CITROEN 75 JAAR TOEKOMST r Papendal eind maart: motorhart van Nederland Papendal Supersnelle Toyota Celïca GT-Four den Zes speciale Toyota's Gebruikte Fords Doe mee aan nationale als nieuw Toertochten naar Toyota Carina zeer betrouwbaar F JEN FSO DE AUTOMAAT Donderdag 17 maart 1994 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER 1994 pagina 10 exemplaren van de beroemde Jouets AUTO N OP- iKOMT 2.995,- :h $0 FSO: verrassend compleet, met 1.5 L injectiemotor of iad daling ermijn 15.000,- Igen. dige 1991 srmijn 15.000,- kerheden eer over Blut, ie op EETJE Seat. Vorig jaar maart vond de eerste 'Nationale Motorweek' plaats. Gezien het succes van dit P ZAND 113 6-1553 srieur, sding, ze feestelijk ontvangen worden. F DE NIEUWE NORM IN BETAALBAAR AUTORIJDEN j en zijn aanwezig intwoorden van i zien is. de id. De Citroën geopend uur tot er - Beurs van Amst* voorv f.8,50. Op vrijdag 11 maart jl. werd de tentoonstelling 'Citroën 75 jaar toekomst' in de Amsterdamse Beurs van Berlage op stijlvolle wijze geopend. Tot en met 24 april zijn hier een aantal baanbrekende modellen uit de Citroën-historie te bewonderen, aangevuld met historische documenten, enkele exemplaren van de beroemde Jouets Citroën en verschillende schaalmodellen van prototypes en auto's die werkelijk in productie gingen. Verdiplein 70, Tilburg, Tel. 013-553753 of bel: Abimex, Ridderkerk. Tel. 01804-40404 liter V6 jk over De ount: De j29. De tentoonstelling is niet alleen de moeite waard voor Citrofielen, maar ook voor iedereen met interesse voor auto's en historie in het algemeen. Bovendien is zeggen had bij Maserati. De SM verscheen in 1970 en beschikte over een 2,7 lite van 170 pk en natuurlijk v Citroën's beroemde hydropneumatische veersysteem. SLX-i r f 17.995,- (ind. BTW, excl. rijklaarkosten en ML beh.) irie persoons if 1925 een ikte met ide xuto is 33 het Het hede" 1 tentoonstel gesymbolis nieuwe Xantia. Maar C staat niet stil, ook de tc len wordt in de istelling liseerd door een ia. Maar Citroën toekomst kan er in gere zijn' motorclu verschil’ vertrekk. worden c op Paper >oiste 1) Doornspijk, M.T.C.I t. Ook Spijkrijders; vertrekpi Red, Rodelandseweg 29. 2) Holten, M.A.C. De Holterberg; vertrekpunt: Clubhuis 't Stuurhuis, Beuzebergerweg 37. 3) Cadier en Keer, M.T.C. Wingvrienden; vertrekpunt: Auberge Cadier Montagne, opgezet om alle mogelijke inlichtingen te geven over aanschaf, onderhoud en gebruiksmogelijkheden van de motorfiets. Er worden gegevens verstrekt over toertochten, motorclubs en evenementen. Voorts kan men informatie krijgen over diverse motorbladen, helmen en accessoires en er is natuurlijk het één en ander te koop. Importeurs reiken de hele week informatie aan over motorfietsen of motorverwante produkten, zoals kleding en helmen. Gespecialiseerde medewerkers van de importeurs geven technische voorlichting i voor het beat vragen. FSO: verrassend compieer, met 1.9 l mjeciicniuiut ui 1.9 L diesel, vier schijfremmen, vijf deuren, verstel baar stuur en nog veel meer. Made in Europe Overtuig u bij: Auto- en Garagebedrijf Frans van Eijck Tal zelfdragende carrosserie, was uitzonderlijk laag gebouwd en beschikte als een van de weinige auto's over voorwielaandrijving. In 1924 werd de Croisière Noire ondernomen, een van de beroemde doorkruisingen van het Afrikaanse continent. Hiervoor had Citroën een speciale uitgave van de B2 gemaakt met rupsbanden achter. Eén van de originele auto's uit de caravaan is in Amsterdam te zien alsmede een forse reeks foto's en maquettes waarmee de ontberingen goed worden weergegeven. handelen is ook dit jaar weer het Nationaal Sportcentrum Papendal bij Arnhem. Naast