o o Vakantie Zwieren en draaien, kijken en graaien W? TUbme kermis I 1 11 ML -in I Leypark-Zomerfestival 1993: Integratie, waarom niet? s 11/ X?' s O Miljoen bezoekers verwacht tijdens Tilburgse kermis Vakantie Oplage96.900 x. ■H-' I SS Opruiming 0 T 0 NIEUW Derde editie tropisch festijn op 1 augustus k1 GB.V. TAPIJTCENTRUM NEDERLAND O III o VAN0REE OCCASION-SHOW KRK g'a 's W 5?:S Bi ^J^e**** Kerstmiskraam vordt kermiskraam ii’i ssi -sa s VAKANTIEWERK Bel nr. 04255-1762 r.'/> juli 1993 -pagina8 De s© Keener iet. 126.500 Boven Prijzen winnen, prijzen halen. 08-'92 08-92 Het Leypark-Zomerfestival w stand te brengen. Dat hoopt de i 4S BV 3/3-355655 Prettige vakantie met kurk Winkelcentrum Heuvelpoort jarantie, service, jsd en mogelijk! Donderdag 15 juli 1993 36e jaargang nr. 1816 LEES VERDER IN DIT NUMMER: pag.11 .pag. 13 •pag. 13 pag. 17 Wat 'ïi gemak alles onder 1 dak Voor veel mensen vormt de mu ziek die op diverse podia wordt ge- we we wit (haak, bull-bar, set, brandblusser, enz. Ookc dezelf leheel vrijblijvend foor u gunstige ■aakll MEUBEL- EN WONINGSTOFFERING 26.400 17.000 21.000 dan ook een echte verbroederir tot stand te brengen in een vroli feestelijke omgeving. 10- '87 06-'88 05-'88 O8-'9O 03-'90 02-92 06-'91 07-'90 08-91 01-'92 11- '91 M Udenhout trieterrein) bezoekers verwacht. Zeker als de weergoden nog even willen mee- /erken. Zie onze advertentie op pag. 16 Autobedrijf VAN DORST RIJEN-BREDA ms heeft rrgseei- koning NATURAL FLOORING BESTERDRING 85 - TILBURG tel. 013/35.96.29 fax 013/35.71.17 ^schonken Grote trekpleister iformatie. Filmspag. 5 Uitagendapag. 5 Gemeentenieuwspag. 6-7 Rondom H. van Brabant .pag. 11 Parochienieuws. B&W-besluiten. Cursussen Sport MERKBAAR BETER Dat begint bil een eerlijk advies. Voor al uw gordijnen, wandbekleding, blnnenzonwerlng en het herstofleren van uw meubelen. NIELS VAN REE - TEL. 013-444.44 Enschotsestraat 131 - Tilburg ille opzichten. Fotograaf Ernest Potters (midden) en schrijvers Paul Spa pens (links) en Lauran Wijffels verkopen hun fotoboek bij het H. Hartbeeld voor de Heu velse kerk. Foto: Geert van Loon. V Weerprimeur M Tilburg LinksDe Tilburgse kermis mag hoe dan ook jaarlijks rekern op een grote publieke belangstelling. In het centrum vormt zich dan een groot menselijk lint. (Foto: MultiVision Partner). •Het Leypark-Zomerfestival wist in 1992 een ware verbroedering tot stand te brengen. Dat hoopt de organiserende stichting Leypark Zomer festival ook dit jaar te realiseren. (Foto: Wim Winnubst, Tilburg) Van alles te beleven Tilburgse kermis is traditioneel meer dan kermis alleen. Er is op en om de kermis van alles te beleven. Ook de winkels en horecabedrij ven in de Tilburgse binnenstad staan helemaal in het teken van de ker mis. Het is daarom niet verrassend dat mensen uit het hele land de Til burgse kermis weten te vinden. Het spektakel r gen in een linj wc Tilburg Ringbaan oost 134 Tel: 013 - 366593 OPRUIMING moderne verlichting voor ouderwetse prijzen HOOGSPOOR B.V. - NS-PLEIN10 - TILBURG 013-425182 ARTEMIDE INDOOR ARTELUCE FLOS I GUZZINI HILITE opslaan is om :e water: onder de bescher- kerk op het middelpunt van Het zeer luxe uitgevoerde boek bevat 180 foto's waarvan TT in kleur. Het fotoboek van de Tilburgse kermis kost slechts ƒ32,50. Deze lage prijs werd onder meer mogelijk gemaakt door een aantal sponsors, waaronder de Tilburgse Koerier. Tot de sponsors behoort ook Hop mans Marktkramenverhuur. Deze ondernemer stelde voor de verkoop op de kermis een kraam beschikbaar van een type dat normaal wordt gebruikt op de traditionele Kerstmarkt op de Heuvel. De 'kerstmiskraam' is echter volledig omgetoverd in een 'kermis kraam’. De Tilburgse industrieel ontwerpster Marion Spapen: een aantal schilderstukken gemaakt Waarop heel sterk de Tilbur genheid tot uitdrukking wordt gebracht. Zo is bijvoorbeeld I Willem II afgebeeld samen met een draaimolen. De samenstellers van 'Hoog-gaat-ie' hebben bewust voor deze unieke presentatie gekozen. Het fotoboek zelf is immers een eerbewijs aan de kermis en de inwo ners van dé kermisstad van Nederland. de plaats waar de samenstellers hun 'kermiskraam' i ilfde reden van het zuiverste Tilburgse mende armen van het HHartbeeld voor de k< de kermis. De Heuvel. 'uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 Sluitingstijd voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Op 1 augustus aanstaande vindt in Tilburg het Leypark- Zomerfestival 1993 plaats. De manifestatie is oor spronkelijk opgezet om op on gedwongen wijze een cultu rele uitwisseling tot stand te brengen tussen Antillianen, Surinamers, Arubanen én autochtone Nederlanders. Deze doelstelling en met name het belang ervan heeft nog niets aan kracht ingeboet aan de vooravond van de derde editie van het Leypark- Zomerfestival. In een tijd dat het spookbeeld van rascisme in grote delen van Europa de kop opsteekt, is meer begrip tussen ver schillende etnische bevol kingsgroepen in Nederland hard nodig. Het centrale thema van het festival, dat 's middags om 12.00 begint, is evenals afgelo pen jaar: 'Integratie, waarom niet?'. r r„- culinaireprodukten-verschillende park-Zomerfestival staan veel live- stands ingericht. Het Leypark- optredens op diverse podia. Verder Zomerfestival 1993 belooft hoe kunnen de bezoekers genieten van dan ook een echte verbroedering verschillende demonstraties, veel tot stand te brengen in een vrolijke, tropische lekkernijen en andere exotische produkten. Daarnaast wordt veel aandacht ges aan het verstrekken van inf Hiervoor worden -evenals voor de 'IE 10-'88 07-'90 03-91 Komende aterdag wordt het startsein gegeven voorde Tilburgse kennis. Ook de medewerkers van De Tilburgse Koerier weten dit evenement sinds jaar ?/j dag op waarde te schatten. Dat is ook de reden dat de lezer hét weekhtid voor het Hart van Brabant de komende twee weken zal moeten mi sen. Met andere woorden: wij gaan met vakantie. Ons kantmr is gesloten van 16 juli tot en met 1 augustus aanstaande. U bent wet- van harte welkom vanaf 2 augustus om 09.00 uur. De eerstvogende. Tilburgse Koerier verschijnt op 5 augustus. De directie en medewerkers van De Tilburgse Koerier wensen u allemaal een heel fijne vakantie toe. •86(9) Van 17 tot en met 25 juli aan staande zal in Tilburg de grootste kermis van de Bene lux plaatsvinden. Op dit mo ment is de opbouw in volle gang. De grootste zomer- traktatie in het Hart van Bra bant telt dit jaar maar liefst 241 attracties, die de gemeen te in totaal zo'n vier miljoen gulden aan staangeld opleve ren. Hieronder ook veel nieuwe kermisattracties in de categorie grootvermaak. Het kermislint in de Tilburg se binnenstad is weer zo'n drie kilometer lang. Evenals de afgelopen jaren wordt ook een nostalgische kermis op gebouwd. Op het Willems- plein met attracties van wel eer en met prijzen van weleer. Daarnaast zijn er zo als gebruikelijk tal van aanvullende evenementen. Hieronder valt bijvoorbeeld het bezoek van verschillende tv-shows van Veronica, Tros en RTL4. De officiële ope ning van de kermis vindt plaats op 17 juli om 14.00 uur. bwj. km.st. •85(11) 80.000 '86(10) 110 000 Bijzondere attracties Hoewel de kennisbond BOV AK de stad Tilburg nog geen enkele keer heeft onderscheiden als 'Kermis stad van het jaar', staat in Tilburg elk jaar een kwaliteitskermis. In kwantitatief en kwalitatief opzicht is dp Tilburgse kermis onovertrof fen. Dat komt dit jaar ondermeer tot uitdrukking in nieuwe, bijzondere attracties die binnengehaald kon den worden. Deze zorgen voor een nog gevarieerder kermis. Vooral op het gebied van spookhuizen zijn er enkele nieuwe attracties. Hetzelfde geldt voor attracties in de super nova categorie. Een andere blik vanger wordt een reuzerad van maar liefst 44 meter. Verder ver schijnt op de Tilburgse kermis een wildwaterbaan van 45 bij 19 meter. Op de nostalgische kermis maken de bootjes van weleer hun opwach ting. Op het programma van het Ley- culinaire produkten- verschillende presenteerd een grote trekpleister. i. -7t Deze mensen komen dit jaar bij zonder aan hun trekken, want het aanbod aan Caraïbische muziek is erg groot. Er staan live-optredens geprogrammeerd van onder meer Pegasaya, MIDI, Trafassi, La Danz, Huracan, Nice Effect, The Friends, Grupo di Tambu, Agwa- po, The X-System, Steelbands en Mariachi. In het Leypark is op 1 augustus ook een grote dansvloer aanwezig. Het culturele aspect van het Ley park-Zomerfestival komt verder tot uitdrukking in een aantal expo sities die zullen plaatsvinden. Extra interessant Voor mensen uit Breda, Eindhoven en 's-Hertogenbosch wordt een be