer op comfort gesteld is, kan beter naar een andere auto uitkijken. De Coupé Fiat is eindelijk weer eens een auto voor de liefhebber die lak heeft aan compromissen. Fiat zou echter toch nog eens extra aandacht moeten besteden aan de trillinkjes en bijgeluidjes die de auto soms produceert, dit zou het ig uit3 raagt echter jduktie. ing is worden. De grille bestaat uit een zwart rastwerk met aan weerszijde richtingaanwijzers en mistlampen. De koplampen zijn een kunstwerk opzich. De twee kleine ronde lampen zijn onder een dubbel gewelfde kunststof overkapping geplaatst. Aan de korte, hoog opgetrokken achtersteven merken we vier kleine ronde lampen op die vooral wat Amerikaans aandoen. En als puntje op de 'i' heeft de Coupé een aluminium tankdop in neo-retro-stijl. Het is duidelijk dat Fiat met de Coupé een soort mini-Ferrari heeft willen maken en dat lijkt wat betreft vormgeving heel behoorlijk geslaagd te zijn. Als in het weekeinde van 8 en 9 oktober alle garagebedrijven van Tilburg geopend zijn voor het publiek, heeft Renaultgarage Van de Boom een wat ander aanzien. Natuurlijk staan er in de showroom de nieuwe en gebruikte auto's opgesteld. Daarvoor alleen al is een gang naar de Goirkestraat de moeite waard. Maar vanaf donderdagavond 6 oktober tot en met zondag 9 oktober is de showroom toch wat anders dan normaal. Een gedeelte is ingericht om u in een niet alledaagse Renault op de foto te zetten. Dit gebeurt uiteraard volledig gratis en zonder enige Jan Hein Alkemade overhandigde onlangs namens de Tilburgse BMW-dealer Renova een 3,5 liter 6 cilinder BMW-motor gekoppeld aan een elektronisch gestuurde automatische versnellingsbak (EH-bak). Het is de eerste motor in combinatie met een moderne automatische transmissie die de school in bezit heeft. Met dit moderne «instrument» kunnen leerlingen thuis gebracht worden in de laatste technieken. Er kunnen verschillende metingen aan worden uitgevoerd. Het ter beschikking stellen van dit «lesmateriaal» door Renova is een goed voorbeeld van het belang dat de Tilburgse dealer hecht aan goed onderwijs. Immers ook de eigen werkplaatsmedewerkers bezoeken regelmatig de Streekschool. De uitreiking had overigens nog een feestelijk tintje. De motor werd namens de Streekschool in ontvangst genomen door Gerard Wolfs, die zijn 25- jarig jubileum dit jaar viert. verplichting. Wat velen niet weten, is dat de showroom van Van de Boom ook deels een «bovenverdieping» heeft. Op dit platvorm vindt gedurende deze dCtgen een fototentoonstelling plaats van Ton Hoovers, Ad Mols en Toon van Rens. Ton Hoovers is muziekleraar en tegelijk beroepsfotograaf, die in veel van zijn fotografisch vrije werk het theater als onderwerp neemt. In zijn werk zijn beide «liefdes» steeds duidelijk herkenbaar. Ad Mols is minder gericht op specifieke onderwerpen. Fotografisch is hij een «alleseter», genietend Kunstwerk Er wordt zeer nadrukkelijk gesproken over de Coupé Fiat en dus niet zoals logisch lijkt Fiat Coupé. De auto draagt op de flanken en het dashboard zeer trots de naam van Pininfarina, maar het ontwerp komt volledig uit de eigen Fiat stylingstui1’ Pininfarina drc zorgt voor de proc Bij de ontwikkelii uitgegaan van de overbekende bodempartij van de Fiat Tipo. De Coupé is met een lengte van 4,25 meter daarom behoorlijk compact. Het uiterlijk vertoont een veelheid aan aardige details. Zo laat het profiel een drietal schuin naar achter oplopende groeven zien: boven de rijgenoegen nog verder verbeteren. Het spreekt overigens voorzich dat een dergelijk snelle auto standaard is voorzjen van ABS. De 2 liter 16-kleps turbomotor is niet bepaald spaarzaam. Wie lekker vlot met de auto rijdt en bij het stoplicht regelmatig als eerste weg wil zijn en deze positie wil behouden, mag rekenen op een gemiddelde van 1 op 7,5 en dat is toch niet meer geheel van deze tijd. De Coupé Fiat wordt in vier varianten geleverd. De 2.0ie 16V kost f.59.950,=. Voor dat bedrag zijn ongetwijfeld meer coupés te koop met ieder hun eigen goede eigenschappen. portierpanelen loopt een kunststof rand die wordt gespoten in de carrosseriekleur en dat verlevendigd het doorgaans zwart/grijze interieur enorm. Ook de vier ronde klokken zijn in deze kleurrijke rand opgenomen. De stoelen bieden een harde zit en goede ondersteuning van lenden en bovenbenen. De zitting is wat kort. Het driepspakige stuurwiel ligt goed in de hand en heeft ondanks de standaard airbag geen overdreven groot middenkussen. Opvallend is dat de Coupé Fiat ondanks zijn typische 2+2 uiterlijk toch een redelijk ruimte op de achterbank biedt. Twee kinderen kunnen er zonder probleem plaatsnemen, terwijl ook twee volwassenen het er met een kleine inschikkelijkheid van de voorpassagiers best even uit kunnen houden. De standaarduitrusting omvat onder meer stuurbekrachtiging, elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, getint glas, elektrisch bediende portierruiten e" in twee richtingen verste^ stuur. Helaas ontbreekt afstandbediening bij de centrale vergrendeling. Overigens is de contactsleutel wat betreft ontwerp al het bekijken waard. WE t

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 31