o TIE [1 bz( GROS* Triest nij Uitgebreid showprogramma in centrum stad Profronde van Nederland laatste keer in Tilburg pep'rto «i op aanvraag II J Oplage96.900 ex. Jge Optredens rond finish Profronde Willem II Meubels Half Geld B.V. mikt op vaderlandse sub-top Nieuwe Harmonie Koninklijk erkend Nieuw stadion met veel comfort voor toeschouwers TAPIJTCENÏRUM NEDERLAND Meters aanbiedingen ml 01 VAN0REE js X X X «■'89 OCCASION-SHOW 150-jaar - 1993 - pagina 8 s@ Koerier Kuituur/Amusementpag. 3 ....pag.5 Uitagenda fat faint pag.5 Films Sport. .pag.5 pag. 7 Gemeentenieuws pag. 9 Cursussen I Back To School I Mode-Tips H In iets nieuws, kun je weer fris beginnen Jeudmode van O tot pag.11 Parochienieuws 104166-3993 neren. 355655 4 toiletten te vinden. dauw 'i NIEUWE KONINKLIJKE HARMONIE weer deelnemer. ;r mensen die niet t verleden. Over Autobedrijf VAN DORST RIJEN BREDA LEES VERDER IN DIT NUMMER: vrijblijvend gunstige Tilbur Ringbaan i De Het /an de MEUBEL EN WONINGSTOFFERING JEUGDMODE Korvelseweg 107 - Tilburg Parkeren voorde deur 7-'9O 3-'91 0-‘91 irg in oost Tel: 013 - 366593 Zie onze advertentie op pag. 10 dag naar i, Riel en vit bull-bar, ndblusser, enz. derlandse sub-top gaan behoren aan de vooravond van het 100-ja- rig bestaan van de club in 1996. Dat is het streven van bestuur en technische staf. Maar in feite wordt hieraan gewerkt binnen alle geledingen van de Tilburgse club. .o,enne .UweRaabenl Belgische p'- Lijnt met Benjt ii de start en t van onze zuiderburen kor liam-Duvel met de wielr de meest toepasselijke achternaam in het peloton: Wim Omloop. leverd met uk worden ze irk piekfijn in lieuwe A.P.K.- Bij het vijftigjarig bestaan van de N.K.Harmonie in 1893 werden op verschillende plaatsen in het centrum erebogen gebouwd. Deze stond aan het begin van de stationsstraat bij de Spoorlaan. Foto: collectie gemeentearchief Tilburg. a.s. vrijda of zaterdc zijn slag Barker Decorat straat (vanaf Tilburg trum) De oefencampagne zit erop, het spel om de 'knikkers' kan be ginnen. Komend weekeinde gaat de competitie in het Neder landse betaald voetbal van start. Als de voortekenen niet bedriegen is de Tilburgse vaandel drager Willem II er klaar voor. Volgens trainer-coach Jan Re ker beschikt Willem II over voldoende kwaliteit om door te kunnen stoten naar de sub-top in de PTT-Telecompetitie. Ze ker nu de selectie van de tricolores nagenoeg intact is gebleven. Er zou aanstaande zaterdag tegen MVV dus een aardig inge speeld elftal moeten kunnen staan in het nieuwe stadion. Want in tegenstelling tot het spelersmateriaal is de accomodatie van Willem II wel voor een belangrijk deel vernieuwd. Vernieuwd en verbeterd. Comfort Wat bij het begin van het nieuwe seizoen wellicht het meest in het oog springt is het vernieuwde sta dion. Het ontwerp van de nieuwe Sinds 1843 blaast de N.K. Harmonie haar deuntje mee. Dat wordt in sep tember uitgebreid gevierd, onder meer met een concert door de Lucht- machtkapel. Maar zo'n lange periode maakt het ook de moeite waard om over de geschiedenis van de sociëteit een boekje open te doen, zo schrijft Theo Dekker in het boekwerk dat bij dit jublileum verschijnt. Enkele ar tikelen hieruit worden deze weken geplubliceerd in de Tilburgse Koerier. Donderdag 12 augustus 1993 36e jaargang nr. 1818 «.SOO.