Jitieteams vanaf 8 oktober 4 y s. VAD. IRT! Z s Donderdag 7 oktober 1993 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER 1993 pagina 10 Adressen en openingstijden Alarmnummer 06-11 Bureau van team Leijdal in Goirle wenstad Bil igen? Teamgebieden Zoals al aangegeven krijgt elk team de zorg voor een deel van de stad. Tilburg is daar voor in 5 gebieden verdeeld. De namen van de teams ge ven in grote lijnen al aan om welke delen dat gaat. De vijf teams zijn: team Tilburg-west team Tilburg-noord team Tilburg-centrum-noord team Tilburg-binnenstad team Leijdal. De vijf politieteams zijn in ie der geval graag tot uw dienst! hl voor Team Leijdal Dorpsstraat 2a 5051 CK Goirle Telefoon: 013- 349111 Telefax: 013- 348115 teamchef: Gerrit Tromp Voorlopig is tijdens kantooru ren het informatienummer: 013- 428300. set niet waar u I :ou graag wat I 'eëren of een f oegen en niet I ■egelen nemen. woonomgeving I 2i zen. Onmoge- rdt het tijd voor iet het Omnia iramma' van rzame elemen- sle houtsoorten an dit revolu- in kastenwand biedt het u de ►oonlijke woon- Zowel nu als jw woonideeën Dmnia Riegel is laakvol en har- veelzijdig en bij ons binnen adviseren. Dan goede start. Als het nodig is dat de politie naar u toe komt voor bijvoorbeeld het opnemen van een aan rijding of het instellen van een onderzoek dan moet u bellen met het team van het betreffen de gebied. Is dat na 22.00 uur, dan wordt uw telefoontje automa tisch doorgeschakeld naar het bureau dat open is. Stel dat u in de Reeshof woont en er gebeurt in uw omgeving iets waar u de politie voor nodig heeft, dan moet u naar het bureau van uw ei gen team aan de Karei Boddenweg. Bent u als Reeshofbewgner in het centrum van de stad en het blijkt dat uw auto Verschillen Als u de kaart bekijkt, valt het u ongetwijfeld op dat de vijf gebieden qua grootte en vorm nogal verschillend zijn. En wellicht zet u er voor uzelf vraagtekens bij. Toch is het vaststellen van de gebieds- grenzen geen 'natte vinger' werk geweest. team West Tilburg-noord Het werkgebied van het team Tilburg-Noord ligt tussen de Dongenseweg, het Wilhel- minakanaal, de spoorlijn naar Oisterwijk en de gemeente grens aan de oostelijke en noordelijke kant. Dit team gaat werken vanuit het bu reau dat staat op de hoek van de Stokhasseltlaan en de Heikantlaan. De ingang is aan de kant van de Monteverdistraat. Alleen het bureau I blijft dag en nacht Op 8 oktober verandert er bij de Tilburgse politie veel. Het korps gaat dan namelijk in vijf teams werken. Elk team heeft daarbij de politiezorg voor een deel van de stad en gaat de politiediensten leveren vanuit een eigen, voorlopig nog tijdelijk, bureau. Voortaan kunt u dus voor alle politiezaken bij uw eigen politie bureau in uw eigen woonomgeving terecht. Er is ondermeer gekeken naar natuurlijke grenzen als grote wegen, het kanaal, spoorlijnen en dergelijke. Verder naar oppervlakte van de gebieden en het aantal inwoners, maar ook naar het incidentenpatroon en de ma te van criminaliteit. Die facto ren samen in combinatie met het aantal politiemensen dat een bepaald gebied zou kun nen verzorgen, leidden uit eindelijk tot de gebieden, waarin de teams van start gaan. Het is dan ook niet uit gesloten dat in de toekomst aanpassing van de grenzen plaatsvindt. bijvoorbeeld vanaf de Spoorlaan is gestolen, er in is ingebroken of iemand de lak heeft be krast, dan moet u dat aangeven bij het bu reau Binnenstad. Tilburg-West Het team Tilburg-west is er voor de bewoners in het ge- oied dat ligt tussen de weste lijke en zuidelijke gemeente grens, de Dongenseweg, Taxandriëbaan, spoorlijn, Ringbaan-West en Blaakweg. Het bureau van dit team staat aan de Karei Boddenweg. Door nu al in teams te gaan werken gaat het Tilburgse korps zich voorbereiden op de situatie zoals die na 1 ja nuari 1994 zal bestaan. Tilburg-centrum-noord Het team Tilburg-centrum- noord gaat werken in het ge bied dat ligt ingeklemd tus sen het Wilhelminakanaal, de Taxandriëbaan en de spoor lijn. Dit team heeft tijdelijk een bureau aan het Edmond Meeliserf. Dat bureau ligt midden in het gebied dat be grensd wordt door de Goirkestraat, Wilhelmina- park, Hasseltstraat en Lambert de Wijsstraat. Piusstraat, KoC Piushaven, Ha> Wilhelminakaj lijn naar OisM telijke en zuid' tegrens hoort samen met de gemeenten Goirle, Alphen en Riel tot het werkgebied van het team Leijdal. Het politie bureau in Goirle aan de Dorpsstraat is voor