Ld ir '?*l SEAT ONTHULT DE CONCEPTO T CABRIOLET OPTIEPRIJZEN RENAULT TWINGO LIMITED EDITION VAN ROVER CABRIOLET f I MAZDA LEIDT PERSONEEL OP IN BELGIE AUTOMAAT VOOR XM TURBO 1 Inpakken en wegwezen ROVER r I 57 bv DACHT. ■I Bink Tilburg b.v. 10RDEEL tel tot f 1.075,-. rdeel tot f2.545,-. irdeel tot f 1.226,-. eel tot f4.321,-. oordeel tot f 1.796,-. 5OO,- WINST LAGER BIJ PSA -pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 27 mei 1993 - pagina 7 ROVER ESTATE iging geleverd. (IJK, Centraal .1993p.o.a. ile 1 .1985 een ERIGE BENZ «ir/sr ële Daihatsu- :r voor Tilburg omstreken sspecificaties zelfs oplopen modellen die iid: 3 jaar fa- arantie op de luit. reng snel een itsu-dealer en uw keuze. fel. 013-32140sJ 1988 .1986 .1988 .1983 1982 llll Jill :nhet i miljoen Winkler Prinsstraat 24 Tel. 013-420143 - is het boven kledi leer .«cnop en door te gaan. SEAT ...1992 1990 1989 1989 1988 1990 1991 1990 ...1991 ....1983. 1984- 1980 ...1985 .1991. ielbedrijf Tilburg ■DING URBO opties, o.a. eigen Op donderdag 13 mei jl. werd aan de Nederlandse Renault- gazijn ook zaterdags >n van 10.00 tol 17.00 u. koop, reparatie onderhoud van rcedes-Benz, tb, Seat en Honda dijk aken ren Op het haast stijlen shouden, oppervlak De van april 1984 daterende Austin Montego gaat op dit moment als Rover Estate door het leven. Het programma bestaat uit drie modellen aangevoerd door de Countryman 2.0 benzine en de luxueuze Clubman met benzine of direct ingespoten dieselmotor. De Estate is een auto die met zijn strakke lijnvoering niet helemaal meer bij de tijd is, maar daardoor juist een bepaalde aantrekkingskracht uitoefent. De auto oogt van buiten bijzonder stoer en degelijk, iets wat door de dakrailings nog eens extra wordt benadrukt. In het huidige stationcar- aanbod is de Rover Estate zonder meer een no-nonsense auto, waarmee je zowel zakelijk als privé uitstekend mee voor de dag kunt komen. Er kunnen dertig personen gelijktijdig worden opgeleid, terwijl 34 drie-daagse cursussen per jaar kunnen worden gehouden. Hierdoor zullen jaarlijks zo'n 3000 mensen les krijgen in Puurs. time kan worden opgeklapt. Het biedt plaats aan twee kinderen die dankzij de standaard veiligheidsgordels netjes op hun plaats worden gehouden. Op deze manier kunnen in de Rover Estate maar liefst zeven mensen en mensjes plaatsnemen. Uiteraard is ook de achterbank neerklapbaar, keurig in twee ongelijke delen. EDS-antislip-systeem. Verfijnde details in het interieur zijn onderandere de verschillende communicatiesystemen en een complete audio- installatie. Het dak is uiteraard elektrisch opvouwbaar. Ook over veiligheid is opnieuw nagedacht; zo zijn de lederen voorstoelen uitgerust met geïntegreerde moment dat je op je gevoel denkt te moeten overschakelen, komt het apparaat pas lekker los. Hierdoor zijn de prestaties heel behoorlijk. De topsnelheid van ruim 160 km/u kan eenvoudig worden gehaald. Een acceleratie van 0 tot 100 in 13,5 seconden in eveneens reëel, maar daarvoor moet door auto en bestuurder hard worden gewerkt. De Concepto T Cabriolet is eens te meer een voorbeeld van de technische creativiteit van SEAT, die erop gericht is ook de automobilist van morgen met technische innovaties te verrassen. Met de verdere ontwikkeling van de 2+2 sportcoupé-versie, die vorig jaar tijdens de Parijse motorshow debuteerde, zal de Concepto T Cabriolet het Mediterrane De 2 liter benzine is goed voor 102 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 178 Nm bij 2700 tr/min. De auto haalt hiermee een top van 175 km/u en vraagt voor het sprintje van 0 tot 100 slechts 11,6 seconden. De keurige verzorging van het uiterlijk zoals de nette wielplaten, stootstrips, bumpers in de carrosseriekleur en de fraai gevormde spiegels, zet zich ook door in het