MERCEDES Kostbare Ster Kluitmans steelt harten Obam, Ford Erkend Schadebedrijf Koffieconcert bij Adr. v.d. Ven I Klassieke Alfa weer van stal Win een Olympische reis tijdens de Volvo Winter Week KI ito id. laaï|7'i !»S rat ƒ12.750,- f S: PS 17.900,- 7.750,- j DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 4 november 1993 - pagina 3 1993 pagina 2 J vorig 9 2 5 jnd van 5 :ijn dan op vier ig- eens een stukje ik. Hij is stoer, •ein en al net zo fantastisch om i en. heerlijk om e gaan. En het alleen ruiven. (Advies: iamurai is een ter kan maken. raar waarmee je Hjv jtre ;rs kan maken. een reeks van 5 0 5 jgendoorn eter uit o 9 8 nullen j r veel tuurlijk 3 3 JOUW net als dezelfde s type- i een vee igen lever jaar 92 39 90 39 36 36 39 38 36 92 35 36 36 39 36 91 37 lelde mag jen dorst i tot zelfs lNAULT een orgar vervangem zorgen. De hopen Wim en Ron de Nederlandse grens met een paar bekers te kunnen passeren. ..aimte met 530 'ot geheel is leed en -Alle jrcedes Jvig iden ide een ide ütmans »n van de begint bij de E200 Diesel voor f.75.900,= en de E200 benzine voor f.78.700,=. k j| Rookglas Op het moment dat de naam van een auto wordt gewijzigd, zal dit ook uiterlijk herkenbaar moeten zijn. Mercedes heeft het vooral gezocht in een gewijzigd vooraanzicht en andere kofferklep. De koplampen en de overbekende grille worden bij de E-klasse door een reepje gespoten plaatwerk gescheiden. Achter is het deel van de kofferklep waarop de nummerplaat is bevestigd Er vindt bij Mercedes-Benz een mentaliteitsverandering plaats. Het is zo lang goed gegaan bij het concern, dat men in Stuttgart jarenlang gedacht heeft ver boven de concurrentie te staan. Natuurlijk heeft Mercedes nog steeds een hoogstaand imago in de topklasse, maar inmiddels bieden andere merken vergelijkbare produkten voor een lagere prijs. Met een herwonnen vechtlust gaat Mercedes de strijd nu aan. stationwc coupé is r het pro< benzint aangepas lande. Enkele weken eerder hadden de kwartetten gezamenlijk gerepeteerd onder leiding van Jaap van Zweden, concertmeester van het Koninklijk Concertgebouworkest. In de showroom van Adr. v.d. Ven aan de Ringbaan Noord valt de Passat vooral op door zijn nieuwe, stijlvolle uiterlijk jaar werden alle bestaande aggregaten vervangen door nieuwe 4-kleps motoren. Naast de 16-kleps 2.0 en 2.2 liter beschikt de E280 over de 'kleinste' 6 cilinder in de modelopbouw. De 6 cilinder lijnmotor heeft een exacte inhoud van 2799 cc. Door toepassing van 4 kleppen per zuiger, zodoende een 24- klepper, wordt het maximale vermogen van 193 pk behaald bij 5500 tr/min. Zeer prettig is het koppel van 270 Nm bij 3750 tr/min. De motor is onder alle omstandigheden bijzonder rustig en laat zich slechts op de achtergrond horen. Alleen bij fors accelereren blaast ie als een briesend paard. Een moderne 6-pitter als deze 2.8 liter biedt natuurlijk een forse dosis rijcomfort en beschikt onder alle omstandigheden over veel power. Alhoewel Mercedes de achterwielen standaard aandrijft via een handgeschakelde vijfbak, is een viertraps automaat een aanrader. In tegenstellingen tot eerder ervaringen met deze bak, over het exemplaar in de door ons gereden E280 niets dan lof. Overschakelen gebeurt uitermate soepel en afhankelijk van het gekozen programma (Sport of Economy) reageert de electronica keurig op de wil van de bestuurder opgelegd via het gaspedaal. De 2.8 motor sleept de ongeveer 1500 kg wegende auto naar een top van 225 km/u (5-bak: 230 km/u) terwijl in 8,8 seconden vanuit stilstand de 100 km/u wordt aangewezen (5-bak: 9,1 sec.). Het is grappig om te zien dat de automaat een fractie sneller accelereert. Eén manier om de ommekeer in de bedrijfspolitiek duidelijk te maken, is het wijzigen van de naamgeving van alle modellen. Er werd