het toerrijden op splinternieuwe motorfietsen en het motorcongres vinden er dit keer van 26 tot en met 31 9eer maart talrijke andere activiteiten plaats. kan André Citroën van Nederlandse origine, zodat de start van deze tentoonstelling juist in Amsterdam makkelijk is verklaard. geplaatst, terwijl de achterkant wordt opgesierd door een dikke chromen uitlaatmond. De standaarduitrusting van de Celica GT-Four omvat onder meer de Super Strut voorvering, permanente vierwielaandrijving met een Torsen-differentieel, ABS, elektrisch bediende buitenspiegels, centrale rlen 16 inch wielen. vergrendeling, twee airbags, i achterop een spoiler elektrisch bediende ruiten en 75 jaar toekomst is ^nd van 11.00 tot 17.00 lul en met 24 april in de rs van Berlage in sterdam. De entreeprijs r volwassenen bedraagt Uit het jaarlijkse overzicht van de Duitse Tuv, vergelijkbaar met de Nederlandse Rijksdienst voor het Wegverkeer, is de Toyota Carina wederom als meest betrouwbare auto naar boven gekomen. In 1993 keurde in instituut maar liefst 4,8 miljoen auto's in 500 keuringsstations. De gepubliceerde resultaten hebben betrekking op auto's in de leeftijden tot drie, vijf, zeven of tien jaar oud. In twee van de vier leeftijdscategoriën komt de Carina van Toyota als meest be trouwbare auto naar boven, terwijl ook de score bij de andere twee niet slecht is. Bij auto's tot drie jaar oud nemen de Carina, Camry en Corolla respectievelijk de derde, vijfde en zevende plaats in. Bij auto's tot vijf jaar is de volgorde Carina (1), Camry (2), Starlet (4) en Corolla (5). In de derde categorie is het beeld al niet anders: 1. Carina/Starlet, 3. Corolla en 6. Camry. Uit de Tuv-statistieken kan geen andere conclusie worden getrokken dan dat Toyota's niet alleen probleemloos zijn als ze nieuw worden gekocht, maar ook automobilisten die wat langer met hun auto doen probleemloos dienen. ie Dor srweg51. Maasdonk, ‘-3; vertrekpunt: .den Leeuw', Dit zijn de opstappunten voor de toertochten op zaterdag 26 maart. De motorclubs zorgen voor een goede bewegwijzering. Hierdoor is het vinden van de opstapplaatsen een eenvoudige zaak. uitgebreid verstelbare bestuurdersstoel. Op de optielijst staan een elektriscl bediend schuif/kanteldak, een CFK-vrije airconditioning, lederen bekleding en metaallok. De nieuwe Celica GT-Four zal vanaf het eind van het jaar in Nederland verkrijgbaar zijn voor ongeveer f. 100.000,=. De Celica-reeks begint echter al met de 1.8 die nu al verkrijgbaar is voor f.49.995, wordt in beeld gebracht. Op de beursvloer wordt de rondgang langs de Citroën- historie dan ook afgesloten met de prototypes Activa en Citella. Deelnemers aan de toertochten starten tussen 9 en 11 uur vanuit diverse plaatsen in Nederland. Een aantal enthousiaste motorclubs heeft mooie toertochten uitgestippeld. Bij de opstappunten zijn van 9 tot 11 uur de routebeschrijvingen verkrijgbaar. De routes vermijden snelwegen. Zo weet je zeker dat je de mooi weg naar Papendal volgt. kan er in groepen worden gereden. Bij de opstappunten zijn voorrijders van de clubs aanwezig, die illende tijden eken. Rond 14 uur de laatste toerrijders sndal verwacht, waar De genodigden werden op 11 maart getrakteerd op een schouwspel van licht en geluid. Het leek wel alsof een 2CV, DS en SM met volle vaart over de vide van de Beurs van Berlage denderden. Vervolgens werd een spectaculair vuurwerk ontstoken. De ceremonie werd afgesloten met het doorknippen van een lint door de Franse ambassadeur in Nederland. Dit werd gedaan met dezelfde schaar waarmee in 1931 het pand van Citroën Nederland aan het Stadionplein in gebruik werd gesteld. Prototypes Het na-oorlogse