FAIRWAY DRIVER I I I U V ET Al decennia een begrip Oranje wieldoppen Opening Van der Boom Goirle PSAlid van ACEA Iers ITbv i= OOIT GEHOORD VAN EEN WK STARLET? Autonova GRATIS ACCESSOIRES NAAR KEUZE t.w.v./500,- 1ST ïlen ILBURG >341 ALLEEN TE KOOP BU AUTONOVA - TOYOTA ==±!|l 994 pagina 4 DE AUTOMAAT - Donderdag 16 juni 1994 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER X T T W- in Postkoets schadevrij, april '94 ’P LPG LPG 1 januari optioned. zwart met., .1988 Keuze uit maar liefst 15 stuks! Ringbaan-Noord 95 - TILBURG - Tel. 013-351035 el. 013-321405, RIGE volledig gecontroleerd en gegarandeerd en bovendien bij aankoop ENZ E )BA )NS arantie nogelijk) trekhaak, etc. O84a': .1986 .1985 .1985 .1984 .1982 .1986 .1986 .1991 .1984 .1983 .1982 EDING 3TX .500,- l-Oost et. rs., cayman met. elbedrijf Tilburg keurings- bedrijf APK Lid BOVAG AUTO OISTERWIJK 124 Eigenlijl hoeveel Driver biedt, terw t onder de 4,60i i auto is De b* - ntueel twee stoeltjes. srs hebben een ta beenruimte, .,f wordt het tietje vrijen. ralts is sinds 1994p.o.a. -1994p.o.a. 1994p.o.a. 1994p.o.a. sel, wit1990 garijn ook zaterdags "ST koop, reparatie onderhoud van rcedes-Benz, ab, Seat en Honda da s een jonge gebruikte TOYOTA STARLET, van le eigenaar, in perfekte staat, ioor ons verkocht iwe APK keuring ntie. sischeque tot 2 juli bij Van i Goirle een mault koopt of een Occasion krijgt midweek- -t Zweden ter uiterlijk, wat juist in zijn voordeel spreekt, zijn de speciale taxivoorzieningen volledig up-to-date en zelfs beter dan de uitrusting van de gemiddelde Nederlandse taxi. Hiertegenover staat natuurlijk een hogere aanschafprijs en het feit dat een afgedankte taxi van Fairway moeilijk aan een pirrticuliere automobilist te verkopen is. Toch zou het straatbeeld van menig Nederlandse stad er aanzienlijk leuker op worden als we de Fairway wat meer zouden gaan zien. Bovendien lijkt het publiek zo gecharmeerd te zijn van het model, dat bij het bellen naar een taxibedrijf speciaal om de Engelse taxi zal worden gevraagd. Voor meer informatie, importeur GreenCar, telefoon 076- 223346. Goirle aangesloten op de centrale computer. Zo kan vanuit iedere vestiging worden gezien welke onderdelen in voorraad zijn. Verder wordt ook een autohistorie bijgehouden die ook weer op drie plaatsen kan worden uitgelezen. Natuurlijk rat de Goirlese vestiging _>k in verbinding met Renault Nederland en Frankrijk voor het rechtstreeks bestellen van onderdelen en auto's. Bovendien kan nog tot twee weken voor de definitieve produktie worden gesleuteld aan de opties en kleuren. Met de opening van de nieuwe behuizing van Van der Boom in Goirle heeft Renault in korte tijd in het hart van Brabant een goed gespreid net van moderne dealerbedrijven onder één paraplu gekregen. Onlangs introduceerde Hella oranje wieldoppen om de voetbalfans hun vaderlandse gevoelens nog eens extra naar buiten te laten brengen. Bij drankenleverancier Gall Gall worden op dit moment oranje wieldoppen gratis weggegeven bij aankoop van een krat Bavaria niet van plan is te betalen. Bagageruimte heeft de Fairway voldoende. Bij een niet volledige bezetting van het passagierscompartiment kan er natuurlijk al het een en ander achterin worden meegenomen, daarnaast is er de reeds genoemde ruimte naast de bestuurder voorin en heeft de Driver ook nog een bagageruimte. De auto is er volledig op gemaakt om eenvoudig een rolstoel te vervoeren. Vreemdgenoeg heeft de Fairway hiervoor in Engeland en Duitsland een typegoedkeuring gekregen. De Nederlandse wetten agressieviteit. Naast de bestuurder is nog een forse opbergruimte voor extra bagage. Dat er geen tweede stoel voorin staat, komt door een oude Engelse wet die bij de ontwikkeling van de taxi voorschreef dat er voorin naast de bestuurder een pak stro meegenomen moest kunnen worden. Immers in jk onvoorstelbaar 1 binnenruimte de >iedt, terwijl de lengte net onder de 4,60 meter blijft. De