7Z7Z MAZDA 323 VI De keuze is reuze 3 SEPTEMBER: FEHAC-MOBIEL ALFA 145 VAN START 1SL 2fs OPPERMANS <en ^VT T A i :hen. Vangrails Gedurende het jaar zijn er bepaalde perioden die aan te wijzen zijn met een verhoogde activiteit als het gaat om wegwerkzaamheden. Vlak voor de zomervakantie worden vele projecten afgerond. Hetzelfde zien we als de winter dreigt in te vallen. Maar wat er nu zo vlak na de zomervakantie gebeurt, valt nauwelijks te verklaren. Waar je ook door Nederland over de autosnelwegen rijdt, overal kom je ineens werkzaamheden aan de vangrails tegen. Op de ene plek wordt de soms wat roestige oude vangrail simpelweg door een nieuwe vervangen, terwijl op andere plaatsen de complete begroeiing van de middenberm wordt weggehaald, voordat de nieuwe vangrail wordt aangebracht. Ik kan me goed voorstellen dat het vervangen van een dergelijk wegonderdeel binnen een constant vernieuwingsproces valt, maar waarom nu in één keer zoveel honderden kilometers vangrail aan vervanging toe zijn, daar kan ik nauwelijks een verklaring voor bedenken. Er is bijvoorbeeld geen internationaal evenement in Nederland op komst, waarvoor we onszelf extra mooi moeten maken. Ik kan me ook niet voorstellen dat door een dermate grote bestelling bij de fabrikanten van vangrails de prijs uitzonderlijk laag is geworden. Of heeft de vorige regering nog een potje gevonden bij het ministerie van Verkeer Waterstaat, waaruit de vangrails als een soort van afscheidskadootje worden bekostigd. Het blijft een opvallende zaak. In ieder geval zullen de wegzaamheden aan de vangrails als een soort rondreizend circus nog wel even doorgaan. Langzaam schuiven de wegomleidingen langs de oude vangrails verder, een prachtig glimmende nieuwe afbakening achterlatend... Oplage: 97.500 Donderdag 1 september 1994 ima :en de ling ‘het nd. lefilé en de nd Tony Vos js op rt. Lees verder Autotest: in dit nummer pag. 5 pag. 9 o.a.: Bijlage van: De Tilburgse Koerier EXCLUSIEF De/lutoMaat Zie adv. pagina 4 Hyundai Sonata 3.0 GLS pag. 3 Rij-impressie Kia Besta d an prima tu graag Jaargang 6 Nummer 33 en gebruin - kartikelen WC Heyhoef. jrmarkt 139 Rij-impressie Alfa 164 srie is l meter Bewonder onze drieling op de INTRODUKTIE-SHOW top de litgave ier meer f.31.800,=. inden we de 1.6 .De riervan ENIGE OFFICIËLE MAZDA-DEALER VOOR TILBURG E.O. Mascagnlstraat 531 (Tilburg Noord) - Tel. 013-563956 s 129 lepper et meest le 145- r meer elektrisch rre buitenspiegels, -*dorpelschilde jicii v eigen en ir. De 1.7 16V segespoten chterop VOOR EENAUTOMAAT N NAAR EEN DEALER. VOOR EEN SAAB NAAR ZNLD-OOSE SAAB ZUlirjOSTbv ^^^^Automobielbedrijf Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 ^CaN^ De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Hiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Op 2 september wordt de nieuwe Mazda 323 officieel leverbaar op de Nederlandse markt. Het modellenprogramma bestaat net als nu uit drie verschillende carrosserievormen, die ook op andere vlakken bijzonder veel van elkaar afwijken. 6 cilinder De meest sportieve motor in de 323 hatchback en sedan is de 1.8 liter die bij 6000 tr/min met onder i verstelban meegespoten dor; lichtmetalen velg mistlampen voor, kost f.38.800,=. De benzinemotoren stammen allemaal uit de Boxer-famili en liggen in lengterichting voorin. Daarnaast wordt ooi een 1.9 liter turbodiesel met intercooler geleverd die echter dwars voorin is geplaatst. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/358985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Eigenlijk bestaat het nieuwe programma van de 323 uit twee modelseries. Allereerst is er de 323 hatchback met drie deuren. Stylistisch gesproken ziet deze auto er zeer opvallend uit. Hij oogt veel meer als een coupé dan zijn voorganger. De voorzijde loopt sterk af. In de ronding van de neus zijn de koplampen opgenomen. vergrendeling met afstandbediening en ABS. In totaal kan de klant dus kiezen uit twintig verschillende types, een ruim aanbod zodoende. Zeer binnenkort komen we op de Mazda 323 terug na onze eerste rij ervaringen. met onder