DAIHATSU CHARADE r sfrit. Ogenblikje Meer veiligheid in Jaguar Selection modellen van Peugeot Wijzigingen bij Peugeot terrein Op neutraal Nieuw druksysteem voor kentekenplaten Prijs Ferrari 456 GT vastgesteld -- »r 1993 T qf) DE AUTOMAAT - Donderdag 9 september 1993 - pagina 11 itrale )an is er ist t B.V., (GJV) •V., 033-951550. .0 ide ing, ilen is de kde 309 int N I8 MILLE? leer le AUTOBEDRIJF JAN BERTENS BV sr vinden ie iet injectie- ■hijfremmen lille? En een Zo’n auto proefrit bij: len we wel Imet xler en i extra Brabantsehoek 4, 5071 NM Udenhout, tel. 04241-1532. an teras toftank plaat ledrijf EIJCK 013-553753 erwerkt, terwijl de -in de standaard le speakers matig i Selectie 3 metaal ndeli-- vart maken 3rd als ische 3 viertraj sen keuzeknop programme aschake maand ile ander ar elk hoofdsteunen. Verder we elektisch bediende voorportierramen en buitenspiegels plus cent deurvergrendeling. Het paradepaard is de GTI een voor- en dakspoiler dakspoiler en de als i leverbare lichtmetalen velgen. Ook het interieur heeft een sportief tintje. Naas de items die we op de TR vinden, heeft de GTI ook stuurbekrachtiging. Oude type Er kan worden gekozen uit een drie- of vijf-deurs koets, terwijl sedan-rijders nog op het oude type zijn aangewezen. Het oude type blijft ook nog leverbaar als turbodiesel. Wanneer liervoor een nieuwe versie paginal OETILBURGSE koerier n. Makkelijk te ide veiligheid ie. Want hij is r 7 zitplaatsen, jen vermogen int hij staat bij taf f38.712, En dan bedoelen we ook een ogenblikje. Want bij kleinigheidjes krijgt u nauwelijks de tijd voor een mF W kopje kofie. Zo snel willen wij oP u onze service verlenen. Wat overigens niet wil zeggen dat wij geen tijd hebben voor gezelligheid, integendeel! II bent van harte welkom, ook zonder klachten. Vriendelijke groet van Peter Liebregts, gezelligste monteur van Brabant. Binnenruimte De Charade kent een redelijke keuez aan uitrustingsniveau’s. Er zijn Het modellenjaar 1994 brengt een aantal wijzigingen op de bestaande Peugeotmodellen. Zo is het programma van de 106 uitgebreid met de Roland Garros. Deze 1.4 liter-variant heeft standaard een glazen schuifdak, lichtmetalen velgen, specifieke groene metaallok, de Roland Garros bekleding in wit leer en stof, rode veiligheidsgordels en verder alle elementen uit de XT 1.4. De 106 Roland Garros wordt aangeboden voor 33.400,-. Alle Peugeot 106 krijgen een achtertui tverwarming met automatische uitschakeling en gordels met een snel- blokkeersysteem. Nieuwe opties zijn ABS van de XR, op de XSi en een in delen neerklapbare achterbank op de ACE en XS. Verder zijn bij alle modellen de standaarduitrustingen uitgebreid. De 106 is er vanaf 20.390,-. De 205 wordt verder jekrompen. Nieuw is de 1.4 ar motor in de XS. Deze auto haalt met de 75 pk krachtbron een top van 175 km/u. en heeft 10,6 seconden nodig om de 100 km/u. vanuit stilstand te behalen. De 205 XS 1.4 kost 30.940,-. Alle modellen van d< 205 hebben vanaf nu een gladde plaat tussen de Peugeot brengt deze rr een hele serie speciale modellen op de markt onder de naam Selection. Voor elk type Peugeot is er zo'n uitvoering in een.beperkte oplage. In naam komen ze overeen, echter per model verschilt het pakket aan extra's. Zo is de 106 Selection een speciale uitvoering van de 106 XR 1.1 met extra's als getir glas, centrale vergrendeling met afstandsbediening en elektrisch bedienbare voorportierruiten. Voor deze extra's hoeft men maar 130(- te betalen, hetgeen een voordeel betekent van 1.800,- afwezigheid van een rechter buitenspiegel bij de TS. In het dashboard is erg veel kunststof verwerkt, terwijl de kwaliteit van de standaard ingebouwde speakers matig is. Het Jaguar-programma begint bij de XJ6 3.2 voor f.133.000,=. Daarnaast is er de 3.2 LE (Luxury Edition) met ondermeer airconditionir cruise-control, lichtmetal velgen en rolgordijnen achterin voor f.139.000,=. De 3.2S kost f.145.000,=. 