Overschot 1992 in gemeentelijke spaarpot VAI VERS Kinderen Oekraïne slachtoffer van Tsjernobyl Subsidie Festival Mundial rond ten te vinden dig het werk lich maken. Bedrijven, instelling! 1 PEPITA 1 Mèn Tilbörgs Woordeboek DE SWART MEUBELHANDEL if 1.69 Oplage96.785 ex. Raadsleden willen opheldering over DSW-geld Park aan Zee I cowv/e-fotoI a - WEEH 'Laat ze in elk geval menswaardig sterven” Floor ENDRECLAME: I i 1.298,- Sterren gezocht voor Tilburgse Revue peprta audio-video van Lieshout Oscar-wedstrijd 1993 - pagina 12 s@ Keerier Parochienieuws. zoals dc SONY mil 1^98?- NU Voor de mooiste 1 I gaat U eerst even naar E Compleet in ïommunie-kleding^^Ê In janisatie veel len. cunt )T Aanbiedingen gelden tot en met zaterdag 20 maart a.s. Albert Heijn, Wagnerpleln 52, Tilburg. VIDEO-CAMERA'S ifrit. 6 te Rondom hart v. Brabant... pag. 3 Nieuws over Efteling. Kultuur/Amusement. LEES VERDER IN DIT NUMMER: veer 306 Donderdag 18 maart 1993 36e jaargang nr. 1799 achter voor mensen „dschap- in dur tónt. Jji praten. Surlml s bakje 2( ge- ri en Bakker BANANE- SOEZEN 5 HALEN L4BETALEN •pag. 6 -Pag- 7 Gemeentenieuwspag. 8 en 9 Cursussenpag. 11 Seniorenwijzer...pag.l3 Uit-agendapag. 14 Filmspag. 19 •pag. 21 B en W - besluitenpag. 23 Sportpag. 23 aachterMt bw - achteruit. Allttj, rerMt. aubtartgl doel heeft een etrok- compleet met accessoires Gespreide betaling en inruil mogelijk met; staa. Die e Tilbi ig tot de en Petti- s dialect inhoudelijl nadrukkeli tival Munc MAGAZIJN VERKOOP Eiken meubels zowel in donker als blank met hoge kortingen Damstraat *2 - TILBURG 013/436119 (Op parkeerterrein t.o. Winkelcentrum Heuvelpoort - Heuvelring) Forel, bakje 2 stuks, per 100 gram aachter vz/bw - al Htaimdl aochteroonl oochter ie töffel. Helemaal achter voorzitter achtej Wi oathter ie hom leta in reserve H aachteraaf bw - ad Aochttroof kun de want bi wont nöga Bij nader inzien! makkelijk zeggei woont nogal achteraf. Aachteraaf ISfre te un koej In Achteraf is het makkelijk aachterbekaare bw - zie aachtermekaare Wt-oe koajo-omi. M bèt aachtertótaire! ijk zal deze organisatie slijk aanwezig zijn op Fes- idial 1993. ig de bereidheid uit teel van) te betalen op eigen benei ter zorgelijk.OEigeglijk is dat maar zwakjes uitgedrukt. De Oekraïne houdt het grote Rusland verant- ielijk’ ------- alle merken - nu honderden guldens jwen iemand, vandaan. ijf er af. ijf je er af? JEUGDMODE Korvelseweg 107, TILBURG Tel. 013-432307 7—-neerd directeur rense Smid, heeft on- ;zoek gebracht aan de i. Na het uiteenvallen van t-Unie staat dit land weer Spijkers, gepensione van De Harense Sn langs een bezoek gebn Oekraïne. Na het uiteer de Sovjet- Besterdring 87 - Tilburg 013-431489 aachtkaanteg bn - onbeholpen. Unnco oachtkoontegc. n Grof, onbehouv aaf bw - af, van, v Btóf-t-ur oof. Blij BWf de-r ooi? Blijf Ge wit ur niks aaf. Onze verse vis Is zo vers als 't maar kan. En ook nog 'ns han dig, hygiënisch, lek- en luchtjesvrij verpakt. En lekker. En voordelig. Kijkt u maar: Helemaal niets Wat Piet Spijkers het ergste heeft getroffen is zijn bezoek aan het Lviv Regional Specialized Child ren’s Hospital, waar kinderen zijn ondergebracht die het slachtoffer werden van de kernramp in Tsjer- ;n. De situatie is ech- nobyl. Ook een bezoek aan een w--- weeshuis met 140 geestelijk ge handicapte kinderen, 150 km bui- a ten Lviv, maakte veel indruk op de woordelijk voor de roofbouw die is Tilburger. Liggende patiëntjes heb ben niets, lopende patiëntjes kunnen niet zin vol bezig worden gehouden. Een beetje speelgoed doet al wonderen. Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211a schoten en f initiatiever ejuicht. En alle spul- -or Piet Spijkers per- J_ 850.000 inwoners ..'iv gebracht. Op 29 a.s. vertrekt hij weer met een vrachtauto naar Lviv en het tussen Lviv en Kiev gelegen weeshuis. Mensen kunnen altijd kontakt op nemen met Piet Spijkers, Thomer- beek 3,5032 EN Tilburg. Tel. 013- 637999. Het is ook mogelijk i te helpen door fin ling via 140 f SEmFRESS ^Pneumatiek Die bijdrage van de NCO is niet al leen in financieel opzicht een prima stimulans, het betekent ook dat de (landelijke) uitstraling van Festival Mundial steeds serieuzer wordt ge nomen. Zo ziet de NCO het festi val, dat dit jaar haar zesde editie be leeft, als een belangrijk instrument in haar voorlichtende taak rond ontwikkelingsvraagstukken. De NCO beperkt zich overigens niet tot financiële ondersteuning. Ook jkers vertelt: ”Ik heb in Als we er in slagen om de m daar te voorzien van gereeds pen en hulpmiddelen, naaimachi nes bijvoorbeeld, kunnen ze zelf goederen gaan produceren. De kin deren beschikken over voldoende handvaardigheid”. Het valt niet altijd mee om je het leed van andere mensen voor te stel- gepleegd op de rijke (bodem)schat- len. Zeker niet als die mensen ver weg wonen. De roep om hulp wordt ten in het land. De gevolgen zijn ca- vaak niet gehoord. Of de boodschap wordt wel gehoord maar snel tastrofaal. weer vergeten, omdat....”het overal op de wereld wel rotzooi is”. Het is moeilijk om niet immuun te worden voor de vele schokkende beel den die onze huiskamer bereiken. Als je echter persoonlijk gecon fronteerd wordt met diepe menselijke ellende kun je er niet omheen. Zo voelt Piet Spijkers van Aktie en Ontmoeting Oosterse Kerken dit althans na een bezoek aan een ziekenhuis en weeshuis in de Oekraïne. wegen. De hoofdrollen in dit spek takel zijn dan ook voor een jong verliefd stel. Voorde dubbelrol van het meisje worden zelfs twee actri ces gezocht. In tegenstelling vorige revues zal in Paling er coat vrijwel alleen Tilburgs i worden gesproken. De toneel-audities staan onder lei ding van regisseuse Anny Kete laars. Muzikaal-leider Lauran van der Sanden selecteert de zangers en choreografe Agaath Verspeeten het ballet. Omdat er zowel hoofd als bijrollen zijn is veel ervaring niet altijd vereist. Wel dienen ge gadigden zich te realiseren dat de Revue en de wekelijkse repetities veel tijd en inzet vragen. De poten tiële sterren krijgen na hun schrif telijke aanmelding een inschrij vingsformulier thuisgestuurd dat uiterlijk 25 maart weer teruggezon- fen eient te zijn. De speeldata van de Revue zijn 4,5,6,7,24, 25, 26 (galavoorstelling), 27, 28 novem ber en 7, 8,9,10,11 en 12 december. Het risico bij de DSW wordt ver oorzaakt door een terugvordering van let rijk. Dat vindt dat de DSW van 1986 tot en met 1991 te weinig in rekening heeft gebracht voor ge leverd werk. De vordering kan voor de gemeente Tilburg een schadepost van 13,2 miljoen gul den betekenen. Een eerdere, nog hogere vordering door het rijk was al teruggebracht, nadat de DSW die had aangevochten. De DSW en de daarin samenwerkende gemeenten zijn woedend op het rijk, omdat dat indertijd onduidelijke regels han teerde voor de prijzen die de DSW moest rekenen. Ook heeft de rijks- consulent in de omstreden periode de DSW nooit op de vingers getikt. De Tilburgse historie en dus ook het Tilburgse dialect is nauw verweven met de textielnijverheid. Eerst in de vorm van huisnijverheid, later, in de loop van de 19e eeuw in de fabrieken is de textiel de belangrijkste economische activiteit geweest in de stad. Deze situatie duurde tot ver in de 20e eeuw. De textiel et zijn fabrieks- en thuiswerk was dominerend aanwezig in de rd, al was het grootste bedrijf van Tilburg geen textielbedrijf/ eer was weggelegd voor de ’wèèrekplöts’ of ’atteljeej’, de ■burgse benamingen voor de hoofd (werkplaats van de spoorwegen. ’Mèn Tilbörgs Woordeboek' samengesteld door Henk van Rijen bevat nogal wat verwijzingen naar de textiel. Veelal gaat het om ’op zijn Tilburgs’ uitgesproken algemeen gebruikelijke textieltermen, soms zijn er typisch Tilburgse woorden bij. Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 Sluitingstijd voor advertenteies en redactie dinsdagavond 22.00 uur Niet procederen Burgemeester Brokx zei tijdens de commissievergadering op het mi nisterie van sociale zaken te probe ren het bedrag verder terug te bren gen. Het college van B en W wil dat Op zondag 4 april vinden de audi ties van de vierde Tilburgse Revue plaats. In ’’Paling en Petticoat” is plaats voor meer dan honderd Til burgse sterren: zangers, dansers en acteurs. De vierde editie van de Re vue zal plaatsvinden in november en december 1993 in de vernieuw de Schouwburg. Er zijn 15 voor stellingen gepland die naar ver wachting ongeveer 15.000 Tilburgers op de been zulten bren gen. In totaal werken maar dan 200 vrijwilligers'mee aan de Revue. Het budget bedraagt ruim twee ton, waarvan meer dan de helft door het Tilburgse bedrijfsleven bij elkaar wordt gebracht. Tilburgers met ambities in de show-business die nen zich schriftelijk aan te melden bij: Piet Maes, Ringbaan Oost 303, 5014 GE Tilburg. Dit geldt ook voor spelers uit één van de vorige revues. Het script van de vierde Revue, g schreven door Jace van de Ven Ed Schilders is vrijwel klaar. Pa ling en Petticoat speelt zich af in de jaren zestig rond de Tilburgse ker mis. Deze vierde revue staat dan ook in het teken van de Rock and Roll en de protest-songs. Vandaar dat de Artistieke Raad van de Re vue vooral op zoek is naar jonge Tilburgers die lekker kunnen be- Een ’drêüger’ was de bediener van het ’drêügmesjien’ (het drogen van de lappen stof die uit de natappretuur komen). In Til burg was het echter ook moge lijk op gezette tijden lappen stof te gaan haten bij bijvoorbeeld ’dun Drêüge’ (de fabriek van Droge, tegenwoordig deel uit makend van het Mommercom- plex). Met de persoonsnaam werd zowel de fabrikantenfa milie als de fabriek aangeduid. ’Bè Fraans Mutsers hèn ze am- möl gedaon gehat gekrêege’ be tekent dat bij de fabriek van Frans Mutsaerts iedereen is ont slagen. ’Wèèver’ is Tilburgs voor we ver, behalve de klank is er ver der niets bijzonders mee. Een ’wèèversschèrke’ wordt al een stuk moeilijker voor niet- Til burgers of mensen die niet met de textiel op de hoogte zijn. Nog lastiger wordt een salfak’ Een oudere generatie fijnspin- machines, waarvan een uiter mate fraai exemplaar aanwezig is in het textielmuseum, heette in het Engels selfactor. In het Tilburgs werd dat dan uitge sproken als sal- fak. ’Salfak’ is naar mijn mening zo’n typisch Tilburgs textielwoord, net als ’vèthol’of’schrobbelêèr’ ’Vèthölleke’ was de benaming voor de jongens op de textielfa brieken die het vuilste werk moesten doen. ’Vèthölleke’ of (het niet opgenomen) ’dröjkes- maoker’ was voor menig jon gen vroeger het begin van een ’carrière’ in de textielfabriek. Zoals bekend zijn de Tilburgers ’kröökezèèkers’ (kruikezei- kers). Van Rijen geeft als ver klaring dat in de textiel urine in Om Financiële stroppen op te vangen zal een raadsmeerderheid maandag akkoord gaan met de toevoeging van het overschot over 1992 aan de saldireserve. Alleen de SP wil de 9,8 miljoen gulden die de gemeente vorig jaar heeft overgehouden, niet toevoegen aan het ge meentelijke spaarpotje, bleek afgelopen maandag in de commissie fi nanciën. De andere