7£7L PEUGEOT 306 S16/XSI, 106 RALLYE VW GOLF ORLANDO EN ATLANTA Sportieve mootjes 95 NK •ding: Bijlage van: De Tilburgse Koerier - 1 PROMOTIE-MODELLEN VAN TOYOTA TIJDENS RODE LOPER SHOW Pm B Oplage: 96.900 ex. Donderdag 23 september 1993 Ier, boven de de Aspiraties roogte ide plekken Tony Vos 1 Klaar voor Lees verder in dit nummer pag. 5 pag.3 o.a.: Nieuwe campagne van scholen, politie enVVN de wintersport pag. 7 AUTOTEST: Saab 900 S 2.0 Jaargang 5 Nummer 37 casual als ling Je voelt je lekkerder in een Peugeot van fiUTOCENTRUM COLLPRIS TILBURG Lage Witsiebaan 78 - TILBURG - tel. 013-634355 •nhet mag 3ten 2 liter inje dit geval kleppen per< voor meer le5 brouwerij. >er!993 paginal hter kant sbracht, jectiemotor, echter in 1 voorzien van vier cilinder. Dit zorgt »ven in de Ier, ten in de wMiuen slechts ■en geleverd voor Toyota Rode luurtvan30 tot en met 30 Officiële Peugeot- dealer voor Tilburg en omstreken roert, presti 197 ki tot 100 ir motor laat slechts op horen. ize vrouwen lox fashion De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Hiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. voldoende mogelijkheden biedt, moet de XSi vooral gezien worden als een aantrekkelijke combinatie van een rijke uitrusting met bovengemiddelde prestaties. Alhoewel de prijs van de XSi nog niet exact bekend is, moet rekening worden gehouden met een bedrag tussen de f.40.000,= en f.43.000,=. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier NS. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Onder de naam XSi biedt Peugeot een driedeurs 306 aan met sportieve aspiraties. De XSi is voorzien van een 2 liter multipoint injectiemotor Teller De XSi moet in de S16 zijn meerdere erkennen. Aan de buitenkant is er overigens op het typeplaatje na weinig verschil. De S16 wordt echter standaard met vijfspaaks lichtmetalen velgen geleverd. Tilburg a en Dordrecht R’- In het interieur vinden we verder dezelfde kuipstoelen, waarvan de randen echter met leer zijn overtrokken. Verder zijn de buitenspiegels elektrisch van binnenuit verstelbaar, is de S16 voorzien van cruise-control en portieren, beschermstrips op meegespoten spoiler op het de flanken, een wisser en kofferdeksel en mistlampen voor. In het interieur vinden we een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, gescheiden neerklapbare achterbank, hoofdsteunen achterin, een centrale armsteun, sportieve bekleding, elektrisch bediende portierruiten en buitenspiegels, toerentelk centrale vergrendeling ei stuurbekrachtiging. Van Carina GTSi worden slee 500 exemplaren gelevcxw f.41.495,-. De Toyota -J Loper Show dl september l oktober. Het leveringsprogramma van Toyota is tijdelijk uitgebreid met de Corolla Spirit, op basis van de driedeurs hatchback en de Carina GTSi Limited op basis van de XLi sedan. Beide modellen zijn bij de Toyota- dealers te vinden tijdens de zogenaamde Rode Loper Show, die de gehele maand oktober wordt gehouden. De Corolla Spirit kent de Corolla Friend als basis maar is speciaal bedoeld voor mensen die een iets completer uitgerust model willen. Voor f.29.495,= biedt deze auto standaard vei- ligheidsbalken in de hoofdsteunen achterin en heeft de elektrische portierruitbediening een tipschakelaar aan bestuurderszijde. Technisch is het verschil met de XSi veel groter. Alhoewel, in het vooronder vinden we dezelfde Lees verder op pagina 3 onderin al direct veel trekkracht geleverd, zodat veel schakelen overbodig wordt. Wie echter wel met grote regelmaat in de pot roert, tovert uit de 2 liter prima ’’’“staties zoals een top van nn/u