S mu 2 niaörl’ hiesf ii de nieume gene enter DSVERHIE! CZW I CDU:‘Samen aan de toekomst merken' A i 1994 pagina 1(| L [inderwet nd) nd) unningen Hayat Abousalama foto: MultiVision Wethouders zijn agde vrijstelling te anvragen CDA-lijsttrekker J. Melis: “Van Tilburg een nóg fijnere stad maken’’. lilburg Openbare verkiezingsavond stadhuis 2 maart ‘Exit poll’ op 2 maart Voor Tilburg onze stad Tijdens de verkiezingsavond worden de uitslagen van een zogeheten exit poll bekend. Met een steekproef on der stemmers in acht stembureaus op 2 maart, achterhalen onderzoekers Als de stembureaus op woensdag 2 maart om zeven uur ‘s avonds sluiten, is het stadhuis open voor bezoekers van de verkiezingsavond. Op deze avond is vrij snel duidelijk ‘hoe Til burg heeft gestemd’. Want als de techniek in de stemmachines niet ha pert, is tussen half acht en acht uur de uitslag al bekend. Belangstellen den zijn van harte welkom op deze spannende en tevens gezellige avond die muzikaal wordt opgeluisterd.’ Het CDA is een partij die samen met anderen naar de toekomst wil kijken. Dus niet slechts sco ren, nu de verkiezingen in zicht zijn. De kiezers mogen ons afre kenen op het beleid van de afge lopen jaren. Die lijn willen we doortrekken. Al zijn er accent verschillen. CDA-lijsttrekker Jan Melis benadrukt dat zijn partij de bestuurlijke verantwoordelijk heid in de gemeenteraad niet uit de weg gaat. We hebben een sterke fractie zodat alle zaken die voor Tilburg van be lang zijn voldoende aan bod kunnen komen. Maar we hebben ook een sterke band met de bevolking, aldus de heer Melis. Het CDA trekt al ja ren lang regelmatig de wijken en buurten in om bij de burgers zijn oor te luister te leggen. Dus niet alleen met de verkiezingen. Die benadering zie je terug in onze opstelling in de raad. Na het slotdebat, dat tussen half elf en elf uur wordt afgerond, wordt de verkiezingsavond muzikaal afge sloten. van de KUB welke verschuivingen zich hebben voorgedaan in het stem gedrag van de Tilburgers, vergeleken met vier jaar geleden. Het gemeentebestuur verleent medewerking aan deze zo geheten ‘exit poll’ die opgezet wordt door de sectie Be stuurskunde van de KUB o.l.v. dr. P. Tops. In de steek proef zitten acht stembureaus. De stembureau-verlaters wordt slechts een beperkt aantal vragen gesteld. Wilt u zo vriendelijk zijn hieraan mee te werken als u straks tot de 4000 Tilburgers behoort? Bij voorbaat dank. één gemeentelijk loket terecht kun nen. Tilburg heeft in de ogen van de heer Melis een uitstekend vestigings klimaat voor bedrijven. Tilburgers zijn harde werkers, er heerst een goe de mentaliteit. De stad heeft prima onderwijsmogelijkheden. We hebben een fijne woonomgeving. Wanneer straks de rondwegen om Tilburg worden gerealiseerd, zijn alle voor waarden aanwezig. Aan die voor sprong moeten we blijven werken. wogen informatie centraal staat. De heer Melis hierover. Neem bijvoor beeld het verkeer in het centrum. Wij toekomst kijken. Dan moet je durven kiezen voor de Muziekzaal, onder Het CDA investeert bewust in die zaken die van Tilburg een nog fijnere stad maken, besluit de heer Melis. Het gaat goed met deze stad. De mensen die er wonen, zijn er trots op. Er zijn volop goede initiatieven die de steun van de gemeente verdie nen. Want het gemeentebestuur moet samen met het particulier ini tiatief en samen met de Tilburgers werken aan de toekomst van deze stad. Daar staat onze partij voor. meer omdat je het behoud van het kunstonderwijs voor Tilburg veilig wilt stellen. Ook het ondersteunen van initiatieven op