MilIlilillilltilllilSlllIlIMMilUilHilililH SP protesteert tegen huidige beleid Sporten Welzijn zetin op wijken en buurten Nederland in de eerste plaats voor de Nederlanders -/ DE TILBUR tentoor SP-lijsttrekker M. Kox: “Beter tegenstemmen dan thuisblijven” hooc 2 MART 1994 BELEDIYE MECLISI SEQÏMLERÏ Seamen karti nedir? arka yüzüne yazabilirsiniz. Bunu yaptiktan sonra, karti pahsen belediye'ye Oy verme makinasi nasil palismaktadir? Belediye meclisinin görevleri nelerdir? Oyunuzla ne yapilir? Zo laat de SP uw stem horen: De Socialistische Partij doet een beroep op de kiezers die willen protesteren tegen het huidige beleid van de gemeente. Stem je op de SP, dan stem je tegen het be staande beleid. Lijsttrekker Tiny Kox legt uit waar dat ’tegen’ van zijn partij zich zoal op richt. Kijk maar naar een van onze affiches. Die zegt ’de gemeente is doofstom’. Waarmee de SP wil zeggen dat de gemeente slecht luistert naar de mensen in de stad. De gemeente maakt geen gebruik van de kennis die Tilburgers in huis hebben. En dat is stom. Daar komt nog bij dat de gemeente slecht com municeert met de bevolking en de mensen eerder op stang jaagt dan ze ergens bij betrekt. Tiny Kox noemt als voorbeeld de tariefsverhogingen. Over de afgelopen jaren gaat het per saldo om honderden guldens. Terwijl er elders wordt bezuinigd, bijvoorbeeld op sport en wijkvoorzieningen. In Tilburg moet je meer betalen en krijg je er minder voor terug. De SP vindt dat in een tijd, waarin mensen moeite hebben de eindjes aan elkaar te knopen, de gemeente terughoudend moet zijn met tariefsverhogingen. Daarom heeft deze partij dan ook konsekwent tegen elke ta riefsverhoging voor de burgers gestemd. Als je je als gemeente concentreert op wijken en buurten, al dus de heer Bax, ben je op een goede manier met sociale vernieuwing bezig. De gemeente moet oog hebben voor de initiatieven van burgers en die ondersteunen. Samen met hen en samen met woningcorporaties en uiteenlopende or ganisaties ben je dan in staat om de kwaliteit van een wijk of buurt te verbeteren. Niet alleen in materieel opzicht, maar ook als het gaat om het welzijn van bewoners. Kijk naar de aanpak in De Reit. Daar is onderzoek gedaan, leveren bur gers hun inbreng en wordt vervolgens actie ondernomen. Het werken in aandachtsgebieden was een mooie opstap. Nu moeten we op die manier naar alle stadsdelen kijken. In een continu proces, dus om achterstanden voor te blijven. Dat voorkomt tevens een hoop ongenoegen bij mensen over hun woonomgeving. l verilir. Aldii sr soldan saga. meer gepraat dan gedaan, licht de lijsttrekker toe. Kijk onder meer naar het milieubeleid. Er wordt met veel poeha gesproken over de sanering Sport en Welzijn maakt zich sterk voor de komst van een stedelijke ombudsman of - vrouw. Dat wordt dan de centrale opvang voor klachten over de gemeente, legt de heer Bax uit. Verder moet er meer en betere inspraak komen, van verontreinigde bedrijfsterreinen, terwijl de meeste informatie geheim blijft. En als er dan een keer een ter rein wordt schoongemaakt, zoals het voormalige GEB-complex, dan leve ren ze prutswerk. Ik voorspel dat Til burg over tien jaar weer met een aan tal van die milieuschandalen zit, omdat er nu te weinig gebeurt. Een ander voorbeeld is het zogehe ten ’aandachtsgebieden-beleid’. Ook hier wordt meer gesproken en ge schreven dan daadwerkelijk gedaan, aldus Tiny Kox. Met als resultaat dat de sociale druk op buurten en wijken die extra aandacht behoeven alleen nog maar toeneemt. De werkloos heid stijgt er, omdat de gemeente de eenvoudige werkgelegenheid uit de stad laat wegebben. En de mensen met de laagste inkomens moeten blij ven zitten, omdat ze als gevolg van de huurstijgingen en de bezuiniging op de huursubsidie bijvoorbeeld niet in De Reeshof terecht kunnen. SenW- lijsttrekker H. Bax: “Sportvoorzieningen voor alle Tilburgers betaalbaar waarbij we ook denken aan het hou den van een referendum over be langrijke zaken. Tenslotte willen we bij woningtoewijzing de wensen van woningzoekenden centraal stellen. Een spreidingsbeleid voor buitenlan ders is