gedeelte van de tentoonstelling wordt ingeleid met het prototype van de 2CV wat in 1939 gereed kwam. De uiteindelijke vormen zijn al in dit erg primitieve model terug te vinden alsmede de 375 cc 2 cilinder boxermotor. Heel origineel maar weinig praktisch is de rugleuning van de voorbank aan de dakstijlen opgehangen. Met de DS zette Citroën in 1956 nieuwe maatstaven op het gebied van comfort, rijgedrag, vormgeving en techniek. Uiteraard wordt in de beurs van Berlage een zeer vroege variant getoond geflankeerd door de sportieve Citroën SM die stamt uit de tijd dat het Franse merk het voor het S DIE Rijksweg 17. 4) Steenbergen, M.T.C. The Crossroads; vertrekpunt: Veronicabar, Grotekerkstraat 22. 5) Regio Rotterdam, M.C. Flardinga, M.C. Brienenoord; vertrekpunt: Wegrestaurant Hendrik-Ido-Ambacht, Snelweg Dordrecht - Rot terdam (A-16). 6) Ankeveen, M.C. Algemene Toerrijders Vereniging; vertrekpunt: Hotel-café- restaurant 'De Drie Dorpen', Cannenburgei 7) Geffen, M.C. M.C. De Kraats; Hotel 'De Goude Dorpsstraat 5. 8) Bodegraven, M.C. Boreftse Motorclub; vertrekpunt: Goedhart Motoren, Beneluxweg 32, Bodegraven. 9) Koog aan de Zaan, M.C. Mozamo; vertrekpunt: Clubhuis M.C. Mozamo, Wezelstraat, Koog aan de Zaan. verblaadje, een dr- autootje dat vanaf voorzichtige start maal de popularisering van automobiel. De tweede ai de Petit Rosalie die in 1933 nci internationale lange afstandsrecord op naam van Citroën bracht. Maar liefst 300.000 kilometer werden met een gemiddelde van 93 km/u afgelegd. De kleine Rosalie beschikte over hetzelfde onderstel als het produktiemodel. Een beroemde auto is de Traction Avant, waarvan op de tentoonstelling een exemplaar uit het x introductiejaar 1934 te zi Croisière Noire Met deze auto verbaasde De tentoonstelling toont onder Citroën vriend en vijanc’ meer het bekende Citroën kla- Traction had een Logischerwijs ligt de nadruk voor de motorrijders op het weekend. Zo worden er op zaterdag 26 maart, in samenwerking met een groot aantal motorclubs, LOOT en de KNMV, vanuit heel Enkele weken geleden werd de nieuwe Toyota Celica c"”’ de Europese pers voorgeste^, nadat de auto al op de autotentoonstellingen in Tokyo en Detroit te zien was geweest. Genève betekende voor Toyota het Europese debuut. Niet eerder werd echter het absolute topmodel uit de Celica-reeks getoond, de GT-Four. Deze viefwielaangedreven Turbo is de burgervariant van de auto die is gemaakt voor deelname aan internationale rallies. De GT-Four is voorzien van een 2 liter 16-kleppen turbomotor met intercooler en levert een gigantisch vermogen van 242 pk. Ook het koppel van 302 Nm bij 4000 tr/min mag er wezen. De auto weegt niet meer dan 1400 kg, zodat de prestaties fabelachtig zijn. De GT-Four heeft voor de acceleratie van 0 tot 100 km/u niet meer dan 6,1 seconden nodig, terwijl een topsnelheid van 245 km/u kan worden behaald. Je vraagt je haast af waar je een dergelijk technologie-hoogstandje nog werkelijk kunt uitproberen. Toyota heeft het topmodel een extra agressieve uitstraling meegegeven. In het front is tussen de vier ronde Maar liefst zes Toyota- modellen zijn op dit moment bij de Nederlandse dealers te vinden voorzien van een pakket fabrieksopties, die tegen aantrekkelijke meerprijzen worden aangeboden. Uiteraard worden deze Toyota's ook geleverd met de 3 jaar bumper tot bumper garantie en de 3 jaar Toyota Eurocare- zekerheid. Het gaat in dit geval om twee uitvoeringen van de Starlet, Corolla en Carina. De Starlet is er nu als 1.3i Spirit gebaseerd op de 1.3i Friend. Deze auto is voorzien van zwarte ruitoml" achterruitwisser mei en Spirit-badges. Voor deze extra uitrusting betaalt