-I De Profronde is niet voor niks opgenomen in het rijtje Tilburgse Zomertractaties. De Heu vel biedt al vanaf morgen het nodige vertier. Naast de terrassen komen er ook buitenbars en een centraal podium. Morgenavond treedt daar vanaf 20.00 uur Jeuk op, gevolgd door Peter his Jazzband, een Moskouse groep met een repertoire dat varieert van easy-liste ning tot bop-swing. Zaterdagmiddag presenteert Peter Smulders om 14.00 uur een mini-concert met gastoptre dens van Lee-Ann en het Duo Tot Zo. 's Avonds omn 20.00 uur is er de het showorkest The Big Fresh Band uit Loon op Zand te be wonderen. Zondagmiddag presenteert Leon Kanters vanaf 14.00 uur net als vorig jaar een talentenjacht, waarvan de winnaar ook in het showprogramma van maandag zijn of haar kunnen mag presenteren. Voor de muzikale intermezzo's zorgen Peter his Jazzband. Maandag hoeft niemand zich voor de finish van de eerste etappe van de Profronde en de uren daarna te vervelen: vanaf 12.00 uur is op de Heuvel de band Mystery te zien en te horen met hits vanaf de jaren zestig. Na de finish rond half vijf begint een showprogramma met Albert West, de Deurzakkers en een Karaoke show, 's Avonds vanaf 19.00 uur gaat het feest door met optredens van Mr. R&B and the Soulshakers en Gordon. Op een podium bij de Paleisring treedt maandag de zevenmans feestband Volumia op en op het Piusplein de Nederlandstalige groep Nogal Wiedus met de Tilburgse zangerPiet de Jong. Tijdens de 33e Profronde van Nederland die volgende week verreden wordt, doen de 112 beroepsrenners ook Tilburg weer aan. De wielren ners finishen aanstaande maandag aan het eind van de eerste etappe na drie plaatselijke ronden op de Heuvelring. De coureurs worden na de 155 kilometer lange etappe van Leiden naar Tilburg rond 16.30 uur in het centrum van de stad verwacht. Vanaf morgen is er al een uitgebreid showprogramma, dat als omlijsting dient voor de laatste keer dat Til burg etappeplaats is. Het startschot voor de tweede etappe wordt dins dag om 11.00 uur op de Heuvel gelost. een groep die niet uitgenodigd was op deze wijze revanche had willen nemen. Op 27 augustus 1893 verscheen een feestnummer van de Tilburgse Cou rant ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de N.K.Harmonie. In te genstelling tot wat verwacht werd, schreef de pers: "Nog altijd leeft de zelfde geest van harmonie in onze schoone stad. De vreemdeling die de geestdrift van de Tilburgerbij derge lijke gelegenheden nooit aan schouwd had, is al even enthousiast geworden en zie, alle zang- en mu ziekgezelschappen werken mede om dit feest luister bij te zetten". Op vele plaatsen in de stad waren ere-poorten opgericht. Op dinsdag 29 augustus 1893 trok een grote historische op tocht met 26 groepen en vele wagens door het centrum van de stad en 34 muziekcorpsen waren ingeschreven vooreen driedaags muziekconcours. In 1895 organiseerde de Harmonie bij gelegenheid van het bezoek van de koninginnen Emma en Wilhelmi na op 18 mei een muzikale hulde met 59 corpsen met ongeveer tweedui zend muzikanten. Ondanks het slechte weer werd de "Triomphmars Oranje Nassau" van de Tilburger Jos Kessels goed uitgevoerd. Tijdens het dejeuner van de koninginnen in het stadhuis speelde de Harmonie ook. MERKBAAR BETER Dat begint bil een eerlijk advies. Voor al uw gordijnen, wandbekleding, blnnenzonwerlng en het herstofferen van uw meubelen. NIELS VAN REE - TEL. 013-444*44 Enschotsostraat 131 - Tilburg accomodatie mag er zijn, vormgeving is aantrekkelijk, unieke golvende dak is één ve grootste blikvangers. Maar er is