cultureel en spor tief gebied is belangrijk, omdat daar nu en later veel Tilburgers van kun nen profiteren. Jongeren zijn de laatste jaren wel de straat op gegaan over de onderwijs plannen die men in Den Haag heeft gemaakt. Hoe zit dat op gemeente lijk niveau? leven te maken. Denk maar aan het onderwijs. Aan het lesgeld, aan de subsidies voor het lesmateriaal. Als je achttien bent mag je laten horen wat je daarvan denkt. Dan moet je dat ook laten weten,” aldus Hayat. “Na tuurlijk kun je altijd laten weten dat je het ergens niet mee eens bent. Het is goed als jongeren de straat op gaan omdat ze het met de plannen van de bestuurders niet eens zijn. Maar het heeft veel meer zin om er voor te zor gen dat die bestuurders de mensen zijn die het best jouw belangen verde digen. De kans om dat te bereiken krijg je eens in de vier jaar.” Ook door de gemeenteraad wor den belangrijke beslissingen geno men. Misschien wel belangrijker dan de ‘Haagse’ beslissingen, want op gemeentelijk niveau worden besliss ingen genomen die ons allemaal di- rekt aangaan. Wordt onze buurt wel of niet opgeknapt? Komt er wel of geen veilig fietspad voor de kinderen die naar school gaan? Komt er wel of niet een Middenzaal; een Popclus ter? En hoe zit het met de werkgele- Voor ouderen Ouderen moeten zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Ze hebben recht op veiligheid, op zorg op maat en op goed openbaar ver voer. Ouderen blijven meetellen, dus ook meepraten en meebeslissen. Een stimulerend Tilburg Waar het stadsbestuur ruimte geeft aan burgers met initiatieven. Waar de politiek dicht bij de mensen staat. Het CDA is een partij die betrokken is bij de stad en zijn inwoners. Het CDA wil ook de komende vier jaar verantwoordelijkheid nemen voor het besturen van de stad. Een sterk Tilburg Met een financieel gezonde gemeen te die burgers niet onnodig belast, die durft te investeren in de toekomst en die kiest voor kwaliteit van wo nen, werken en leven. Een schoon Tilburg Dus echt ’de schóonste stad van ’t laand’. Met een actieve aanpak van het milieu, waarbij voorkomen beter is dan genezen. Wat haar ook beangstigt is het opko mend racisme, dat de gemeenteraad bedreigt. “Ze noemen zich democra ten, maar zijn het volgens mij abso luut niet. En in het politieke centrum staan ze al helemaal niet, eerder ultra rechts. Ik sta er versteld van dat deze mensen de kans lijken te krijgen om lid van de gemeenteraad te worden. Ik vind het onbegrijpelijk dat mensen die ontevreden zijn over het beleid van de regering en de gemeenteraad hun stem uitbrengen op een partij die onze multiculturele samenleving wil afbreken. Totnogtoe hebben ze niet meer gedaan dan inspelen op de onzekerheden en de ontevredenheid van de mensen. Maar als je kijkt naar het stemgedrag in de tweede kamer dan zie je dat ze juist tegen de belan gen van kwetsbare groepen (zoals Hayat kwam op achtjarige leeftijd vanuit Marokko met haar ouders naar Nederland. Op school kon ze snel mee. Dat ging zelfs zo goed dat ze in de laatste klas van de lagere school een nationale opstelwedstrijd won, 5000 andere schrijvers achter zich latend. Hayat voelt zichzelf Ne derlandse en volledig geïntegreerd met de Nederlandse samenleving. “Dat vind ik erg belangrijk, en met mij vele allochtonen. De meeste wil len gewoon met de andere Nederlan ders samenwonen. Voor zieken en gehandicapten Er moet een goed voorzieningenni veau zijn. Gehandicapten moeten maatschappelijk blijven meetellen en hebben dus maatwerk nodig, bij voorbeeld in de vorm van subsidië ring van