ERS O00 35° GELIMITEERDE ROVER CARRIOLET ORANJE-GEKTE BIJ DATO-DEALERS op ISTWERK 400 200 iaat Bijlage van: De Tilburgse Koerier rbij rg rg b.v. :LEN Gestolen! m-C 60TO r J i |TS 994 pagina 20 I Donderdag 23 juni 1994 Oplage: 97.385 p/stuk p/stuk 2 tot In p/stuk id kon r TILBURG zoveel voor ons Lees verder op pagina 3 TELO13-355655 Tony Vós Autotest: PTT start Le Mans Lees verder BMW 316 i GSM-net 1994 in dit nummer Compact pag.3 pag. 3 pag.7 o.a.: "ECO-PACK" EG PECH! rhuren: E ANTELD" :e maten, gen atelier. n 10.00 tot lags van altijd geslo- voor de deur Jaargang 6 Nummer 25 deskundig ïrzekerd van jzier. 167-74683 6 neen L00 gaat. issen van speciale toren. de ide larom van >txig praatje ien en/of de ramma is het d. De ito 13,9 100 i Duitsland 101 pk2 htse en ied. inje. iten, opgetuigde woningen nje chips, oranje boter- >ySit fau- ian het 1 aangepast, alle andere die EasySit Ien hebben ize show- Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur p/m’ OP OP of meer z^Emop MM/VT/EMETEE/V SAAB-ZOMEE- ///gpECTfEBEUEr SAAB 7UICQOST bv Am ^^Automobielbedrijf Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Directe inspuiting Daarboven is er de keuze uit een 2.6 en 2.8 liter V6 met vermogens van respectievelijk 150 en 174 pk. De 2.6 liter lijkt hiervan de meest uitgebalanceerde keus en zorgt voor goede prestaties zoals een top van 209 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 km/u in 9,9 seconden. Alle benzinemotoren met uitzondering van de 2.3 zijn tegen meerprijs te bestellen met een viertraps automaat. prestaties levert. In I wordt zelfs nog een 1 liter als basismodel aangeboden, maar gelukkig wordt deze underpowerde versie niet bij ons op de prijslijst gezet. Ter overbrugging naar de 6 cilinders vinden we de vertrouwde 2.3 liter 5-pitter in deA6. Iedere motor hoort bij de Audi A6 bij een specifieke uitrusting. Zo beschikken de 2.0 en 2.3 over getint glas, meegespoten en elektrisch verstelbare buitenspiegels, centrale vergrendeling, airbag in het stuurwiel, gordelspanners, hoogteverstelling op de ïstuurdersstoel, dichte iiuuldateunen voor en achter, ”3, toerenteller en een elektronische startblokkering geïntegreerd in de sleutel. hoog vermogen bereikt. Een directe inspuiting heeft van origine echter ook nadelen, die door Audi uitstekend zijn weggewerkt. Een directe inspuiting levert welliswaar een hoog vermogen en koppel, maar over slechts bescheiden toerengebifeu. Door toevoeging van een turbo wordt dit al voor een belangrijk deel ondervangen, terwijl de juiste elektronische motorsturing de rest doet. Verder is een dergelijke motor in principe luidruchtig. Dit heeft Audi niet alleen door een goede isolatie en motorophanging weten weg bestuurc te werken, maar ook door het hoofdste toepassen van speciale ^BS injectoren. elek't Rover Nederland brengt in een beperkte serie een zeer aantrekkelijk uitgevoerde versie van de Rover 216 Cabriolet. Uiteraard is deze auto gebaseerd op de bestaande 216 Cabrio met zijn krachtige 1.6 liter 16-kleppen motor. Met een vermogen van 122 pk bij 6800 tr/min en een koppel van 139 Nm bij 5700 tr/min haalt deze auto een topsnelheid van 193 km/u en heeft slechts 8,9 seconden is herkenbaar aan de British Racing Green carrosseriekleur. Verder is het interieur bekleed met Stone beige leder, is de kap ook in deze kleur uitgevoerd en worden verder het stuurwiel en de pookknop met leer overtrokken. Al deze extra's zorgen slechts voor een prijsverhoging met tweeduizend gulden, zodat de 216 Cabriolet LE wordt aangeboden voor f.59.995,=. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Marktaandeel Japanse auto's Het marktaandeel van Japanse auto 's is binnen de landen van de EU het hoogst in Ierland en Denemarken. Uit cijfers van de Japanse branchevereniging JAM A blijkt dat de Japanse merken in Ierland met 42,6 procent koploper zijn, gevolgd door Denemarken met 34,4 procent. Beide landen hebben overigens geen eigen autoindustrie. Sterk in opkomst zijn de Japanse merken in de landen waar tot voor kort importrestricties voor Japanse wagens golden, zoals Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal. Vooral in Portugal neemt het aandeel van Japanse merken sterk toe, namelijk van 10,5 procent in 1992 tot 17,8 procent vorig jaar. In Spanje groeide het Japanse aandeel vorig jaar van 3,9 tot 8,3procent. In Nederland is het marktaandeel van Japanse merken met zo’n 26 procent al jaren stabiel. Deze week: 23 t./m. 26 juni E.K. Rally te Yper(B.). 