CHRYSLER NEW YORKER rM OVERNAME ROVER DOOR RMW 3 VERRASSENDE PRIJZEN RENAULT LAGUNA Lengte met stijl X i kenteken I «ss.i 'EN Bijlage van: DeTilburgseKoerier flj) SAAB 7uiqnosTbv Klanten tevreden met Michelin n; H Donderdag 3 februari 1994 Oplage: 97.140 ex. ianse IGING >ace Rover FOTO it mei in Eur net i. De 700,=), Tony Vós )RT IRT Ie - raleigh Lees verder Autotest Kever: Uitbreiding bij Kia in dit nummer Seat Cordoba 1.8 GLX pag. 3 pag. 9 o.a.: LOVE 2 Ud CO Ud Never ending story pag. 7 Jaargang 6 Nummer5 LT DEALER BRABANT service als traditie. erwijk Goirle BURG A zoor irdelen, nkleding, ;rhoud retie AULT lERBOOM 1.8 gaat dat 'eveerd g mogen de ren we ook op ris i dubbele ASTEN ISSTRAAT 49 >3 92 Tilburg een enkele iij de Nederlandse en gaat in de an een volle film lieuwe film. 1 uw foto's al klaar minuten* De Renault Laguna is inmiddels in een enkel exemplaar bij 1?_. dealers gearriveerd i officieel per 1 maart verkoop. ANDRON sscheweg 75 Tilburg 10 uur en 12.00 uur De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. MEMVESMB. W^kutomobieJbedriffTïburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Detroit - Vlak na de zomer zal Chrysler in Europa haar echte topmodel boven de Vision introduceren. Deze New Yorker werd in januari 1992 als prototype Nog net aan het einde van de eerste maand van dit jaar heeft BMW bekend gemaakt alle aandelen van de Rover Group Holdings Ltd. over te nemen voor een bedrag van 2,3 miljard gulden. Hiermee vormen twee middelgrote autofabrikanten ineens een forse nieuwe onderneming met bijna 1 miljoen geproduceerde auto's (543.000 voor BMW en 4 voor Rover in 1993) en zo'n Buitenmaten Wie zoveel technische overeenkomsten ziet tussen 1 ,°P twee auto's, verwacht ook veel identieke elementen in het interieur. Dat is echter niet het geval. Het dashboard van de New Yorker is wat statiger en rechter dan van de Vision. Wel is het instrumentarium overgenomen. De New Yorker heeft over de volle breedte een houten accentrand, terwijl ook de console met hout is opgesierd. In deze console en rond de stuurkolom zijn alle bedieningselementen gegroepeerd. Aan het met leer beklede stuurwiel zijn de bedieningsknoppen van de cruise-control vastgemaakt. In de Luxueuze LHS-uitgave zijn de stoelen en achterbank met leer bekleed. De auto biedt bij zijn forse buitenmaten een flinke ruimte in het interieur. De koets is iets hoger dan de Vision, zodat op de achterbank nog meer ruimte in alle richtingen kan worden geboden. De bagageruimte is ook iets groter met 500 liter inhoud. Standaard wordt de Amerikaanse versie onder meer voorzien van anti- doorslip regeling. Deze voorziening kenne- de Vision. Verder i bijvoorbeeld een c airbag standaard. Lees verder op pagina 3 100.000 werknemers. Honda is diep teleurgesteld door deze overname. Deze Japanse fabrikant bezit 20% van Rover Cars, terwijl Rover op haar beurt weer voor 20% eigenaar is van Honda UK Manufacturing Ltd. Al vijftien jaar bestaat de nauwe samenwerking tussen Rover en Honda, zodat het voor de s per jaar hand lag dat Honda in de 430.000 nabije toekomst eigenaar van Rover zou worden. Honda was echter in eerste instantie nog niet bereid een meerderheidsbelang in Rover te nemen. De huidige eigenaar British Aerospc zocht een koper voor het geheel en kwam zo bij BMW terecht. BMW wil Rover zoveel mogelijk zelfstandig laten. Met de aankoop van Rover krijgt BMW ook de beschikking over Land en Range Rover en het prestigieuze merk MG. Er zijn al geruchten dat de nieuwe MG die nu op de tekentafel ligt, straks in de nieuwe Amerikaanse BMW-fabriek zal worden geproduceerd. Verder is Rover natuurlijk vertegenwoordigd in de lagere automobielklassen en BMW niet. Beide merken vullen elkaar zodoende goed aan. Alhoewel de Britten geschrokken zijn door deze Duitse overname, mogen we toch blij zijn dat dit merk met een rijke historie in Europese handen blijft. