72 I ZATERDAG 27 AUGUSTUS A.S. VAN 12.00 TOT 16.00 UUR 013-35 40 55 KJi MUZIEKSCHOOL DANS-EN ■Tilburgse MUZIEK DANS Kapelaan Poellplein 3, 5046 GV Tilburg (naast het Nederlands Textielmuseum in de Goirkestraat). Mate koste GRATIS T-SHIRT BIJ DIRECTE INSCHRIJVING K 12.30- 13.00 uur: 13.00- 13.30 uur: CURSUSAANBOD 1994-1995 Proeflessen 15.30- 16.00 uur: /_25 SCHO Jaargang Nummer! Danslessen in dependances Voor kinderen in de basisschoolleeftijd worden bij voldoende deelname de volgende danslessen in dependances gegeven; Reeshof algemene dansvorming, kleuterballet, dansexpressie, klassiek ballet en newdance Wandelbos; algemene dansvorming en klassiek ballet De Blaak: algemene dansvorming, kleuterballet, klassiek ballet en newdance Gratis theorielessen en samenspel Leerlingen die op de Tilburgse Dans- en Muziekschool instrumentale of zanglessen volgen, kunnen gratis deel nemen aan bepaalde theorielessen en gratis meespe len in diverse ensembles. Muziek op schoot/Muziek met peuters Bedoeld voor ouders/verzorgers met baby of peuter. Nieuw: Turkse muzieklessen en popworkshops In het cursusjaar 1994-1995 kunnen op de Tilburgse Dans- en Muziekschool lessen worden gevolgd op de SAZ (een Turks tokkel instrument). Deze lessen worden gegeven door Dilaver Göktas, een docent die tevens popworkshops gaat verzorgen waarin duidelijke invloe den van de Turkse (volks) muziek merkbaar zullen zijn! BEL VOOR MEER INFORMATIE: Instrumentale kindercursussen Opstapcursus blokfluit Vioolcursus Pianocursus Kinderkoor NIEUW: cursus praktische geluidstechniek Deze cursus is bedoeld voor iedereen die alles wil weten over en zo goed mogelijk wil werken met geluidsapparatuur. Welke apparatuur (versterkers, microfoons, boxen, mengtafels, etc.)? Hoe in te stellen? Hoe op te stellen? Het zijn allemaal onderwerpen die in de cursus aan bod komen. De cursus geeft een overzicht van en in zicht in de meest gangbare en best bruikbare appara tuur op basis waarvan de juiste keuzes gemaakt kun nen worden. Verder biedt de cursus de nodige kennis om in een opnamestudio te kunnen werken. Kwaliteit Wekelijks nemen ca. 3000 leerlingen/cursisten in alle leeftijden deel aan een groot scala van activiteiten op uiteenlopende niveaus. De bijna 70 docenten zijn professionals op hun terrein en staan borg voor kwaliteit Centrum voor muziek en dans voor alle Tilburgers Zowel voorde gedreven liefhebber als de toekomstige professional biedt de Tilburgse Dans- en Muziekschool vele mogelijkheden. Er is een uitgebreid cursusaanbod voor kinderen voor scholieren voor volwassenen voor beginners en gevorderden in heel wat stijlen en genres Jeugdigen en volwassenen Klassiek ballet Modern ballet *Jazzdans Newdance Dansexpressie Tapdans Flamenco Bewegingstraining ROOSTER DEMONSTRATIES EN GRATIS PROEFLESSEN DANS De Automaat is Tilburgse Koer verschijnt in ge le.Riel.Loonoj Berkel Enschot gestel en Hilva Leerlingen die hun vroeger opgedane instrumentale ervaring willen opfrissen, kunnen dat doen met behulp van een strippenkaart IO lessen van 30 minuten), in overleg met de docent verspreid over het schooljaar op te nemen. Instrumentale lessen Voor de instrumentale lessen bestaat veel belangstelling. Alleen voor de volgende instrumenten zijn er op dit moment nog directe plaatsingsmogelijk heden; Blokfluit Dwarsfluit Keyboard Synthesizer Electronisch orgel Piano Clavecimbel Pijporgel *Zang *SAZ (Turks tokkel instrument) Instrumentale/vocale workshops Workshops pop Workshops pop (Turks) Popprojecten Workshops jazz Workshop sologitaar Beginnerscursus piano-improvisdtie Popkoorproject Workshops popzang Workshops jazz-zang Diverse-stijlen-workshop Workshop Close Harmony Piano-improvisatie-workshop Oude-jazzproject Dansensemble Paso Mezzo Dansgroep voor vergevorderde amateurdansers bestaande uit een aspirantengroep (v.a. ca. 13 jaar) Paso Mezzo (v.a. ca. 16 jaar) Muzieklessen in de Reeshof Bij voldoende deelname worden de volgende lessen voor leerlingen in de basisschoolleeftijd in de Reeshof gegeven; Muziek in beweging Blokfluit keyboard, dwarsfluit en gitaar Zelf muziek schrijven Individuele lessen waarin enerzijds gewerkt wordt aan de noodzakelijke theoretische aspecten en anderzijds aan de creatieve aspecten van het 'zelf muziek schrij ven'. Samenspelmogelijkheden Op de Tilburgse Dans- en Muziekschool zijn heel veel mogelijkheden om in allerlei stijlen en genres in ensem- bleverband te spelen; Diverse strijk-, tokkel- en blaasensembles Tilburgs Symfonie Orkest, Tilburgs Begeleidings Orkest Big Band Seniorenorkest Beginnersensemble *]azz- en popworkshop Volksmuziekensemble Kinderkoor Vrouwenkoor Tilburgs Vocaal