306 een top van 155 km/u. en wordt het sprintje van 0 tot 100 in 18,4 seconden volbracht. Deze basis 306 kost 27.350,-. Bij de 405 worden de mogelijkheden uitgebreid met de GRi 2 liter, de turbodiesel in GR-uitvoering, de Break SR 1.8 en de Break achterlichten. Nieuw is ook 205 Ace diesel. De Peugeot 30. wordt vanaf modeljaar 1994 niet meer geleverd. Het leveringsprogramma van de 306 wordt daarentegen weer fors uitgebreid. Aan de basis is er nu de 306 XN met een 1.1 liter motor. Hiermee haalt de Wat betreft ontwerp heeft Daihatsu gekozen voor een model wat ongetwijfeld bij een groot publiek zal aanspreken, wat meteen inhoudt dat er van fantasie absoluut geen sprake is. Uiterlijk heeft de auto een veel minder eigen gezicht dan rijn voorganger. Er is bewust gekozen voor dit neutrale uiterlijk om de inruilwaarde op de lange termijn gunstig te beïnvloeden, althans dat wordt door Daihatsu Holland als belangrijke beweegreden aangegeven. In grote lijn vertoont de Charade een op vallende overeenkomst met de Toyota Starlet. portiervergrendeling uitgeschakeld. Naast de wijzi gingen die de XJS onlangs onderging, worden ook de saloon-modellen nu op details aangepast. Hierdoor geven alle Jaguar's nog meer dan voorheen "Grace, Pace and Value for money". De automatische versnellingsbak is nu voorzien van een zogenaamde Gearshift interlock. Als de keuzehendel in 'Park' staat, moet eerst het rempedaal worden ingetrapt om de hendel in een andere stand te kunnen zetten. Bij de Peugeot 205 kan men zelf een «Selection» samenstellen door voor 1.500,- aan gratis accessoires uit te kiezen. Dit bedrag is dan wel inclusief BTW en eventuele montagekosten. De 306 Selection biedt als extra's metaallok, centrale vergrendeling met afstandsbediening, elektrisch bedienbare voorportierruiten, mistlampen vóór, kantelbare hoofdsteunen vóór en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel met verstelbare lendesteun. Voor deze uitrusting met een waarde van 3.045,- betaalt men 1.245,- waardoor het voordeel 1.800,- bedraagt. De Hunter Douglas Europe heeft in Nederland het thermobedruk- ingt hngssysteem voor kentekenplaten geïntroduceerd. Er is een liter machine ontworpen die in 30 seconden twee identieke kentekenplaten fabriceert. Daarbij wordt zwarte folie onverwijderbaar aangebracht op de cijfers en letters. Direkt na de produktie is de plaat droog en gereed voor gebruik. Volgens Hunter Douglas is deze fabrikagemethode meer milieuvriendelijk dan de conventionele waar het zwar met een verfwalsje gebeurt. De machine is uitgevoer^ tafelmodel en werkt op een spanning van 220 Volt. leverbaar wordt is nog niet bekend. Als gevolg hiervan is het motorenprogramma van de nieuwe Charade zeer beperkt. De diesel en turbodiesel zijn niet verkrijgbaar, terwijl de zo aantrekkelijk geprijsde 3 cilinder 1 liter eveneens is geschrapt. Overgebleven is de 1.3 liter 16-klepper terwijl een sportieve 1.6 liter 16- klepper in de GTI het programma versterkt. De 1300 heeft een multi-point injectie en levert een meer dan voldoende vermogen van 84 pk bij 6500 omw/min. De trekkracht is, ook bij lage toerentallen, toereikend. De motor blijft ondanks zijn zestien kleppen rustig en stil zijn werk in het vooronder doen. Het brengt de auto van I tot 100 km/u in 11.0 seconden en tot een topsnelheid van 170 km/u. De 1600 is met zijn 105 pk bij 6000 omw/min goed voor een sprintje in 9,6 seconden en een topsnelheid van 185 drie niveau's naast de GTI, die zowel in drie- als vijf- deurs te leveren zijn. Wat