begonnen met de opvolger van de 190, die werd omgedoopt tot C- klasse. Voor de zogenaamde W124, beter bekend als de 200- 300-reeks, moest ook een letter worden gezocht. Het werd de E van Executive. Veiligheid De prijslijst van Mercedes bestaat voor een groot deel uit een haast oneindige lijst accessoires. Ons testexemplaar was keurig aangekleed met een prachtige lederen bekleding. Gelukkig is de vormgeving van de voorstoelen recent merkbaar verbeterd. De uitermate vlakke zitting en rugleuning van het vorige type zijn nu vervangen door exemplaren die een veel betere steun geven. Het dashboard is zeer bekend van uiterlijk. Onder de overkapping zitten de snelheidsmeter, toerenteller, brandstof- en temperatuurmeter en een Bestellen Afrondend moet gesteld worden dat Mercedes wat betreft standaarduitrusting haar auto's langzaam op het niveau van de concurrentie brengt, maar dat met name de duurdere types nog veel te kort komen. Al het denkbare is echter tegen zeer hoge optieprijzen bij te bestellen. In positieve zin valt de 2.8 motor niet alleen op door souplesse en prestaties, maar van het komende weekend in België is voor het duo weer een uitdaging. Vooral de deelnemende auto's als Zondag 24 oktober jl. werd de nieuwe Volkswagen Passat in de showroom van VW-dealer Adr. v.d. Ven muzikaal geïntroduceerd. Het Kwartet Qualitate verzorgde voor ruim 300 muziekminnende relaties een oorstrelend koffieconcert. Tegelijkertijd speelden nog 99 andere kwartetten bij evenzoveel VW-dealers in den inbieden voor «nog een hanc" we Volvo-mod« waarop we de Passat in Tilburg hebben geïntroduceerd." Het Kwartet Qualitate speelde een licht-klassiek programma met werken van Haydn en Mozart. Speciaal voor deze gelegenheid had Jaap van Zweden een aantal van zijn favoriete werken geselecteerd. Een schitterend initiatief dat door de genodigden zeer op prijs werd gesteld. Het koffieconcert bij Adr. v.d. Ven vormde uitsluitend een eerste kennismaking met de nieuwe Passat. Bongers: "Heel nadrukkelijk hielden we geen verkoopmiddag. Wij wilden onze relaties graag tracteren op een fijn concert en als eersten een blik gunnen op een auto met allure. Natuurlijk verschaften wij de relaties alle informatie en zijn er afspraken voor een proefrit gemaakt. Voorop stond echter de stijlvolle start voor een nieuwe auto waar wij als bedrijf heel trots op zijn. En in die opzet zijn we beslist geslaagd." de zogenaamde Bovag Schade-Waarde Garantie gegeven. In dit garantieformulier wordt verklaard dat de schade geheel volgens voorschriften is hersteld en dat de auto bij inruil niet minder waard geworden is. Obam repareert ook sterren in voorruiten. In de meeste gevallen wordt een dergelijke schade rechtstreeks met de verzekering afgehandeld. De Ford-rijder kan ook gebruik maken van de service van Mondial d'Assistance, inisatie die voor end vervoer kan i^e afhandeling van plotseling gas wordt gegeven is de kans groot dat de achterkant uitbreekt. ASR zorgt ervoor dat de motorkrachten gesmoord worden en de auto weer keurig in het spoor komt. Na twee maanden rust zal het Tilburgs/Prinsenbeekse duo Wim Clijsen en Ron Tuijl weer met hun historische Alfa Romeo 1300 GT Junior uit 1969 deelnemen aan een rally voor klassieke auto's. Dit keer gaat het om de wedstrijd "Venetië van het Noorden" die wordt verreden in de directe omgeving van het Belgische Brugge. Er zullen met name een aantal regelmatig- heidsetappes worden gereden, waarbij de vooraf vastgestelde gemiddelde snelheid precies moet worden behaald. Deze snelheid ligt veelal tussen de 40 en 60 kilometer per uur. Uiteraard moet hierbij niet alleen de snelheid in de gaten worden gehouden. De route uit het routeboek moet exact worden gevolgd. Hier is een taak voor de navigator weggelegd. Hij houdt de