V activiteiten >5, OUDSTE TUB SU w Benelux-primeurs bij Gijsbers: Kewet Jubileumshow met 9 BRBEDRIJF Kinderen worden niet vergeten tie IE ir 5... DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 13 mei 1993 - pagina 9 FOTO: GEERT VAN LOON ook Sinds 1938 is Autobedrijf Gijsbers aan de Bosscheweg gevestigd l voor uitei bedi kiloi igeveer 70 uit Primeur voorde Benelux bij het jubilerende bedrijf is de Kewet Electrocar Gijsbers anno 1993: een modern bedrijf met een duidelijke kijk op de toekomst Het 60-jarig bestaan van het oudste automobielbedrijf wat onder dezelfde familie opereert, vraagt om een feestje. Van 17 tot en met 29 mei worden dan ook verschillende jubileumactiviteiten georganiseerd. bers^ r9 'JZUKI telen Twee generaties. Vader en zoon Gijsbers: oprichter en opvolger Suzuki Het was in 1958 dat het bedrijf en van 64 )eze Het' 296 l,= ontvai ts, terwij. einauto worden In 1933 startten de gebroeders Gijsbers hun garagebedrijf in Tilburg. In de eerste vijf jaar was het bedrijf achtereenvolgens te vinden in de Piusstraat, op het Piuspark en de Koopvaardijstraat. Echter in 1938 vond de verhuizing naar de Bosscheweg plaats, de vaste stek tot nu toe. Voorbeeld t pand aan de Bosscheweg i onderging door de jaren mei 1993 -pagina8 iraagt ongeveer 70 jmeter. De consumentenprijs is vastgesteld op f.39.850,=. Nimag heeft inmiddels twee auto's binnen, waarvan er één op kenteken is gezet. Deze twee exemplaren zullen enkele dagen tijdens de jubileumshow bij Gijsbers vertoeven. Gijsbers is zeer enthousiast over dit nieuwe produkt en wordt bovendien de eerste officiële Tilburgse dealer van elektrische auto's. L Vanwege de enorme groei die Gijsbers met het merk Suzuki doormaakte, bleek een uitbreiding van de showroom in 1988 noodzakelijk. De laatste uitbreidingen zijn zojuist afgerond. Aan de achterkant is de werkplaats verder uitgebreid, is extra Gijsbers kijkt ook naar de toekomst en vergeet zodoende niet de kinderen tijdens de jubileumshow. Op het buitenterrein wordt een gigantisch springkussen neergezet in de vorm van een autobus. Het kussen heeft een oppervlak van 8 bij 4 meter. Ook is achter de werkplaats een parcours uitgezet waar kinderen op Suzuki Quads, kleine vierwielige motorfietsen, kunnen rondtoeren. De baan is afgezet met strobalen, zodat aan de veiligheid is gedacht. Tot slot staat er in de showroom een grabbelton met leuke attenties. De allerkleinsten gaan zo niet met lege handen naar huis. roadster die uitsluitend voor de Japanse markt bedoeld is. De importeur heeft echter de beschikking over één exemplaar. De Cappuccino beschikt over een 660 cc driecilinder 12-kleppenmotor en komt met turbocompressor en inspuiting tot een maximaal vermoger pk bij 6500 tr/min. De sympathieke cabriolet is slechts 3,29 meter lang en 1,395 meter breed. Vouwfiets Iedereen die bij Gijsbers in de feesttijd een nieuwe Suzuki koopt of een gebruikte auto boven f.7.500,= ontvangt gratis een vouwfiets, terwijl kopers van een terrains verrast met een hogedrukreiniger. Eventueel kunnen andere accessoires op verzoek worden geleverd. In de showroom is de Finata- bank vertegenwoordigd met een computer. Op dit apparaat kunnen geïnteresseerden zelf hun financieringslimiet laten uitrekenen. Bovendien stelt de Finata-bank samen met Gijsbers drie boodschappenmanden ter beschikking, waarvan de prijs moet worden geraden. Verder heeft Gijsbers natuurlijk ook auto's in de showroom, zowel het volledig programma nieuwe Suzuki's als een uitgebreid aanbod gebruikte auto's. Daarnaast zal de Suzuki Cappuccino enige tijd de showroom van Gijsbers sieren. Dit is een uiterst compacte tweezits Autosport Verder wordt de showroom twee weken opgesierd door een vijftal uiterst compleet aangeklede Suzuki Vitara's zoals te zien in advertenties en op billboards. De vrolijk uitgedoste auto's zijn onder andere voorzien van lederen bekleding en aparte kleuren. Daarnaast toont Gijsbers zelf een aantal aangeklede Suzuki's Swift, zoals de Swift Spirit 1.0 die is verlaagd en voorzien van sportieve wielen. Verder is ook de speciaal uitgevoerde Swift Sapphire als sedan en hatchback te bewonderen. Dat Suzuki ook actief in de autosport wordt bewezen met de Swift GTi van Verkooijen, een auto die actief is op circuits in de klasse tot 1400 cc. Ook toont Gijsbers de laatste