ze allen gemeen hebben is een toegenomen binnenruimte. Door de 7 centimeter langere carrosserie wordt aan passagiers en bagage meer leefruimte geboden. De basisuitvoering heet bij de driedeurs TS en draagt als vijfdeurs de toevoeging CS. Kopers worden 'verwend' met onder andere speakers in de hoedenplank, ruitenwisser met interval, een achterruitenwisser, maar helaas geen standaard rechterbuitenspiegel. Een stapje daarboven vinden we de TX/CX-uitvoering, die is te herkennen aan de meegespoten grille en bumpers. Hier vinden we wel standaard een tweede buitenspiegel en daarnaast ook een klokje en een toerenteller. De derde en meest complete uitvoering is de driedeurs TR en de vijfdeurs CR met als uiterlijke herkenningspunten de bescherms en brede bar— Het interieur is voorzien var kuipstoelen en een twe neerklapbare achterban». Putten - De nieuwe Daihatsu Charade is inmiddels de derde generatie van dit in 1978 geïntroduceerde compacte model. De nieuwste variant zal vanaf deze maand in maar liefst veertien verschillende uitvoeringen leverbaar worden. dutomatische-transmissie: f.1.650,-. De Daihatsu Charade biedt voor een normaal bedrag veel betrouwbaarheid en comfort biedt maar heeft te weinig uitstraling om in deze klasse op te vallen. Storend is de bestuurder wil. Hierdoor ontstaat een heel veilig en betrouwbaar gevoel. Het veercomfort is goed. De stoelen zijn stevig en bieden voldoende zijdelingse steun. Zowel grote als kleine mensen hebben de mogelijkheid een comfortabele zitpositie te vinden. Het dashboard is overzichtelijk en geeft de meest elementaire informatie. Met de bedieningsorganen aan de stuurkolom kunnen de verlichting en de ruitenwissers gemakkelijk bediend worden. Verder vinden we op het dashboard de nodige ventilatie openingen en in de middenconsole de bijpassende regelschuiven. Op de afwerking valt niets aan te merken. De prijzen lopen prima in de pas met de concurrentie. Het programma start met de TS-E, die vanaf december leverbaar voor f.21.995,-. De gewone i.23.495,-bij de voor de TX en ”?cf.24.495,- en f.26.795,- betaald moet worden. De GTI kost inclusief lichtmetalen velgen f .35.695,-. Zeer scherp is de prijs van de Verder hebben de saloons onder andere nieuwe schakelaars gekregen, gewijzigde zij-knipperlichten, nieuwe wieldoppen en lichtmetalen velgen en is de airconditioning verbeterd. Nieuw is de sportief getinte SRi 2.0. De 405 beschikt overigens al sinds januari over beschermingsbalken in de portieren. Bij de 605 blijft het leveringsprogramma ongewijzigd. Het topmodel van Peugeot krijgt alleen op details aangepaste uitrustingsniveau’s. basis voor deze Selection is de 306 XR 1.4 met 75 pk benzine- injectiemotor. Het pakket is ook verkrijgbaar op de 306 XR 1.9 liter dieseluitvoering. De Peugeot 405 deelt in de Selection-vreugde met vier versies: Sedan of Break met 1.6 liter benzine- of 1.9 liter diesel-krachtbron. In alle gevallen biedt de Selection- ui trusting comfortverhogende extra's als stuurbekrachtiging, speciale stoelen en speciale bekleding. Ook hier is het voordeel 1.800,- omdat voor de extra's ter waarde van 2.145,- slechts 345,- hoeft te worden uitgetrokken. Tenslotte biedt Peugeot ook in het hoogste segment een Selection-uitvoering aan. Bij de 605 bestaat dit pakket uit een anti-blokkeersysteem en vernismetaallak. Dit is verkrijgbaar op de benzine- en dieselversies van de SL en de turbo geblazen uitvoeringen van de SRI en SRD. Voor deze extra's betaalt u 1.740,-, waardoor het voordeel bij de Peugeot 605 Selection oploopt tot 5.000,-. Met deze Selection-modellen speelt Peugeot in op de toenemende populariteit van de zogenoemde speciale modellen. Want naast het directe voordeel hebben deze auto's ook