geen góede oplossing en ove rigens in strijd met de wet. De Socialistische Partij moet volgens de lijst trekker een grote groep Tilburgers aanspre ken. Ze hoevep het niet in alles met ons eens te zijn. Maar als ze tegen het huidige beleid Tegen een gemeente die niet luistert Voor echte zeggenschap van de bevolking Tegen verhogen van gemeentetarieven Voor teruggeven van overschotten aan de burgers Tegen verder volproppen van de stad Voor voldoende ruimte, groen en speelgelegenheid Tegen milieuvervuiling en verloedering Voor aanpakken van de echte vervuilers Tegen huurverhoging en verlaging van huursubsidie Voor meer en beter betaalbare sociale woningbouw Tegen bezuinigingen op bejaarden en gehandicapten Voor beter busvervoer en meer wijkvoorzieningen Tegen te veel migranten in te weinig wijken Voor een doordacht spreidingsbeleid Tegen peperdure prestigeprojekten Voor meer steun aan sport en kuituur Tegen politieke vervuiling Voor eerlijke politiek dichter bij de mensen zijn, hebben ze aan de SP de beste partij om dat te verwoorden. Ze kunnen beter op die manier tegenstemmen dan thuis blijven. De CD wil het auto pesten stoppen. Al de kleine en grote May-Weggen’s moeten maar leren dat de auto geen bron van inkomsten mag zijn. De au to is noodzaak! Onze sociale voorzie ningen zijn er in de eerste plaats voor de Nederlanders. Die hebben er hun leven lang voor betaald. Niet om het in de zak van het CDA te laten glij den. RONI VAN beidsmarkt. Maar ook als het gaat om de huisvesting van migranten, spreekt onze partij duidelijke taal. De SP is altijd al voorstander van spreiding geweest. Omdat teveel migran ten in te weinig wijken de integratie geen goed doet. ’Nota-beleid’ De Socialistische Partij verwijt het gemeentebestuur in Tilburg vooral een ’nota-beleid’ te voeren. Er wordt Vrijwilligers De heer Bax en zijn partij willen een vernieu wend beleid voor vrijwilligers. Die doen ontzet tend veel, aldus de lijsttrekker. Voor die groep mensen is meer aandacht en geld nodig. Het vrijwilligersbeleid kan veel creatiever. Ik geef een voorbeeld. Iemand werkt bij een bedrijf en besteedt veel vrije tijd als vrijwilliger bij een buurthuis. Je zou dat bedrijf kunnen voorstel len om zijn werknemer voor dat vrijwilligers werk een dag per week vrij te geven met be houd van salaris. Het bedrijf krijgt daarvoor dan een banenpooler terug. Op die manier snijdt het mes ook nog aan twee kanten. Compenseren Het financieel beleid van de gemeente zit vol gens Sport en Welzijn goed in elkaar. De heer Bax vindt echter dat het geld dat de gemeente overhoudt niet in hoofdzaak naar dure projec ten mag gaan. Het gaat om geld van de bur gers. Dat moet je als het ware teruggeven door tarieven te matigen of misschien wel te verla gen. De gemeente mag van zijn inwoners niet meer vragen dan strikt noodzakelijk is. Blijkt dat je teveel hebt gevraagd, dan moet je dat compenseren. Eindelijk de Centrumdemocraten in de Tilburgse Raad. Wij vertrouwen op uw stem. Wat staat ons voor ogen? Eigenlijk gewoon datgene wat men in Tilburg al heel lang is verge ten. Een betere raadsvergadering, zo dat er wat voor kan worden bereikt en niet voor de ambtenaar. Wij wil len dat gedoe met een ’gouden hand druk’ weg hebben. Niemand zal pro fiteren van onze belastingcenten. De CD is verder absoluut tegenstan der van subsidies aan bijvoorbeeld de beroepssport. Daar zijn onze belas tingcenten niet voor. Wél om de amateur te helpen. Lees het trieste verhaal van de stichting schooltoer- nooien. Wij willen mensen helpen, maar alleen mensen die het nodig hebben. Migranten De SP heeft altijd een uitgesproken mening gehad over het migrantenbe leid. Tiny Kox brengt die nog eens onder woorden. De integratie van migranten moet veel voortvarender worden aangepakt. Bijvoorbeeld door hen nadrukkelijker aan te spo ren Nederlands te leren. Dat ver groot tevens hun kansen op de ar- bir kural yoktur. Oy vertnek ipin adayin t gerekmektedir. T ilburg'da olupmaktadi iSiniz bu numara adaylar ise De calculerende burger in een dynamische inspirerende om geving 3 numarasi ie parti Ier Waar