5 Toyota Carina E Stationwagon 2.0 GLi I I I L r Aan Nissan Q-bic voor Tour Club Tilburg '93 geen gebrek ruimte SEAT IBIZA Autobedrijf Zuid Oost tien jaar Seat-dealer |AUTQTEST| 1©W Rijnlease - TO NUINONZESHOWROOM TUJTO VAN HET JAAR 1993! Toyota Carina Stationwagen X DETILBUF DE TILBURGSE KOERIER V- GD'XZ-80 Nl u I ledig MNMNMNNN^^ tiebeurs die i april wordt I I I vervolg van pagina 1 mete inruil Burg. Jansenstraat 52-56 Tilburg, Tel.: 013-683911 fl NISSAN G4A4G£ DENISSEN BVa VOLVO 3 VOLVO 3 VOLVO DE AUTOMAAT - Donderdag 1 april 1993 - pagina 3 geeft LE ondertio VOLVO 4 VOLVO 4 TELEFOON 04255-3944 FAX 04255-4020 - HILVARENBEEK APK-k loots rijf igens zijn in gerekend liddelde iin en ee >pel van 0 tr/min. :htbrc De naam Carina staat bij Toyota voor degelijkheid, betrouwbaarheid en een lage kilometerkostprijs in het zakelijk segment. Toyota weet dat de koper van dit type auto niet valt voor spoilertjes, stripjes en extra lampen. De Carina is dan ook niet spannend uit ontwerptechnisch oogpunt, maar heeft zijn kwaliteiten op een heel ander vlak. De bestaande serie van de Carina E is nu uitgebreid met een ruime stationwagon die we reden in de 2.0 GLi- uitgave. Prijzen In ieder geval zal niemand kunnen klagen over het Tien jaar geleden verwierf Autobedrijf Zuid Oost aan de Hoevenseweg 92d in Tilburg haar Seat-dealerschap. Dit heuglijke feit wordt gevierd tijdens de Promotiebeurs die van 2 tot en met 6 april wordt gehouden op het Prijzen Overigens is de Carina Stationwagon nog in twee andere motorvarianten leverbaar. Aan de basis staat de 1.6 liter, een 4 cilinder 16- klepper volgens het zogenaamde Lean Bum Tot en met 1 mei organiseren alle Toyota-dealers in Nederland de zogenaamde Trophy Show. Iedereen die tijdens de show een proefrit maakt of gebruik maakt van de aantrekkelijke accessoire- aanbiedingen, krijgt gratis een opvouwbare zonnebril van de Toyota-dealer. Wie bovendien een proefritformulier invult maakt kans op een van de vele Sparta sportfietsen. Tijdelijk biedt de Toyota- dealer voor de Starlet, Corolla, Carina E en Camry originele verlagings- en spoilersets, lichtmetalen velgen. Bij de stationwagon is gebruik gemaakt van exact hetzelfde onderstel als bij de sedan en liftback. De auto is niet meer dan 1,5 centimeter langer, zodat de totale lengte tot 4,54 meter beperkt blijft. Uiteraard is de auto tot en met de voorportieren identiek aan de bestaande auto's. De Carina Stationwagon wordt echter uitsluitend in Japan gebouwd, dit in tegenstelling tot de sedan en liftback die inmiddels in Engeland worden gefabriceerd. Een Stationwagon wordt uiteraard gekocht vanwege zijn extra laatsnemen. van de GLi is i met een grijze skleed, terwijl de i en een deel van aelenmeteen i velours is bedekt, inatie met het volledi TOYOTA Autonova '""“XT””5 tel. 013-351035 De Stationwagon was een te verwachten uitbreiding van het Carina-programma. Toyota is immers gewend in vrijwel ieder segment een ruime keuze aan modelvarianten aan te bieden. De Carina 2.0 GLi is een absoluut compleet uitgeruste, makkelijk te bedienen en redelijk zuinige auto met als Stationwagon veel gebruiksmogelijkheden. De auto is echter wat ontwerp betreft niet bepaald opvallend. Overkapping Zowel voor- als achterpassagiers hebben hun eigen hoofdsteun, die in hoogte aan te passen is. Binnenruimte biedt de Carina