partijen willen de risico’s bij de Dienst Sociale Werkvoorziening (DSW) en de Slachtplaats bij voorbaat afdekken. Het raadsdebat volgende week kan toch pittig worden, omdat een aantal fracties opheldering wil over de terugvordering door het rijk van DSW-gelden. sticks, 9 QQ ’00 gram, per 100 gram 349" g Piet Spijk mijn teven al veel landen bezocht. Ook ontwikkelingslanden in Afri ka en in Azië. Maar wat ik in de Oekraïne ben tegengekomen, die ellende, die zal ik nooit vergeten. De kinderen die ik heb gezien zijn ten dode opgeschreven. En ze heb ben niets, helemaal niets. Ze kun nen niet voldoende verzorgd wor den, want er zijn geen medicijnen en medische hulpmiddelen te krij- nodig' gen. Er is ook een chronisch gebrek gen(j aan vitaminen. Zelfs hetmeesteen- - voudige speelgoedje ontbreekt. Sommigen zulten snel sterven, an deren pas over enkele jaren. De kinderen in het weeshuis bijvoor beeld. Laat al deze kinderen in ie- w der geval menswaardig sterven. ren v Daar wil ik me sterk voor maken”. Nogi Masten van vijftien meter hoog met daartussen kilome ters nylon en staaldraad. Tyto van de Linde, schrijver van de rubriek 'Natuur in de stad’, zal wel boos worden, maar het Samenwerkings verband Midden-Brabant (SMB) wil met een enorme kooi meeuwen gaan weren van stortplaats De Spinder. De vogels bezorgen teveel overlast (lees: poep) bij het Blauwe Meer; de waterkwa liteit wordt minder. Het is opmerkelijk welke ge drochten als oplossing opko men in de hoofden van amb tenaren en bestuurders, als het erom gaat de natuur in de hand te houden. Terwijl die alleen maar reageert op ons gedrag, namelijk het op één grote hoop gooien van ons afval. Met mensen gaan ze natuurlijk heel anders om, terwijl die er zélf voor zouden kunnen zorgen geen rommel iter te laten. Er kwam bij- jrbeeldgeen schutting met schrikdraad om hetzelfde Blauwe Meer, toen enkele ja ren terug bleek, dat mensen er de rotzooi gewoon achter zich lieten slingeren. Je krijgt nog steeds geen bekeuring als je bijvoorbeeld in de Heu velstraat papier, friteszakjes of kauwgum op de klinkers gooit. Op sommige plaatsen kom je als voetganger amper om slordig weggezette fiet sen heen. En in grote delen van de stad is het spitsroeden lopen om je langs op stoepen geparkeerde auto’s te wrin gen. Het plaatsen van Til burgse Amsterdammertjes kost eindeloos gelamenteer, want dat soort paaltjes heeft weinig prioriteit. Hondebe- zitters kunnen hun lieveling nog steeds vrijwel straffeloos laten poepen waar ze maar willen. Afdoende maatregelen ne men tegen mensengedrag ne men is blijkbaar onmogelijk, maar om meeuwepoepjes in en om een recreatieve plas te voorkomen, trekken we zon der problemen vier ton uit. Het zal wel weer met image- vorming te maken hebben. Onderzoekers hebben aan getoond dat nogal wat men sen niet weten waar Tilburg ligt; die dachten terwijl ze onze stad voorbij reden bij het zien van al die meeuwen natuurlijk dat ze vlakbij de grote plas waren. De term Parkland is al een stille dood gestorven, maar nu moet klaarblijkelijk alles gedaan worden om de moderne in dustriestad zeker niet in Zee land Midden-Brabant te situeren. praten en dat ook niet doen in het raadsdebat van aanstaande maan dag om de pogingen van Brokx in Den Haag meer kans van slagen te geven. Dat is tegen het zere been van René van Diessen (VVD), Ad de Wolf (D66) en Tiny Kox (SP). In hun streven naar meer openheid worden ze gesteund door Van Gurp en Wim Plasmeijer (PvdA), even eens DSW- bestuurslid. Ook voor andere risico’ s die de ge meente loopt bij het te weinig te rugvorderen van bijstandsuitkerin gen en bij de slahtplaats zijn de raadsleden