KLAAR VOOR DE WINTERSPORT ROYALE CHARADE Wat kosten Opel Winterplan Toyota klaar voor snelle levering bestelauto’s Volkswagen voordeellijn overtredingen? Detailverbetering en Renault Twingo DE NIEUWE ^1^3 4 «.TT BEL GRATIS 06-0627 1 Bill ij OF L LEES VANAVOND IN BED DE BROCHURE. DAIHATSU. ES WIE HAD DAT GEDACHT. öaiSatSj PRIJS INCL. VOORLOPIG BPM-BEDRAG. EXCL. KOSTEN RIJKLAAR MAKEN. SE&O. Hl DE AUTOMAAT - Donderdag 23 september 1993 -pagina 7 r1993 pagina 6 DETILBURGSÈ KOERIER i de :n u voor of >eite waard. F 42.900,- geh ruit vc »rde' r gesti itis m men che Opel Winterplan 1993 rits georiën- onze show- ïhout, getint >rbehouden. wonder de bijzonder fraaie vormen en de per- fecte Japanse afwerking. De royale nieuwe Charade van Daihatsu, een auto zonder compromissen. Dat ontdekt u in de brochure; dat ervaart u tijdens een proefrit. Eén (gratis) telefoontje of een bezoek aan ons is voldoende om de nieuwe Charade van top tot teen te bewonderen. En nu het allerbeste nieuws: u rijdt mor gen al in de nieuwe Charade vanaf f 21.995,- MINDER BRANDSTOFVERBRUIK (zie brochure pagina 4) MÉÉR BINNENRUIMTE (zie brochure pagina 7) »ld van ird op 4.900,- 13.950,- 15.900,- ƒ22.950,- 3.950,- 6.900,- 12.450,- 14.950,- ƒ20.950,- ƒ22.950,- ƒ25.950,- 18.950,- ƒ21.950,- ƒ24.750,- 39.950,- ƒ20.950,- 10.950,- ƒ24.950,- 12.950,- 14.950,- ƒ22.950,- 24.950,- 6.900,- 15.900,- 13.950,- 22.750,- 12.750,- 17.950,- 16.950,- 9.950,- 18.950,- Voorbeelden Het aanl zeer dive ibod terreinauto's is rers zowel wat betreft Eindelijk is hij er dan: de nieuwe Daihatsu Charade. Een auto die u werkelijk alles biedt. En dan ook nog van alles net even iets méér. Stap in en ontdek meteen hoe ruim hij is. Hoe lekker comfortabel hij is. Start de motor maar en voel de enorme kracht van de 1.316-kleppen injectiemotor. Geniet van de souplesse en ervaar de rots vaste wegligging. Accelereer en probeer de bekrachtigde remmen. En loop erom heen en be- pekele~ eenmacu vrienden vervoermi van gr winter MÉÉR VEILIGHEID (zie brochure pagina 11/12) MÉÉR COMFORT (zie brochure pagina 8) en water zijn nu aal niet de grootste Jen van ons trouwe riddel. Het is daarom jroot belang voor de wintervakantie bij de dealer alle vitale onderdelen te laten controleren. aangedreven wielen zorgen voor prestatieverlies en een hoger brandstofverbruik, maar als zich plotseling een verandering in de weggesteldl.».^ 1 gewoon worden doorgereden. In de meeste gevallen echter moeten via een extra pookje de voorwielen worden bijgeschakeld. Zorg ervoor dat eerst het instructieboekje goed is doorgenomen, daar niet alle auto's met ingeschakelde vierwielaandrijving op een verharde ondergrond mogen rijden (in verband met extreme bandenslijtage). Ook kunnen er door de fabrikant maximale snelheden zijn opgegeven. Bij vierwielaandrijving kan ook worden gekozen voor de lage gearing. Hierbij wordt een andere overbrenging gekozen, waardoor de auto extra krachtig wordt, maar slechts lage snelheden kan bereiken. Door ing kan ssneeuwde ien, jgetjes Per 1 januari 1994 worden de regels voor grijs kenteken- auto's aanzienlijk verscherpt. Dit zal de laatste maanden van dit jaar een forse verhoging van de verkopen in dit segment teweeg brengen. Toyota is op deze extra belangstelling voorbereid en heeft een extra bestelling bij de fabriek gedaan van de LandCruiser Hardtop en de Hi-Lux met dubbele cabine. Vooral kleine bestelwagens, terrein-auto's en pick-ups met dubbele cabine zullen straks ALS U VOOR 12.00 UUR BELT HEBT U DE BROCHURE VANAVOND NOG OP UW NACHTKASTJE. Lontera wordt in Engeland gemaakt met gebruikmaking van vele Europese onderdelen, terwijl de Monterey volledig uit Japan komt en de opvolger is van de Isuzu Trooper. Aan de top van het 4x4-segment staat onder meer de Mercedes G, die in verschillende motor- en carrosserie-varianten leverbaar is. Voor alle terreinauto's geldt dat de praktische bruikbaarheid groot is, vooral tijdens een wintersportvakantie. Maar zonder goede voorbereiding biedt ook een 4x4 geen uitkomst. Iedereen denkt goed voorbereid naar de wintersport te vertrekken. Ski's in het vet, reisverzekering afgesloten, iemand geregeld om de planten water te geven en de post weg te halen en de deur kan in het slot getrokken worden. Maar de auto, zijn we die niet vergeten? Vele honderden kilometers moeten in een korte tijd worden af gelegd onder vaak extreme omstandigheden. Koude, doelgroep. De voorbeelden op merknaam Opel verkócht. De