1 7Z7Z SUZUKI ALTO Van A naar B BASISMODEL MITSUBISHI GALANT Ier J ara Energie- bewust DRIE BESTELAUTO'S TEGELIJK 'VAN OF THE YEAR 1994' 70X Bijlage van: DeTilburgse Koerier 4 pagina 16 Oplage: 97.385 Donderdag 7 juli 1994 Lees verder op pagina 9 Eind juli ten. rmgeving liter Lees verder Volvo 960 in dit nummer pag. 3 pag. 7 pag. 9 o.a.: l>e/lut<»Maat esloten 9 nksaf, Peugeot 306 Cabriolet 1.8 Toyota Funcruiser Jaargang 6 Nummer 27 inc via. voor de latie ILITEITEN- len en een 3 één rordt jaar de port Mitsubishi levert deze basis-Galant voor f.36.645,-. laron de 1 'Estrille 33 Chateau jan Rodier Bordeaux liane Sec vitte Bordeaux =in klasse, :ker sappig jn fruitig. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Deze week: Zondag 10 juli -Grand Prix van Engeland op Silverstone -Indy Cars vanuit Cleveland Van 7 t/m 10 juli -Rally van Duitsland meetellend voor het E.K. iopde i alles gaat iu eenmaal monnee... Tony Vos De Fransman Didier Auriol heeft met zijn Toyota de Rally van Argentinië op zijn naam geschreven. Tweede, met slechts zes seconden verschil, werd de Spanjaard Carlos Sainz in zijn Subaru. Sainz gaat nu aan de leiding in de tussenstand van het W.K. METDEZIMER- VAKANHE-SWFTVAN mEZwi SAAB ZUHQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Zoetermeer - Suzuki verkocht ooit elfduizend exemplaren van de kleine Alto in één jaar. Dat was echter voor de afspraken tussen Japan en de EG met betrekking tot maximale verkoopaan- tallen. Toch geeft dit recordaantal het belang aan van de Alto binnen het Suzuki-programma. Eind juli presenteren de Nederlandse dealers de derde generatie Alto, een auto die in alle richtingen is gegroeid. Het leveringsprogramma van de Mitsubishi Galant is uitgebreid met een nieuw basismodel, de 1.8i. De Galant is een auto die in het zakelijk segment hoge ogen gooit en in een veelheid aan uitvoeringen leverbaar is. Dat de 1.8i onderaan de prijslijst staat, is aan de uitrusting nauwelijks te merken. Standaard zijn onder meer van binnenuit De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. De Franse Grand Prix, afgelopen weekend verreden op Magny Cours, is helaas slecht verlopen voorJos Verstappen. In de zaterdagtraining vernielde Jos een Benetton door meteen na zijn snelle kwalificatieronde de wagen zijdelings de pitmuur in te rijden, waarbij zijn rondvliegende linkervoorwiel ook nog eens de tijdwaarnemingsapparatu ur van het McLaren team verwoestte. In de race had Verstappen een slechte start, werd daarna ongeduldig en vloog in de 26ste ronde van de baan, nadat hij eerder al een nieuwe neus had moeten laten monteren. Komende Zondag zou Jos wei eens zijn voorlopig laatste kans kunnen krijgen tijdens de Engelse Grand Prix op Silverstone. Het geduld van Benetton teambaas Flavio Briatore heeft immers zijn grenzen. Laten we hopen dat Jos het hoofd dit keer koel weet te houden. bij 4500 tr/min voor een dergelijk kleine auto voldoende is. De Alto heeft een gunstig kentekengewicht van 705 kg, wat inhoudt dat er weinig wegenbelasting hoeft te worden betaald, maar bovendien door de 1 liter motor goede prestaties kunnen worden neergezet. Er is namelijk een topsnelheid mogelijk van 150 km/u, terwijl binnen 15,5 seconden van 0 tot De standaarduitrusting omvat onder meer ruitewissers met interval, wisser en spoeier achterop, dagteller, van tarre as. De Suzuki Alto binnenuit te ontgrendele: alleen sneller en stiller achter- en benzineklep ei sigarette-aansteker. Als van de weinige opties wc airconditioning genoemd. Door deze voorziening wordt de Alto wel 15 kg zwaarder. Suzuki zal zich ook in de komende jaren richten op de lagere segmenten in de automarkt. Het huidige programma van de Alto, Swift, Samurai en Vitara zal op korte termijn alleen naar de middenklasse worden uitgebreid. De nieuwe Alto staat