en het sprintje van 0 in 10,4 seconden. De t zich gelukkig i de achtergrond ie Atlanta over .ermatten, srenteller en elektrisch Veiligheid Veiligheid kent zijn prijs! Dat lijkt logisch. Ér is binnen de autobranche een jaar of twee geleden een soort van veiligheids- lobby ontstaan, voornamelijk aangevoerd door de Duitse automobiel industrie. Een aantal veiligheidselementen, waaronder de beroemde verstevigingsbalken in de portieren, worden zo bij het publiek aangeprezen dat auto's zonder deze voorziening geen kans meer hebben verkocht te worden. En dat is nu net wat de Duitse merken graag willen. Duitsland heeft een open markt, zodat alle denkbare merken verkocht kunnen worden. De Duitse fabrikanten zien natuurlijk liever een afgeschermde markt en omdat dit economisch niet mogelijk is, wordt geprobeerd door met items op het gebied van bijvoorbeeld milieu en veiligheid als groep van fabrikanten de rest van r1* wereld voor te zijn. De Duitse autokoper, die voor 65% een model uit eigen land koopt, is makkelijk te beïnvloeden en reageert precies zoals de marketingafdelingen J bedoeld hebben. Ermc natuurlijk niet vergeten worden dat de klant hierbij wel vaart. Immers schonere en veilige auto's daar is iedereen bij gebaat. De fabrikanten in kwestie zijn vaak niet eens innovatief bezig. Zo is een katalysator al halfjaren zeventig in de Verenigde Staten ingevoerd en hadden Saab en Volvo in datzelfde decennium al de genoemde verstevigingsbalken. Toch mogen we niet vergeten dat veiligheid zijn prijs kent. Het is logisch dat voor een auto waarin meer staal is gebruikt, een electronisch geregeld ABS- systeem is gemonteerd en twee airbags zijn opgenomen, meer geld moet worden betaald. Maar daarmee is de kous niet af. Wordt een auto met verstevigingsbalken in de portieren aan de zijkant aangereden, dan moet veelal de hele deur worden vervangen. Een 'teruggebogen' verstevigingsbalk biedt niet meer de bescherming die hij zou moeten bieden. In het tijdperk vóór deze voorziening kon men met uitdeuken, plamuren en spuiten volstaan... de flanken, een wiooc, spoeier op de achterruit, radiovoorbereiding met antenne en twee speakers, van binnenuit te openen achterklep en tankklepje, een digitaal uurwerk en fraaie stoffen bekleding. De auto heeft verder 165/70 R 14 banden, een meegespoten grille en "Spirit" badge. Natuurlijk ligt in het vooronder de 89 pk sterke 1.3 liter 16-kleppenmotor. De Toyota Carina E GTSi heeft een sportieve uitstraling ondermeer door de speciale wielplaten, brede banden. Annecy - De 205 daar heeft het het afgelopen decennium bij Peugeot om gedraaid. Een slim geconstrueerde, sympathiek ogende, compacte auto die in zo'n veelheid aan uitvoeringen leverbaar was, dat vele automobilisten er hun dageli jks vervoermiddel in vonden. Het is echter moeilijk om een dergelijk model te vervangen. Peugeot probeert dat door het 205-gamma zoveel mogelijk te overlappen met de groeiende reeksen van de 106 en 306. We reden met drie nieuwe varianten. In sneltreinvaart weet Peugeot de 306-serie tot een volwassen reeks uit te breiden. Na de vijfdeurs benzine-modellen en de diesels, gaat Peugeot in november de driedeurs koets introduceren. Alle bestaande motorversies komen met drie deuren ter beschikking, maar daarnaast komen nog twee sportieve modellen het geheel versterken. London-Sydney Marathon op TV Zondag 26 september aanstaande zendt de TROS een uur durende documentaire uit over de London Sydney Marathon die tussen 17 april en eind mei werd verreden. Het werd de langste rally ter wereld daar de deelnemers met hun