7Z7Z SUBARU LEGgB&tfr- Meer allure SUBARU PEUGEOT 306 ROLAND GARROS GELIMITEERDE ESCORT CABRIO Bijlage van: DeTilburgse Koerier De nieuwe Legacy nu in onze showroom Korting Afgelopen week zag ik twee zaken die me deden rchen. Allereerst zag i landelijk dagblad =rtentie staan van "nobilist die van xcht voor dit of a auto -tJ Ld Oplage: 97.385 Donderdag 5 mei 1994 V k J SI ting met .De hterbank ^rstelbare Korvelseweg 99, Tilburg - Tel. 355575 meer ien Autotest: Lees verder in dit nummer pag. 5 o.a.: JALOEZIE r Peugeot Boxer pag. 3 Toyota in Burnaston Rijden op Autogas: Goedkoper dan u denkt pag. 11 Jaargang 6 Nummer 18 ren de leer Is en De ementen zijn de bediende en le buitenspiegels tdooier. t pakket 5.000,=. De ran slechts 3dat de ed Edition f.48.990,=. ?m. i de dealer ngen van zo'n im f.2.500,= egen. Het vierwielaandrijving en zeker als Plus (stationcar) erg veel biedt tegen aantrekkelijke bedragen. mogelijkheden. In het maximale geval is 1550 liter haalbaar. De carrosserie van de Cabrio wordt gebouwd bij de Duitse specialist Karmann. De waarde van het pr opties bedraagt f.5.U^ klant betaalt hiervar duizend gulden, zoda Escort Cabrio Limiter beschikbaar is voor f /VATUfCf/WJK BKTMFS? SAAB TUIDOOSTbv ^^^^Automobielbedrijf Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Ruitstijl Het topmodel maakt nu een gedaanteverwisseling door. De auto is als vierdeurs sedan met een lengte van 4,60 meter behoorlijk uit de kluiten gewassen en valt zodoende i 1994 pagina 2| :Jing Concept lijks 10.00 tot De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Kudelstaart - Subaru behoorde in de eerste drie maanden van dit jaar tot de weinige merken die minder auto's verkochten. De bescheiden rol die het merk op de Nederlandse markt speelt, staat echter niet in verhouding tot het aantrekkelijke model lenaanbod. Was de bestaande Legacy een kwalitatief uitstekende grote auto voor weinig geld, de nieuweling voegt daar toch wat extra finesse aan toe. Het huidige Subaru- programma start met de kleine Vivio die een van de modernste mini-auto's is. De Justy is daarentegen sterk verouderd. In Japan worden auto's uit deze klasse niet zo veel verkocht, zodat de fabriek zich ook wat minder druk maakt over de opvolging. Absoluut onderschat is de Impreza die in de uitvoeringen met Ook de interieur-inrichting kennen we reeds van de andere Roland Garros modellen: kuipstoelen met groene middenbanen en wit lederen zijkanten en hoofdsteunen. Het stuur pookhoes zijn met grijs 1« dekkers De 3-deurs 306 XT Roland Garros kost f.37.950,= terwijl voor twee deuren extra f.39.015,= op tafel moet komen. bekleed. Kleuraccenten worden verder gegeven met de wit afgebiesde grijze vloermatten en de rode veiligheidsgordels. De uitrusting omvat onder elektrisch bediende voorportierruiten, buitentemperatuurmeter, hoofdsteunen achter en elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegel. wit/zilverkleurige striping. Ook het onderste gedeelte van de bumpers en de buitenspiegels zijn in de koetskleur uitgevoerd. Standaard zijn lichtmetalen velgen met 185/55 R 15 V banden en mistlampen voor. Ten opzichte van de bestaande Escort Cabrio CLX heeft deze uitvoering chromen biezen in de bumpers en beschermstrips, sportstoelen en elektrisch bediende ramen voor en achter. Alle ruiten verzinken volledig in de carrosserie. Andere elerr elektrisch l verwarmde de voorruit-snelontc achterruit is van veiligheidsglas en voorzien van verwarming. Voorin ligt de 1.6 liter Zetec- motor met 4 kleppen per cilinder. Natuurlijk heeft ook deze Escort net als alle andere Fords standaard een airbag, terwijl een exemplaar aan bijrijderskant tegen meerprijs leverbaar is. In het segment populaire cabriolets wordt op dit moment hard gevochten. Volkswagen heeft immers de prijs van de Golf stevig verlaagd. De overige aanbieders gaan niet zover, maar creëeren wel uitvoeringen met een rijkere uitrusting. Ford levert daarom de Escort in een Limited Edition. De auto heeft standaard een elektrisch bediende kap, waarmee in enkele tellen met een simpele druk op de knop de kap kan worden geopend en gesloten. Spektakulaire aluminium auto's Sinds 3 mei staat in het Autotron Rosmalen de aluminium auto centraal. Toten met 29 mei wordt daar namelijk de tentoonstelling "Aluminium in Concept Cars" gehouden. Het Autotron heeft hiervoor een aantal zeer speciale auto's in huis weten te halen, waarvan de Bugatti EB 112 toch wel de meest speciale is. Het werd pas op het nippertje bekend dat deze auto de tocht naar Nederland zou maken. Het gaat om het zogenaamde plaster model wat kort gelede op de Autotentoonstelling van Turijn te zien was, kortom de auto zoals deze definitief volgend jaar bij Italdesign in produktie zal gaan. De EB112 krijgt een 6 liter V12 motor met 5 kleppen per cilinder, goed voor 445 pk bij 6300 tr/min. De sierlijke gigant trekt hiermee in 4,7 seconden van 0 tot 100 km/u en haalt een top van 300 km/u. Het chassis is van carbonfiber, terwijl