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur dit forse gewicht toch tot prima, haast on-Amerikac prestaties. Zo kan een topsnelheid van 215 km/u de teller worden gezet en i voor de acceleratie van 0 tot 100 km/u minder dan 10 seconden nodig. Ook wat deze cijfers betreft ontloopt de New Yorker de Vision weinig. Overigens worden in de Verenigde Staten twee types aangeboden. De standaard New Yorker heeft een gezapige, wat deinerige vering. Daarnaast is er de LHS. Immers het model behoort tot de zogenaamde LH-serie, terwijl de S staat voor sport. De LHS is zodoende straffer afgei en deze veerafstelling i we dan ook over enkeL maanden in Europa verwachten. De LHS staat overigens ook voor een completere uitvoering. In Europa blijft de naam New Yorker echter behouden. Bij gelegenheid van de Autotentoonstelling in Detroit ontving Michelin voor de vierde keer in vijf jaar de prestigieuze J.D. Power Award. Deze onderscheiding meet de graad van tevredenheid van de consument en kiest de beste bandenfabrikant op het gebied van de eerste montage van in de Verenigde Staten verkochte personen- en bestelwagens. "J.D. Power and Associates" doet ieder jaar een studie onder 29.000 automobilisten die in dat jaar een nieuwe auto hebben gekocht van het model van het jaar daarvoor. Deze studie geeft bijzondere aandacht aan de aspecten kwaliteit en prestatie van de banden, critereia waarvoor Michelin in beide gevallen als nummer 1 werd geklasseerd. "J.D. Power and Associates" wordt in Noord-Amerika erkend als de referentie ten aanzien van consumenten onderzoek op autogebied. binnenkort voor f.61.500,= de dealer. De V6 heeft een specifieke uitrusting gebaseerd op de RXE en aangevuld met lichtmetalen velgen, mistlampen in de bumpers en een snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging. Afhankelijk van de uitvoering zijn een aantal opties te leveren zoals ABS (f.3.700,=), een airbag (f.L375,=), tomaat (f.3.300,= op de 2 ±±i=r en f.4.575,= op de V6) en airconditioning (f.5.525,=). On-Amerikaans De nieuwe New Yorker is een goed voorbeeld van modern Amerikaans design. Het gaat om een onvervalste full-size Amerikaan, maar hij oogt met zijn ronde vormen zeer gedistingeerd. Kenmerkend zijn de bolle, maar lage achterruit, de ronding in de ruiten van de achterportieren en de platte, zeer brede koplampunits. Verder zien we dezelfde lichtmetalen velgen als de Vision. Ook technisch valt de New Yorker op de Vision terug. Voorin ligt de nieuwe 3,5 liter V6 met 4 kleppen per cilinder. Het maximale vermogen van 217 pk wordt bereikt bij 5800 tr/min. Het maximale koppel van 300 Nm is bij 2800 tr/min volledig te gebruiken. Door middel van een electronisch gestuurde viertraps automaat worden de voorwielen aangedreven. De New Yorker weegt 1575 kg, maar komt met op de Detroit Motor Show getoond en ging vorig jaar in produktie. Als voorproefje gingen we met deze nieuwe New Yorker in Detroit op stap. Zal de Bedrijfsauto Rai eindelijk duidelijkheid brengen in de onduidelijkheid rond het grijze