minimaal 25 jaar oude auto's een afstand van 16,5 duizend kilometer moesten afleggen. Er werden tijdens de tocht maar liefst 12 verschillende landen aangedaan. Op verschillende plekken werden snelheidsproeven gedaan onder meer op onbegaanbare wegen in Bulgarije, door de Turkse Karpaten met passen op 2.300 meter hoogte, in het Himalayagebergte en in de woestijn van centraal India. Vijf Nederlandse equipes deden met de rally mee, waaronder een Daf55 die vijfentwintig jaar geleden tijdens dezelfde rit de finish in Sydney haalde met aan het stuur Rob Slotemaker. Verslaggever Hein van Nievelt en cameraman Raymond Haverlag maakten voor TROS Televisie de zwaarste reis van hun leven. Vanaf de start in het mondaine Chelsea Harbor in London, via een ongedwongen Koninginnedag in New- Delhi, een oogverblindend bezoek aan een maharadja in Jodpur, ook in India, een uitstapje naar de Flying Doctors stad Broken Hill, tot aan de emotionele finish in Sydney. Het programma wordt op zondag 26 september uitgezonden op Nederland 2 om 18.07 uur. jen levert de Golf tijdelijk in een Er kan bij de Golf Orlando worden gekozen uit *tra complete uitvoeringen. De Golf zeven verschillende kleuren. - —jbaseerd op de CL-uitgave en kan De Golf Atlanta kent de GL-uitgave als basis en kan worden geleverd met 1.6 en 1.8 liter benzinemotor, 1.9 liter turbodiesel en 1.9 liter TDI. Voor een aan de Orlando gelijke meerprijs wordt metaallok geboden alsmede bredere banden, witte knipperlichten en gedeeltelijk donkere achterlichten. In het interieur beschikt de speciale bekleding, vloerr radiovoorbereiding, toei verwarmde ruitesproeiers. Importeur Peugeot Talbot Nederland heeft bij de XSi uitsluitend gekozen voor de driedeurs carrosserie. Aan de buitenkant ziet de driedeurs er redelijk sportief uit. Een grappig detail is de ronde tankdop naast de achterruit, die wordt opgesierd met een zwarte middenstreep. Om de auto's symmetrisch te houden, is aan de rechte dezelfde ronde aangeb, echter zonder functie. Natuurlijk heeft de XSi- uitvoering een aantal specifieke details zoals de voorbumper met geïntegreerde spoilt mistlampen, in de carrosseriekleur gespoten skirts en een spoiler boven de achterruit. Standaard wordt de XSi geleverd met wieldoppen in een turbine design die de auto extra breed doen lijken. De uitrusting is behoorlijk compleet met onder meer stuurbekrachtiging, dubbele koplampen, getint glas, hoogteverstelling op de bestuurdersstoel, verstelbaar stuur, in hoogte verstelbare gordels voor en centrale vergrendeling met afstandbediening. In het interieur vinden we met een kleurige velours beklede met een vermogen van 123 pk kuipstoelen die een prima bij 5750 tr/min en een koppel steun bieden ook bij sportieve van 176 Nm bij 2750 tr/min. capriolen. Het slanke Deze 2 liter kennen we reeds driespakige stuurwiel ligt uit vele PSA-produkten en goed in de hand. Alhoewel het gedraagt zich in de 306 zoals bestaande programma men kan verwachten. Er wordt benzine-motoren al Volks wagei tweetal extr Orlando is gebaseerd op de CL-uitgave worden geleverd met de 1.4,1.6 en 1.8 liter benzinemotor en een drietal diesels. Voor een meerprijs van f.695,= krijgt de Orlando standaard getint glas, 185/60 R 14 banden, zwarte 'rainbow' bekleding, in hot verstelbaar stuur, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, radiovoorbereiding met antenne en 4 speakers, een toerenteller inclusief digitaal klokje en elektrisch verwarmde ruitespoeiers. de Golf tijdelijk in een >lete uitvoeringen. De G 9 1 j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 21