7Z7Z PEUGEOT 806 Is! DIT IS DE NIEUWE MAZDA 323 Volgens hetzelfde voorbeeld geschapen o VEILIGHEID GAAT VERDER BIJ BMW NS 1 ?ll gt Vakantie /uirQosrbv Oplage: 97.385 Donderdag 16 juni 1994 Lees verder op pagina 9 if ?CJ I 1 is altijd i. Een feit rrd ft. I ture) G A Burg. Jonsenstr. 52-5t 5037 NC Tilburg Tel:013-683911 Land Rover HRE 309 Lees verder in dit nummer pag. 9 pag. 5 pag. 3 o.a.: Bijlage van: De Tilburgse Koerier GOED GESPREK Fairway Driver "De Londense Taxi" Rij-Impressie Peugeot 605 Jaargang 6 Nummer 24 Je kt dev doel schc 'iet Zo is de carrosserie aanzienlijk stijver geworden ten opzichte van de huidige 323. Discovery 300 TDi sde srdoor niet campers en ider 'te ven uw 3 soorten en Hen. Ie fabriek stellen 1227300 an 9.00 -17.00 uur lurer >okop -idt er Tilburg sboden. Daar hter in de durfde men i van een 1 niet aan. R^A G E DENISSEN produktieautc worden.F* moeti zacht enigszi airbag met eer Garage Denissen biedt 25% meer. Zie achterpagina of kijk in onze krant, die enkele dagen geleden in uw brievenbus gleed. De nieuwe 323 zal in Europa de huidige generatie gaan vervangen na de zomer. zijn er aan de buitenkant tussen de verschillende uitrustingsniveau's wat betreft het al dan ni< meespuiten van bui portierkrukken. Bordeaux - Peugeot lanceert zo'n tien jaar na het verschijnen van de Renault Espace de eerste Europese tegenhanger die in nauwe samenwerking met Fiat-groep werd ontwikkeld. De nieuwe ruimte-wagen komt zodoende op de markt met drie gezichten. Vanaf september staat de Peugeot 806 bij de Nederlandse dealers in de showroom. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. DA.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Het is een typisch Franse eigenschap om alle goede dingen naar zich toe te trekken. Toen Matra begin jaren tachtig de Espace ontwikkelde, werd dit project in eerste instantie aan Peugoet aangebc het concern echte problemen zat, a het uitbrengen van een totaal nieuw concept niet aan. De geschiedenis kennen we, ondanks een wat trage start is de Renault Espace al tien jaar hét voorbeeld onder de ruimtewagens. Peugeot beweert nu al aan de wieg gestaan te hebben van de eerste Europese APV. Op 9 juni werd in Japan de nieuwe Familia-reeks (323) van Mazda geïntroduceerd als driedeurs hatchback en vierdeurs sedan. De ontwikkelingsafdeling heeft geprobeerd een auto te maken die binnen zijn klasse de maximale ruimte, veiligheid en rijplezier kan bieden. jkt wat sop de -rig de Japanse ïntroduceerd. 2 nieuweling motor- r binnen de DEMEUWE SAAB 900COUPÉ! uadeppoefpct Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Dit weekend: op 18 en 19 juni de 24 uur van Le Mans voor prototypen en GT- wagens. In België op zondag 19 juni EK Karting te Mariembourg en Opel Lotus/Formule Ford, beiden Euroseries, op het circuit van Francorchamps. Nigel Mansell terug in de formule 1 Dit onderwerp wordt zo langzamerhand de autosportvariant van het bekende TV- programma "Doet-ie-'t of doet-ie- 't niet?" Afgelopen dinsdag gaf de Brit een persconferentie in Londen. Wat hij daar ook gezegd moge hebben, het is altijc weer te herroepen, ccu le is echter dat de eredivisie van de autosport heel har een superster nodig heeft De Michael Schumacher- show begint wat langdradig te worden. Wie denkt dat de auto- industrie op zijn lauweren kan gaan rustig na de ontwikkeling van de airbag en de verstevigingsbalken in de portieren, heeft het mis. De verschillende merken gaan rustig door. Zo heeft de nieuwe BMW 7-serie, die eind juni op de markt komt, eer sensor in de bijrijdersstoel registreert of er wel of niet iemand op zit. Mocht bij een aanrijding alleen de bestuurder in