7Z7Z u <?5 Nieuwe wegen 5n i k nbv MONDIAL DE LAUTOMOBILE 6-16 OKTOBER: Bijlage van: De Tilburgse Koerier ZONDAG 9 OKTOBER: V G Hockey iSB 1994 pagina 28 Oplage: 97.500 Donderdag 6 Oktober 1994 i®GfflasiQ Dj □F RDE FIE VEL straat Marktstraat) een; rwijl Vijfspaaks 200 met alle zun ande lat vanaf 1 novem- nderhoudstoestand al gedaan' Tony Vos DE NISSAN PROEFRIT... verdere waarschu- Het D ZE N Burg. Jansenstr. 52-56 Tilburg Tel:013-683911 Lancia Dedra Autotest: Lees verder leling Vergunningen Coupé Fiat in dit nummer pag. 3 o.a.: ZONDAG OPEN llï ZONDAG 9 OKTOBER OPEN Station wagon pag. 9 uur 0 uur Jaargang 6 Nummer 38 (artikelen WC Heyhoef. irmarkt 139 richt: ten voldoen aan de wart, wit aan zijn iken. 200 SX een Elbrina' >te pijpjes tisch kant nd; >nvan de bodem en ELIN LOP fifEAR STONE OYAL b e r tenldl j te passer ing van de !00,-' NÏSS gebleven met een 4 cilinder 16-kleps turbomotor, maar dan hebben we het ongeveer gehad. Liefhebbers van sportieve modellen zullen teleurgesteld zijn bij het zien tgeen cdie >lete auto perieure apen, zonder wat betreft >t u als eigenaar of cht m.b.t. die sloot, afwijkende - afspra- wie de onderhouds- ingrenzende perce- iigenaren of gebrui- tand van de sloten. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Kiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Ford Scorpio pag. 7 worden in de carrosseriekleur afgewerkt. Het front is zeer rechtlijnig van opbouw. Onderin de bumper zitten naast een aantal forse luchtinlaten twee an, zijn de a eigenaar voortoezichts- elementen aan de mw SX te noemen die nog i voorganger doen denk Inderdaad is de 200 SS achterwielaandrijver Eén uitgave Nissan brengt de nieuwe 200 SX in slechts één zeer complete uitgave op de Nederlandse markt met de Van donderdag 6 tot en met zondag 16 oktober wordt in Parijs de tweejaarlijkse autotentoonstelling gehouden. Plaats van handelen is het tentoonstellingscomplex aan de Porte de Versailles, gelegen aan de zuidelijke Boulevard Peripherique. Het enorme terrein omvat acht grote hallen, waarvan er zeven door de autotentoonstelling worden bezet. Natuurlijk nemen de personenauto's een groot deel Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De sportieve modellen van Nissan dragen de letter 'X' in hun naamgeving. Aan de basis staat de 100 NX terwijl helemaal bovenaan de spectaculair ogende 300 ZX te vinden is. Daartussenin pas de 200 SX, tot nu toe een sportief gelijnde auto met klaplampen en een 1.8 liter 16- kleps turbomotor. Wat betreft de nieuwe 200 SX is het roer volledig omgegooid. De firma Chrysler heeft op basis van een Reynard chassis een groene sportwagen ontwikkeld, de Chrysler Patriot. De wagen wordt aangedreven door een elektro-turbine motor die zo'n 750 pk ontwikkelt. Na uitgebreide tests met deze hybride krachtbron is het de bedoeling dat de wagen nog deze maand het circuit op gaat om beproefd te worden in de praktijk. Als deze proef positief uitvalt wil Chrysler volgend jaar met de Patriot in Le Mans aan de start verschijnen. srijde a. Het tencircuit brengt ook al in verband een van de rieksteams voor het seizoen 1995. Kampioen in de Duitse tweeliter klasse werd overigens oud-Formule 1 coureur Johnny Cecotto in een BMW 318. Amsterdam - Bijna een jaar geleden introduceerde Nissan de nieuwe Sylvia op de Tokyo Motorshow. Begin dit jaar volgde de première van de Amerikaanse versie, de 240 SX. Na de presentatie van de Europese versie in maart in Genève, is de nieuwe Nissan 200 SX nu ook daadwerkelijk leverbaar. Onze landgenoot Peter Kox, die in het Nederlandse kampioenschap voor productiewagens voor het Van Rootselaar-Ekris BMW team uitkomt, heeft in de Duitse AD AC cup een goede indruk achter gelaten. Kox reed daar een aantal races in een privé ingeschreven BMW 318 en verraste vriend en vijand met o.a. een derde trainingstijd en een vijfde plaats op de Salzburgring, vóór gerenommeerde fabrieksrijders als Biela en Boutsen. geruchten Peter dan mete fabri OD/CA.S.ZDMM} BENTHARTE WELKOM/DOE EEN saabproefmt SAAB zuirrjosrbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 mistlampen. Een etage hoger vinden we de kentekenplaat en de rechthoekige richtingaanwijzers. Daarboven heeft de 200 SX langgerekte en niet overdreven platte koplampen. Beschermstrips op de flanken heeft de auto niet. Achter heeft de 200 doorlopend van de nieuwe 200 SX. De fraaie coupé-lijnen van het vorige