NIEUWE SPACE WAGON VISTA SUBARU IMPREZA PLUS Fi Trekauto van het Jaar '94 RS p ERS... ■i I 79.- EMEN KOOP Bijlage van: De Tilburgse Koerier Adr. van de Ven Tilburg B.V. I v-a-g SAAB 7uity~)osTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 ACME 4600 fessioneel schuifdeursysteem (tra zware uitvoering, in wit Waar gebeuid R POLO 1994 pagina 18 Oplage: 97.385 Donderdag 26 mei 1994 laar Uw dealer voor Volkswagen en Audi van voor ringbaan noord 65 tilburg tel. 013-321411 v.o. 55,- ip maat gemaakt' (Trespa) en ?ndig ieie plaat Tony Vos Swift GC Autotest: BMW 850 CSi uit Hongarije Lees verder in dit nummer pag.3 pag. 3 pag.7 o.a.: UITNODIGING yen Tijdelijke prijsverlaging Hyundai Scoupé Jaargang 6 Nummer 21 >mao tem .1 een Hing. MEl/CO/H OP DE AS. ZATERDAG LANDGOED DEPOSED EL- OF ENSTERS met ORTING fpes en gootstukken arkt j een Histor sngmachine liefst 1.600 nen maken, i mengkleur, alle kleuren, rante tinten. p. m2 okenü! “‘plaatsen, bieden en ieuropstelli wat zeer lellen Naar verluid heeft Frank Williams meer dan 40 miljoen gulden geboden om Nigel Mansell in zijn team te krijgen ter vervanging van de verongelukte Ayrton Senna. Nadat de huidige Polo door Volkswagen begin jarei tachtig werd geïntroduceerd, gebeurde erg weinig aan de onderkant van het programma. Pas ruim dertien jaar later verwelkomen we een volledig nieuwe Polo, die verschillende ondersteldetails we binnen denkt! Dit weekend: 28 mei tot 1 juni de Akropolis rally in Griekenland die meetelt voor het Wereldkampoenschap Rally. Op 29 mei de Grand Prix Formule 1 op het circuit van Barcelona en op dezelfde dag de Indy Cars in Indianapolis. Werlot I Tocail I no di Tavola, Italië Een 2 literfles kwaliteitswijn uit iet zonnige Italië voor een iteressante prijs. De rode Merlot is fris aldertemperatuur), jn de witte Tocai s uit de koelkast op zijn best. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Pos tbus410-5000AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur i de Fin liet goed idien 313-426245 afd.) TEL. 639083 Arie Luyendijk heeft zich als achtste geplaatst voor de 500 Mijl van Indianapolis. Op de pole staat Al Unserjr. in zijn Penske, uitgerust met de spiksplinternieuwe Mercedes Indy-motor. NIEUW: nu ook in zwart leverbaar 205,- 189,- Kop m«1 gezaa; De uitrusting is voor een groot deel van de GLXi overgenomen, maar wordt aangevuld met metaallok en een lichtgrijs gespoten onderzijde van de carrosserie. Er kan worden gekozen uit de kleuren Kutani Red Pearl en Gamet Mauve metallic. De Space Wagon Vista kost f.51.845,=. Mitsubishi behoorde begin jaren tachtig tot de pioniers op het gebied van ruimte-auto's met de toenmalige Space Wagon. Van de huidige zevenpersoons Space Wagon is op dit moment een nieuwe uitgave verkrijgbaar, de 2.0 GLXi Vista. De auto is van buiten nauwelijks groter dan een Galant, maar biedt in het interieur enorm veel extra mogelijkheden: zeven zitpl royale bagagemogelijkhec multifunctionele intern De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. DA.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, BerkelEn schot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Volkswagens staat niet bekend als een mérk wa veelvuldig haar modeL<= vervangd. De tijd dat de huidige Polo in de verkoop was is echter extreem lang. De eerste Polo werd half jaren zeventig op de markt gebracht, als VW-versie van de toenmalige Audi 50. 1.8 4WD. Dit model behaalde absoluut de meeste punten en wordt hiermee de vierde trekauto van het jaar na de Nissan Primera (91), Volks wagen Golf (92) en Citroen j als beste Xantia (93). De overige u^ówagen deelnemende auto's waren: :oorde de Fiat Punto 75, Daihatsu j auto's Charade, Kia Sephia, Renault Jaamaast is Laguna 2.0, Rover 620i, Seat 5 met de Cordoba 1.8, Lancia Delta 1.8, rbodiesel als Honda Accord 2.0, Saab 900 S 2.3, Opel Omega 2.0, Hyundai Sonata 2.0, Mercedes C 180, Ford Mondeo 1.8 TD, Volvo 440 1.9 td. Fiat Punto 1.7 td, Peugeot 306 d 1.9 en de Mitsubishi Lancer diesel. Norbert Haug, sportchef van Mercedes Benz heeft onlangs bekend gemaakt dat men momenteel heel hard werkt aan de ont wikkeling van een airbag voor formule 1 wagens. Zoals bekend past Mercedes deze veiligheidsballon reeds toe in haar DTM- wagens. De ANWB kiest ieder jaar een nieuwe auto of nieuwe versie van een bestaand riiodel tot "Trekauto van het Jaar". De verkiezing wordt georganiseerd door de ANWB Kampeer- en Caravankampioen. Dit jaar werden