rü’ KLEINE OPEL ALS GROOT NIEUWS NEDERLANDSE COMBINATIE 0 :RS.. ent sd N Einde voor 3ELS Bijlage van: De Tilburgse Koerier BINNENKORT ,195,- I I Toyota Carina (stationwagen p' Yue Loong Precies twee jaar geleden introduceerde importeur Eurimpo de Yue Loong Feeling uit Taiwan op de Amsterdamse Rai- autotentoonstelling. Veel lof oogste deze op de oude Nissan Stanza gebaseerde vijfdeurs auto niet, toen de vaderlandse pers er kennis mee kon maken. Bovendien was de Feeling prijstechnisch ook niet een 'aanbieding'. Korte tijd na introductie werden de prijzen dan ook drastisch aangepast. Wie reeds een Yue Loong gekocht had, kreeg het prijsverschil zelfs terugbetaald. Ook werd er eind vorig jaar nog een stevige reclamecampagne aan besteed om Yue Loong als merk in Nederland bekendheid te geven. Het mocht allemaal niet baten. Met de opvolger van de Feeling al in het land, klaar om op de Rai te worden tentoongesteld stopt de fabriek met de export. Overigens was Nederland het enige exportland voor dit merk. De banden tussen Yue Loong Motor Company en Eurimpo blijven echter bestaan, zodat een herintroductie in de toekomst mogelijk is. Vorig jaar werden er 112 Feelings op kenteken gezet. De koper van een Yue Loong wordt door de importeur op de hoogte gebracht van deze ontwikkeling evenals de dealers en consumentenorganisaties. Iedere berijder wordt een passend voorstel gedaan. Immers binnen dezelfde organisatie zijn ook de merken FSO, Hyundai en Mitsubishi te vinden. Uiteraard is de importeur zeer teleurgesteld door deze ontwikkeling. J jari 1993-pagina 18 fflaaü n-xl 17,90 Donderdag 28 januari 1993 Oplage: 96.450 ex. srssto achtt J sgt 1 TOYOTA tot meubels Tony Vós V- rerk. )ORBEELD neubel "Bali messing net Lees verder Autotest: Citroen ZX 16V in dit nummer pag. 3 pag. 9 o.a.: WH II Ifail II XVI II INOKESHOWROOM 1-426245 sreed Rij-impressie: Peugeot 306 pag. 7 Jaargang 5 Nummer 4 n, 1 onderkast, w, spiegelkast jon even 3 Carina Nissan Sunny 1993 ringbaan noord 95 tilburg tel. 013-351035 een 1de vijfbak. Een L tegen 'eboden. F t natuurlij! te gering n de importeur bouwman en Parqui deze nieuweling aan de vaderlandse pers. De Carina E Stationwagon wordt gemaakt in de Japanse Toyota-fabriek, dit in tegenstelling tot de uit Engeland afkomstige sedan en hatchback. ook om een diesel. Toyota levert de 2 liter oliestoker met 73 pk. In de Carina Stationwagor echter als bas liter Lean Bur j-:ndii De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D .A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Ber- kel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. De nieuwe Corsa kenmerkt zich door ronde vormen. Verder is veel aandacht besteed aan het milieu en de veiligheid. In het leveringsprogramma komen we bekende typebenamingen tegen als Joy, City en GSi. Het programma is direkt zeer compleet met een drie- en vijfdeurs carrosserie en motoren uiteenlopend van 1.2 tot 1.6 liter. Volgende week komen we uitgebreid op de nieuwe Opel Corsa terug. >n vinden we isismotorde 1.6 im krachtbron. Bij iing wordt meer roegd dan waardoor de schoner en effectiever een auto die deze x acte klasse ids 1982 zijn er maar het eerste type Camry Customwago: moet wennen, zal de1 Stationwagon direkt mooi vinden. Een klein deel van de achterlichtunits blijft op de flanken van de carrosserie als het grootste deel met de klep mee omhoog scharniert. Carina E 1.6 is daardoor =u zuinig. Natuurlijk vinden we ook hier vier kleppen per zuiger en een electronisch geregeld sequentieel multipoint inspuitsysteem. Deautohac’’ km/u en trekt in 11,4 secor van 0 tot 100 km/u. De 2.0 diesel komt altijd nog tot 160 Een km/u, uiteraard ook bij een irlijk laag brandstofverbruik. Volvo presenteert als wereldprimeur de 440 en 460 met een continu variabele transmissie. Het is een unieke combinatie van een in Nederland ontworpen en gebouwde auto met puur Nederlandse techniek van Van Doome's Transmissie. De Hi-tech Automaat, zoals Volvo deze voorziening noemt, is gekoppeld aan de 1.8 liter benzinemotor van 90 pk. Grappig is dat deze automaat sneller is dan een handgeschakelde versie van 0 tot 80 km/u en bij een inhaalmanoeuvre van 80 tc 120 km/u. Het brandstofverbruik ligt op hetzelfde niveau als bij de versies met vijfbak. Bovendien zijn de 440 en 460 met automaat stiller. Beide auto's worden met CVT geleverd als 1.8i DL, terwijl de 2 liter met de Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Eén van de zes Rai-wereldprimeurs is de Toyota Achterban Carina E als Stationwagon. Vlak voor de Heel handig is de forse opening van de tentoonstelling toonde wi“d^r‘de «««mi, n.A.n.vA is. De laadruimte van u, Stationwagon