zoek aan de Tilburgse kermis extra interessant. Zij kunnen namelijk te gen een gereduceerd tarief -in prak tijk ongeveer de helft van de prijs- met de trein naar Tilburg en terug. Bij de vestigingen van McDonald's in deze gemeenten kan men een re tourtje Tilburgse kermis kopen. Deze kaartjes moeten bij McDo nald's in Tilburg voor de terugreis worden afgestempeld. Men wil op deze wijze het autoverkeer terug dringen. De verwachting is dat cir ca 20.000 mensen van deze actie gebruik zullen maken. Parkeerpro blemen tijdens de Tilburgse kermis kunnen verder omzeild worden door gebruik te maken van de be kende satelliet-parkeerterreinen. De ligging van deze terreinen wordt aangegeven vanaf de snelwegen. Vanaf deze parkeerplaatsen wordt de bezoeker gratis per bus naar het kermisterrein gebracht. Temidden van de tientallen atracties op de kermis staat een puur Tilburgse bijdrage aan cit feest. Het is de verkoopstand van de drie auteurs van het fotoboek 'Hoog-gaat-ie' over de Tilburgse kermis. In het kraampje vlak voor de kerk van de Heuvel spelen de typisch Tilburgse 'persoonlijkheden’ koning Willemn II, Peerke Donders en de Kruikenzeiker een hoof drol. De samenstellers van 'Hoog-gaat-ie' bieden nog iets ex tra's: wie op de kermis een boek koopt, kan er de handtekening van de fotograaf Ernest Potters of van de schrijvers Paul Spa pens en Lauran Wijffels in laten zetten. Velen stellen deze 'toe gevoegde waarde' op prijs. mag zich verder verheu- i toenemende belangstel- ing uit België en Duitsland. Er morden dit jaar zeker één miljoen Eten en drinken, zwieren en draai en, kijken en graaienVoor groot en voor klein, voor arm en rijk, voor zwart en voor blank, voor iedereen. Het kan weer allemaal tijdens het spektakel dat Tilburgse kermis heet. Een spektakel waarbij ver schillende wegen samen komen. Kermisexploitanten, horeca-en winkelbedrijven slaan de handen voor negen dagen ineen om toch vooral maar veel bezoekers naar Tilburg centrum te halen. Maar het evenement is dan ook een waar volksfeest. Een feest voor jong en oud. Een feest dat bijvoor beeld ook bij uitstek geschikt is om in gezins- of familieverband te be zoeken. Kinderdorp Het Leypark-Zomerfestival is een feest voor jong en oud. Vooral kin deren zijn tijdens het festival van harte welkom. Speciaal voor hen wordt een volledig uitgerust kin derdorp van 2000 vierkante meters ingericht. Volwassen bezoekers kunnen hier hun kinderen achterla ten onder de hoede van bevoegde oppassers en deskundige begelei ders. •91 (3) 62.500 •90(8) 35.500 Krap vijftig weken hebben we nodig om ze te krijgen: de vakantiekriebels. De infektie kan zich op ver schillende wijzen manifeste ren: met tent en auto naar la douce France, zon-zoeken rond de Middellandse Zee en recreëren in eigen land zijn de meest bekende ver schijnselen. Herstel van deze infektie kost de gemid delde patiënt twee weken. Een vrij onschuldig virus dus, met hooguit enkele bij werkingen op de portemon- naie. Onverwachts werden we een week geleden gekon- fronteerd met een ernstiger variant van deze infektie. Inmiddels zijn er zo’n dui zend besmettingen bekend met dit nieuwe virus, dat een aanmerkelijk langer herstel vergt dan de gebruikelijke twee weken. Afhankelijk van de konditie van de patiënt kan herstel enkele maanden tot jaren duren. Tot op heden manifesteert de infektie zich op twee ma nieren: middels tentenkam pen in de Noordoostpolder en caravans in Crailo. Een ernstig virus, waarbij de be trokkenen geen enkele ga rantie op genezing geboden kan worden. Hebben de va- kantie-vierders nog enige invloed op het verloop van hun infektie; de asielzoekers zijn totaal afhankelijk van hun geneesheren, die op rui me afstand, vanuit Den Haag, proberen een vinger aan de pols te houden. Zo gelukkig als wij zijn met onze vakantiekriebels, zo onzeker is de toekomst van de asielzoekers in Neder land. Geen van hen is zonder redenen naar ons kikker landje gevlucht. Laten we dat in deze voor ons zo zon nige vakantietijd alsjeblieft niet uit het oog verliezen. Voor de maand augustus zoeken wij nog diverse vakantiehulpen om enkele donderdagen de Tilburgse Koerier te verspreiden tegen een goede beloning. Ook zoeken wij nog bezorgers voor een vaste route.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 1