beducht. Om die reden wil PvdA-er Plasme ijer nog eens twee miljoen uit een potje voor gemeentelijke gebou wen overhevelen naar de saldire serve. SP-er Kox was maandag qls enige gekant tegen het spekken van de gemeentelijke spaarpot: ”Als We vinden dat ons niets te verwijten valt, moeten we geen pot met geld klaar zetten voor Den Haag.” burgse Leypark, zulten naast ASN organisaties als Wereldwinkel en Max Havelaar hun activiteiten in een nieuwe maar vooral creatieve manier presenteren. Financieel wordt Festival Mundial verder on dermeer mogelijk gemaakt door de gemeenten Tilburg, Waalwijk, Moergestel, Goirle, Udenhout, Oisterwijk, provincie Noord-Bra- bant, Vastenaktie, diverse Ordes en Congregaties, RCB Midden-Bra bant, de EEG, Midden-Amerika groepen, Wereldwinkels Neder land, Buurtcentrum De Spil, Stg. Bejaardenwerk Tilburg, de schouwburg, Werkgroep Tanzania Tilburg, St. Elisabethziekenhuis, Stg. De Vonk, Paradox, Vara, Noordbrabants Natuurmuseum, Stg. Max Havelaar, De Leest Waal wijk, Filmtheater Louis, Neder landse Missieraad en het ministerie voor Ontwikkelingssamenwer king. In april wordt het definitieve programma van het festival bekend gemaakt. Eerlijke handel Datzelfde geldt voor Novib en Al gemene Spaarbank Nederland (ASN), respectievelijk hoofd- en subsponsor. Naast een substantië le financiële bijdrage, zulten die twee organisaties ook dit jaar weer nadrukkelijk een rol speten in de activiteiten die in het kader van Festival Mundial plaatsvinden. Zo zal Novib opnieuw een belangrijk deel van het kinderprogramma voor haar rekening nemen en zal ASN onderdeel uitmaken van een nieuw programma- onderdeel, het zogeheten Plein Van de Eerlijke Handel. Opdat plein, dat onderdeel uitmaakt van de afsluitende mani festatie op zondag 13juniinhetTil- een kruik van huis werd meege nomen naar de fabriek. Daar werd ze gebruikt in de appretuur i.p.v. ammoniak. Dat er urine (’zèèk’) gebruikt werd in het procédé op de fabrieken is juist. In een verfboek van Pollet uit 1812 wordt het met zoveel woorden vermeld. Overigens: schriftelijke bewijzen dat er voor betaald werd of bewijzen dat het in de 20e eeuw nog voor kwam zijn zeer moeilijk te vin den. Wie naar de fabriek ging moest om ’zis uur önlegge’. Men kon ook na het werk önlegge’maar dan werd bedoeld dat men naar de kroeg ging. Te veel drinken deden de Tilburgers daar na tuurlijk niet. Men beperkte zich tot ’pruuve’. Een regelmatige drinker werd als een ’pruuver’ aangeduid. Een aantal termen uit de textiel zijn een eigen teven gaan leiden. Zo krijgt een ’schrobbelêèr’ steeds meer de betekenis van een alcoholische drank, die oor spronkelijk met carnaval ge schonken werd, maar tegen woordig al het hete jaar door te krijgen is. Het aantal mensen dat er de bediener van het ’as- sörtimènt’, de schrobbelmolen in ziet wordt steeds kleiner. De textiel is vrijwel weg, de ge neratie die er zijn hete teven ge werkt heeft is over enkele de cennia uitgestorven. Geleidelijkaan zulten dan ook de textielwoorden uit het dialect verdwijnen ’Mèn Tilbörgs Woordeboek’ wordt uitgegeven door boek handel Gianotten en zal in april verschijnen. (Henk van Doremalen) Nodig Wat hebben de kinderen in het(zie- kenhuis en het weeshuis allemaal lig? Er bestaat het meest drin- abehoefte aan kinderkleding en schoenen, medicijnen, revalida- tie-apparatuur, steriele injectie naalden met houders voor éénma lig gebruik, speelgoed, schrijfbehoeften en blikgroenten. Iedereen die een bijdrage wil leve- voor de kinderen is welkom. _gmaals: dat kunnen bedrijven, instellingen, schoten en particulie- ^„..dgenoten ren zijn. Alle initiatieven worden Bij zijn jongste bezoek aan de Oek- van harte toegeji raïne heeft Piet Spijkers artsen en ten worden door verzorgers het nodige toegezegd, soonlijk naar de 85 ”En belofte maakt schuld”, aldus tellende stad Lviv de Tilburger. ”Ik zal de volgende april a keer niet met lege handen naar Lviv vracht '„-no- - ichter Jedrijven, instellingen, - particulieren. Uit hoof- j.. ..