in meer dan voldoende mate. Hoofd- en beenruimte zijn voor- en achterin ruimschc aanwezig, zodat vier tot vi; volswassenen uitstekend kunnen plaatsr Het meubilair v aan de randen velours stof bel middenbaan e’ de portierpanfei gestreepte vele In combinatie r Rn] hoes Het verschil in herkomst is overigens aan niets te merken Natuurlijk worden de Europese Carina's voor een belangrijk deel uit Europese onderdelen opgebouwd, waarbij'Toyota bij de inkoop een hoge kwaliteitsstandaard aanhoudt. halogeen koplampen, met de hand van binnenuit verstelbare buitenspiegels, twee dashboardkastjes, radiovoorbereiding met 2 luidsprekers en een analoog klokje. De CL heeft stalen wielen met naafkappen. De basismodellen hebben zwarte bumpers. Het achter exemplaar is een beetje voorover hellend geplaatst, waardoor de indruk ontstaat dat de auto een lichte tik heeft gehad. De completere CLX is herkenbaar aan zijn gesloten wieldoppen en getint glas, met stof beklede portierpanelen, toerenteller sportsturen, fietsdragers en trekhaken tegen sportieve prijzen. Verder zijn er universele accessoires voor alle merken auto's zoals een multi-drager, autoradio- cassettespeler en een schuif/kanteldak. Uiteraard zorgt de Toyota-dealer voor de vakkundige montage. Tijdens de Trophy Show staan in de showroom de sportieve Toyota-modellen centraal zoals de Starlet 1.3 Si, Corolla 1.6 GTS-i, Carina E 2.0 GTi tot aan Celica en MR2. De Tilburgse Toyota-dealer Autonova koppelt aan de Trophy Show een aardige wedstrijd. Iedere koper van een nieuwe Toyota of kwaliteitsoccasion mag plaatsnemen op een home trainer. Wie binnen een bepaalde tijd de grootste afstand aflegt, mag zich eigenaar noemen van de unieke Toyota Trophy en ontvangt bovendien een geldbedrag van maar liefst f. 1.000,-. De tweede en derde snelste ontvangen respectievelijk f.500,= en f.250,-. aanbod bij de nieuwe Ibiza. Vanaf juni staat de auto bij de dealers in de showroom. Aanvankelijk zal worden begonnen met de 1.3 voor net iets minder dan f.24.000,=. De 1.05 zal vanaf september voor ongeveer f.22.500,= verkrijgbaar zijn. De serie zal doorlopen tot zo'n f.38.000,-. Vooral in de basisuitvoeringen is de Ibiza een aardig ogende, redelijk veel ruimte biedende auto die met recht concurrentie kan bieden tegen aan de buitenkant groter uitgevallen auto's. Aan het einde van het jaar verschijnt een sedan op Ibiza- basis die naar de naam Cordoba gaat luisteren. Daarnaast is de komst van een cabriolet niet ondenkbaar. principe, ofwel een arm- mengsel motor. Deze krachtbron is gemaakt voor lage emissiewaarden en een gunstig verbruik. Daarnaast is er de vertrouwde 2 liter diesel voor de veelrijder. De 2 liter springt overiger behoorlijk rustig mef zij brandstof om. Er kar worden op een gemi van 1 op 11. De prijslijst vermeldt vier verschillende uitvoeringen van de Carina E Stationwagon. Het programma begint bij de basis 1.6 i voor f .38.451en dat betekent een meerprijs van f.3.251,= ten opzichte van de sedan en slechts f. 1.593,= ten opzichte van de liftback. De completer uitgerust 1.6 XLi kost f.40.990,= terwijl de door ons gereden 2.0 GLi f.46.490,= moet opbrengen. De diesel ten slotte staat voor f.46.010,= in de prijslijst. Allemansvriend Tegen meerprijs levert Toyota op de Carina 2.0 GLi ABS, een airbag voor de bestuurder, automatische versnellingsbak