Ensemble Jonge kinderen Kleuterballet (v.a. 4 jaar) Algemene dansvorming (5 tot 7 jaar) Dansexpressie (v.a. 4 jaar) NIEUW: een avondje muziek (een 'totaalmuziek' lesaanbod) Dit aanbod is bedoeld voor volwassenen die nog nooit iets aan muziek hebben gedaan en die in één les graag willen kennis maken met alle aspecten van muziek. Het is een drie-in-een-les: het leren bespelen van een instru ment (viool, piano of dwarsfluit), samenspel en muziek- theorie/luisteren naar muziek. De inschrijfmogelijkhe- den zijn beperkt, dus wie het eerst komt... Muziektheorie/geschiedenis/beluisteren Theorie voor beginners, gevorderden en vergevorderden. Specialisatie theorie. Voorbereiding voor de landelijke hafa-examens Muziekbeluisteren Solfège voorzangers Voorbereiding toelatingsexamen conservatorium Mogelijkheden voor aangepaste lessen, cursussen etc. op speciaal verzoek Zelfstudie met behulp van computers De Tilburgse Dans- en Muziekschool bezit een aantal computers die voor iedereen gratis ter beschikking staan voor het zelfstandig kunnen trainen van de ge- hoorsontwikkeling en voor het verkrijgen van kennis en inzicht in de muziektheorie. Kindercursussen Muziek in beweging (v.a. ca. 5 jaar) Instrumentaal oriëntatiejaar (v.a. 7 jaar) Muzikale basisvorming (v.a. ca. IO jaar) De prijzen ieder jaar i procenten je als consi hoe de uite van een au aan de wei Het zal ied zijn dat wa fabriek kot van het bei prijslijst ve Allereerst i overheid e op aan BT\ zit in depri marge voo dealer, eer. alleen nod en garantii verlenen, r. dealer en z brood op di Ookhebbe maken mei van de tab. dealer. En i wil er natu verdienen, overhoude volgend mi ontwikkele personeels investeerd produktiefi moet zijn tc betalen. Tr allemaal v de auto uiti maar heel Bovendien onderschei verschillen kunstmatig gehouden. Produktiett een 2 liter t een2.31itei motorenfar of minder, I de consumt uiting kom: bijvoorbeei die de duur met stoelve uitrusten. V eenvoudig) bij nader 01 merken dal verwarmin haar stoel i maar dat ai schakelaar Het zelfde c auto's dien toerentelle. worden. Or. aparte kabi maken kost op alle moe alles voor t< Houden we achterhoof) al snel duic autofabrikc geld kan ve een grote, d terwijl het j moeilijk is c klein mode. Er zijn dan verkoopaar NIEUW: Musicalopleiding Gevorderde zangers en/of dansers en/of acteurs die zich op een hoog niveau willen bekwamen op het ter rein van de musical, kunnen zich aanmelden vooreen auditie. Deze unieke cursus vormt een integratie van zang, spel, dans en samenwerking in ensemblevorm met orkest. De kursus wordt verzorgd door vijf gespecialiseerde do centen. rroepessen 14.00 - 14.30 uur: algemene dansante vorming (kinderen) moderne dans (jeugdigen en volw.) bewegingstraining (volwassenen tapdans (jeugdigen en volwassenen) 14.30 - 15.00 uur: dansexpressie (kinderen) klassiek ballet (jeugdigen en volw.) newdance (tieners) 15.00 - 15.30 uur: klassiek ballet (kinderen) flamenco (volwassenen) jazzdans (jeugdigen en volwassenen) klassiek ballet (jeugdigen en volw.) dansexpressie (jeugdigen en volw.) flamenco (volwassenen) Midicursus In deze cursus worden de deelnemers ingeleid in een van de nieuwste ontwikkelingen binnen de muziek: computers en muziekinstrumenten die met elkaar ver- bonden kunnen worden en met elkaar kunnen 'praten'/ via midi-taal. Theoretische en praktische zaken (muziek opnemen en printen) worden in de cursus aan de orde gesteld. ;Wie zich óp de Ópen Dag'direct inschrijft, ontvangt gratis het jubileum-T-shirt van dë Tilburgse Dans- en Muziekschool! (Zolang de'voorraad strekt). Instrumentaal oriëntatiejaar voor volwassenen Strippenkaart Voor volwassenen bestaat de mogelijkheid zich gedu- 1 k' rende 31 wekelijkse lessen te oriënteren op een zeven tal verschillende instrumenten. I Redactie: Tony Vos Tel. 013/686021 Postbus 410-J Advertenties Advertentie-a De Tilburgse! N.S. Plein 14, J Tel. 013/368801 Fax 013/359981 Sluitingstijd: redactie en ad dinsdag 22.00 Demonstraties 12.00 - 12.30 uur: algemene dansante vorming (5-7 jaar) bewegingstraining volwassenen) newdance (vanaf 13 jaar) klassiek ballet (vanaf 7jaar) dansexpressie (8-12 jaar) flamenco (vanaf 15 jaar) newdance (vanaf 13 jaar) klassiek ballet (vanaf 9 jaar) 13.30 - 14.00 uur: klassiek ballet (10-13 jaar) jazzdans (dansgroep Paso Mezzo) moderne dans (vanaf 16 jaar) tapdans (vanaf 15 jaar) Informatie cursusaanbod (lessen, cursussen, projecten, ensembles, workshops)* Prospectus cursusaanbod 1994-1995 verkrijgbaar Mogelijkheid tot inschrijven Voor de instrumentale lessen zijn er nog slechts beperkte inschrijfmogelijkheden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 18