26 juni Indy Cars vanuit Portland. Italia Zandvoort met o.a. Ferrari 348 Challenge. DTM en Duitse formule 3 vanaf de Norisring (D.). Oldtimerfestival op de Nürburgring (D.). Speedway op Koningshoeven. nodig om de 100 km/u te bereiken. De uitrusting van de 216 Cabrio is al zeer compleet met zaken als lichtmetalen velgen, elektrisch bediende kap, stuurbekrachtiging, een alarmsysteem, elektrisch bediende portierruiten, centrale vergrendeling met afstandbediening en elektrisch verstelbare/verwarmde buitenspiegels. De 216 Cabriolet LE (Limited Edition) Max Welti, sport functionaris van Porsche vertelde voor de aanvang van de 24 uur van Le Mans dat de twee Dauer Porsches 962 LM alleen voor deze race opgebouwd waren en na afloop meteen naar het museum zouden verhuizen. Na het succesvolle afgelopen weekend (zie Le Mans- verslag verderop in de Automaat) bedenkt Max zich misschien. Geluid Het brandstofverbruik van een TDI-motor is zeer gunstig, terwijl ook de uitstoot van Heilbronn - Met de onthulling van het nieuwe A8-topmodel enkele maanden geleden is Audi gestart met een nieuwe naamgeving van haar programma. De tweede auto in de nieuwe lijn is de A6, in feite niet meer dan de bestaande 100 die voor de gelegenheid op details is aangepast. Tegen het einde van het jaar mogen we nog de Audi A4 verwachten als opvolger van 80. Bij deze auto zullen we echter van een nieuw model kunnen spreken. Opel Dealer Team Holland steunt voortaan officieel de Amsterdammer Danny Crevels, die uitkomt in de Opel-Lotus Euroserie en daarin momenteel de derde plaats bezet achter de Braziliaan Campos en onze landgenoot Tommy Coronel. In het dieselprogrc meeste veranderd, ongeblazen 2.4 liter 5 cilinder heeft het veld moeten ruimen en is vervangen door de 4 cilinder 1.9 liter turbodiesel met directe inspuiting. Deze krachtbron kennen we al geruime tijd uit de Audi 80 en verschillende VW-producten. De A6 1.9 TDI weegt 1375 kg en haalt een top van 177 kr Daarnaast heeft de auto seconden nodig om de 1( km/u vanuit stilstand te bereiken. Geen flitsende waarden, maar absoluut voldoende om goed met het verkeer mee te komen. Directe inspuiting biedt bij een dieselmotor aanzienlijke voordelen. Doordat de brandstof direct in de verbrandingskamer terecht komt, wordt een efficientere verbranding verkregen. Hierdoor wordt een relatief Een echtpaar uit een provinciestad bezocht onlangs 's lands hoofdstad Amsterdam voor het bezoeken van een theaterstuk. Na een lange reis werd aan een gracht een keurig parkeerplaatsje gevonden; de avond kon al niet meer stuk. Na te hebben genoten van een heerlijk dinertje en een prachtige voorstelling toog het tweetal terug naar de gracht waar ze hun auto hadden achter gelaten. U raadt het al, de auto was natuurlijk weg. De politie werd ingeschakeld en de gegevens van de auto werden genoteerd, zodat deze als vermist in de computer van de politie kon worden opgenomen. Met het openbaar vervoer was het op dat tijdstip niet meer mogelijk de eigen provincieplaats nog te bereiken, zodat noodgedwongen een hotelkamer werd genomen. De trein bracht ze de volgende ochtend terug naar huis. Teleurgesteld thuisgekomen werd direct de verzekeringmaatschappij in kennis gesteld van het voorval. Een auto moet eerst een maand vermist zijn voordat de maatschappij tot betaling overgaat. Twee weken na het avondje Amsterdam viel een flinke bekeuring in de bus. In eerste instantie werd daar niet op gereageerd. Immers de auto was als vermist opgegeven, hoe konden ze dan toch verantwoordelijk zijn voor deze parkeerboete. Krap een week later viel weer een enveloppe in de bus van de vervolgboete. Toch maar eens even bellen met de politie van Amsterdam. De auto was dan wel gestolen, er was toch een wielklem op gezet. Het echtpaar ging naar Amsterdam om eens poolshoogte te nemen. Begeleid door een politie agent werd naar de plaats gereden waar de auto de parkeerbekeuring had opgelopen. En dat was precies een