PORSCHE 911 MEGA TJAFFER CARRERA CABRIOLET I SUPERSNELLE 3-SERIE CABRIO PRIMEUR OP DETROIT MOTORSHOW Wederopstanding van een ras Rijtest Als het aan het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen ligt, zullen alle rijbewijsbezitters zich vanaf 1996 iedere vijf of tien jaar moeten onderwerpen aan een medische vragenlijst en liefst een hernieuwd examen. Het CBR stelt terecht dat we steeds hogere eisen stellen aan de veiligheid van onze auto's. Iedere auto moet vanaf 3 jaar om de twaalf maanden voor een APK- keuring bij de garage verschijnen. De automobilist blijkt in de verkeersveiligheid meestal de zwakste schakel en die schakel is nu niet aan controle onderhevig. I Bijlage van: De Tilburgse Koerier RENOVA RECHT smb 994 pagina 22 OflQ cd üffl ooft Donderdag 6 januari 1994 Oplage: 97.140 ex. Lees verder op pagina 3 len m >rdt Tony Vos Lees verder op pagina 3 Autotest: Lees verder in Renault Safrane RN 2.5 dT dit nummer o.a.: pag. 3 URG |5iêi Afscheid A. Vesters bij Autonova pag. 7 im al de ilouc' Spoordijk 72/76 Tel. 013/422133 m-Mega 4000 ïderland is Nieuwleusen, maar met name landelijk bekend vanwege zijn kwalitatief hoogstaande restauraties van vooral de straat n dit een is het een raudig ie luwe kap agere Elke SAAB heeft recht op TUtVQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De Mega wordt geproduceerd door de Franse firma Aixam, een bedrijf met een jarenlange ervaring op het gebied van verwerking van kunststoffen. In een hypermoderne fabriek in Chanas heeft Aixam-’ een capaciteit van 401 Tjaffers per jaar. Nea. voor het merk het eerste export-land. jaren zeventig en tachtig een vergelijkbare auto in het programma onder de naam Rodeo. Liefhebbers van een dergelijke auto kunnen vanaf nu terecht bij het Franse merk Mega dat onder de naam Tjaffer een kunststof vrijetijdsauto op de markt brengt met Citroën-techniek. gebruikt. Ook uit deze kleine Citroën komt de 1124 cc monopoint injectiemotor met een vermogen van 60 pk. De voorwielen worden via een handgeschakelde vijfbak aangedreven. De Tjaffer weegt niet meer dan 720 kg, zodat de 11 i motor meer dan voldoende is voor snelle acceleraties en een aanvaardbare topsnelheid. Op het gegalvaniseerde chassis worden de kunststof carrosseriepanelen bevestigd. Alle panelen zijn door en door gekleurd. Dat betekent dat een kras op de carrosserie wel de glans doet verdwijnen, maar dat de kleur altijd zichtbaar blijft. Bij een schade kunnen de verschillende panelen heel makkelijk worden vervangen en er hoeft nooit gespoten te worden. Een nieuwe motorkap al volledig in de kleur kost niet meer dan een dikke driehonderd gulden. Mega levert de Tjaffer in blauw/groen metallic en donker blauw. Carrosseriepanelen De naam Tjaffer is door de Nederlandse importeur bedacht. In Frankrijk gaat de Mega onder de namen Club en Ranch door het leven. De import van de Mega is een initiatief van Jaap van den Broek, de plaatselijke Citroën-dealer in De Mega Tjaffer is 3,51 meter lang. De ruggegraat van de auto is een gegalvaniseerd chassis en dito bodemplaat. Door het galvaniseren heeft roest hierop geen vat en wordt een lange levensduur gegarandeerd. De voor- er achterwielophanging wor volledig van de Citroen AX Coupé als uitgangspunt genomen. Zo vinden we onder de motorkap de 3 liter 24-kleps 6-pitter met een vermogen van 286 pk. Ook het onderstel en remsysteem zijn identiek aan de gesloten versie. De auto weegt slechts 80 kg meer dan de coupé. De Cabrio heeft een afgeregelde top van 250 km/u en heeft slechts 6,2 seconden nodig om de 100 km/u aan te wijzen. De cabrio biedt plaats aan vier personen, die als het ware al wapperend worden gekatapulteerd. Standc de M3 Cabrio is een bediende kap. Als uiterlijk kenmerk krijgt dit model ook De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Biel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Schuifruiten De voor- en achteruitbouw boven de wielen vormen één geheel met de randen onder de deuren en het front. Bumpers, front en 'skirts’ worden in de kleur geleverd, de rest is gebroken wit. Op Europees vlak bekleedt het CBR een unieke positie. In alle ons omringende landen is het behalen van het rijbewijs een aangelegenheid van de overheid. In Nederland hebben we echter met een particuliere organisatie te maken die de rij-examens afneemt. We kunnen ons dan ook afvragen of de CBR met deze voorstellen de verhoging van de verkeersveiligheid wel als belangrijkste punt in gedachten heeft. Immers door de anti-autolobby en de economische