ook veel aandacht besteed aan het comfort op de tribunes. Voetbal is en blijft een wintersport. Infra rode verwarming zorgt er echter voor, dat de toeschouwers daar weinig van zullen merken op de tribunes. Op een direct achter de vakken gelegen promenade kun nen de supporters terecht voor hun natje en droogje. Hier zijn ook de de Heuvelring. Daarna gaat het in gesloten formatie via Spoorlaan, Hart van Brabantlaan naar de Ring baan West. Daar is het einde van de neutralisatie en rijden de renners via Je Hasseltrotonde, Rueckertbaan, Dongenseweg en het industrieter rein Kraaiven naar Loon op Zand. /aar wel en niet met gewone fiets of auto gereden kan worden, kunt u le zen op de gemeentepagina in deze Koerier. Wie dinsdag wil zien wel ke rijders de diverse klassementen aanvoeren, kan hen herkennen aan de truien. De leider in het algemeen klassement draagt de oranje Sportli- fe-trui, die van het puntenklasse ment de groene, de beste sprinter van dat moment de rode en de sterkste De ronde duurt dit jaar geen zes, maar vijf dagen, waardoor de pro loog vervalt. Voorzitter Wim Breukink van de stichting Profronde hoopt dat internationale wielerka- lender toelaat dat de wedstrijd vol gend jaar weer zes dagen telt. Te vens hoopt hij dat de internationale wielerunie UCI de rondekoers op waardeert, zodat het voor de renners aantrekkelijker wordt deel te nemen, omdat er dan meer FICP-punten te verdienen zijn. Dat Tilburg voor het laatst etappe plaats is, komt doordat de organisa tie gemeenten maar die drie keer daarvoor in aanmerking wil laten komen. Een vaste stek in de ronde heeft wel Valkenburg, dat de finish- plaats is van de slotetappe die vol gende week vrijdag weer door het Limburgse heuvelland voert. Tot de winnaars van de laatste jaren beho ren illustere namen als Genie Kne- temann, Teun van Vliet, Thierry Marie, Laurent Fignon en Frans Maassen. De winnaar van vorig jaar, Jelle Nijdam, pedaleert ook volgen de week weer mee en gaat uiteraard met rugnummer een van start voor de 856 kilometer lange Profronde. Eigenlijk had hier een grappig stukje moeten staan over cha grijnige mensen die eerst weken lang mopperen omdat het maar niet echt wil zomeren en die ver volgens -als het één dag mooi weer is-lopen te puffen dat het veel te warm is. Of er had een stukje kunnen staan over het ver bazingwekkende verdriet van België na de dood van hun 'roi friste'. Maar wat deze week dichterbij gebeurde, veroorzaakte meer triestigheid. Onbekenden schil derden op een Canadees oor- logskerkhof in Nijmegen haken kruizen en nazi-leuzen op graven van mensen die hun leven lieten voor onze bevrijding. En heel dichtbij: in Tilburg sloegen (we derom) onbekenden een huis van binnen kort en klein, omdat wo ningbouwvereniging WT de woning had toegewezen aan een Turks gezin. Dat het de anonie me vernielers, die voor dertig duizend gulden schade aanricht- ten, daar om te doen was, viel af te leiden uit de leus die ze op de buitenkant van het pand achter- Blijkbaar zijn er leren van het ruim twee maanden herdenken we dat Tilburg 49jaargelden be vrijd is, maar het "Juden raus" van een halve eeuw terug echoot nu hard na in het "Hier geen Tur ken". Eind vorig jaar trokken duizenden Tilburgers door het centrum onder het motto Til burg bekent kleur'; nu zijn er an dere Tilburgers die op hun ach terbakse manier kleur bekennen. Dat stemt triest. Zo triest dat hier dus geen lollig stukkie