tabellen voor de gemiddelde snelheid bij, controleert stopwatch en tripmaster en geeft de chauffeur aan of hij harder of zachter moet rijden. De rally bijvoorbeeld de takelrekening gebeurt volledig buiten de cliënt om rechtstreeks met de verzekering. Kortom bij de Ford Erkende Schadebedrijven worden de beslommeringen voor de klant tot een minimum teruggebracht. Overigens is Ford-dealer Obam zowel in Tilburg als Dongen hard onderweg om het ISO-certificaat binnen te halen. Ieder ISO- gecertificeerd bedrijf voldoet aan internationaal gestelde kwaliteitsnormen. Zowel de afdelingen schade, verkoop als reparatie zullen onder de ISO-norm vallen. Tot en met 6 november houdt Mitsubishi-dealer Kluitmans een uitgebreide najaars-aktie. Hierbij worden diverse accessoires aan de consument ter keuze voorgelegd. Van standaard stuurbekrachtiging tot een alarminstallatie van 1.2.100,= voor f.595,=. Het thema van deze aktie is onder andere comfort, veiligheid en beveiliging Dus, wie tot en met zaterdag aanstaande bezoek brengt aan showroom van Klui kan gebruik maken comfortverhogende en veilige aanbieding. Daarnaast kan geprofiteerd worden van andere extra's. Zoals standaard stuurbekrachtiging op de Colt 1.3 GLi. Auto's die af- fabriek al heel compleet zijn, worden op deze wijze nog luxueuzer. En de centrale vergrendeling zorgt dat de portieren niet worden vergeten, terwijl de alarminstallatie waakt over de geparkeerde auto. In de aktieweek is een bezoek aan de Mitsubishi- dealer Kluitmans dus heel veel waard. Omdat Kluitmans vindt dat uw hart -en niet uw auto- gestolen mag worden. Modelopbt De E-klasse is i auto met oude Ix aanduiding in een veelheid van uitvoeringen leverbaar. Aan de keuze voor een vierdeurs sedan, vijfdeurs ragon, cabriolet of niets veranderd. Ook programma lemotoren is niet ist. Immers eind met behoud van de grote binnenruimte. Verder krijgt de veiligheid grote aandacht, onder meer door de standaard dubbele airbag. Directeur H. Bongers: "Met de Passat richt VW zich op een klantenkring die veel belang hecht aan veiligheid en representativiteit. Daarbij past de stijlvolle manier Technische gegevens: Merk en type: Mercedes E280 Aantal cilinders: 6 in lijn Cilinderinhoud: 2799 cc Boring x slag: 89,9 x 73,5 mm Vermogen: 197 pk bij 5500 tr/min Koppel: 270 Nm bij 3750 tr/min Afmetingen: lengte 4,74 meter, breedte 1,74 meter Gewicht: 1490 kg Prestaties: topsnelheid 230 km/u acceleratie 0-100 in 9,1 sec. Verbruik: bij 90 km/u 7,9 liter/100 km bij 120 km/u 9,6 liter/100 km stadsverkeer 14,6 liter/100 km Prijs f. 100.000,= ook door het gemiddelde brandstofverbruik. Er mat worden gerekend op ee variërend van 1 op 8,51 1 op 9,2 en dat is zeer verdienstelijk. Een bewijs dat de meerkleps motoren van Mercedes niet alleen meer vermogen leveren. Er is in het Mercedes- programma geen andere auto te vinden die zo'n mooie, ronde aanschafprijs heeft als de E280. Deze auto kost als sedan namelijk precies f. 100.000,=. Wie echter wat leuke zaken uit de optielijst gaat bijbestellen, komt al gauw tot hogere bedragen. Inclusief alle opties kwam de testauto bijna aan de anderhalve ton. Het programma van de E-klasse Jaguars, Alfa's, MG's, Porsches en Austins zullen in en rond Brugge weer veel publiek trekken. Natuurlijk deze aanbieden voor slechts f.42,50. U krijgt dan ook nog een handig wintersetje cadeau. De nieuwe Volvo-modellen staan startklaar voor een proefrit en wie tijdens de Winter Week een nieuwe Volvo aanschaft, krijgt een originele Volvo ski-box met lastdragers cadeau. Elke bezoeker maakt bovendien kans op een geheel verzorgde reis voor twee personen naar de Olympische Winterspelen in Lillehammer 1994. Deelnameformulieren liggen in de showroom klaar. Van 6 t/m 13 november houdt Volvo-dealer Van Roosmalen