ife BMW blijft uitbreiden 5U Audi Cabrio Hogere autoproduktie in EG VW Golf Syncro Accessoires voor tien standen V8-motor in Mercedes G miljoen kilometer Meer dan in NAP Cuore DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 11 maart 1993 - pagina 9 rt 1993 - pagina 8 DAIHATSU le pn itoe: MSSSHSSSSi ige 325i ieuws bij de MSHSMSMÉHHSSMMSM IAIHATSU was ikte van van de ter 16- ehele 39247,42 igd, 1991. standaarduitrusting met lederen bekleding en een exclusieve amethyst- blauwe metaallok en biedt een verbluffende combinatie van comfort en prestaties. r—- rda ipanse ent tot van 245 naar 300 Nm. De BMW 5 Enduro blijft vooralsnog een prototype. - en Latijns Amerika 3,9 miljoen wagens front is ook heeft i ligger van de band, waarvan 8,5 miljoen personen- en combinatiewagens. Het totale aantal is negen procent groter dan in 1991 en het merendeel ervan (7,7 miljoen personen en combinatiewagens en 4,9 miljoen bedrijfswagens) werd in Noord-Amerika geproduceerd. Over de v wereld werden er in 1992 miljoenauto's vervaardic één procent meer dan in Nm bij 3000 tr/min. In deze uitvoering haalt de Delta een top van 172 km/u en trekt in 13,8 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. De tweede krachtbron heeft 1.8 liter inhoud en multipoint inspuiting. In dit geval wordt 105 pk geleverd, goed voor 185 km/u en een sprintje in 11,8 seconden. Aan de top range staan twee 2 lite kleppers. Zonder turbo levert deze krachtbron in de Delta 142 pk en met blaasapparaat 190 pk. De snelle HF komt hiermee tot 220 km/u en een zeer vlotte acceleratie in 7,5 seconden. De HF heeft Het vermogen steeg hierdoor van 192 naar 240 pk, terwijl het koppel aantrekkelijk toenam Over prijzen en de exacte Nederlandse specificaties valt op dit moment nog niets te zeggen. Ondanks het feit dat BMW geen volledig nieuw model in Genève introduceerde, i het op de stand een drul belang. De meeste aandacht werd getrokken door de nieuwe 35 cabriolet die op feestelijke wijze werd onthuld. Kort na d<= marktintroductie deze zomer, zal ook een 2 liter cabrio aan het programma worden toegevoegd, de 320i. De auto's zijn in een aantal fraaie carrosseriekleuren leverbaar in combinatie met een gekleurde kap en verschillende tinten stof of lederen bekleding. BMW brengt ook nit 5-serie. Het leveringsprogramma van de Touring wordt uitgebreid met De cilinder een 518i met 113 pk sterke 1.8 liter 24-klej liter 4 cilindermotor. Gezien de meerprijs die op dit Binnen twee jaar zijn er in de centrale databank van de stichting Nationale Auto Pas (NAP) maar liefst 10 miljoen kilometerstanden geregistreerd. Met de NAP moet kilometerfraude worden voorkomen. Maar liefst 5.000 BOVAG- bedrijven hebben ervoor gezorgd dat 4,2 miljoen personenauto's met hun kilometerhistorie in de computer te vinden zijn. De consument kan aan de hand van de gegevens uit het NAP zekerheid krijgen over de kilometerstand en beschermt zich daarmee bij de koop van een occasion tegen een teruggedraaide kilometerteller. Iedere keer dat een auto in de garage komt, wordt de kilometerstand doorgegeven. Dan kan zijn bij een APK-keuring, onderhoudsbeurten, schades, ve iligheids- en milieu-inspecties. De Nationale Auto Pas ontstond uit een samenwerking tussen ANWB, Bovag, Rai en het Ministerie van Justitie. Geïnteresseerde kopers kunnen bij 5.000 Bovag- bedrijven en alle ANWB- technostations de kilometerstanden van hun keuze-auto gratis opvragen. standaard een viscodrive, voor een probleemloze overbrenging van het grote vermogen via de voorwielen op de weg.Uiteraard zijn bij de nieuwe Delta alle kunststof delen gemerkt voor recycling. Op het gebied van veiligheid meldt de fabrikant de toepassing van verstevigingsbalken in de portieren en de tegen meerprijs leverbare airbag in combinatie met gordelspanners. moment voor een Touring in de 5-serie wordt gerekend, zal de 518i Touring op ongeveer f.73.000,= uitkomen. Als prototype toonde BMW een Touring met verhoogd dak, speciaal voor liefhebbers van mountainbikes. Door het dak met 13 centimeter te verhogen, kan nu meer volume aan bagage worden meegenomen. De auto is verder voorzien van een grotere achterklep voor betere toegang en luchtvering, waarmee de hoogte van auto ten opzichte van de weg kan worden gevarieerd. Deze speciale BMW Enduro is gebaseerd op de 525iX met permanente vierwielaandrijving. cilinderinhoud van de 2.5 n.cr 24-kleppenmotor is daarbij verhoogd naar 3 liter. Vorig jaar liepen in de EG 14,7 miljoen auto's van de band, ongeveer twee procent meer dan in 1991. Dit was vooral te danken aan de produktiegroei autof in Duitsland, Frankrijk en verdi Groot-Brittannië van 6 tot 8 procent. In Italië