gracht verder dan waar de eigenaar hem na het theaterbezoek gedacht had hem aan treffen, niet gestolen dus... schadelijke stoffen flink lager uitkomt. Dit wordt door Audi bereikt met een uitlaatgasterugvoersysteem (EGR) en de montage van een oxydatiekatalysator. De tweede TDI-motor in het pallet is reeds bekend. Het is de 2.5 liter 5 cilinder met een vermogen van 115 pk bij 4000 tr/in en een koppel van 265 Nm bij 1900 tr/min. Deze versie is met 1435 kg wel wat zwaarder, maar de prestaties liegen er niet om: een top van 195 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 km/u in 11,2 seconden. Van deze motor komt later dit jaar een extra sterke variant. Door een aantal kleine technische ingrepen kon het vermogen worden opgeschroefd tot 140 pk bij 4000 tr/min en het koppel tot 290 Nm bij 1900 tr/min. De grens van 200 km/u wordt ruimschoots overschreden, terwijl het sprintje binnen 10 seconden wordt afgelegd. De 2.5 TDI maakt het typische geluid van een 5 cilinder, maar aan niets is te merken dat het om een diesel gaat. Het is dat een andere Duitse producent een nog fijnere machine produceert, maar anders zou Audi absoluut de fijnste dieselmotor in huis hebben. Overigens verwacht Audi dat het aandeel direct ingespoten diesels op de Europese markt de komende jaren fors zal toenemen. Audi 80, de A6 krijgt met zijn ingewikkelder samengestelde lichtunits een meer eigen gezicht. Bij de sportieve S6 zijn de lichtunits via een reflectorstrook rond het nummerbord met elkaar verbonden. Verder worden afhankelijk van de gekozen motorisatie en uitvoering verschillende wieldoppen en lichtmetalen velgen aangeboden, waarbij de hoog glanzende Avusvelgen uitermate fraai zijn. Al bij al is de A6 weer net wat frisser in vergelijking tot de 100, zodat het drie jaar geleden geïntroduceerde model nog enkele jaren mee kan. Het motorenprogramma is aan enkele veranderingen onderhevig geweest. Het Nederlandse programma start met de 2 liter 4 cilinder van 115 pk waarmee de auto niet meer dan modale Deze week testte Jos Verstappen zowel de Ligier-Renault in Barcelona als de Benetton in Engeland. Alles wijst erop dat we Jos zeer binnenkort weer als actief formule 1-coureur over de buis zien flitsen. Is Nederland nu al wereldkampioen voetbal of is er gewoon de gedachte dat we het ver gaan 'schoppen'? Je kunt er haast niet omheen. Overal waar je gaat of staat zie je wel iets van 'ons' Oranje. Petjes, shawls, geschminkte gezichte, versierde cafés, o]-1-- en straten, oranje chips, hamworst, oranje wortels, sinaasappe len en ga zo maar door. Onze fotograaf trof bij enkele Tilburgse Dato-dealers zelfs oranje auto's aan! Voor de Dato-dealers is dit een vrij nor male zaak, gezien het feit dat het ge sprek van de dag van auto's naar voet bal dreigt te veranderen. Alle Dato-dealers heten u daa harte welkom voor een gezellic over de laatste WK-wedst 1 Iedereen zal aan de A6 kunnen zien dat het om licht gefacelifte Audi 10 Het merk is er niet toe over gegaan om de A6 voortaan in aluminium te vervaardigen zoals bij de A8 het geval is. Er zullen eerst ervaringen met dit materiaal in de praktijk moeten worden opgedaan alvorens meerdere modelseries hieruit gemaakt zullen gaan worden. Reflectorstrook De Audi A6 heeft uiterlijk een aantal kenmerken, waardoor hij zich onderscheidt van de tot nu toe gevoerde 100. Bij alle types worden de glad afgewerkte bumpers voortaan in de carrosseriekleur gespoten. Ook levert het merk de A6-uitvoeringen allemaal met de samengestelde koplampen, die tot nu toe alleen op de sportieve varianten te vinden waren. Het front krijgt door deze wijzigingen een uitstraling die beter bij de tijd past. De ontwikkelingsafdeling heeft zich tevens over de achterlichten ontfermd. Leek de Audi 100 zelfs sterk op de Wereld snelheids- recordhouder te land, de Engelsman Richard Noble, gaat volgend jaar een aanval doen op zijn eigen record. Met de Thrust SSC, aangedreven door twee Rolls-Royce Spey straalmotoren wil hij op c zoutvlakten van Nevada i geluidsbarrière doorbreken. Het besturen van het straalmonster laat hij dit keer over aan een nog te nomineren rijder of misschien liever gezegd piloot.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 21