speciale kosten. Voor chro nisch zieken mogen geen lange wachtlijsten ontstaan. Voor werkzoekenden en werklo zen Het vinden van werk heeft de ko mende jaren de hoogste prioriteit. Wie buiten zijn schuld niet kan wer ken, heeft recht op sociale zekerheid. Voor middenstanders Bestaande winkelcentra en buurtwin- kels moeten hun plaats in de stad kunnen waarmaken en behouden. Ten behoeve van de werkgelegen heid verdienen het midden- en klein bedrijf en de dienstensector extra steun. Voor allochtonen Werkgelegenheid voor allochtonen heeft prioriteit. Maatschappelijke in tegratie is noodzakelijk. Wederzijds begrip en respect moet worden be vorderd. Discriminatie moet met kracht worden bestreden. Voor vrouwen Scholing van vrouwen en hun deel name aan het arbeidsproces moet worden gestimuleerd. Daarvoor moeten de nodige voorwaarden aan wezig zijn. Voor ondernemers Die moeten ruimte krijgen om extra werkgelegenheid te scheppen. Daar voor is nodig dat ze niet extra wor den belast, dat ze kunnen rekenen op een efficiënte dienstverlening door de gemeente en op een goed investe ringsklimaat. werklozen, jongeren, ouderen) zijn. Daarom is het beter een stem uit te brengen op een partij waarvan je weet waarvoor die staat en die daar ook naar handelt. U kunt op woensdag 2 maart kie zen uit negen politieke partijen. Te verdelen zijn 39 raadszetels. Deze verkiezingskrant is een uitgave van de ge meente Tilburg met het oog op de verkiezingen voor de gemeenteraad op woensdag 2 maart 1994. Met alle lijsttrekkers van partijen die nu in de ge meenteraad vertegenwoordigd zijn, is een inter view gehouden. Daarnaast hebben alle partijen die aan de verkiezingen deelnemen vrije ruimte ge kregen voor hun politieke boodschap. Daarbij is de redactionele ruimte verdeeld naar partijgroot- te. De politieke partijen zijn in volgorde van de huidige partijgrootte in de krant opgenomen. Ver der vindt u in deze krant algemene informatie over de verkiezingen. w W' Accenten Voor de komende vier jaar wil het CDA, naast het bestaande beleid, een paar extra accenten leggen. Dan heb ik het over werkgelegenheid, vei ligheid, milieu en ouderen, legt de lijsttrekker uit. We moeten ervoor zorgen dat die vier onderwerpen ex tra aandacht krijgen. De heer Melis geeft een voorbeeld. Bij werkgelegen heid gaat het niet alleen om het eco nomische maar ook om het sociale aspect. Dat betekent aandacht voor jongeren bij de aansluiting tussen on derwijs en arbeidsmarkt. Maar ook aandacht voor het functioneren van ouderen in hun werk. Daarnaast pleit het CDA voor de beschikbaarheid van voldoende bedrijventerreinen. Bestemmingsplannen moeten het mogelijk maken dat bedrijven snel kunnen starten. Voor startende on dernemers moeten er kleinschalige lokaties komen. Bedrijven moeten bij Ervaringen Tilburg moet zuinig zijn op zijn ou deren. Hun ervaringen zijn van grote waarde voor onze jongeren, aldus de CDA-voorman. De christendemo craten willen het ouderen mogelijk maken zo lang mogelijk in hun om geving te blijven wonen. Maar dan moeten we met elkaar wel voor leef bare wijken zorgen, aldus de heer Melis. Dus moet je geen buurtwin- kels gaan opheffen. Maar ervoor zor gen dat elke wijk een passend voor zieningenniveau heeft. Dat hebben we onder meer bij de discussie over Het CDA streeft naar een: Veilig Tilburg Op straat, overdag en ’s avonds, in de woning en de woonomgeving. Maar ook voor verkeersdeelnemers. lederen milieube- con beheer BV is aan voor een op- i een winkel rkt 120 De verkiezingsavond in de burgerhal en raadszaal biedt een