en een elektrisch bediend schuif/kanteldak. De GLi komt zodoende weinig te kort, zonder dat de auto een overdreven complete uitstraling heeft. I De 4 cilinder 2 liter j injectiemotor is de meest j krachtige uit het totale aanbod. De 1998 cc krachtbron is goed voor 133 pk bij 5800 tr/min en een zeer behoorlijk koppel van 183 Nm bij 4400 tot 4800 tr/min. Uiteraard is deze krachtbron voorzien van gebruiksmogelijkheden. In standaardopstelling met de achterbank in gebruik en de standaard rolhoes uitgetrokken, biedt de Carina een bagagevolume van 485 liter. Ter vergelijking, de Liftback heeft 470 liter, terwijl de sedan met 545 liter als beste uit de bus komt. Wordt echter bij de Stationwagon de achterbank neergeklapt en de rolhoes verwijderd, dan kan er in het maximale geval voor maar liefst 1406 liter aan spullen worden meegevoerd. De laadvloer is met achterbank 1,01 meter lang en kan worden verlengd tot 1,74 meter. Uiteraard is de hele bagageruimte netjes bekleed. De achterbank kan in twee delen worden neergeklapt. Onlangs werd onder de naam "Tour Club Tilburg '93" een nieuwe wielerclub opgericht. Ieder weekend tijdens het wielerseizoen, wat van april tot en met oktober loopt, doen de ruim 100 leden mee aan twee sportieve fietstoertochten. De Tilburgse Nissan-dealer Denissen werd benaderd om voor deze evenementen de benodigde volgauto voor het vervoeren van hulpmaterialen ter beschikking te stellen. In het weekeinde kan de "Tour Club Tilburg '93" beschikken over een Nissan Q-bic 1.7 zwarte dashboard niet bepaald een kleurrijk geheel. Het dashboard is aardig vormgegeven met een vloeiend verlopende overkapping en een naar de bestuurder toegerichte middenconsole. Het instrumentarium bestaat uit drie klokken: snelheidsmeter, toerenteller en een gecombineerde benzine- en temperatuurmeter. Het vierspakige stuurwiel is goed verstelbaar, terwijl ook de bestuurdersstoel goed is aan te passen. In het linker portierpaneel worden de evenemententerrein 't Laar. Het jaar 1993 wordt belangrijk voor Seat daar binnenkort de f nieuwe Ibiza gepresenteerd gaat worden. Deze compacte auto zet de lijn die met de Toledo werd ingezet voort. Door het complete modellenprogramma is Seat uitgegroeid tot een automerk wat meetelt. Vooral na de toetreding tot de Volkswagen- I Groep is er bijvoorbeeld veel aan de kwaliteit ten goede veranderd. Tijdens de show heeft Zuid Oost een aantal aantrekkelijk actiemodellen, die overigens ook in de eigen showroom te vinden zijn: de Seat Marbella Ten, Ibiza Diez en Toledo Dix. buitenspiegels elektrisch in stelling gebracht en kunnen de vier portierruiten eveneens elektrisch worden geopend en gesloten. Op de middenconsole worden verwarming en ventilatie met een combinatie van draai- en schuifknoppen bediend, is plaats voor de radio, vinden we een digitaal klokje en natuurlijk een asbak en verschillende bedieningsknoppen. Verder omvat de GL-uitvoering armsteunen voor en achter, centrale portiervergrendeling, een opberglade onder de rechter voorstoel en een signaal voor vergeten verlichting. Technische gegevens: Merk en type: Toyota Carina S.W. 2.0 GLi Aantal cilinders: 4 in lijn Cilinderinhoud: 1998 cc Boring x slag: 86 x 86 mm Vermogen: 133 pk bij 5800 tr/min Koppel: 183 Nm bij 4400-4800 tr/min Afmetingen: lengte 4,545 meter, breedte 1,695 meter Gewicht: 