echter ook een treedje hoger. Hij is langer, breder, hoger en krachtiger dan zijn voorganger. souplesse kan worden beschikt. Er wordt een maximaal vermogen geleverd van 53 pk bij 6500 tr/min, terwijl het koppel van 73 Nm Deze wielen zijn onafhankelijk opgehangen met schroefveren. Achter vinden we de vertrouwde semi-starre as. De Sus is niet alleen sneller en buut» geworden, maar heeft bovendien enorm aan stabiliteit gewonnen. Dit is voor een belangrijk deel terug te voeren op de grotere spoorbreedte en de langere wielbasis. Verder zijn ook de wielen een maat groter uitgevallen. Bagageruimte Het interieur ziet er fris en modern uit. Onder een rechthoekige overkapping zit het instrumentarium bestaande uit een snelheidsmeter, brandstof- en temperatuurmeter. Bovenin de middenconsole zijn alle bedieningselementen i verwarming en ventile geplaatst alsmede twee uitstroomopeningen. Ook is een afsluitbaar dashboardkastje aanwezig. Het driespakig stuur ligt goed in de hand en door het geringe gewicht gaat de besturing ook bij lage snelheden prettig licht. De stoelen en hoofdsteunen zijn volledig met stof bekleed, waarbij de randen in een donkere en de middenbaan in een lichtere kleur zijn uitgevoerd. De stoelen hebben een redelijk formaat en zullen dan ook bij langere snelheden voor weinig vermoeidheidsverschijnselen zorgen. Op de achterbank kunnen twee volwassenen heel redelijk plaatsnemen. De flinke interieurruimte heeft natuurlijk zijn keerzijde. De bagageruimte heeft met 210 liter een geringe inhoud. De vloer is namelijk erg hoog, omdat het reservewiel onderin is geplaatst. Verder is juist de hoedeplank opvallend laag geplaatst. Maar na het neerklappen van de achterbank onstaat een fors volume van 1200 liter en dan blijkt de Suzuki Alto bestelwagenmogelijkheden i bezitten. Vijfbak Motorisch is Suzuki bij de nieuwe Alto afgestapt van de bekende driecilinder-motor. Dwars in het vooronder ligt voortaan een 1 liter 4 cilinder gebaseerd op de bestaande 1.3 liter uit de Swift. Uiteraard is deze krachtbron voorzien van een elektronisch brandstof-injectiesysteem, waardoor over een grote De Provinciale Staten van Noord-Holland zijn akkoord gegaan met het plan van aanpak voor het circuit van Zandvoort. Naar alle verwachting zal het duinencircuit nu van de minister van WVC de A- status toegekend krijgen. Dit betekent dat er de komende jaren hard gewerkt kan gaan worden om de baan te verlengen en de infrastructuur te verbeteren om zo de terugkeer van top autosportevenementen op Zandvoort te bewekstelligen. geavanceerd en innovatief concept van de nieuwe serie bestelwagens, dat uitstekend beantwoordt aan de eisen van de klant. Dit is mede te danken aan de zeer uitgebreide reeks versies, die niet alleen is gericht op goederentransport maar ook op het vervoer van personen. Tegelijk toont het produkt uit Sevel een meer dan geslaagde industriële samenwerking tussen twee belangrijke Europese autoproducenten, te weten Fiat en PSA." De trofee behorende bij deze titel wordt overhandigd tijdens de komende IAA voor bedrijfswagens in september. De 'Van of the Year'-titel werd eerder toegekend aan de VW Transporter en Nissan Q-bic. Wetgeving De nieuwe Alto is gegroeid naar een lengte van 3,50 meter terwijl de auto bijna tien centimeter breder is uitgevallen. Verder is de wielbasis meegegroeid tot 2,335 nieter. Nu Suzuki met deze auto niet meer binnen de volgens Japanse wetgeving gestelde afmetingen hoeft te blijven, hebben de ontwerpers ook met meer fantasie aan de von kunnen werken. De carrosserie is niet overdreven bol, maar maakt een moderne en tegelijk ook tijdloze indruk. Het relatief recht front, wat vanuit de bestuurderszitplaats uitstekend te overzien nog een vol waardige flinke koplampen. De achterbumper zijn uit donkergrijs kunststof gemaakt, maar