heeft met de achterbank in positie en uitgetrokken rolhoes een inhoud van 485 liter. Door de achterbank in twee delen neer te klappen wordt dit vergroot tot 860 liter (tot aan de ruiten). De kofferruimte is 1,01 meter lang en 1,38 meter breed. De lengte neemt na het neerklappen van de bank tot 1,74 meter toe. De laadruimte heeft een hoogte van 88 centimeter. Met een totale lengte van 4,545 verbrandii meter is de Stationwagon lucuht ^evc maar anderhalve centimeter gebruikelijk, gegroeid ten opzichte van de mo sc one bestaande varianten. Het wor L uiterlijk kan worden verfraaid De Carina E 1 met een dakrailing. schoon en zui De Carina E Stationwagon wordt aangeboden met twee bekende motoren. De 2 liter benzine injectiemotor met 16- kleppen levert een vermogen van 133 pk bij 5800 tr/min en is k gekoppeld aan e° I handgeschakelde I automaat wordt te I meerprijs aangeb I stationcar vraagt hoogte verstelbare bestuurdersstoel en een armsteun achterin. De Carina is een veilige auto met vestevigingsbalken in de portieren en als optie leverbaar ABS en airbag. De Carina E Stationwagon 1.6i kost f.38.451,= en dat is een keurig bedrag. De completer uitgerust XLi kost f.40.990,=. Wie meer luxe en power wil komt uit op de 2.0 GLi voor f.46.490,= terwijl Toyota de diesel aanbiedt voorf.46.010,=. De Carina Stationwagon heeft zijn front en voorportieren met de bestaande varianten gemeen. De achterportieren zijn aan de verder doorgetrokken daklijn aangepast. De extra zijruit loopt naar achter smaller toe. Wie bijvoorbeeld aan de Grensverkeer Het vrij passeren van de landsgrenzen binnen Europa blijkt pas een grote luxe als je anders hebt meegemaakt. Wie vroeger naar België reed, meldde zich eerst bij de Nederlandse douane en liet daar zijn of haar paspoort zien. Tientallen meters verder moest dezelfde procedure bij de Belgische beambten worden herhaald. Ertussenin lag een soort van niemandsland. Bij enkele oude grensovergangen zijn de overblijfselen van deze gang van zaken nog duidelijk te zien. Op andere plaatsen in de wereld gaat het nog steeds op deze op onze ogen ouderwetse manier. Ik kreeg de gelegenheid om vanuit Egypte naar Israel te gaan en korte tijd later weer terug. Eerst moesten maar liefst drie papieren worden ingevuld: een uitreispapier voor Egypte, aanvraagformulier voor een terugkeervisum en een in-/uitreisdocument voor Israel. Deze documenten moesten inclusief paspoort en 12 Egyptische ponden aan de douane worden overhandigd. Hoe lang het vervolgens gaat duren voordat je je paspoort met stempels en de nodige papieren terug krijgt, is puur afhankelijk van de drukte en de werkzin van de beambten. Als het mee zit, ben je in een kwartier klaar. Vervolgens verlaat je enkele tientallen meters verder het stukje niemandsland van Egypte en stap je Israel binnen. Israel lijkt een Westers land waar het allemaal veel vlotter gaat. Toch moetje ongeveer vier keer je paspoort tonen, krijg je een vraaggesprek over de reden van bezoek, ga je met je bagage door een scanner en komen er ook hier weer de nodige papieren en stempels aan te pas. Alles bij elkaar in totaal een grensoverschreiding die al gauw een half uur in beslag neemt en dan zit er nog niets tegen. Toen we anderhalf uur later na een kort bezoekje aan Israel ons weer meldden, bleken de douanemensen ons nog te herkennen en werden we in nog geen tien minuten door de ambtelijke molen gedraaid. Een Europa zonder grenzen, een ongekende luxe... Alhoewel de Rai Autotentoonstelling overloopt van de primeurs en noviteiten, zijn er op de jaarlijks gehouden salon van Genève ook de nodige wereldpremières te verwachten. Eén daarvan is de nieuwe Opel Corsa, e al in april bij de dealer staat. Met de nieuweling moet Opel in de compac zijn positie verstevigen. Sinds 1982 s liefst 3 miljoen Corsa's van gemaakt. Prijzen De Carina E Stationwagon kent drie uitrustingsvarianten, de basisversie alleen als 1.6, de XL en GL. De 1.6 en diesel worden als XL geleverd, terwijl de 2 liter alleen als luxueuze GLi te bestellen is. De basisauto is al redelijk compleet uitgerust met onder andere meegespoten bumpers, een digitaal klokje, van binnenuit verstelbare buitenspiegels, getint glas, centrale console, in hoogte verstelbare koplampen en hoofdsteunen op de achterbank. De XL voer hieraan toe: centrale vergrendeling, stuurbekrachtiging, toerenteller, verstelbaar stuur aalt een top van 185 en een rolhoes over de rekt in 11,4 seconden bagageruimte. De GL is op luxe ingesteld met elektrische raambediening, elektrisch bediende en verwarmde spiegels, bredere banden, in

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1993 | | pagina 19