1204 kg Prestaties: topsnelheid 200 km/u acceleratie 0-100 in 9 sec. Verbruik: bij 90 km/u 6,5 liter/100 km bij 120 km/u 8,3 liter/100 km stadsverkeer 9,9 liter/100 km Prijs: f.46.490,= Wegenbelasting: f .257,= tot f .268,= per 3 mnd. Uitvoeringen De Ibiza loopt volledig in de pas met VW waar het veiligheid en milieu betreft. Zo is de nieuwe Seat voorzien van verstevigingsbalken in de portieren en is vanaf het tweede deel van het jaar de inmiddels bekende dubbele airbag te leveren. Het milieu wordt gediend door de aanwezigheid van de katalysator ook op de diesel, het gebruik van milieuvriendelijke produktiemethoden en het voor 95% recyclebaar zijn van de gebruikte materialen. De Ibiza wordt voorgesteld in vier uitrustingsvarianten, luisterend naar een mengeling van typische VW- en Seat-namen. Aan de basis staat de CL met onder meer een vijfbak, wisser achterop, Smaken verschillen, maar de Carina Stationwagon is zonder twijfel de meest knappe uitvoering uit de hele Carina-reeks. De achterkant heeft net als de hele auto een redelijk bolle vormgeving. De achterbumper is diep uitgesneden, zodat de klep heel laag opengaat, wat uiteraard de belading vergemakkelijkt. De lichtunits zijn voor een groot deel op de klep aangebracht. De GLi is een behoorlijk complete auto met aan de buitenkant nette wieldoppen, meegespoten bumpers, twee elektrisch verstelbare buitenspiegels, in de ruitstijl geïntegreerde antenne en getint glas De typebenaming is in fraai chroom op de achterklep aangebracht. en digitale klok. Vervolgens komen we bij de zeer luxueuze GLX met zaken als centrale vergrendeling, elektrische ruitbediening, verwarming voor de achterpassagiers en een regelbare interval op de ruitewissers. De sportieve top wordt gevormd door de GT met mistlampen, spoiler op de achterklep, meegespoten buitenspiegels, sportstoelen met hoogteverstelling aan bestuurderskant en een sportstuur. multipoint inspuiting en 4 kleppen per cilinder. De prestaties zijn uitstekend, zoals een top van 200 km/u en een vlotte acceleratie van 0 tot 100 in 9 seconden. De standaard stuurbekrachtiging en de bijzonder lichte bediening van versnellingsbak en pedalen, maakt de Carina tot een allemansvriend. Door het gebruik van het zogenaamde sandwich-staal voor het schot tussen motor en interieur is de Carina ook prettig stil. Maar ook door andere isolatiemaatregelen en het gebruik van vloeistof gevulde motorsteunen worden zo min mogelijk geluiden en trillingen aan de inzittenden doorgegeven. De Carina Stationwagon biedt een zeer behoorlijk comfort. De auto beschikt over onafhankelijke wielophanging rondom met zowel voor als achter een torsiestabilisator. Voor vinden we de zogenaamde Super Strut Suspension, een verbeterde versie van het zo bekende McPherson-principe. diesel, een bestelwagen met een laadvolume van maar liefst drie vierkante meter en ideaal voor het vervoeren van onder andere fietsonderdelen. Wie geïnteresseerd is in de nieuwe wielerclub kan contact opnemen met Dhr. v.d. Heijden, telefoon 013-550185. Liefhebbers voor de Nissan Q-bic bestelwagen kunnen uiteraard bij Garage Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52 terecht voor een kennismaking. "Tour Club Tilburg '93" rondom de Nissan Q-bic. MMNMMMHNMMMNMMMMMMMMMMNNM GARAdenissen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 32