door de tienkoppige jury 21 auto's beoordeeld, uiteraard allemaal voorzien van een trekhaak met daaraan een caravan. Er werd gekeken naar weggedrag, prestaties, comfort, bediening en uit stilstand wegrijden op een helling van 12 procent. Alle deelnemende auto's werden ingedeeld in vier Korter De huidige Polo kwam aanvankelijk uitsluitend beschikbaar als een soort van kleine driedeurs stationcar met een extreem rechte achterzijde. Later kwam dc ook de vriéndelijk ogende coupé bij, terwijl in verschillende landen ook de Derby of Polo Classic als sedanversie werd aangeboden. De nieuwe Polo die dit najaar bij de Nederlandse dealers gaat verschijnen is 5,1 centimeter korter uitgevallen dan zijn voorganger, maar is zelfs 8,4 centimeter breder en 6,9 centimeter hoger. Hierdoor kon de interieurruimte toch fors toenemen. Verder heeft klassen. De eerste klasse loopt tot f.32.500,= en daarin was de winnaar de Seat Ibiza 1.6. Tussen f.32.500,= en f.45.000,= kwam de Subaru Impreza 1.8 met vierwielaandrijving i uit de bus. De Volksw Passat 2.0 GL scoo: meeste punten bij boven f.45.000,=. Daamc er de dieselklasse Citroën Xantia turi overwinnaar. De kansen voor Verstappen om binnenkort weer een Grand Prix te rijden zijn aanzienlijk gestegen. De prestaties van J.J. Lehto tijdens de afgelopen Grand Prix van Monaco waren ronduit teleurstellend. De nekblessure van c’ schijnt nog steeds nze, hersteld te zijn. Bovenc heeft Benetton's teammanager het complete Ligier-team opgekocht. Wordt het dus geen zit in de Benetton voor Jos, dan wellicht een plaatsje in de Ligier. De Vista heeft een 2 liter motor met een vermogen van 133 pk. Hiermee haalt de Space Wagon een topsnelheid van 185 km/u. men bij VW de wielbasis 7 centimeter langer gem waardoor het comfort binnenruimte worden gediend. De carrosserie lijkt op het eerste gezicht een verklein uitvoering van de Golf. De Polo komt in het segment ir onder meer de Ford Fiesta, Renault Clio en Opel Corse als direkte concurrenten. D klant kan al meteen kiezen een drie- of vijfdeurs koets, standaarduitrusting is redelijk, terwijl de klant aantrekkelijk optiemodulei kan aanschaffen, waarmee auto geheel aan de eigen wensen kan worden aangepast. Bij introductie levert Volkswagen twee benzinemotoren, de 1.4 lite: van 55 pk en de 1.6 liter van pk. Later komen nog de 1,05 machine van 45 pk en natuurlijk de 1.9 diesel van paardekrachten Eind augustus zullen we vc het eerst met de Polo gaan kennismaken, zodat begin september de eerste rij- indrukken mogen worden verwacht. Op Radio 3 horen we dagelijks een ongelofelijk verhaal onder de noemer "Een waar gebeurd verhaal". Het gaat meestal over mensen die waanzinnige ontdekkingen doen, geheimzinnige voorvallen meemaken of onverklaarbare verschijnselen hebbe gezien. Veel verbalet lijken erg onwaarschijnlijk, maar zijn volgens de programmamakers waar gebeurd. Kort geleden zat ik met een half oor naar de radio te luisteren op het moment dat de aankondiging van dit rubriekje werd uitgezonden. Met gespitse oren luisterde ik waar het nu weer over zou gaan. Het onderwerp was zelfmoord, maar gelukkig een poging die niet was gelukt. In veel films worden zelfmoorden uitgevoerd in garages. Simpelweg de motor van de auto laten draaien en de gesloten garage laten vullen met uitlaatgassen. Toch lijkt deze methode veel minder betrouwbaar te zijn geworden. De persoon in het 'waar gebeurd verhaal' was na een uur in de garage gewacht te hebben nog steeds volledig bij kennis en voelde niets wat maar enigszins kon wijzen op een snel naderende dood. Hij had er niet bij stil gestaan dat zijn auto was voorzien van een geregelde driewegkatalysator. De schadelijke uitlaatgassen worden door deze voorziening met 80 tot 90 procent terüggebracht. In het geval van de persoon die een einde aan zijn leven wilde maken, bood het milieuvriendelijke apparaat in zijn auto geen oplossing. Na zestig minuten werd de poging dan ook opgegeven. Volgens het 'waar gebeurd verhaal' heeft inmiddels de fabrikant van de katalysator veel geld geboden om het voorval in advertenties te gebruiken. Het is een wat minder frisse manier om echter heel doeltreffend aan te geven hoe autofabrikanten hebben gewerkt om hun produkten zo milieuvriendelijk mogelijk temaken... Er kan echter maar één auto tot Trekauto van het Jaar '94 worden uitgeroepen en dat werd de Subaru Impreza Plus HS-BH-01

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 19