interieur. Direct na het plaatsnemen voel je de weldaad van de uitstekende stoelen. Een lendesteunverstelling is op de bestuurdersstoel standaard. Hoofdsteunen zijn bij de Clubman voor- en achterin te vinden. De bekleding is origineel van dessin en lijkt een lang leven beschoren te zijn. aan de Nederlandse I dealers de officiële verkoopprijs van de Twingo bekend gemaakt. Met f.20.750,= is deze auto gunstig geprijsd, waardoor het niet vreemd is dat Renault Nederland verwacht dit jaar nog 8.000 Twingo's te kunnen afzetten. In Frankrijk werden in de eerste maand van verkoop al 5.429 auto's op kenteken gezet, terwijl het totaal aantal bestellingen al op 24.000 ligt. SEAT heeft op de motorshow in Barcelona een nieuw prototype van haar Advanced Design Centre in Martorell getoond, een cabriolet-versie van de Concepto T. Onlangs werd in het Vlaamse ?uurs (20 km boven Brussel) iet Mazda Trainingscentrum jeopend. Hier zal het lersoneel van de Europese 4azda-importeurs worden ipgeleid, zodat zij weer hun tennis aan de medewerkers ran de Mazda-dealers kunnen ^verdragen. Door verbeterde opleidingsmogelijkheden noet het niveau van de iftersales-activiteiten worden rerhoogd. Het nieuwe rainingscentrum heeft een Al weer enkele jaren is in de Estate een turbodieselmotor verkrijgbaar. Het gaat om een 1994 cc metende machine die direct wordt ingespoten en met een Garrett T2 turbocompressor goed is voor 81 pk bij 4500 tr/min. Het maximale koppel van 158 Nm wordt al bij 2500 tr/min bereikt. Voorgloeien is niet meer nodig, behalve bij extreem lage temperaturen. Door het ontbreken van een voorwervelkanaal in de cylinders loopt de direct ingespoten diesel efficiënter dan een indirect ingespoten exemplaar. Iets wat dan ook in het brandstofverbruik terug te vinden is. veiligheidsgordels en is de auto op vitale punten versterkt, gebruik makend van de solide structuur van de Toledo. Extra bankje overzichtelijk. Bedieningsknopjes en hendels zitten ondanks de Engelse afkomst precies waar je ze verwacht. Bij de turbodiesel ontbreekt een turbodrukmeter en toerenteller. Heel keurig is rubber matje in het vak bo het dashboardkastje. Uiteraard drijft de motor de voorwielen aan via een handgeschakelde vijfversnellingsbak. Het is even wennen dat de eerste overbrenging snel aangrijpt. De bediening is plezierig. De Clubman-uitvoering wordt standaard met stuurbekrachtic Prijstechnisch komt de Rover Estate zeer gunstig uit de bus. De Countryman met 2 liter benzinemotor kost f.32.545,=. De complete Clubman- uitvoering kost met beide motoren f.38.690,=. Bij de benzine-variant is de uitrusting extra compleet met onder andere lichtmetalen velgen, een close-ratio versnellingsbak en een kinderbankje achterin. De Renault Twingo kan af fabriek slechts met twee opties worden geleverd. Het prachtige canvas roldak wat over vrijwel de hele lengte van de auto open kan, kost slechts f.800,= terwijl een heuse airconditioning voor L3.150,= op de prijslijst staat. Turbo Nadelen heeft een dergelijke motor echter ook. Dit moet dan voornamelijk gezocht worden in het hogere geluidsniveau. Een direct ingespoten diesel laat veel luider zijn dieselklop horen. Toch is aan het geluidsniveau natuurlijk het een en ander te doen. De Estate is voorzien van een uitgebreid pakket aan extra isolatie, zodat de geproduceerde decibels netjes gedempt worden. Natuurlijk blijft vooral bij stationair toerental duideli” dat je met een diesel te make hebt, maar toch neemt dat snel af bij het toenemen van het toerental. Het is bij de Estate ever wennen aan de turbo. reeks goed uitgeruste leslokalen, werkplaatsen en andere trainingsmogelijkheden. De totale investeringen in centrum bedragen 16 m gulden. Het gebouw heeft een oppervlak van 3300 vierkante meter en een werkvloer