kenteken? Ik denk van niet. Natuurlijk kunnen we daar gaan zien hoe de verschillende auto- importeurs hun modellen aanbod zo groot mogelijk hebben gehouden. Maar dat wil niet zeggen dat het voor de consument duidelijk wordt. Dus daarom nog even heel duidelijk: iemand die met een auto op grijs kenteken rijdt als particulier, mag rustig door blijven rijden. Alleen als het om een diesel gaat, zal vanaf 1 januari 1995 een hogere wegenbelasting moeten worden betaald. Wie in dat geval ook volledig van een personenauto wil genieten, kan zijn auto laten ombouwen tot geel kenteken. Wie met de teruggebouwde auto voor 1 juli naar de keuring gaat, hoeft geen BPM te betalen. Dat moet echter wel weer gebeuren als deze auto in de toekomst wordt verkocht. Erg ingewikkeld allemaal, maar het belangrijkste is toch dat rijden met een auto op grijs kenteken volgens de oude normen geen illegale bezigheid is geworden. Zelfs als zo'n «oude» bestelwagen wordt verkocht is er niets aan de hand, behalve dat vanaf 1 januari 1995 voor diesel het belastingtarief van een geel-kenteken- auto gaat gelden. Dat betekent dat particulieren rustig bij een dealer een gebruikte auto op grijs kenteken kunnen kopen. Zeker met betrekking tot au to's op benzine is er eigenlijk niets veranderd, terwijl een auto met dieselmotor iets onvoordeliger uit zal komen. Het grote voordeel blijft dat een gebruikte auto op grijs kenteken aantrekkelijker is geprijsd dan dezelfde auto met achterbank en dat ook de verzekeringspremie lager uitvalt. Niet de illusie hebbende dat de hele grijs-kenteken-regeling nu duidelijk is, sluit ik hiermee toch het hoofdstuk af... De naam New Yorker siert al vele decennia lang de grootste auto's uit de produktlijn van Chrysler. De nieuweling is volledig gebaseerd op het onderstel van de Vision. Vandaar dat we bij de New Yorker ook een gelijke wielbasis vinden van 2,87 meter. Van een cab- forward design waarover bij de Vision vol trots wordt gesproken, is bij de New Yorker helemaal geen sprake meer. De auto is met een lengte van 5,27 meter bijna 20 centimeter groter, wat volledig terug te vinden is in een grotere overhang voor en achter. Renault verrast vriend en vijand niet alleen met een uitstekend afgewerkte en prima rijdende Laguna, maar weet ook met de prijzen menig mond van verbazing te openen. De strijd in het zakelijke segment wordt met deze auto fors opgenomen. De al behoorlijk compleet uitgerust Laguna RN l.f f.36.995,= kosten. Voor a bedrag wordt niet alleen de 95 pk 1.8 motor geboden, maar ook een standaarduitrusting met centrale vergrendeling, getint glas en stuurbekrachtiging. Voor f.39.995,= kan maar liefst uit twee Laguna's worden gekozen: een 115 pk 2 liter in de genoemde RN-uitgave, maar ook een luxueuze 1.8 met onder meer meegespoten bumpers, verstelbaar stuur, elektrisch bediende voorportieruiten en elektrisch verstelbare buitenspiegels. Ook de 2.0 liter is als RT verkrijgbaar voor f.42.995,=. Voor sportieve rijders heeft Renault voor een meerprijs van f.1.450,= een sportpakket met gewijzigde stoelen en een achterspoiler. Deze uitvoering draagt de naam RTL Wie nog een nog rijkere uitrusting auto: wenst komt terecht bij de 2.0 liter i RXE die voor f.48.100,= nog steeds binnen het budget valt van menig zakelijk automobilist. De grootste verrassing is echter de geweldige 3 liter V6. Deze auto neemt fors afstand van de Safrane V6 en verlaat j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 25