model zijn totaal verdwenen. De nieuweling is een coupé volgens Amerikaanse begrippen. We zouden in Europa liever van een tweedeurs sedan spreken. Motorkap en kofferklep staan redelijk in eikaars verlengde. Aan de achterzijde zien we een normale kofferbak en niet meer een derde deur. Een spoiler siert de achtersteven. Er zijn maar weinig terwijl de achterruit van een elementen aan de nieuwe 200 wisser is voorzien. Standaard staat de 200 SX op vijfspaaks lichtmetalen velgen. Bumpers, portierkrukken, grille en buitenspiegels Op het circuit van Magny- Cours in Frankrijk behaalde de 23-jarige Fransman Jean-Christophe Boullion het afgelopen weekend de Internationale Formule 3000 titel. De Braziliaan Gil de Ferran en Boullion's landgenoot Frank Lagorce, beiden huizehoge favorieten voor de eindzege, konden tegen een ontketende Jean- Christophe weinig uitrichten. De Ferran was al snel uit de race en Lagorce werd moeiteloos op afstand gehouden door de nieuwe kampioen, die we volgend jaar best wel eens in de Formule 1 terug zouden kunnen zien. Lagorce, de nummer twee uit het F.3000 kampioenschap, heeft overigens al een contract op zak als testrijder bij het Ligier team. Alle bij de DATO aangesloten dealerbedrijven in Tilburg zijn op zondag 9 oktober aanstaande geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Hierdoor heeft iedereen die geïnteresseerd is in een nieuwe of gebruikte auto extra de kans om eens rustig rond te kijken. Immers alle DATO-dealers samen vertegenwoordigen alle bekende merken auto's en hebben bovendien een aanbod van ruim duizend gebruikte wagens. Bovendien hebben heel wat dealers nieuwe modellen in huis, omdat het modeljaar 1995 zojuist is begonnen. Zondag 9 oktober biedt daarom een unieke kans om al dit fraais in alle rust te gaan bekijken. zien we McPherson veerpoten en een stabilisatorstang, terwijl achter de bekende multi-link ophanging is toegepast. Ook bij snel genomen bochten heeft de I SX geen enkele moeite de wielen aan de grond te houden. De stabiliteit is in alle richtingen uitstekend ook als de 200 km/u-grens wordt gepasseerd. Want presteren doet de 200 SX meer dan prima. De auto haalt een topsnelheid van 235 km/u en trekt in 7,5 seconden van 0 tot 100 km/u en dat bij een wagengewicht van 1240 kg. Deze week Zondag 9 oktober Indy Cars vanuit Laguna Seca in Californië (Indy finale) DTM en Duitse Formule 3 te Hockenheim (D) Internationaal Formule Ford Festival op Brand Hatch (GB) Speedway op het circuit van Koningshoeven Zondag 9 t/m Donderdag 13 oktober San Remo Rally meetellend voor het WK (I) hiervan in. Maar ook is er ruime aandacht voor accessoires, terreinauto's, bestelwagens, radi- o/alarm/telefoon, gebruikte a auto's en zoals ieder jaar klas- vorm sieke auto's rond een bepaald Wat thema. Dit jaar worden beroemde sport-, rally- en formule 1-auto's getoond naas' -n-- auto's bekend uit films. De Mondial de 1'Automobile is dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur en de entreeprijs bedraagt 45 FF. automaat als enige optie. De auto gaat f.79.800,= kosten. Met de introductie van deze 200 SX stapt Nissan Motor Nederland af van het systeem van gespecialiseerde Nissan sportauto-dealers. Vanaf nu kunnen liefhebbers van de 200 SX en bijvoorbeeld ook de 300 ZX bij iedere willekeurige Nissan-dealer in ons land terecht. Het dealer personeel heeft voor deze auto nauwelijks extra scholing nodig omdat bekende technieken worden gebruikt en de betrouwbaarheid hoog is. De nieuwe Nissan 200 SX is een auto op hoog niveau wat betreft uitrusting en rijgenoegen. Wat betreft ontwerp kan hij echter niet tippen aan zijn voorganger. kleuraccenten komen van de wijzers van het instrumentarium. De afwerking komt wederom uitstekend, maar uitermate zakelijk over. Onder een overkapping zien we naast elkaar de temperatuurmeter, toerenteller, snelheidmeter en brandstofmeter. De doorlopende console is gevuld met alle bekende elementen. Kleine spullen kunnen worden ondergebracht in de portierbakken en enkele vakjes in de console. De inhoud van het dashboardkastje is beperkt. Met volwassen passagiers van een normale lengte voorin, blijft er op de achterbank vrijwel geen beenruimte meer over. Twee kleine kinderen kunnen misschien achterin nog plaatsnemen, maar voor volwassenen benen is er absoluut geen ruimte. De standaarduitrusting van de 200 SX is ongekend compleet. Zaken als