situatie kon het aantal rijbewijs aanvragen de komende tijd wel eens fors afnemen. Dat betekent niet alleen dat de wachttijden voor examens zullen verminderen, maar waarschijnlijk ook examinatoren op st zullen komen. Om c halt toe te roepen h voorstel tot een periodieke rijproef natuurlijk een goed middel. Een CBR-woord- voerder roept heel stoer dat de organisatie met op dit moment 800 werknemers makkelijk tot 1200 personen kan worden uitgebreid. Alles bij elkaar zullen er weer de nodige discussies gevoerd gaan worden. In beginsel zou een periodieke rijtest voor rijbewijsbezitters niet slecht zijn, maar ik blijf me afvragen vanuit welke achtergrond het CBR in eerste instantie tot dit voorstel is gekomen... Afdichting Porsche hecht er veel waarde aan dat een cabriolet in het dagelijks gebruik goed moet functioneren. Hierdoor zijn zware eisen gesteld aan de isolatie van de cabriokap er het terugdringen van het windgeruis bij hoge snelheden. Ongeveer de helft wc van het dak is opgebouwd uit afc Was vorig jaar bij BMW alleen de 3-, 5- en 8-serie tot stand nog de 325i als aantrekkelijke komen. Uiteraard is de M3 cabriolet leverbaar, dit jaar wordt het programma stevig uitgebreid. Kort geleden meldden we al de komst van respectievelijk de 2 liter 320i en de 1.8 liter 318i in de komende maanden. Op de Autosalon van Brussel die van 12 tot en met 23 januari wordt gehouden, staat ook een cabrio-versie van de snelle BMW M3. BMW denkt met de M3 Cabrio weer een heel klein marktsegment te kunnen bedienen. De nieuweling is de laatste creatie van BMW M GmbH, een speciale afdeling van het merk waar de meest prestigieuze sportversies van >rio- übaar, is in de jaren open op de Ferdinand Porsche kwam al geperste stalen in 1948 met een geopende plaatprofielen, die door een auto, nummer 1 van de aloude ingenieuze constructie toch 356 met een noodkop. De 356 makkelijk kunnen worden bleef lange tijd in samengevouwd. De kap is verschillende cabrio- elektrisch bedienbaar. Het uitvoeringen leverbaar, geheel wordt gesloten of terwijl de 911 pas in de jaren geopend in slechts 13 tachtig volledig open op de seconden. De kap kan bij markt kwam. lopende motor worden bediend, maar de handrem moet als veiligheid wel zijn aangetrokken. De ontwikkelingsafdeling van Porsche heeft de afdichtingsrubbers van de kap volledig nieuw 3 ontworpen. Door een dubbele m afdichting kan bijvoorbeeld ook in een moderne wasserette extreem veel rater tegelijk worden -fgevoerd. Ook is door de Op de 1994-editie van de jaarlijkse Detroit Motor Show werd deze week voor het eerst de nieuwe Porsche 911 Cabriolet aan pers en publiek getoond. De auto is uiteraard gebaseerd op de in september geïntroduceerde nieuwe Porsche 911. Alhoewel de algehele uitstraling ook bij de cabrio volledig behouden bleef, is de auto helemaal nieuw. gewijzigde constructie makkelijker een nieu te monteren tegen lac kosten. De kunststof achterruit zat voorheen in de kap vastgenaaid. Deze kon alleen worden vervangen als de hele kap werd gedemonteerd. Nu kan e nieuwe achterruit eenvc worden ingelijmd, een proces dat niet langer dan 25 minuten duurt. De nieuwe 911 Cabrio kent een constructie waardoor ook achterin driepunts gordels kunnen worden gemonteerd, waardoor de auto vanaf modeljaar 1995 weer als 2+2 kan worden aangeboden in Amerika, Canada en Australië. Door de montage van een stalen gordelhouder kan aan alle wettelijk eisen worden voldaan. Het geheel past overigens ook harmonieus bij de interieur- aankleding. In eerste instantie komt de 911 Cabrio overigens alleen als 2-zitter beschikbaar. 1 de hoogglans-gepolijste lichtmetalen velgen met laagprofiel banden. Een klein J r verschil vinden we bij de leps voorbumper, waar de onderste rand door andere aërodynamische eigenschappen van de cabrio is weggelaten. In het interieur vinden we niet de typische M3 stoelen met aangebouwde hoofdsteunen. Het meubilair is overigens wel volledig met Nappa-leer bekleed. Uiteraard kan de M3 Cabrio door het BMW Individual- programma volledig op de wensen van de klant worden indaard op aangepast. elektrisch Vanaf mei is de M3 Cabrio erlijk daadwerkelijk leverbaar voor iel ook f.l45.500,=. Wie regelmatig F ranse autobladen leest, ziet een Citroën DS. Menig bij dit ware revival van de Citroën Mehari, een kunststof bedrijf in nieuwstaat 'jeep' op basis van de 2CV. Ook Renault had in de zakenmensen gereden, met zelden via een lease- 3 constructie. Jaargang 6 Nummer 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 23