het gebied van terreinauto's Opel Frontera wordt in komen echter nog steeds uit Angelsaksische landen: de Jeep Wrangler en LandRover Defender. Beide merken hebben ook hun luxueuze modellen, de Jeep Cherokee en Grand Cherokee en natuurlijk de Range Rover. Uit de Verenigde Staten komen nog meer luxe produkten zoals de Chevrolet Blazer en Ford Explorer, stuk voor stuk auto's die zich prima gedragen in het terrein, maar vooral bedoeld zijn voor comfortabel en ruim vervoer over de verharde weg. Alle produkten van Isuzu worden sinds enige tijd onder de Zandpad Vierwielaangedreven terreinauto's mogen zich nog steeds in een stijgende belangstelling verheugen. Met een dergelijke auto onderscheidt men zich van i massa en daarin moet dan ook de grootste aantrekkingskracht worden gezocht. De technische mogelijkheden van een 4x4 worden echter nauwelijks benut. Immers 95% van de terreinauto's worden uitsluitend op verharde ondergrond gebruikt. Onder de overige 5 procent vallen ook de auto's die in het weekend even over een zandpad rijden om bijvoorbeeld de hond uit te laten. Maar tijdens een trip naar de wintersport en vooral ter plaatse kan de terreinauto veel nuttige diensten bewijzen. De meeste terreinauto's beschikken onder normale omstandigheden over achterwielaandrijving, bij een enkeling worden alle vier de wielen permanent aangedreven. Vier turbo-set is speciaal in Nederland met medewerking van importeur Louwman en Parqui ontwikkeld. De volledige fabrieksgarantie blijft na inbouw gehandhaafd. Zowel de LandCruiser als de Hi-Lux 2- of kunnen bij de Toyota-dealer Hi- tijdelijk tegen zeer lage prijzen van aantrekkelijke extra's worden voorzien. Zo krijgt de Hi-Lux 2WD met enkele cabine zelfs gratis een polyester laadbakoverkapping. Alhoewel we nog steeds op een nazomer zitten de wachten, nadert de winter met rasse schreden. Tijd om de auto de komende maanden naar de dealer te brengen voor een winter-controle^beurt. Bij de Opel-dealers gaat het Opel Winterplan weer van start. Voor f27,50 wordt de auto vakkundig gecontroleerd waarbij vooral de wintergevoelige onderdelen op hun werking worden gecontroleerd, zoals de accu, het koelsysteem, verwarming en ruitontwaseming. Problemen worden met de klant besproken en worden in overleg gerepareerd. Als alles in orde is bevonden rijkt de Opel-dealer het Opel Winterplan certificaat uit. Dit is een garantie om probleeloos de winter door te komen. Mocht tijdens de komende koude maanden toch een probleem optreden, dan worden houders van het certificaat gratis geholpen. Het certificaat is geldig tot en met 31 maart 1994 en kan tot en met 31 januari 1994 worden aangeschaft. Sneeuwkettingen Let er bij een auto met vierwielaandrijving ook op de voorwielen. Sommige exemplaren zijn voorzien van zogenaamde vrijloopnaven. Bij achterwielaandrijving worden hiermee de voorwielen losgekoppeld va de aandrijving, wat uiteraar een positieve invloed heeft c de slijtage, prestaties en brandstofverbruik. Is de ai voorzien van handbedienc vrijloopnaven, dan moet bij inschakeling van de vierwielaandrijving even worden uitgestapt om deze naven op 'lock' te zetten. De luxueuze terreinauto's beschikken meestal over automatische vrijloopnaven. Deze naven schakelen in als verschijningsvorm als prijsklasse. Maar of men nu kiest voor een Suzuki Samurai van f .29.995,= of Range Rover LSE van f. 182.900,=, de basisprincipes van het terreinrijden en het voordeel tijdens de wintersport is gelijk. Japanse merken hebben een goede naam opgebouwd als producenten van terreinauto's. Zeer bekend zijn de Mitsubishi Pajero, Nissan Patrol en Toyota LandCruiser. Met de Toyota 4Runner, Nissan Terrano II en Suzuki Vitara wordt een vooral op luxe en comfort gericht publiek aangesproken. Daihatsu richt zich met de Rocky en Feroza op een redelijk brede Het lijkt wel alsof de Zomer en Koning Winter de afgelopen maanden flink ruzie hebben gehad. We kunnen het trieste weer dan ook beter vergeten en ons richten op wat nog komen gaat. Het duurt nog maar heel even voordat vele tienduizenden landgenoten de ski's op het autodak binden en met warme kleding aan boord weer afreizen naar de vele wintersportgebieden in Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Zuid-Duitsland en Noord- Italië. niet meer onder de grijs- kenteken-regeling vallen. De vierwielaangedreven Toyota LandCruiser is er met 2.4 liter turbodiesel en 4.2 liter zescilinder dieselmotor. De