de auto zitten, dan treedt ook alleen de bestuurdersairbag in werking. Dit voorkomt onnodige reparatiekosten. Overigens komen bij aanrijdingen bij een lagere snelheid alleen de gordelspanners in actie. Maar BMW gaat nog veel verder. Uit statistieken blij'* dat bij 21% van de ongevancu sprake is van een zijdelingse aanrijding. Bij de zware letsels en dodelijke slachtoffers betreft het zelfs 36% van alle aanrijdingen. Dit lat de zijkant reeft om de Belangstelling Peugeot heeft niet de intentie gehad de ruimte-auto opnieuw uit te vinden. De 806 moet meer gezien worden als een vertaling van een bestaand concept. De buitenafmetingen zijn redelijk compact. De auto is met 4,45 meter slechts enkele centimeters langer dan een 405. De hoogte en breedte zijn echter fors, waardoor een flinke binnenruimte kan worden verkregen. Het uiterlijk van de 806 is niet opwindend. Peugeot heeft ervoor gekozen de motorkap en voorruit niet in eikaars verlengde te plaatsen, waardoor het effect van een 'neus' wordt verkregen. Hierdoor ziet de auto er niet zo futuristisch uit als andere aanbiedingen in dit segment. Jos Verstappen is af gereisd naar de Ligier- fabriek bij Magny-Cours om daar een stoeltje op maat te laten maken. De geruchten willen dat Jos vanaf Silverstone het stuur van de Fransman Olivier Panis overneemt. Verwacht nog geen topklasseringen, daar is Verstappen misschien wel toe in staat, maar de Ligier-Renault op dit moment zeker niet. 1.8 liter die prima prestaties paart aan een gunstig verbruik. Afhankelijk van het type wordt een comfortabel of sportief afgestemd onderstel geleverd. maximale inhoud aan het passagiersgedeelte kon worden meegegeven. De sedan heeft een langere carrosserie en biedt een kofferruimte mét een inhoud van 427 liter. De veiligheid wordt gediend door de stijve carrosseriestructuur en verstevigingsbalken in de portieren. Tegen meerprijs kunnen ABS en twee airbags worden geleverd. Verder is de wielophanging ten opzichte De Nederlandse series voor produktiewagens lijden duidelijk aan bloedarmoede. In NAV- kringen wordt momenteel dan ook hard nagedacht over een Benelux- competitie. Een dergelijke serie zou de startvelden gevulder en de races interessanter moeten maken. Men zou dan in de toekomst bovendien nog aansluiting kunnen zoeken bij de internationale twee liter klasse. igrijkste weg door sntrum afgesloten, hd nog wel enkele azal duren. Verder sn tegelijk inde festiviteiten it waardoor ook Tijdens de 24 uur van Le Mans, die komend weekend verreden wordt, komen drie Nederlanders in actie. Patrick Hyusman en Cor Euser besturen beiden een Porsche 911 RSR, terwijl Hugenholtz jr. in een Lotus Esprit plaatsneemt. De drie teams waarvan onze landgenoten deel uit maken komen uit in de GT- klasse. runt echt merken dat vakantie in zicht is. Ik 21 hierbij niet op het oviioorvoetend beter wordende weer, het feit dat mensen hun zomerse kledij weer uit de kast halen of het aantal caravans en campers op de weg dat alleen maar groter wordt. Nee, ik heb het dan vooral om de enorme wildgroei aan wegwerkzaamheden waar we als automobilisten mee worden gepest. Er zijn verschillende plaatsen in Nederland waar op rigoreuse wijze aan de weg wordt gewerkt. Neem meteen het beroemdste voorbeeld, de brugbij Gorinchem. Twee weken lang (tot 24 juni) is de baan vanuit Utrecht richting Breda helemat afgesloten vanwege ht aanbrengen van een nieuw wegdek. Onvoorstelbaar dat zo 'n enorme tijd de belangrijkste Noord-Zuid- verbinding gewoon buiten gebruik wordt gesteld. De files op de omleidingswegen zijn enorm. Verder ligt het ver keer rond Den Haag behoorlijk overhoop. Daar worden namelijk in één