auto is echter wel breed en hoog. De bestuurder zit in zijn afgesloten compartiment voorin en dat is een goede oplossing bezien in het licht van de toenemende Bellen De standaarduitrusting omvat veel be onder meer de zwarte carrosseriekleur, verwarmde achterruit, gelaagde voorruit, hooggeplaatste remlichten, elektrische portierruiten, klokje, elektrisch verstelbar buitenspiegels, radio- cassettespeler, tankdop met slot, centrale portiervergrendeling en een brandblusser. Tot de opties behoren andere carrosseriekleuren, de automatische versnellingsbak, velours bekleding, airconditioning en een afstandbediening op de centrale vergrendeling. De Fairway Driver wordt in ons land geleverd inclusief BTW en BPM voor een bedrag van net boven de negentigduizend gulden. Ondanks zijn verouderde dealer Hoogendoorn al bekende gezichten. Na de officiële opening op 16 juni worden op vrijdag 17 en zaterdag 18 juni open dagen gehouden. Kinderen krijgen een suikerspin en kunnen zich in alle denkbare kleuren laten smincken en uiteraard is er voor iedereen een hapje en staat de Go: drankje. Verder worden op het ook in verbi winkelcentrum de Hovel in Goirle op vrijdag 17 juni balonnen uitgedeeld, wat een dag later op het Vrijthof in Hilvarenbeek zal plaatsvinden. Wie verder tc der Boom in nieuwe Renc Renault Top C gratis een mie vakantreis naar Zweden ter waarde van f. 1.500,=. Het spreekt uiteraard voorzich dat direct na de opening Van der Boom in Goirle volledig operationeel is aan de Nobelweg, zowel de verkoopafdeling, werkplaats en magazijn zijn er klaar voor. Net als de andere vestigingen van Van der Boom in Oisterwijk en Tilburg is Breda - Het Nederlandse taxibestand bestaat vrijwel volledig uit normale auto's, die eventueel voor hun speciale taak op details zijn aangepast. Er is eigenlijk maar één model wat vanaf het begin speciaal als taxi is ontwikkeld, de Fairway Driver, in de volksmond beter bekend als de Londense taxi. Na een carrière van enkele decennia in het Verenigd Koninkrijk werd half vorig jaar via Nederland de stap gedaan naar 'the continent'. fabrikant geeft een topsnelheid op van 125 km/u wat op de teller zo'n 140 km/u blijkt te zijn. De wielen zijn voor onafhankelijk opgehangen, terwijl achter een starre as met bladveren te vinden is. Dit is natuurlijk niet de meest comfortabele oplossing, maar wel uiterate doelmatig als het maxiale laadvermogen wordt benut. Naast de bestuurder kunnen maar liefst vijf passagiers in de Fairway plaatsnemen drie naast elkaar op de achterbank en eventi op de uitklapbare st Twee passagier haast oneindige b maar ook met vijf nog geen knietje 1988 1989 1990 1991 1889 1984 schuifdak .1988 iet....1989 1988 1992 stuurbekr. 1991 Er worden op kleine schaal Engeland wel meer auto's geproduceerd die meer op een gerestaureerde klassieker lijken, dan dat ze indruk wekken zojuist van de band te zijn gerold. De Fairway Driver werd in de jaren vijftig als Austin FX-4 op de markt gebracht, uitsluitend bedoeld om te worden ingezet als taxi. De markante Fairway is een vast onderdeel in het Engelse straatbeeld en hoort net als de dubbeldekker tot het typisch Britse erfgoed. Op donderdag 16 juni wordt om 17.30 uur de officiële openingshandeling verricht van het nieuwe pand van Renault-dealer Van der Boor aan de Nobelstraat 7 op het bedrijventerrein Tijvoort in Goirle. De opening wordt verricht door dhr. J. Lemonnier, algemeen directeur van Renault Nederland. In een record tijd heeft Van der Boom na overname van het dealerschap per jl. het nieuwe pand gerealiseerd. Architect Dré Storimans heeft er een bouwkundig hoogstandje van gemaakt, waarbij de verschillende ruimtes zeer doordacht zijn ingericht. Zo bestaat de werkplaats uit twee dozen met daartussen een laag gedeelte, zodat extra J plicht kan worden uninengelaten. Verder zijn om de werkplaats heen vertrekken te vinden voor het milieuvriendelijk opslaan van nieuwe en