Hi-Lux met dubbele cabine heeft een 2.4 liter diesel en kan worden geleverd met 2- r 4-wielaandrijving. Voor de I— Lux is een turbo-set leverbaar, eventueel aangevuld met een intercooler. De turbo-versie levert 100 pk, terwijl de intercooler nog eens 16 pk extra uit de motor haalt. De TILBURG, Autocentrum Collaris Tilburg, Lage Witsiebaan 78, tel. 013-634355. WAALWIJK, Centraal Automobielbedrijf A.D.G., Grotestraat 14-16, tel. 04160-42529/34081. De Volkswagen Dealerorganisatie is met ingang van 6 september gestart met de Voordeellijn. Via het gratis nummer 06-0329 kan van maandag tot en met zaterdag informatie worden verkregen over tal van actiemodellen uit het VW-leveringsprogramma zoals de Polo Prego, Golf Orlando en Passat Design. Ook voor de Vento zijn pakketten leverbaar op alle CL, GL, GT en GTD modellen. Het pakket voor de CL bestaat uit centrale vergrendeling en elektrisch bediende portierruiten voor en achter voor f.995,=. De GL, GT en GTD kunnen voor f .645,= worden voorzien van elektrische ruitbediening voor en achter. Via het 06- nummer kunnen folders en prijslijsten worden opgevraagd. Hieronder worden een paar voorbeelden gegeven waarmee brom-/snorfietsers rekening moeten houden als ze een overtreding begaan: Niet stoppen voor rood licht: f 60,=. Geen helm op of niet goed vast (passagier idem): f 50,=. Geen voorrang verlenen: f 60,=. Geen richting aangeven: f 40,=. Doorrijden bij zebrapad als voetganger wil oversteken: f 80,=. Geen gebruik maken van het verplichte fietspad: f 60,=. Op bromfiets illegaal oranje plaatje voeren: f 100,-. Uitlaat maakt teveel lawaai: f 150,=. Bovendien loop je de kans voor meer dingen tegelijk bekeurd te worden als je wordt aangehouden, dus tel maar op Dan zijn er nog boetes voor een 'opgevoerde' brom- of snorfiets. Overschrijding van het maximaal toegestane vermogen komt de berijder al gauw te staan op een boete van 80 tot 150 gulden, en het risico, dat er van alles in beslag genomen wordt. Het modeljaar 1994 brengt voor de Renault Twingo een aantal detailverbeteringen die een direct gevolg zijn van kritieken van pers en publiek. De ruitewisser is al sinds juni voorzien van een intervalstand. Verder is nu ook de rechter buitenspie- 1 van binnenuit verstelbaar, terwijl de wisser op de achter ruit voortaan een grotere slag maakt, zodat een forser deel van de ruit wordt schoongeveegd en een beter zicht naar achteren ontstaat. Het digitale display was tot nu toe bij ingeschakelde verlichting overdag niet optimaal afleesbaar. Door een hogere lichtsterkte van het gehele display is dat nu aanzienlijk verbeterd. Op het paneel direct achter het stuur komt binnenkort ook een controlelampje voor het dimlicht. Aan het ontbreken van een knop op de achterklep wordt niets veran derd. Renault heeft de Twingo vooral voor gebruik in de stad bedoeld en denkt hiermee diefstal bij het vergeten af te sluiten van de achterklep te kunnen voorkomen. De prijs is ondanks de modeljaarveranderingen gelijk gebleven: f.20.750,=. voor vierwielaandrijving wordt gekozen. Schakelt men weer over op alleen achterwielaandrijving dan ng in de moet eerst even een meter Idheid voordoet, kan achteruit gereden worden om de naven op 'free' te zetten. Er zijn natuurlijk ook terreinauto's waar de wielen altijd meedraaien. Natuurlijk biedt een terreinauto in de wintersport goede mogelijkheden. P de vierwielaandrijvii makkelijker over bes: wegen worden gereden, terwijl ook steile weggetjes makkelijk worden overwonnen. Toch heeft ook een terreinauto zijn grenzen. Het is niet onverstandig ook voor een 4x4 sneeuwkettingen mee te nemen, immers het profiel van de banden is hier bepalend. Bovendien moet de bestuurder zich realiseren dat de auto wellicht probleemloos een steile berghelling omhoog neemt, maar dat bij remmen geen voordeel van de vierwielaandrijving wordt ondervonden. Wie op een extreem steile helling naar beneden rijdt, doet er verstandig aan de lage gearing in te schakelen en in de eerste versnelling de auto naar beneden te laten rijden. Rem hierbij niet en laat de koppeling ook onaangeroerd. Het gewicht van de auto remt de motor af. Wie zijn koppeling intrapt zal merken 3uto dat de auto veel harder gaat ltje rijden, terwijl bij remmen een bH grote kans is op blokkeren. Over een auto met geblokkeerde wielen heeft geen enkele bestuurder nog wat te vertellen. SP.962 GB-LL;94_ TP-26J

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 27