de klant helemaal niets, zodat de Starlet 1.3i Spirit te koop is voor f.22.595,=. De Starlet 1.3i GT kent de XLi als basis. De sportieve extra's bestaan uit 165/70HR13 banden, meegespoten bumpers en beschermstrips, andere bekleding, toerenteller, extra bergvakken in het inter volledige portierbeklee GT-badges en zwarte raamomlijsting. Deze auto kost tijdelijk f.24.995,=. Ook de Corolla 1.3i Friend wordt met een Spirit-pakket aangeboden bestaande uit extra bergvakken, achterruitwisser met interval, antenne, radiovoorbereiding Ford start in maart in het Verenigd Koninkrijk onder de naam Ford Direct met de ingebruikname van een fabriek voor gebruikte auto's. In de fabriek gaat Ford van autoverhuurbedrijven teruggenomen Fords, die niet ouder zijn dan één jaar, weer in staat van nieuw brengen en via het eigen dealemetwerk verkopen. De wagens zullen dan weer worden voorzien van een fabrieksgarantie. Ford verwacht op deze manier jaarlijks 45.000 weer in nieuwstaat gebrachte jonge gebruikte auto's te kunnen verkopen. Als het project commercieel aanslaat wordt op termijn zelfs gerekend op een afzet van 85.000 stuks per jaar. Nederland toertochten georganiseerd met Papendal evenement besloten de organisatoren al direct om op het dit jaar een tweede editie van het motorfestijn op sportcentrum is er voor de touw te zetten. Maar dan nog breder van opzet. Als bezoekers meer dan genoeg te de voortekenen niet bedriegen, groeit de 'Nationale zien en te beleven. Er vinden Motorweek' uit tot een jaarlijkse traditie. Plaats van diverse demonstraties, ervaren wat een voortgezette rij-opleiding inhoudt. Wie nog mi motorrijbewijs heeft, -i - na voorinschrijving op Papendal - gratis zo'n eerste motorrijles volgen. Uiteraard onder deskundige begeleiding. Op zaterdag 26 maart worden vanuit heel Nederland, in samenwerking met de motorclubs, het LOOT en de KNMV, routes uitgezet met als eindbestemming Papendal. Daar worden de motorrijders ontvangen met een feestelijk programma. koplampen een grille aan opgenomen om extra steld, koellucht naar de motor te laten stromen. Middenop de motorkap zit verder de luchtinlaat voor de intercooler. Ook de voorbumper is iets anders van vormgeving en herbergt onder meer de mistlampen. De 215/50R banden zijn te vinden op de driespaaks lichtmetalen 16 inch wiek Verder is 1 met twee speakers, digitaal klokje, flankbescherming en een zwarte ruitomlijsting. Voor deze extra's wordt f.750,= in rekening gebracht, zodat de auto uitkomt op f.29.745,=. De Corolla 1.3i Sport krijgt 175/65HR14 banden, meegespoten bumpers, toerenteller, achterspoiler en sportieve bekleding voor (.31.495,=. Tot slot zijn er twee actiemodellen op de Carina E. De Executive beschikt over elektrische ruitbediening voor en achter, een in twee delen neerklapbare achterbank, hoogteverstelling ilijsting, een op de bestuurdersstoel, met interval velours bekleding, radio/cassettespeler, speciale wieldoppen en hoofdsteunen achterin voor f.39.995,=. Dezelfde auto is ook verkrijgbaar als liftback voor f.41.190,=. Tot slot is er een Carina 1.6 GTSi met een sportieve uitmonstering: elektrisch bediende buitenspiegels, kaartleeslampje, berglade onder de voorst oei, sportstoelen, met leer bekleed stuur, brede banden, breedstralers, achterspoiler en sportieve wieldoppen. Daarnaast biedt de GTSi alle elementen uit de Executive met uitzondering van de audio-installatie en velours bekleding. De Carina E GTSi kost als sedan en f.41.995,= en als liftback f.43.190,=. Promodorp In het speciale Promodorp staat informatieverstrekking voorop. Het Promodorp is 1992

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 29