staat. f Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 Sluitingstijd voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Tussensprint De renners komen maandae Tilburg via Gilze en Rijen, Riel en de Goirle, waar op de Rilaaersebaan de Do laatste tussensprint van die dag is. reit De route die ze in Tilburg rijden is Wt Goirleseweg, Ringbaan Zuid, Broekhovenseweg, Piusstraat en Pi usplein. Daar beginnen ze de drie plaatselijke ronden van vijf kilome ter via Heuvelring, rechtsaf de Spoorlaan op, Nieuwe Bosscheweg, Ringbaan Oost, Ringbaan Zuid, Broekhovenseweg en Piusstraat. fe-trui, die van het punt Dinsdag vertrekken de coureurs ment de groene, de beste sp voor de langste etappe naar Huizen dat moment de rode en u, 193 kilometer) om 11.00 uur vanaf jongere de witte trui. 3agt... ongers-groep. rent von zo'n wet don 100 Christine Barker Decora-tions, Meubelproduktie, Import- en Export-bedrijf, verkoopt aan de Kerkstraat 113 te Sprang Capelle, diverse beurs en lerenzit- i partikulie- geld en diverse vel nieuwe als lod ellen met zéér ho- igen. Willem II rekent in het nieuwe sei zoen op een plaats in de sub-top. Dit betekent bijna automatisch dat de tricolores een serieuze gooi wil len doen naar Europees voetbal. Met attractief voetbal. Het spreekt vanzelf dat de selectie dan redelijk vrij van blessures moet blijven. De Tilburgers zullen zich voor een plaats in de sub-top vooral moeten meten met clubs als Vitesse, FC Twente, MVV, Volendam en FC Utrecht. Willem II wil structureel tot de Ne der genoemde thuispubliek zal hebben van bezoekende suppor ters. Die krijgen eigen voorzien- ningen en een eigen parkeerplaats. Een speciale 'luchtbrug' leidt mensen -gescheiden van het thuis- Breukink De Nederlandse kampioen Erik Breukink, zoon van de Pr-1,J‘ voorzitter, zal volgende mislukte Tour de France proberen te doen vergeten met hulp van zijn ONCE-rijders Stephen Hodge en Laurent Jalabert. Festina komt niet alleen met Steven Rooks en Eric van Lanker, maar ook met gastrijders John van den Akker en Tom Cordes, die met hun deelname een plaats in de Nederlandse WK-ploeg onder leiding van Genie Kneteman hopen af te dwingen. Volgens Jan Reker heeft zijn selectie voldoende kwaliteit in huis. (Foto: Frans van Aarle) Deelnemers De Profronde van Nederland, met een budget van 2,1 miljoen gulden en een prijzengeld van anderhalve ton, geniet nog steeds een groeiende populariteit. Het deelnemersveld is van veertien naar zestien ploegen (van zeven renners) uitgebreid en de organisatie moet steeds meer ge meenten teleurstellen die zich als potentiële etappeplaats aanmelden, zei Breukink dinsdag in het Tilburg se stadhuis bij de presentatie van de Profronde. Naast de winnaar van 1992Jelle Nij dam brengt de WordPerfect-ploeg van Jan Raas onder meer ook Raul Alcala, Frédéric Moncassin en Rob Mulders in de strijd. Bij TVM treden Jesper Skibby, Johan Capiot en Rob Harmeling aan. Voor Van Griens- ven-Elro fietsen o.a. Dick Dekker en Michel Zanoli en voor Histor-Laser van Peter Post de Nederlandse be lofte Eddy Bouwmans, Nico Ver hoeven, Wilfried Nelissen en Vjat- ceslav Ekimov. Castorade trekt met Gilles Delion en Dominique Amould door het platte land. Bij tweevoudig Tourwinnaar Laurent Fignon valt de Nederlandse ronde na zijn overwinning in 1989 zo in de smaak dat hij weer van de Sprintkanon Mario Cipollini verde- partij is, ditmaal met zijn Gatorade- digt o.a. met