centrale vergrendeling met afstandbediening, een dubbele airbag, getint glas, elektrisch bediende portierruiten, elektrisch bediende en verwarmde buitenspiegels en bekende functies. Het airconditioning worden op middelste gedeelte scharniert ieder exemplaar geleverd met de klep mee omhoog om Naast de handgeschakelde de nog steeds hoge tildrempel vijfbak is tegen meerprijs een iets te beperken. De viertraps automaat leverbaar, bagageruimte is met een inhoud van 240 liter voor een dergelijk grote auto erg beperkt. Gelukkig kan de rugleuning van de achterbank worden neergeklapt. Al bij al is de nieuwe 200 SX een uitstekend afwerkte en compleet ogende auto met een op z'n zachtst gezegd saaie uitstraling. Al meerdere keren hebben ik me op deze plaats verwonderd over de slechte manier van parkeren van het gros van de Nederlandse automobilisten. En met slecht bedoel ik in de meeste gevallen het op willekeurige plaats neerzetten van de auto zonder erbij na te denken dat er nog andere mensen in dezelfde straat moeten parkeren. Het egoïsme viert hierbij hoogtij. En dat slechte gewoontes en egoïsme in alle lagen van de bevolking voorkomen moge duidelijk zijn. Ik ben in het gelukkige 'bezit',van een breed trottoir voor mijn huis. Op dat trottoir kan makkelijk een auto staan, zonder dat de doorgang voor voetgangers wordt geblokkerd. Er mag maar aan één kant van de straat worden geparkeerd en deze capaciteit is in de meeste gevallen net iets te krap. Zeker als verschillende straatbewoners, maar vooral ook bezoekers hun auto op bovengenoemde wijze laten 'vallenDe mensen in mijn direct woonomgeving zijn redelijk sportief aangelegd. Er zijn fanatieke hardlopers, terwijl ook hockey een geliefde sport is. Om de paar weken is het verzamelen van een hockey-elftal. De doorgaans succesvolle dertigers komen met hun grote stationwagons aangereden en droppen hun imago-versterkende voertuigen op de stoep. Daarbij maakt het niet uit of er bij wijze van spreke aan de overkant van de straat een officiële parkeerplaats beschikbaar is. Hockeyen vereist blijkbaar zo 'n enorme lichamelijke inspanning dat zelfs al voor de wedstrijd geen energie verspild mag worden. Dus de auto tien meter verder normaal parkeren is er niet bij. Dat ze de auto bij de betreffende hockey-genoot voor de deur zetten is nog tot daar aan toe, maar dat er bij hoogtij een rij van zes grote auto's ook voor andere huizen op de stoep staan, wordt toch te gortig. Het lijken wel Amerikaanse toestanden. Met de auto tot aan de deur van de fitness-club en daar maar lekker gezond gaan doen... Empty Nest Nissan verwacht het geringe aantal van zo'n 100 tot 150 auto's in het eerste volle jaar te verkopen aan zogenaamde 'empty nesters', oudere mensen waarvan de kinderen de deur uit zijn. Over het algemeen mensen met extravagante smaak di< graag een zeer comply, willen rijden met super rij-eigenschappen hoogstandjes wat armgeving. ,/v.t voor het exterieur geldt, geldt eigenlijk net zo voor de inrichting binnenin. w Standaard wordt de 200 SX in ist een leuke verzameling ons land geleverd met een o's bekend uit films. De volledig lederen bekleding van het meubilair. Het interieur is volledig uitgevoerd in zwart/grijs- tinten, zodat de enige waarvoor een maxi- :an een schikkings- (kingsbedrag of het onderhoudsplicht, [verzoek te voldoen artreder doormiddel nog worden gehou- niet dat het prdces- Anti-slip Dat brengt ons meteen op de techniek van deze Nissan coupé. De 1.8 motor van het vorige model is opgevolgd door een 2 liter 16-klepper bekend uit de Sunny GTi-R. Deze krachtbron levert een vermogen van 200 pk bij 6400 tr/min en een koppel van 265 Nm bij 4800 tr/min. De kleppen kennen een variabele bediening. De inlaatlucht wordt via een turbo en intercooler in de cilinders gebracht. Dat de 200 SX voorzien is van een turbo merk je onder het rijden eigenlijk niet. Onder alle omstandigheden is voldoende vermogen beschikbaar voor goede prestaties, maar de bekende duw in de rug blijft achterwege. Om een probleemloze overbrenging van de motorkrachten via de achterwielen op het wegdek te garanderen is een anti- slipdifferentieel toegepast. De motor is stil, wat natuurlijk bijdraagt tot het algehele comfort-gevoel. Wat betreft wielophanging is men bij deze nieuwe auto wel van zijn voorganger uitgegaan. Voor FQjH-NH-71

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 29