bewoners in dit gebied de plaats waar ze voor politiezaken moeten aankloppen. U als bewoner van een wijk krijgt vanaf 8 oktober steeds te maken met dezelfde groep politiemensen. Die zullen zich meer verantwoordelijk gaan voelen voor het eigen werk gebied. Zij zullen u gaan ken nen, maar u hen ook. Dat maakt het een stuk makkelij ker om bij het werk van de politie betrokken te worden en bij de problemen die er in de wijk zijn. U kunt dus zeker uw steentje bijdragen als het gaat om de veiligheid in uw eigen woon- en werkomge ving. Alleen de vreemdelingen dienst en de parkeerpolitie blijven als aparte diensten bestaan. Zij zijn te vinden in het huidige bureau aan de Noordhoekring 186. Bij welk bureau moet ik zijn? Het is even wennen, maar het bureau aan de Noordhoekring is niet meer de enige plaats Waar u terecht kunt als u politie nodig heeft of aangifte wilt doen. Waar u dan wel moet zijn hangt af van de plaats waar u op dat moment bent of waar zich een feit voordoet. Met een voorbeeld pro beren we dat duidelijk te maken. Voor spoedeisende za ken blijft u natuurlijk altijd het alarmnummer 06-11 bellen. Tilburg-binnenstad Woont u in het gebied dat ligt tussen de spoorlijn, de Ringbaan- West, Ringbaan- Zuid, Broekhovenseweg, Piusstraat, Koopvaardijstraat, Piushaven, Havendijk en Wilhelminakanaal, dan is team Tilburg-binnenstad uw aanspreekpunt. Dit team heeft de begane grond van het politiebureau aan de Noordhoekring tot haar be schikking. Manier van werken Vanaf 8 oktober kunt u voor alle politiezaken bij uw team terecht. Ook dus voor zaken waarvoor u tot voor kort bij specialistische afdelingen als recherche, bijzondere wetten of jeugd- en zedenpolitie moest zijn. Tegelijk met het werken in teams zijn die spe cialistische afdelingen name lijk opgeheven. Team Tilburg-binnenstad Noordhoekring 186 5038 GG Tilburg Telefoon: 013- 428100 Telefax: 013- 428127 teamchef: John Bekkers inderingen roepen steeds ien op. Dat zal met deze >rs zijn. Zeker de eer- jllen mensen zich af- ij welk team ze nu aankloppen als zitten, hulp no- aangifte willen Alle bureaus zijn voorlopig van 07.00- 22.00 uur voor het pu bliek geopend. Leijdal Het stukje oost- en zuid- Tilburg dat ligt tussen de Blaakweg, de Ringbaan-Zuid, de Broekhovenseweg, n;..‘'-“-waardijstraat, ■dijk, tal, de spoor- Kjk en de oos- Ijke^Bmeen- hel- De komende dagen zullen ook op veel plaatsen in de stad affi ches komen te hangen en lig gen op balies van plaatsen waar veel mensen komen, fol ders en stickers voor u klaar. Uiteraard ook in alle teambu reaus. Team Tilburg-noord Monteverdistraat 20 5049 EV Tilburg Telefoon: 013- 580580 Telefax: 013- 557298 teamchef: Sanna Eichhorn Team Tilburg-west Karei Boddenweg 9 5044 EL Tilburg Telefoon: 013- 658800 Telefax: 013- 674141 teamchef: Cees van Gent Die veranderde manier van werken heeft alles te maken met de reor ganisatie van de hele Nederlandse politie. Rijks- en gemeentepolitie worden opgeheven en maken plaats voor regionale politiekorpsen. Op 1 januati 1994 moet dat reorganisatieproces zijn afgerond. Dat houdt voor het Tilburgse korps in dat het deel gaat uitmaken van de politie Midden en West Brabant. Deze regio is verdeeld in zes dis tricten en elk district weer in teams. Het huidige Tilburgse korps gaat op in het district Tilburg, waarin straks zeven teams werken: de vijf teams die nu gevormd zijn, samen met het team Oisterwijk en het team Hilvarenbeek. Verar vragen op. Dat niet anders zijn, ste tijd zul yragen bij precies moeten e ze ergens mee zi dig hebben of doen. Wat voor vraag u ook heeft, u kunt daarmee altijd bij uw ei gen team terecht. Even een te lefoontje kan al veel duidelijk maken. Ook heeft de Tilburgse politie een extra telefoonnummer opengesteld om mensen te I pen de weg te vinden in de veranderde organisatie. Medewerkers van de telefoon centrale kunnen u op deze ma nier net dat kleine beetje meer aandacht geven dat nodig is om duidelijkheid te krijgen. Team Tilburg-centrum-noord Edmond Meeliserf 5 5046 KZ Tilburg Telefoon: 013- 326600 Telefax: 013- 443962 teamchef: Fred Geelen Het tijdelijk bureau van team Tilburg-noord aan de Monteverdistraat 20 MiHELMINAKM^ team Het bureau aan de Noordhoekring, onderdak van het team tilburg-binnenstand team Centrum noord I team Binnenstad ■KS Het tijdelijk bureau van team Tilburg-centrum-noord aan het Edmond Meeliserf 5

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 11