project 14 viaducten gebouwd. Iedere keer dat je er komt, liggen de wegen weer anders, maar files staan er bijna doorlopend, zelfs toen ik onlangs rond 23.30 uvr langs moest. Maar ook i stedelijk niveau wordt i driftig gewerkt. In TUL. is 'zomaar' de belanc heffeer iets wat weken worder, allerhar bedacht nog eens de zo belangrijke omleidingswegen voor enkele uren worden afgesloten. Duidelijk een gebrek aan coördinatie binnen de gemeente. Bovendien zijn ze van plan een andere belangrijke weg door het centrum helemaal autovrij te maken, zone echter een alternatief t bieden. Een ontmoedigingsbeleid noemen ze dat, ik zou er toch liever een ander woord aan willen geven... Tony Vos zorgt voor een effectieve bescherming van het bovenlichaam, terwijl door een gereduceerde versnelling van het lichaam de belasting van de nekwervels verregaand wordt verminderd. Daarnaast is er ook nog een airbag op m hoofdhoogte. Deze ITS rel die (Inflatable Tubular Structi is een dunne slang die bij opblazen viermaal zijn oorspronkelijke doorsned krijgt en zich verkort. Hier wordt een diagonale bescherming verkregen voor het portierraam. Met behulp van deze zeer stijve airbag wordt een zijdelingse draaibeweging van het hoofd nogmaals verminderd. Een conventionele airbag zou bij het kapot gaan van de ruit ilijkt immers geen steun meer rallen hebben. De airbag in het portier en de ITS werken als duo tesamen. Uit onderzoek is xlelijke namelijk gebleken dat een betreft het zelfs goed gecoördineerde 2 aanrijdingen. Dit samenwerking een betere is te verklaren omdat de bescherming biedt dan het carrosserie aan de zijkant onafhankelijk in werking maar weinig ruimte heeft om treden van elk van beide te deformeren. Daarom is de airbags. Zeer snelle crash- zijdelingse airbag sensoren bepalen het tijdstip ontwikkeld, die vanaf 1996 in van in werking treden, ieauto's leverbaar zal afhankelijk van de zijwaartse De zijlingse airbag versnelling van de auto. inzittenden niet alleen Deze is belangrijker dan de t opvangen, maar ook mate van vervorming. Met szins wegdrukken. Een behulp van zelfdiagnose j in het portierpaneel wordt de betrouwbaarheid m inhoud van 17 liter bewaakt. De eerste Familie (323) werd in 1964 op de markt gebracht, zodat met het nieuwe model meteen het dertigjarig bestaan wordt gevierd. De 323 wordt door Mazda verkocht in maar liefst 120 landen. In dertig jaar tijd werden 8,2 miljoen eenheden geproduceerd. De nieuwe 323 lijl uiterlijk betreft iets i Lantis, die eind vori uitsluitend voor i markt werd geïr Verder heeft de een relatief korte i ruimte, waardoor gestelde afmetingen een van het huidige model verbeterd en zijn de motoren verder verfijnd. Mazda biedt drie verschillende viercilinders allemaal voorzien van vier kleppen per cilinder. De basis wordt gevormd door een nieuwe 1.5 liter met een zeer pittig karakter. Aan de top staat een 1994 pagina 20 Met de 806 zal Peugeot vooral profiteren van de groeiende belangstelling voor ruimte wagens. Er wordt niet zozeer gedacht aan het wegsnoepen van klanten bij de bestaande aanbieders, maar vooral een nieuwe mogelijkheid bieden aan de trouwe eigen klanten. Fiat, Citroen en Peugeot gebruiken bij hun APV allemaal dezelfde carrosserie die op slechts zeer kleine details van elkaar afwijken. Zo heeft Peugeot licht naar binnen aflopende koplampen en de bekende meegespoten grille met in het midden de leeuw. Ook de achterlichten zijn zeer herkenbaar Peugeot. Verder heeft ieder merk zijn eigen wielen en wieldoppen en varieert vaak de plaats en dikte van de stootstrips. Kleine uiterlijke verschillen L

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 21