een positieve invloed op de inruilprijs. Jaguar XJ6 3.2S met een strakker afgesteld onderstel. De auto is herkenbaar aan de meegespoten grille, koplampranden, voorspoiler en buitenspiegels. Verder heeft de 3.2 S vijfspaaks lichtmetalen velgen, matzwarte ruitomlijsting en een in de kleur afgestemd paneel tussen de achterlichten. De lederen bekleding is voorzien van contrasterende robijnrode Mulberry stiksels. De 6 cilinder 24-kleppenmotor levert 200 pk. Veercomfort Aan de veiligheid is ook bij deze auto veel aandacht besteed. Zo voldoet de Charade aan de strenge Amerikaanse normen. De carrosserie is 33% stijver dan bij de voorganger wat met name het gehele rijgedrag ten goede is gekomen. Deurversteviging en een speciaal ontworpen frame aan de voorzijde zorgen voor - extra bescherming, terwijl er aurs TR en de veel brandvertragende ™voor 1 -395,- i CR met als uiterlijke materialen in het interieur TS staat voor f.2 ngspunten de zijn verwerkt. ABS is als optie dealer, terwijl v istrips op de flanken leverbaar TR respectievelijk banden (165/70R13). De nieuwe Daihatsu Charade f.26.795,-betaald m en rijdt Precies zoals hij eruit zeedelig zietneutraal. De auto stuurt ’ank met Ucht en doet precies wat de Vanaf modeljaar 1994 monteert Jaguar twee airbags op alle modellen. Uit zowel Brits als Amerikaans onderzoek is gebleken dat inzittenden van een Jaguar uitstekend beschermd zijn bij ongevallen. De bijrijders-airbag is te vinden op de plaats van het dashboardkastje, keurig achter een houten paneel verscholen, andere veiligheidsitems zijn de verstevigingsbalken in de portieren, een stuurkolom die bij een aanrijding ineei schuift, boven de achtei gemonteerde brandstof die middels een stalen van het interieur is afgescheiden en een in de bagageruimte gemonteerde accu. Bij een aanrijding worden automatisch electriciteit, brandstoftoevoer en de centrale km/u. Voor het 1300 model heeft Diahatsu drie versnellingsbakken in de aanbieding. Het eerste type is een vijfbak die standaard geleverd wordt op de verschillende types. Dc speciaal voor de TS- (basis)uitvoering een zogenaamde Economy- versnellingsbak die door aangepaste overbrengingen zuiniger is. Deze uitvoering laat nog wel tot december op zich wachten. Het derde type is een automatic 1 transmissie die vier trappen kent. Via een keuzeknop kunnen drie programma's worden ingeschakeld: sportief, normaal of "easy". De "easy" stand is speciaal voor glad wegdek ontwikkeld en voorkomt, door het overslaan van de eerste trap, het doorslippen van de voorwielen. Voor de GTI is een vijf-versnellingsbak ontwikkeld die het sportieve karakter van de auto extra accentueert. Op de autosalon van Parijs bijna een jaar geleden, liet Ferrari de nieuwe 456 GT zien. Deze tweedeurs Grand Turismo, die werd ontworpen door Pininfarina, wordt gekenmerkt door een bijzonder elegante lijn en zal daarom een ander publiek aanspreken dan de liefhebbers van de bekende 348,512 TR en Mondial. De 456 GT heeft een 5,5 liter 12 cilindermotor van 442 pk. De auto is duidelijk de opvolger van de Ferraria 400/412 en de Daytona. In het derde kwartaal van dit jaara wordt de auto in Nederland leverbaar. Zeven mensen hebbena zonder de prijs te kennen de nieuwe auto al besteld.a Aanvankelijk werd de prijs geschat op ongeveer f.650.000,=. De nieuwe 456 GT komt echter voor f .556.000,= bij de importeura Kroymans vandaan. Hiervan gaat maar liefst f.212.181 naar de staat als BTW en BPM. In september maakt de 456 GT eena glorieuze entree in de showroom van Ferrari Import Kroymans in Hilversum. Ferrari bouwde in 1992 3.470 auto's en verwacht dit jaar zo'n 3.000 exemplaren te verkopen. 4 CHARADE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 31