nieuwe waterscooter van Suzuki, wat de enorme diversiteit aan Suzuki- produkten duidelijk illustreert. heen de nodige metamorfoses. Zo werd op het aanvankelijke garagebedrijf in 1957 een bovenwoning geplaatst. Toen de eerste Suzuki's bij Gijsbers arriveerden, werden deze in een hoek van de werkplaats gezet. Sjef Gijsbers weet zich nog uit die tijd te herinneren, dat tijdens een gesprek met een klant luidruchtige werkzaamheden in de werkplaats tijdelijk moesten worden gestaakt. Dat is sinds 1983 niet meer nodig. Toen werd namelijk het pand naar achter uitgebouwd en kwam aan de straatkant een heuse showroom. Tijdens de show ter viering De 1 van het zestigjarig bestaan mak„ van Autobedrijf Gijsbers wordt om de ook een primeur voor de Benelux getoond. Nimag, importeur van Suzuki, is ook importeur geworden van de i Denemarken afkomstige Kewet electrocar, een kleine tweezits elektrisch aangedreven auto. De Kewet beschikt over een 7,5 kW electromotor gekoppeld aan een electronisch gestuurde versnellingsbak. Vlak daarna werd het programma met bestelbusjes uitgebreid. Het was eigenlijk de LJ 80 die vooral de tweede generatie Gijsbers deed beslissen het dealerschap voor Tilburg en omstreken op zich te nemen. In augustus 1979 kwamen de eerste auto's binnen. In de resterende maanden van het jaar moesten ongeveer tien auto's worden verkocht, maar dat werden er uiteindelijk meer dan het dubbele aantal. Zo worden in deze periode bij verschillende winkelcentra bonnetjes uitgedeeld waarop een slogan kan worden ingevuld. Als de ingevulde bonnen persoonlijk worden ingeleverd bij Gijsbers, maakt men kans op vele prijzen als videorecorders en fototoestellen van bekende merken. bijrijdersstoel kan ikkelijk worden verwijderd i auto beschikt te maken voor vervoer van kleine goederen. Door de grote deuren is de toegankelijkheid uitstekend. Deze kleine elektrische Kewet heeft dezelfde botstesten ondergaan als iedere andere produktie- auto en deze glansrijk doorstaan. De Kewet haalt een top van 70 km/u en heeft 10 seconden nodig om de 50 km/u te bereiken. De actieradius Veel autobedrijven kwamen in de periode voor de Tweede Wereldoorlog voort uit koetsenbouwers of herstelbedrijven voor fietsen en motoren. Gijsbers begon echter direct met auto's en specialiseerde zich vooral in bedrijfswagens. Vrijwel direct werd het dealerschap van de merken Federal en Krupp I verkregen, later gevolgd door het Amerikaanse International. In deze situatie kwam tot het einde van de jaren vijftig geen verandering. ruimte voor het magazijn gecreeërd en is het achterterrein opgeknapt. De werkplaats is volledig gemoderniseerd en voorzien van een vloeistof dichte vloer, waardoor aan alle milieu- eisen wordt voldaan. De twee nieuwe bruggen maken het geheel compleet. De 11 medewerkers van het bedrijf hebben door de jaren heen allemaal het Suzuki- bloed gekregen en worden door de importeur middels cursussen op de hoogte gehouden van de laatste stand der techniek. Gijsbers behoort tot de eerste Suzuki-dealers in Nederland, maar heeft zich in bijna veertien jaar tijd ook tot een van de grootste gespecialiseerde Suzuki- dealers uitgebouwd, waardoor de opmerking van importeur Nimag terecht is: Gijsbers Tilburg is een voorbeeld-dealer voor Suzuki in Nederland. aan de Bosscheweg de vrachtenwagens hield wat ze waren en zich ging concentreren op de verkoop van jonge gebruikte personenauto's, terwijl uiteraard in de werkplaats onderhoud en reparaties werden uitgevoerd. Alle facetten van een autobedrijf waren al vroegtijdig bij Gijsbers te vinden zoals een volledige schadéwerkplaats met spuiterij. Ook de benzinepomp was een belangrijk bedrijfsonderdeel. Zeker toen de Bosscheweg nog de doorgaande weg van Tilburg naar Den Bosch was. »*60» naasi kon de automobilist 24 uur per dag bij Gijsbers terecht. Eind jaren zeventig kwam automobielbedrijf Gijsbers in contact met de B.V. Nimag, destijds nog gevestigd in Leidschendam. Dit onderdeel van de Louwman Groep was op dat moment bezig de marktintroductie van het Japanse merk Suzuki voor te bereiden. Het modellenprogramma bestond op dat moment uit de kleine coupé met motor achterin en de LJ 80 terreinauto. Beide auto's hebben nu al het klassiekerstadium bereikt. GU58ERS ^SUZUKI 8.V.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 33