gebruikte smeermiddelen, een kantine, magazijn, documentatieruimte en Engeland komt de taxi rechtstreeks voort uit de postkoets. Erg ver kan de stoel helaas niet naar achteren, terwijl de rugleuning behoorlijk rechtop staat. Het dashboard is eenvoudig van opzet. Het instrumentarium en tweespakige stuurwiel zijn rechtstreeks uit de Austin Maestro overgenomen met alleen een snelheidsmeter, brandstof- en temperatuurmeter. De motor drijft via een handgeschakelde vijfbak ook van Nissan-makelij de achterwielen aan. Als optie is ook een automaat te leveren, die echter door de Nederlandse importeur wordt ontraden. De stuurbekrachtiging is behoorlijk wennen. Een kleine stuurverdraaiing geeft al een forse richtingsverandering en ook dat is natuurlijk ideaal in stadse omstandigheden waar veel gemanouvreerd moet worden. De draaicirkel is bovendien onwaarschijnlijk klein en dat maakt de handelbaarheid enorm. Op de laatst gehouden vergadering van ACEA, de Europese vereniging van autofabrikanten, is de toetreding in het PSA- concern geformaliseerd. Tqt nu toe was het beleid van de Franse autofabrikant om buiten de vereniging te blijven. kleed/toiletruimte. De zeer ruim opgezette showroom kent een centrale receptie, met daarnaast een wachtruimte met alle voorzieningen. Uiteraard is het hele pand volgens Renaultnormen gebouwd met gebruikmaking van de juiste kleurstelling geel-grijs. Zo is de officiële ingang duidelijk gemarkeerd door een halfronde overkapping en is de aanwezigheid van Renault al van afstand te zien door de grote zuil met het logo en 6 vlaggemasten. Het gaat met nadruk om een verhuizing van de Tilburgseweg naar de Nobelstraat. Alle medewerkers verhuizen uiteraard mee. Leon Ewa vestigingsleider en al sh 1976 in het autovak werkzaam. Ton Otten is servicemanager en is al sinds 1970 bij de Van der Boom/Hoogendoorn- organisatie te vinden. De monteurs Emiel Cools, Bart Hoepelman en Cornée de Graay zijn voor klanten van de vorige Goirlese Renault- Slot De Fairway zit zo doordacht in elkaar dat je je afvraagt waarom de rest van de wereld dit model nog steeds niet heeft ontdekt. De achterdeuren gaan tegen de rijrichting open. Om daarmee de veiligheid te garanderen gaat de centrale vergrendeling in het slot als de auto in beweging komt. Op de deuren gaat een rood lampje branden ter informatie dat de passagiers er met geen mogelijkheid uit kunnen, als de auto stilstaat gaan de deuren vanzelf uit het slot. Bovendien kan de bestuurder bij stilstaande auto ook de deuren vergrendelen door simpelweg het rempedaal in te trappen en vast te houden; zeer doelmatig als de klant wijken echter weer zo af, dat deze vlieger hier niet op gaat. Malt of twee kratten Bavaria pils. Deze actie loopt tot en met 28 juni. Er zijn twee maten verkrijgbaar, 13 en 14 inch. In de showrooms van alle Nederlandse Toyota-dealers is een Corolla te zien voorzien van vier deze wieldoppen, die met een simpele beweging te bevestigen zijn. Balkenchassis De enkele exemplaren die we vooral voor reclame doeleinden in ons land zien rondrijden zijn vrijwel altijd auto's die al een lang leven als taxi in Londen, Birmingham, Oxford of waar dan ook achter de rug hebben. De vredig tokkelende diesel is natuurlijk een Perkins die een lang leven beschoren is. Toch is het klassiek ogende model door de jaren heen geëvolueerd en volledig met de veranderende gebruikerseisen meegegroeid. De autenthieke uitstraling bleef echter behouden. De auto heeft een balkenchassis waarop de carrosserie is geplaatst. De motor wordt inmiddels bij Nissan gekocht. Het gaat in feite om de motor de we bijvoorbeeld kennen uit de Terrano, maar dan zonder turbocopressor. De 2.7 liter levert een vermogen van 84 pk bij 4300 tr/min en een koppel van 175 Nm bij 2200 tr/min. Hiermee voldoet de Fairway meer dan uitstekend onder stadse omstandigheden, maar ook op de snelweg. De

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 25