Wilfried Peeters de ploegmaten Dirk de Wolf, Giovanni kleuren van GB-MG en voor Mer- Fidanza en Riuz Cabestany. catone Uno doen dat Adriano Baffi, Adri van der Poel en Bruno Leali. Jolly brengt Dmitri Konychev en Peter Pieters op de weg en Hennie Profronde- Kuipers ploeg Motorola heeft in week zijn Steve Bauer en Sean Yates kansheb- proberen te bers voor de eindoverwinning. In de eveneens Amerikaanse ploeg Suba- ru-Montgomery fietst Wiebren Veenstra en bij het Duitse Telekom Olaf Ludwig, Etienne de Wilde, Brian Holm, Uwe Raab en Marc van Orsouw. De Belgische ploeg Col lstrop verschijnt met Benjamin van Itterbeek aan de start en eveneens imtLaWil- Irenner met Minder last Het nieuwe stadion is nog van meer gemakken voorzienEr komt bijvoorbeeld een speciale tribune voor senioren. Hostessen zullen hier indien nodig hulp bieden. Ook voor rolstoelgebruikers worden speciale voorzieningen getroffen. Rasechte Tilburger John Feskens Voor supporters van bezoekende spedde al bijna 350 wedslrijden v00r clubs wordt een vak gereserveerd. Willem II. Het toonbeeld van stabiliteit dat niet in contact Staat met de eer- in de selectie. (Foto: Frans van Aarle) 1 I In maart 1850 schreef het bestuur een brief naar Koning Willem III, met het verzoek om toekenning van het pre dikaat "Koninklijk", met als nieuwe naam "Nieuwe Koninklijke Harmo nie". Het verzoek werd kort daarna ingewilligd en tevens deelde koning Willem III mee dat hij het erelid maatschap had aanvaard. Hierna hebben nog vier leden van het Ko ninklijk Huis het erelidmaatschap aanvaard en prins Hendrik werd in 1903 zelfs ere-voorzitter. Hij be zocht de Sociëteit in 1906 en 1909. In 1850 werd het eerste van 111 Ar menconcert gegeven, een traditie die tot 1966 werd vortgezet en zeker ƒ285.000,- opbracht. Veel van deze concerten werden georganiseerd in samenwerking met o.a. Souvenir des Montagnards. Het zilveren jubileum van de N.K.Harmonie werd in 1868 gevierd met een grote optocht, waaraan 24 harmonieën uit binnen- en buiten land deelnamen met verder een tien tal praalwagens. Overal in de stad waren versieringen aangebracht. De N.K.Harmonie bood alle medewer kers van dit feest een maaltijd aan, met het verzoek mes en vork mee te brengen. De N.K.Harmonie zou een vat bier aanbieden, maar tijdens de maaltijd bleek dit verdwenen te zijn. De grap lekte uit en later bleek dat promenade. Het Het nieuwe stadion zal -met uit- dus minder 'last' zondering van de hoofdtribune- in ■- november aanstaande helemaal i- gereed zijn. s. De nieuwe tribunes bieden dan deze plaats aan 9800 toeschouwers. Sa- men met de hoofdtribune komt de publiek- naar het vak voor de be- totale capaciteit dan op 12.800. zoekende supporters. uapeue, diverse toonzaalmodellen meubels direkt aan ren voor half c* andere, zowel uitloopmc ge kortinc Grote keus uit (relax)fauteuils; 2 en 3 zitsbanken in zowel modern en klassiek als romantisch, met glazen sa lontafels. Wie nu of binnenkort nieuwe leren meubels nodig heeft kan lag van 10.00-21.00 u lag van 10.00-17.00 u j slaan bij Christine itions, Kerk- 113 Sprang-Capelle. de weg Waalwijk- 750 m richting cen- NIJKERK drechtV taorinchem Nl|megeW^ Breda ^TILBURG /-N p. Eindhoven VENLO C7 Willem II werkt aan de toekomst, hl dat beeld past de realisatie van een nieuw stadion. Een schitterende ambiance voor spelers en supporters. (Foto: Geert van Loon)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 1