in Tilburg en Loon op Zand een gezellige happening onder de naam Volvo Winter Week. De hele showroom staat klaar om u goed voor te bereiden op de komende winter. Voor de echte wintersporter is er veel informatie over de door Volvo gesponsorde Nederlandse Ski Vereniging aanwezig. En de winteraccessoires zijn volop in de aanbieding. Wanneer u een uitgebreide wintercontrole- beurt laat uitvoeren, kan de Volvo-dealer u wat minder diep geplaatst in vergelijking met de voorganger. Ook is het bovenste deel van de achterlichten in rookglas uitgevoerd. Verder is er aan de buitenkant niets gewijzigd. De bumpers en onderste delen van de portieren worden in een contrasterende kleur uitgevoerd. Voor zaken als metaallok, lichtmetalen velgen en een elektrische antenne moet worden bijbetaald. Mercedes heeft er hard aan gewerkt om de standaarduitvoering van al haar auto's op een bepaald minimum niveau te brengen. Dat betekent dat voortaan centrale vergrendeling, een toerenteller, vijfbak, ABS en een airbag bij de vanafprijs zijn inbegrepen. Mercedes kent echter niet de gewoonte om de uitvoering afhankelijk van de motorkeuze te variëren. Dat betekent dat de basis E200 niet is voorzien van elektrisch bediende portierruiten, een verstelbaar stuur, buitentemperatuurmeter en een armleuning tussen de voorstoelen. Al deze zaken vinden we standaard evenmin op de veel duurdere E280. Een kleine uitzondering betreffen de hoofdsteunen op de achterbank, die automatisch wegklappen. De E280 zal niet zelden door een chauffeur worden gereden, zodat dit onderdeel niet mag ontbreken. analoog klokje. Het verwarming- en ventilatiesysteem werkt uitstekend. Er zijn op het dashboard vier afzonderlijk in te stellen roosters. De temperatuur kan door bestuurder en bijrijder per wagenhelft apart worden bijgeregeld. Opbergruimte is er in de E-klasse voldoende. Het dashboardkastje heeft een prima inhoud, terwijl de portierbakken voldoende diep, breed en lang zijn. De ruimte achterin is voor een auto in deze klasse normaal. terwijl de kofferruii liter royaal is. Het c, zeer keurig bekleec maximaal bruikbaar. P onderdelen van de Mei voelen zeer solide en stev aan en geven de inzittenc een extra gevoel van veiligheid. De carrosserie is vanaf de bestuurderszitplaats redelijk overzichtelijk. Aan het onderstel heeft Mercedes bij de naamsverandering niets gewijzigd. De E-klasse heeft achter de ruimtelijk geleide as, die bijzonder veel comfort biedt. Bij een goed presterende motor als de 2.8 liter is de als optie leverbare anti doorslip regeling (ASR) geen overbodige luxe. Als op een natte ondergrond Ford-dealer Obam is door importeur Ford Nederland gecertificeerd als Ford Erkend Schadebedrijf. Dit betekent dat de schade-afdeling van Obam volledig voldoet aan de eisen die de FOCWA als belangenorganisatie in de schadeherstel-branche stelt. Ook draagt Obam het Schade Garant-label, uitgereikt door 15 verzekeringsmaat schappijen. Een groot voordeel voor de Ford-rijder is dat Obam uiteraard uitsluitend gebruik maakt van originele onderdelen en dat de medewerkers van de schade-afdeling stuk voor stuk Ford-specialisten zijn. Verder heeft de importeur een overkoepelende functie. Zij leggen de contacten met lease- en verzekeringsmaatschappijen. Daarnaast is er een 06- nummer wat 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar is. Wie na schade 06-0220908 belt blijft mobiel. Er wordt door Ford gezorgd dat de auto bij de eigen of dichtsbijzijnde Ford-dealer terecht komt en dat direct contact wordt opgenomen met de verzekering voor een zo snel mogelijke afhandeling van de I schade. Op alle schades die I bij een gecertificeerd Ford Erkend Schadebedrijf als Obam worden hersteld, wordt DE MTMUT

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 21