meer mee™ bumpers; wisser ach« (hatchback), van binnenuitverstelbare buitenspiegels, digitaal klokje, deelbaar neerkla; achterbank, stuurbekrachtiging op de 1.5i, getint glas, gordelspanners en radiovoorbereiding. De hatchback 1.3i LX kost f.29.995,= terwijl dezelfde auto als sedan voor f.31.995,= in de 'prijslijst staat. De 1.5-motor is ook als LX leverbaar voor respectievelijk f.32.750,= en f.34.750,=. Voor de automatische transmissie wordt een meerprijs van drieduizend gulden in rekening gebracht. De GLX- versie is Uiteraard completer uitgerust met onder meer elektrisch bediende zijruiten (1.8), toerenteller, regelbare dashboardverlichting, kantelbare hoofdsteunen, bekerhouders, hoogteverstelling op de bestuurdersstoel en vier luidsprekers. De 1.5i GLX hatchback komt op f.34.250,= en de sedan op f.36.250,=. De 1.8 GLX kost f.37.295,= en f.39.450,=. Op kleine details na komt de GLX-uitgave van de 323 F hier vrijwel mee overeen. De 323F1.5iGLX kost f.37.995,=, terwijl de 1.8i- D Jos Verstappen reed afgelopen weekend een solide race in de Belgische Ardennen en behaalde een keurige vierde plaats, die na diskwalificatie van winnaar en teamgenoot Michael Schumacher nog eens in een derde positie omgezet werd. De straf die Schumacher kreeg staat echter in geen verhouding tot het 'vergrijp'; de hardhouten bodemplaat van de Benetton was iets te ver afgesleten. Het begint er op zijn zachtst gezegd de schijn van te krijgen dat men met alle middelen wil verhinderen dat het Duitse "Wunderkind" de WK-titel binnen haalt. In het Internationale Formule 3000 kampioenschap wordt het echt bijzonder spannend. Op het circuit van Spa- Francorchamps werd de Braziliaan Gil de Ferran vijfde na een fantastische inhaalrace die volgde op een incident in de eerste ronde. De Fransman Franck Lagorce lag aanvankelijk tweede maar viel ver terug na twee ongeplande pitstops. Door deze uitslag staan de Ferran en Lagorce nu beiden bovenaan met 28 punten en twee zeges. Met nog twee wedstrijden te gaan is het een open vraag wie van beide heren met de titel aan de haal gaat. 10.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Bezoekers kunnen een rit maken door Rotterdam per oude auto. Er wordt een de verreden, er is gezorgd voor historisch busvervoer, terwijl bezoekers met een auto van voor 1974 naar een aparte parkeerplaats worden verwezen. FEHAC Mobiel, zoals het evenement heet, wordt georganiseerd in samenwerking met Recreatie Rotterdam. Deze week: Zondag 4 september Indy Cars vanuit Vancouver (C) DTM, Duitse Formule 3 en Ferrari 348 Challenge op de Avus Hing in Berlijn Internationale Autoraces o" het circuit van Zandvoort september zullen bagage-afdekscherm, van Alfa-dealers de binnenuit verstelbare buitenspiegels, digitaal klokje, getint glas, in hoogte verstelbare koplampen, verstelbaar stuur, stuurbe krachtiging, toerenteller en een voorbereide radio- inbouw. De serie start met de 145 met 90 pk 1.4 motor voor f.29.950,=. Dezelfde auto is er ook in een rijker uitgeruste L- uitgave voor f.31.800,=. Daarboven vii boxermotor van 103 pk. De basis- en L-uitvoering hiervan De Turbo Diesel kost in de kosten respectievelijk basisuitgave f.36.300,= en al f.32.900,= en f.34.300,=. De 129 L f.39.700,=. Later dit jaar zal ke 1.7 liter 16-klepper Alfa de nieuwe 146 onthulle: id moment in het meest een vijfdeurs auto op :ieve model van de 145- hetzelfde onderstel als de 14 s. De auto wordt in één maar met een totaal uitrustingsniveau geleverd afwijkende achterzijde. Wielbasis De lijn van de zijruiten loopt naar achter toe sterk omhoog, een lijnvoering die weer door de achterlichtunits wordt opgepakt. Bij de achterklep loopt de ruit als het ware om het hoekje naar beneden, terwijl de spoiler de lichtunits met elkaar lijkt te verbinden. In de klep zelf zijn de mistlamp en het achteruitrijlicht opgenomen. De 323 hatchback is 4,03 meter lang en heeft een wielbasis van 2,505 meter. De auto beschikt over een redelijk bagagevolume van 300 liter. Daarnaast vinden we de vierdeurs sedan. De auto heeft een wielbasis die ten opzichte van de