verminderde de produktie met 9 en in België met 11 procent. In heel Europa kwam de autoproduktie uitep 17,7 miljoen stuks, waarvan 15,2 miljoen personen- en 2,5 miljoen bedrijfswagens. In Japan nam de autoproduktie voor het tweede achtereenvolgende jaar af, ditmaal met zes procent tot 12,5 miljoen stuks. De oorzaak van de produktievermindering wordt gezocht in de zwakke vraag op de binnenlandse markt en in de vermindering van de export. In de VS en Canac nam de produktie van Jap auto's toe met acht procer Een wereldprimeur op de Autosalon van Genève is de Mercedes 500 GE, een nieuwe variant in de terreinauto-serie. In het vooronder van dit apparaat legt Mercedes nu een 5 liter V8 met een vermogen van 240 pk. De auto heeft een rijke standaarduitruct lederen bekledin ieve ametl Hak en bie 1,89 miljoen stuks en in Europa met vijf procent tot 378.000 stuks. De Britse vestigingen van de Japanse 1 Df abrikanten verdubbelden hun produktie tot 270.000 auto's. Niettemin ging de produktie van Japanse wagens over de hele wereld met drie procent achteruit. In Noord-1 rolden 13,! de bumper open. De achterlichtunits scharnieren voor een deel met de klep mee omhoog. In het interieur valt vooral het langgerekte dashboard op, wat over de hele wagenbreedte is doorgetrokken. De sportieve Delta HF oogt extra agressief met zijn lichtmetalen velgen, mistlampen in de bumper en specifieke grille. HF Turbo Lancia maakt in de nieuwe Delta gebruik van een reeks bekende motoren. Aan de basis staat de 1.6 liter monopoint van 76 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 124 Direct na de introductie van de Volkswagen Golf GTI16- klepper komt het merk met de vierwielaangedreven Syncro-uitvoering. Vanwege echter het kleine aantal verkochte Syncro's van het vorige model, zal de nieuweling voorlopig niet in ons land leverbaar zijn. De Golf Syncro kent net als zijn voorganger een permanente vierwielaandrijving met een traploze, slipafhankelijke krachtverdeling tussen de voor- en achteras. Hiervoor wordt een visco- koppeling toegepast. Het ABS remsysteem werkt zowel bij aandreven als vrij lopende wielen, zodat onder alle omstandigheden van een veilige remwerking sprake is. De Golf Syncro heeft een 90 pk leverende 1.8 liter motor en haalt hiermee een top van 175 km/u. De auto trekt het bekende sprintje van 0 tot 100 km/u in 12,6 seconden. De basisuitrusting bevindt zich op het GL-niveau. Vanaf nu is de Audi cabriolet tegen een meerprijs van f .5.976,= te bestellen met een elektro-hydraulische bediende kap. Dit vergroot uiteraard enorm het bedieningsgemak van de auto. De bestuurder kan rustig op zijn stoel blijven zitten, de techniek doet de rest. Uiteraard is de draaihendel voor de vergrendeling boven de voorruit gehandhaafd. Ter verhoging van de veiligheid moet de handrem zijn aangetrokken, voordat de kap elektrisch kan worden geopend of gesloten. Bij het uitvallen van het systeem kan de kap nog steeds handmatig worden bediend. Een ander nieuwtje betreft een windscherm bestaande uit een inklapbare buis- constructie en een speciaal type netweefsel. Het net vermindert de tocht in het voeten- en bekkengedeelte en de luchtstroom rond het hoofd en de nek. Het scherm kost f. 1.001.— en maakt van de cabrio een tweezitter. Bij de Fiat-groep werd de aandacht tijdens de Autotentoonstelling van Genève vooral gericht op de nieuwe Lancia Delta. Deze auto, die op hetzelfde onderstel staat als de Fiat Tipo/Tempra en natuurlijk Lancia's eigen Dedra, zal pas aan het einde van het jaar in Nederland op de markt komen. Het is zeer waarschijnlijk dat op dat moment Fiat Auto Nederland de officiële importeur zal zijn geworden. In het programma zijn vier varianten en twee uitrustingsniveau's opgenomen. In de standaard uitvoering vinden we stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, elektrisch bediende voorportierruiten, getint glas, 14 inch velgen met brede banden en een electrisch geregeld verwarmings- en ventilatiesysteem. Daarnaast is er het LE/LS-niveau met onder andere Alcantara bekleding, elektrisch verstelbare buitenspiegels, hoogteverstelling op de bestuurdersstoel, lichtmetalen velgen en in delen neerklapbare achterbank. ABS wordt standaard toegepast op de 2.0 LS en de HF-serie. De Delta laat duidelijk zien dat verschillende onderdelen van de Dedra zijn gebruikt, zoals bijvoorbeeld de portieren. Door de korte achterkant heeft deze compacte Lancia echter een geheel eigen uitstraling. Het it met de platte koplampen ok specifiek. De achterklep 't een behoorlijk vlak mde ruit en gaat tot aan is de Hing gericht op de Delta. Deze IN-C 1009

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 29