van 1148 vierkante meter. Er wordt gewerkt met de nieuwste garage-uitrusting, zoals een computergestuurde rollentestbank. In de leslokalen kunnen auto's naar binnen worden gereden. De Citroen XM Turbo C.T. is sinds kort levebaar met een automatische transmissie in iowel de Comfort-uitvoering, Ambiance als Ambiance Ireak. De meerprijs die liervoor in rekening wordt jebracht, bedraagt f.4.340,= nelusief BTW. De stille en soepele 2 liter turbomotor leeft een hoog koppel van 225 'lm tussen 2200 en 4400 tr/min, waardoor het comfort, hét Weggedrag en de actieve veiligheid in positieve zin vorden beïnvloed. Deze prettige motor vormt (prima combinatie met de «automatische transmissie. Het PSA-concern heeft vorig jaar een netto winst behaald van 3,4 miljard F.frs, 39 procent minder dan in 1991. De omzet liep terug met 3 procent tot 155,4 miljard (51,3 miljard gulden). PSA (Peugeot/Citroën) verkocht over de hele wereld in 1992 2,01 miljoen auto's, een daling van 3 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Het concern wijdt de teruggang vooral aan de verkoopdaling van bestelwagens en de pogingen van dealers om hun voorraden te verminderen. PSA-topman lacques Calvet verwacht ondanks de sombere vooruitzichten voor de Europese automarkt dit jaar het marktaandeel te kunnen verhogen tot 13 procent. Prijzen Voor heeft de Montego een onafhankelijk wielophanging met schroefveren, terwijl achter voor een semi- onafhankelijke constructie is gekozen. De auto is hiermee opvallend comfortabel, terwijl hij toch de nodige stugheid toont die een stationcar zo eigen is. De Estate is hierdoor een fijne auto om met een flinke bepakking veel kilometers te maken. Het comfort staat op een hoog peil door de prettige vering, de goede wegligging, het lage geluidsniveau bij hoge toeren en de prima stoelen. Zoals je mag verwachten is het brandstofverbruik van een direct ingespoten diesel zeer gunstig. De Rover Estate Turbodiesel kan makkelijk gemiddeld 1 op 16,5 worden gereden. De 2 liter benzine komt ongeveer 11 kilometer op 1 liter Eurosuper. Het uitzicht rondom is hc voorbeeldig. Alle ruitst zijn bijzonder smal gel zodat het totale ruitopj fors is. De ruimte op de achterbank is zeer behoorlijk zowel voor de benen als het hoofd. De verrassing komt echter pas als we de achterklep openen. Keurig netjes wordt de bagageruimte afgeschermt door een rolhoes, die makkelijk te verwijderen is. In de bodem van de Clubman 2.0 benzine is vrijwel onzichtbaar een extra bankje weggewerkt wat in no- Het leveringsprogramma van de Rover 200 Cabriolet is per direct uitgebreid met een extra aangeklede Limited Edition van de 216. Deze uitvoering is alleen verkrijgbaar in de typisch Brtise kleur Racing Green. Een aantal standaard geleverde elementen komen we ook al op de normale 216 tegen zoals lichtmtalen velgen, een alarmsysteem, elektrisch bediende kap, stuurbekrachtiging, central vergrendeling met afstandbediening en elektrisch bediende voorportierruiten. Deze speciale editie wordt echter nog verrijkt met beige lederen bekleding, een beige kap en met le overtrokken pookkr stuurwiel. De bekende 1.6 liter injectiemotor levert 122 pk en haalt daarmee een top van 192 km/u. De Rover 216 Cabriolet Limited Edition kost f57.900,= en dat betekend slechts een geringe meerprijs ten opzichte van het bestaande model. gevoel versterken topless door het leven De techniek van de SEj Concepto T Cabriolet biedt dezelfde mogelijkheden als de coupé waarop hij is gebaseerd: een grote verscheidenheid aan motoren, er is zelfs voorzien in een 6- cilindermotor die dwars geplaatst kan worden en meer dan 200 PK levert, vierwielaandrijving, ABS en nei1993 'T "T 5 Jl 1 i I 1 1 GG’VG-O< GG-VG-04 III! fciir

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 27