hatchback 10 centimeter langer is. De extra echter als de Lantis, want dat is de naam waaronder hij in Japan wordt verkocht. De auto staat op hetzelfde onderstel als de 323 sedan, maar heeft een carrosserievorm die even origineel is als bij de hatchback. De carrosser met een lengt evan 4,241 behoorlijk compact. De daklijn van de F loopt vanaf het voorportier al weer naar beneden, zodat net als bij de eerste 323 F de hoofdruimte achterin beperkt is. De F wordt geleverd met de 90 pk 1.5 motor, de 115 pk 1.8 motor en bovendien als 2 liter V6 van 147 pk. Hiermee haalt de snelste 323 een top van 208 km/u en trekt in 9,4 seconden van 0 tot 100 km/u. Ook de 2.0 V6 is als automaat leverbaar. De Porsche Supercup race van het afgelopen weekend werd gewonnen door Uwe Alzen, die ook als privé- rijder actief is in de DTM. Alzen lijkt onbedreigd op weg naar de titel. Onze landgenoten Patrick Huisman en Mike Hezemans eindigd en als achtste en tiende. motor wordt geleverd vanaf f.40.995,=. Ook de 2.0 V6 is als GLX leverbaar vanaf f.50.995,= (meerprijs automaat f.4.000,=). Tot slot staat aan de top de 2.0 rpbare V6 in sportieve GT-uitg voor f.60.995,= met ond« een spoilerpakket, lichtmetalen velgen, centrale Uitrustingsniveau's Mazda kent bij de 323-reeks drie uitrustingsniveau's. De 1.3i is alleen als LX leverbaar Aanstaande zaterdag 3 september organiseert de FEHAC, de Federatie Historische Automobiel en Motorfietsclubs, een gigantisch evenement waarbij zo'n duizend klassieke personenauto's, vrachtauto's en motorfietsen worden verwacht. Deze pracht en praal samengesteld uit het ledenbestand van de bij de FEHAC aangesloten clubs komt tesamen op de Mullerpier in Rotterdam tussen maximaal 115 pk levert en goed is voor een koppel van 160 Nm bij 4000 tr/min. Afhankelijk van de gekozen carrosserievorm wordt een top van 188 tot 194 km/u behaald en trekt de 1.8i in 12,3 seconden vanuit stilstand lengte van de bodemplaat - de naar de 100 km/u. Ook de 1.8 is auto is 4,33 meter lang - komt als automaat te bestellen, vooral ten goede aan de Daarnaast kent de 323 een ruimte op de achterbank en de derde modelvariant, de apart tot 427 liter gegroeide gelijnde vijfdeurs F. Wie bagageruimte. De sedan ziet echter het internationale er keurig, maar wat alledaags autonieuws regelmatig uit en lijkt in geen geval op de bijhoudt, kent deze auto hatchback. Alhoewel we in de interieurinrichting van beide types overeenkomsten zien, is zelfs de overkapping van het dashboard afwijkend. De hatchback en sedan zijn leverbaar met drie verschillende motoren. De basis 1.3 liter 16-klepper levert 75 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 107 Nm bij 4000 tr/min. De auto haalt bij een totaalgewicht van 1030 kg een topsnelheid van 164 km/u en trekt in 13,3 seconden van 0 tot 100 km/u. Tweede motor in het rijtje is de 1.5 liter 16- klepper van 90 pk. Deze krachtbron maakt de 323 wat kwieker, maar is bovendien tegen meerprijs verkrijgbaar met een automatische transmissie. 994 pagina 22 De overwinning in de Duizend-Meren Hally van Finland ging naar de lokale matadoor Makinen in zijn Ford Escort. Auriol, Sainz en Delacour op respectievelijk Toyota, Subaru en Ford werden tweede, derde en vierde. Didier Auriol behoudt met 90punten de leiding in de tussenstand om het wereldkampioenschap, gevolgd door Carlos Sainz met 84 punten. In de maand se alle Europese Alfa-dealers d<= beschikking krijgen over de nieuwe 145, de auto die de ruim tien jaar oude 33 opvolgt. Alhoewel deze twee auto's totaal afwijkend zijn, bieden ze aan kopers in het middenklassesegment een totaal andere auto met een eigen gezicht en bijbehorende rij-eigenschappen. De Alfa 145 is uitsluitend leverbaar als driedeurs met een vrijwel recht aflopende achterzijde. Een fraai design gaat in dit model samen met praktische bruikbaarheid. Iedere 145 heeft standaard een airbag, pk sterke gordelspanners en een zit op dit veiligheidsstuurkolom. sportievc Andere standaard geleverde reeks, zaken zijn ondermeer een r JG-NR-Q6

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 23