gevarieerd pro gramma van interviews met lokale be stuurders en raadsleden en een slot debat met de lijsttrekkers. Landelijk trekt Tilburg op 2 maart de aandacht door de aanwezigheid van het NOS Journaal, NOS radio en RTL Nieuws. Ongetwijfeld zullen daarom landelijk bekende politici ook in het stadhuis te vinden zijn. Bij het verlaten van het stembureau op 2 maart, worden ongeveer 4000 Tilburgers ondervraagd over hun zojuist uitgebrachte stem. Deze steekproef moet inzicht ver schaffen in het stemgedrag en de motieven van de Til- burgse kiezers. De resultaten worden reeds ‘s avonds rond 21.00 uur, tijdens de verkiezingsavond in het stad huis, bekend gemaakt. sing kiezen waarbij alle belangen goed zijn gewogen. En bij het maken bewoners van verzorgingshuizen ge- van keuzes willen wij bewust naar de bruik maken van subjectsubsidies, licht de heer Melis toe. In verband Vrijdag 25 februari krijgen 6500 jongeren een brief. Die 6500 hebben met elkaar ge meen dat ze op vrijdag 2 maart voor het eerst mogen stemmen. Hayat Abousala ma schreef die brief, waarin ze uitlegt waarom zij vindt dat mensen van hun stemrecht gebruik moeten maken. “Met politieke beslissingen krijg je al vroeg in je genheid voor de jongeren?” uitleg krijgen over j van toepassing sn van genoemd Ti™ Hayat Abousalama: 6500 mensen krijgen voor het eerst de kans hun stem te laten horen n de bouw milieu- llast Nedam Utili- melding gedaan tank. Het CDA zet zich in voor vele groeperingen in Tilburg: Voor jongeren Die moeten kunnen beschikken over goed en toegankelijk onderwijs. Na school moeten ze aan het werk kun nen. periode kunt u ir indienen tegen Bezwaarschriften lericht aan de di- lilieudienst, Post- LL Tilburg. DeMi- u op de vierde et tweede stads- jlein 9) en u kunt van 8.30 uur tot (met bijlagen) ligt eden gedurende :age bij de Milieu- 3de Stadskantoor elke werkdag van en, indien daarom op dinsdag van jr (hiertoe dient u te maken met de en van de Milieu- met de lange wachttijden voor een plaats in een verzorgingshuis wil het CDA het aantal aanleunwoningen uitbreiden. In de hele volkshuisves ting moet rekening worden gehou den met ouderen; maar ook met jon geren en studenten. Tenslotte moeten de ouderenbonden de nodi- De Reeshof duidelijk gemaakt. Voor ge ondersteuning krijgen. ouderen moeten de wijken ook be schikken over steunpunten. Uiter- DUFVCU kiezen aard moet hun veiligheid op straat Het CDA wil de komende periode gewaarborgd zijn. En we moeten de een beleid blijven voeren waarin het details niet uit het oog verliezen. Bij- maken van keuzes op basis van afge- voorbeeld door rustpunten langs fietsroutes te realiseren. Ook ouderen die niet langer zelfstan dig kunnen wonen, mogen rekenen willen in ieder geval voor een oplos op aandacht van het CDA. Mede dank zij onze inbreng kunnen ook jederen milieube- ins Coolen is een voor een opslag gel n); 42 woningen aan straat (donge- 701/01). ropaan milieube- rijters is een mel- een golfbaan. liggen van >3 8 maart 1994 ter udienst en het ge- itiecentrum. an de woning lanstraat 50 01); n een garage aan ilaan 139 01); n een woning aan uwenstraat 01); an de woning ijksebaan 128 A 01); 'an het pipe rack arm aan de Ou- 94/0391/01/01); n een tandartsen- Palmenstraat 7 01); i van het cafe aan A 01); an de berging traaf 42 01); i van de 1 e ver- stadhuis aan het 30 01); an de woning beek 18 01); n een woning mei Veerse Meer 01); i van de bedrijfs- 'ogelenzang 2 A 01); 'an e narki 01); i van de woning linapark 13 A 01).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 11