de carrosserie geheel volgens het thema van de tentoonstelling uit aluminium is vervaardigd. De tentoonstellix "Aluminium in Cars" is dagelij. geopend van K 17.00 uur. Interieur Het interieur van de Legacy is bijzonder ruim. Vier tot vijf volwassenen vinden er □bleemloos een plaatsje. De „minting ziet er solide uit, maar is wederom niet spannend vormgegeven. Afhankelijk van de buitenkleur wordt in sommige types een paars/bruine dashboardbekleding gebruikt die absoluut uit de tijd is. Even oppassen bij het uitzoeken van de lak. De stoelen bieden een uitstekende zit door de lendesteunen en enigszins hoge randen langs de bovenbenen. De uitrusting In navolging van de 205 en 106 brengt Peugeot nu ook de grotere 306 in een speciale Roland Garros uitgave ter gelegenheid van het tennisspektakel op de gelijknamige tennisbaan in Parijs. De auto is gebaseerd op de luxueuze 306 XT 1.6 met drie of vijf deuren. De 1.6 motor levert met multipoint injectie een vermogen van 90 pk en drijft de voorwielen via een vijfbak aan. Uiteraard is de carrosserie weer uitgevoerd in groen metallic en voorzien van omvat bij het basis LX-model onder meer een centrale console, een verlicht dashboardkastje, van binnenuit verstelbare koplampen, portiervakken voorin, 2 luidsprekers, een toerenteller, verstelbaar stuurwiel en stuurbekrachtiging. Completer is de uitrusting van de GL, onder meer met verlichting in de bagageruimte, kaartleeslamp voorin, 4 speakers, centrale vergrendeling, elektrisch bediende portierruiten, deelbaar neerklapbare achterbank, elektrisch bediende buitenspiegels, armsteun op de achterbank en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. Lees verder op pagina 5. wat afmetingen betreft tussen modellen als de Vectra en Mondeo aan de ene kant en de Safrane en Omega aan de andere zijde. Alle afmetingen zijn ten opzichte van zijn voorganger wat royaler geworden. De wielbasis is zelfs met 5 centimeter verlengd, wat natuurlijk direct ten goede komt aan het comfort. De Legacy heeft een moderne, maar zeker niet opvallend vormgegeven koets. Tussen de langgerekte koplampen vinden we een chroom omlijnde grille. De auto is verder voorzien van beschermstrips op de flanken en meegespoten bumpers. Afhankelijk van de uitvoering worden ook de portiergrepen meegespoten en wieldoppen gemonteerd. De achterlichtunits worden door een grote reflectorstrook met elkaar verbonden. De portieren kennen zoals gebruikelijk bij Subaru geen ruitstijl. Achter de twee deuren is nog een derde zijruitje opgenomen. Net zoals bij de vorige Legacy is er nu weer een stationcar die voor de verandering Touring Wagon wordt genoemd. Deze auto is met proble 4,67 meter iets langer dan de inricht sedan. Ook hier zien we forse achterlichtunits met een reflectorstrook op de diep uitgesneden bagageklep. De ruit van de achterklep sluit netjes op die van de zijkanten aan. De sedan heeft een bagageinhoud van 405 liter en kan worden uitgebreid tot 630 liter door het neerklappen van de achterbank. De Wagon heeft in standaardopstelling de beschikking over 420 liter maar heeft natuurlijk meer twee za glimlac ik in een landelijk i een advertentie stc een automobilist üi plan was een Rove; gaan kopen. Hij zot andere liefhebbers v™ merk om met twee of meerdere mensen zo'n aan te schaffen en zodoende een hogere korting te kunnen bedingen. Verder zag ik dat de redaktie van het Vara- programma Kassa gaan winkelen bij verschillende dealers. Met een verborgen camera werden verkoopgesprekken opgenomen. Er werd gekeken naar een Opel Astra en Ford Escort onder andere in Rotterdam, Gouda en Arnhem. Afhankelijk van i konden korting f.1.000,- tot ruin worden verkreg advies van de presentator was dat het winkelen langs verschillende dealers veel voordeel kan opleveren. Beide voorvallen vloeien voort uit een bekend Nederlands gevoel voor zuinigheid. Maar ook een verkeerd gevoel voor zuinigheid! Waarom zouden we op de goedkoopste plek ook het beste uit zijn. Wie voor dealer in de eigen woonplaats kiest, kent doorgaans het bedrijf, de mensen en de service. Niemand zal het in zijn hoofd halen om een auto te kopen bij een dealer die 150 kilometer verderop is gevestigd. En wie zegt dat de service hetzelfde is als bij uw vertrouwde dealerbedrijf. Is uw dealer gewend om problemen soepel op te lossen, misschien moet u na het ontvangen van veel korting bij een ander wel voor ieder wissewasje betalen en komt de auto uiteindelijk duurder uit. In sommige regio's zijn tweedehandsau to's goedkoper, maar dat betekent dat ook bij inruil minder wordt gegeven. Hij lijkt dus aardig om veel korting te krijgen, maar dat zou alleen van toepassing zijn als een auto nooit naar een garage terug zou moeten voor service en onderhoud. De auto is en blijft echter een produkt wat valt of staat met een goede service en dat staat helemaal los van welke korting dan ook... Tony Vos kllTre [450 KO, 15.1 F >11 F 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 25