gaat ons programma van uit? Van een steeds mondiger en zelfbe wuster wordende Tilburger. En van een gemeentebestuur dat de per soonlijke vrijheid en de daarbijbeho rende initiatieven van de burger ziet als de motor achter de ontwikkelin gen in de stad. Een motor die krach tiger draait op samenwerking dan op los van elkaar handelende burgers. Ons programma voegt de kracht van het individuele samen met het inspi rerende van het sociale: daarom o.a. een gemeentelijke ombudsman vrouw die burgers helpt hun recht te vinden; meer veiligheid door meer politie op straat; meer waardering en stimulering van vrijwilligerswerk; burgers al bij het opstellen van plan nen betrekken; bij woningtoewijzing is de woonwens van de burger uit gangspunt; meer zelfstandigheid voor ouderen door extra woon-zorgvoor- zieningen; sportverenigingen mogen geen slachtoffer worden van com merciële verhuur van accommoda ties; meer leefbaarheid in de wijken door gecoördineerde initiatieven en meer sport/spelmogelijkhedeh. Sport en Welzijn wil dat in het gemeentelijk beleid de wij ken en buurten meer aandacht krijgen. Sowieso moet meer worden gedaan met de inbreng van de burgers. In spraak, een ombudsfunctie en een referendum. Lijsttrek ker H. Bax weet genoeg middelen om de relatie tussen ge meentebestuur en bevolking te verbeteren. Opbouwende kritiek Sport en Welzijn heeft de afgelopen tijd nog wel eens een stem ’tegen’ la ten horen, toen het in de gemeente raad ging om beslissingen over groot schalige investeringen. De heer Bax legt uit dat zijn partij niet zonder meer tegen was. Wij hebben altijd opbouwende kritiek. Je moet je bij dat soort investeringen afvragen in welke mate de Tilburgse bevolking ervan profiteert. Wij waren niet te gen de muziekzaal of het geld voor het Willem II stadion, omdat we tegen cultuur of het betaalde voetbal zijn. Wij zeggen alleen ’zijn er niet andere zaken waar dit geld beter aan besteed kan worden?’. Denk bijvoorbeeld aan betaalbare woningen voor de laagste in komens of aan voorzieningen voor ouderen. Met name waar het Rijk met onvoldoende mid delen over de brug komt, moet je als gemeente een stapje extra zetten. Bijvoorbeeld meer stadswachten voor de veiligheid op straat, ook buiten het centrum, omdat de mogelijkheden van de politie beperkt zijn. Er is nog plaai vrouwen tusst meidengroep, eenkomsten k zoals feminist planning. De gehouden of 21.00 tot 23.C centrum, Niei burg. Voor ir 013-359697. Uitgave: gemeente Tilburg 1994 - Produktie: Bureau Bestuurs- en Publiekszaken dAZ - Redactie: communicatie-adviesbureau Mercuur - Fotografie: Peter van den Kerkhof - Vormgeving: Frans Denkers Belediye doldurmt. doldurmup secimlerir sepmen karti Op zondag 2 13.00-16.00 i van kalligrafie de Volksunivi de Nieuwland van de diverse de afgelopen ti sultaten waart zijn. Docenten te geven. De t< iiye pevre halkimn sorunlari ile ilgilenir. Meelis, ömegin evierin ve tlannin halledilmesi ve trafik güvenliginin artirilmasi gibi kunulari e karar verme yetkisi belediye meclisine aittir. Belediye meclisi Tilburg'da 39 üyeden ir. Kent halki, her dört yilda bir belediye meclisi üyelerini seper. i yetkililere verdiginizde size bir sira 'kasina gepersiniz. Bu makinanin üzerinde Sport en spel Sport en Welzijn streeft naar betaal bare sportvoorzieningen voor alle Tilburgers. Dus moeten de tarieven worden gematigd, licht de heer Bax toe. Bovendien mag de commerciële aanpak van het accommodatiebeleid er niet toe leiden dat sportverenigin gen in het gedrang komen en de trai- ningstijden voor de jeugd naar onge wenste tijdstippen worden verdrongen. Het sport- en spelele ment en de daarbij behorende voor zieningen in de Tilburgse wijken moeten naar de mening van Sport en Welzijn nieuwe impulsen krijgen. yollann ele alir ve mart tarihinde yapilacaktir. 