kunne natuurlijk op wens va: klant in de carrosserie worden meegespoten. Op dit moment wordt uitsluitend de driedeurs carrosserie geleverd, maar een vijfdeurs- variant is in aantocht. Het glas van de achterlichtunits heeft een zwarte omkadering. Door deze in de carrosseriekleur uit te laten voeren, oogt de auto direct meer aangekleed. Wieldoppen en beschermstrips op de flanken staan tevens op de optielijst. Wel is de nieuwe Alto standaard voorzien van getint glas, een gelaagde voorruit, tweede buitenspiegel en uitstelbare achterste zijruite De auto ziet er uitstekend afgewerkt uit en alles wat je vastpakt voelt degelijk aan. Drie nieuwe bestelauto's hebben gezamenlijk de titel 'Van of the Year' oftewel 'Bestelauto van het Jaar' gekregen. Het gaat hier om de Peugeot Boxer, Citroen Jumper en Fiat Ducato die alle drie worden geproduceerd in het Italiaanse Val di Sangro. Deze fabriek werd door het Peugeot- en Fiat-concern samen opgezet, terwijl ook de drie modellen, die uiterlijk vrijwel identiek zijn, samen werden ontwikkeld. De jury van de bestelauto van het jaar-verkiezing bestaat uit veertien internationale vakjournalisten verbonden aan de vooraanstaande Europese transportbladen. Zij kiezen al achttien j- vrachtauto van het jaar. In het juryrappe wordt gesproken van "een technisch zeer verstelbare buitenspiegels, getint glas, verlichting in de bagageruimte, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, vier verstelbare hoofdsteunen, stuurbekrachtiging, verstelbare stuurkolom en een toerenteller. Zeer waarschijnlijk zal in het raamprogramma van de 24 uur voor toerwagens op Spa Francorchamps op 22 juli a.s. een internationale race voor G.T. wagens verreden worden. i overzien is, heeft grille en s voor- en Als je de berichten de laatste dagen leest over de enorme luchtvervuiling die vanuit het Ruhr-gebied ons land binnenkomt, vraag je je af of het wel zoveel zin heeft hier milieuvriendelijk te doen, terwijl uit Duitsland de rotzooi binnendrijft. Toch is het belangrijk over de hele wereld het milieu in de gaten te houden. In de Verenigde Staten denkt de consument daar nog nauwelijks aan. Natuurlijk heeft men in Californië een regel ingevoerd dat vanaf 1998 2 procent van alle verkochte auto's geen emissie meer mogen hebben,dus waarschijnlijk op accu 's moeten rijden. Maar dat zet natuurlijk geen zoden aan de dijk. In de Verenigde Staten zou bijvoorbeeld een energieheffing wel effect kunnen hebben. De overheid krijgt daardoor geld in het laadje, waardoor problemen op andere plaatsen kunnen worden voorkomen, terwijl het publiek door de hogere prijs wëllicht wat bewuster met de verschillende energievormen om zal gaan. Begrijp hier nu niet uit dat ik het eens ben met de iedere keer weer onverwachte verhogingen van de brandstofaccijnzen in Nederland. Waar wij bedragen van tegen de twee gulden betalen voor een liter benzine, is een Amerikaan nog geen zes dubbeltjes voor hetzelfde kwijt. Voor iedere meter die men zich wil verplaatsen wordt de auto genomen, autorijden is immers zeer goedkoop. Nieuwe auto's kosten zelfs minder dan de helft van onze prijzen. Uiteraard zijn de afstanden aldaar veel groter en biedt het openbaar vervoer buiten de steden al helemaal geen alternatief. Toch zou het bewust maken van de enorme Amerikaanse bevolking pas echt een effect hebben c vervuiling. En i dat land nt a de portemonnt 100 km/u wordt geaccelereerd. De motor is bovendien zeer zuinig. Suzuki claimt een actieradius van minimaal 500 km als bijvoorbeeld alleen in de stad wordt gereden. De motor laat zich slechts op de achtergrond horen, ook als flink in de versnellingen wordt doorgetrokken. De motorkrachten worden via een handgeschakelde vijfbak aan de voorwielen afgegeven, te I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 17