„1jnlidmaat- /an verschillende organisa- Het is ook mogelijk om de kinderen lik nogal wat mensen. Maar te helpen door financiële onder- :spons te krijgen steuning via bankrek.nr. termijn, want 10.88.19.140 of gironummer 108.76.28 ten name van Aktie en Ontmoeting Oosterse Kerken te Tilburg, met vermelding van ’’hulp Evenals vorig jaar organiseren de Tilburgse filmtheaters Midi, Heu velpoort en Cinecitta in samenwerking met De Tilburgse Koerier een wedstrijd, die is verbonden aan de jaarlijkse uitreiking van de ’’Oscars”, de hoogste onderscheiding op het gebied van de film. De uitreiking van de Oscars vindt dit jaar plaats op 29 maart aanstaande. Grote en kleine filmkenners uit Midden-Brabant worden uitgeno digd om uit de nominaties de beste film, de beste acteur, de beste actrice en de beste regisseur te raden. Inzenders met de meeste juis te keuzen maken kans op één van de mooie prijzen die voor deze Oscar-wedstrijd beschikbaar zijn gesteld. Lees verderop pagina 14. de raad maandag spreekt (een deel van) de zijks- claim terug te betalen door het overschot over 1992 voor dat te reserveren. Het ministerie heeft namelijk toegezegd dat bij principe-uitspraak door de bet ken gemeenten voor 1 april een groot deel van het gevorderde geld weer naar de DSW vloeit. Daarbij gaat het volgens raadslid Roel van Gurp (Groen Links), die tevens in het DSW-bestuur zit, om 75 tot 90 procent. Ondanks de omstreden houding van het ministerie heeft het volgens Van Gurp geen zin te gen het rijk te procederen, omdat andere gemeenten in dergelijke be- roepszticen door de Raad van State in het ongelijk zijn gesteld. De raadscommissie economische zaken heeft onlangs een vergade ring achter gesloteneuren gehou den over deze perikelen. Het colle ge van B en W wilde daarover afgelopen maandag niet openlijk Bondgenoten t bezoek aan de Oek- U Spijkers artsen en ;t nodige toegezegd, naakt schuld”, aldus ”!k 2 --- Hoewel op dit moment slechts de grote lijnen van Festival Mundial burgse Leypark, zulten naast ASN schoten en particulieren, bekend zijn, is één ding al zeker: financieel staat het als een huis. Dat organisaties als Wereldwinkel en de van mijn werk en mijr is te danken aan de financiële medewerking van een groot aantal or- Max Havelaar hun activiteiten in schap vr ganisaties en overheden die al in een vroeg stadium te kennen hebben een nieuwe maar vooral creatieve ties ken i gegeven Festival Mundial (wederom) te willen ondersteunen. Novib manier presenteren. Financieel ik hoop ook veel resx fungeert ook in’93 als hoofdsponsor en de Algemene Spaarbank Ne- wordt Festival Mundial verder on- voor op langere termijn, want derland (ASN) is subsponsor. Daarnaast levert ook de NCO, Natio- dermeer mogelijk gemaakt door de structurele hulp geeft natuurlijk het nale Commissie Voorlichting en Bewustwording Ontwikkelingssa- gemeenten Tilburg, Waalwijk, meeste resultaat. Mischien dat ik in menwerking, een belangrijke bijdrage. NCO heeft te kennen gegeven Moergestel, Goirle, Udenhout, de toekomst niet meer zoals nu met Tilburg, met vermelding van in ieder geval de komende twee jaar Festival Mundial te willen subsi- Oisterwijk, provincie Noord-Bra- een lege auto terug hoef te komen, kinderen Oekraïne”, dieren.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 1