18 yapini sahiptir. Bunun yam sira, 18 ya$im banci da belediye meclisi jartlara uymaniz hal inde size bir Brokx en prestige De SP steekt zijn mening over het functione ren van het gemeentebestuur niet onder stoe len of banken. ’Brokx speelt de baas’, luidt een kop in de verkiezingskrant van de partij. Waarmee de SP wil zeggen dat onder leiding van burgemeester Brokx het gemeentebestuur steeds meer aan de mening van de bevolking voorbij gaat. De burgemeester, de politieke leiders van de drie collegepartijen CDA, PvdA en WD en het bedrijfsleven maken in Til burg de dienst uit, legt Tiny Kox uit. Het gaat de gemeente steeds meer om het prestige en niet om de dingen die de mensen echt bezig houden. Dat verklaart waarom het beton in het centrum van de stad al het groen ver dringt. Waarom de gemeente toch doorgaat met de Muziekzaal terwijl tweederde van de bevolking tegen is. Waarom de gemeente zich opdoft met de leus ’moderne industriestad’ terwijl de werkgelegenheid verder afkalft. De politieke partijen moeten niet wegkruipen achter burgemeester Brokx maar hun eigen verantwoordelijkheid durven nemen. ye meclisi sepir jrmus, her Hollands ve en az bes 1 inde oy verme hr gönderilir. Her seyden önce beledii yapilmasi, park soruni, karara bagiar. Zondag 27 fe Tilburg en om het Heidepark ron Strater he schitterende 1 gen. Nu is het gemeente Tilt ling zal door besteed word bloemknoppei aan de histori trektijd is 11 plaats Pompst plek via de (o 50 mtr. voort Deze wandelr door rolstoel^ bij Jack van N all Het streven n onafhankelijk! roep op mense voor alleensta werk van perst een onmisbar symposium ii werken voor a schijnwerpers en maatschapi Oyunuzu kendiniz kullanacaksamz, 2 mart tarihinde sepim sandi§ma giderken sepmen kartimzi yanimzda bulundurunuz. Voorvrouwer is er op 1 maar 14.30 tot 15. wordt gehouc Loven-Besten Park de Horio formatie: tel. f fi Op vrijdag 25 monberries te burg. De film, res K.D. Lang over twee vrot ten. De één op leden, de ande Aanvang 20.3 straat 73. Belediyenizde toplanan oylar, 2 mart aksami sayilir. Oylarm toplam sayisi belediye meclisinde sandalyelerin da§ilisini belirler. Sepimlerden sonra partiler, belediye encümeninin hangi partilerden olusacagi konusunda görüsmelere baslarlar. Encümen belediye meclisinin yürütme orgamdir. Encümen azalari belediye meelis üyelerinin arasindan sepilir. i oy verebi leceginiz apiklanmaktadir. Oy bürolan sabah saat >ayet bu zaman ipinde sepim sandigina gidemiyorsamz, si zin “"ylece oturdugunuz kentte oturan bir baskasini kendi’ ka§idinin buna aynlmis bölümünü Het Stichtingsl ke Universiteit Tops uit Tilbui noemd tot (d stuurskunde, ii Bestuur aan de leerdheid van hoogleraar zal het Centrum vi sering van het 1 stituut. figure In 't Trefpunt trum 't Sant) I dinsdag- en 10.00 tot 11.31 maken van bre pen van klei, fi wezig. U kunt uitleg vragen, welkom als u t wilt nemen. Ai Tilburg. ark De vierde info Industriebond Arbo-wetgevii bruari tal van werp naar vore avond wordt Pentenga (dist terhout). Na d< pauze is er nog baar om over dachten te wis van vragen. De in de Steunpu plein 39 te Ti Sepmen kartinizi sandiktaki ile oy verme makinasinm arkas yukandan a$agiya bel i rti Imi Tercihli oy verebilirsiniz. ilie de iIk adaya oy verilecek diye t önündeki dügmeye ve de yukanda oy (stem) yazan dügmeye basmamz Böylece oyunuzu vermis olursunuz. Oy verme makinasinda sadece bir adayin önündeki dügmeye basabilirsiniz. Ne zaman birden fazla dügmeye basarsamz makina bloke olur, palipmaz. Böyle bir durumda düzeltme (herstel) düSmesine basmamz gereki Böylece oyunuzu yeniden kullanabilirsiniz. Bu sepmen kartinda hangi sandikta ve ne zaman «y 8.00 'den akpam saat 19.00‘a kadar apiktir. $ayet ipin vekaleten oy verme imkani sagianmiptir. Böyl adimza oy kullanmaya yetkili kilabilirsiniz. Bu durumda sepmen doldurmaniz gerekir. 0 bölüme kendi adimzi ve size vekil olacak kipinin ad ve adresini doldurduktan sonra, kagida hem sizin hem de vekilinizin imza atmasi gerekmektedir. Oy verme hakkimzi belki de bapka bir sepim sandiginda kullanmak isteyebilirsiniz. Bu isteginizi sepmen kartimn iade etmeniz gerekmektedir. imleri Hollanda'mn her yerinde önümüzdeki 2 mar» vatandapi bu sepimlerde oy verme hakkina s_...r. yildir Hollanda'da yasal olarak oturan her yabar takkindan yararlanabilir. Yukanda sözü gepen pai i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 14