BENTLEY hun CONTINENTAL R OPEL ASSISTANCE )3 Kerst-surprise Fiat-dealer Spoormakers Eurotech, Truck Jaar Gouden Stuurwiel voor Pajero gal wint gouden sleutel 1992 Iveco van het rSLER 3 Jeep Rijnlease E Judge - I .'89 .'89 .'89 I .89 .'87 I .'87 I .'87 1 .'86 I I .'89 .'88 I ..'87 I .86 '84 KEHRE M) J| s DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - woensdag 23 december 1992 - pagina 7 iber 1992-pagina 6 en 'W-3«657 >orn it.. Lamswol ie 53 I I I I soneel Zand Burg. Jansenstraat 52-56 Tilburg, Tel.: 013-683911 Kunt u de weg voor u ook in 1993 met vertrouwen tegemoet zien? GARAGE DENISSEN srder. t tot de jste kwaliteit, itie met TELEFOON 04255-3944 FAX 04255-4020 - HILVARENBEEK «lijk 18 ipelseweg-Nobelstraat) RLE 4027 opgei functi snel h_ over honc jsbak. i kree" srigens smd Over prijzen van auto's heeft iedereen een eigen mening. De gemiddelde nieuwe auto kost in Nederland ruim dertigduizend gulden, een bedrag wat prijslijsten van de verschillende uitmerken lopen veel verder door. Hessing in de Bilt levert voor f.798.000,= de vorig jaar geïntroduceerde Bentley Continental R. Wellicht nog een aardig idee voor een leuk kerstcadeautje Alle medewerkers van Garage Denissen wensen u prettige feestdagen en een veilig 1993 toe. De Mitsubishi Pajero heeft in Duitsland de onderscheiding "Das Goldene Lenkrad" (Gouden Stuurwiel) gekregen. - onder redelijke voorwaarden - vergoed. En verder: reiskosten om op uw bestemming te komen of de auto na reparatie op te halen, eventuele verzending van onderdelen. Maar de Opel-rijder kan bijvoorbeeld ook rekenen op financiële ondersteuning onderweg, wanneer het normale reisgeld op is en de bodem van de portemonnee dreigend in zicht komt. Alles bij elkaar kan de Opel- rijder dus extra gerust op reis gaan. zaken als de make-up-spiegeltjes en de houten klaptafeltjes aan de rugleuningen van de voorstoelen, terwijl zelfs het ruimte-aanbod voor de passagiers op de tweede rij niet echt riant is. De toegang tot de achterbank is ook niet echt optimaal. Alles is van de hoogs zoals stereo-installatie met een hoog vermogen en een voor boven „en onder afzonderlijk te regelen lenig particulier niet makkelijk zal uitgeven. Maar de airconditioning. De Continental R riisliisten van de verschillende nitmerken Innen veel j® de absolute top op auto gebied. Deze Bentley, is net als alle andere modellen van het merk een auto die door de eigenaar zelf moet worden bereden. Chauffeurs rijden immers in een Rolls Royce. Achterin ontbreken zelfs luxe Opel start 1993 met een nieuwe service, "Opel Assistance". De koper of koopster van een nieuwe Opel gaat hiermee extra uitgerust op reis in eigen land, maar ook in heel Europa. Gedurende de garantietermijn van een vol jaar mag de Opel-rijder en -rijdster nu namelijk ook rekenen op een uitgebreid hulppakket. De hulp kan zeven dagen per week en 24 uur per dag worden ingeroepen, ook bij een lekke band, verloren sleutels, lege accu of brandstoftekort. Het immers Het blad Bild am Sonntag reikt 3 jaarlijks deze prijs uit in zes categoriën. De jury bestaat uit coureurs, vakjournalisten en prominenten uit Duitsland, Zwitserland, Engeland en Frankrijk. De Pajero kreeg in het segment terreinauto's de hoogste waardering. Het is voor Mitsubishi de derde keer dat een Gouden Stuurwiel wordt gewonnen. In 1984 won de Galant in de categorie middenklasse, terwijl in 1988 de Colt/Lancer in de compactklasse de eindoverwinning behaalde. Soeverein Je behoort tot een bevoorrechte groep mensen als je de gelegenheid krijgt met een dergelijke auto te mogen rijden. De V8-turbomotor, waarvan het vermogen door Bentley verzv- wordt maar dat ergens in de van de 320 pk moet liggen, maakt grootste pluspunten van deze kostbare auto rekenen. Wennen aan het idee dat je ruim driekwart miljoen Nederlandse guldens in de handen hebt, doe je waarschijnlijk nooit. Maar je gaat met de auto om alsof het een doodnormale middenklasser is, zo gemakkelijk rijdt hij. Even wennen aan de plaatsing van de verschillende elementen en rijden maar. I J 1 I ..1987 ..1989 - ..1990 I ..1989 ..1988 I ...1987 I ..1990 1 ...1986 I 1990 1991 I 1989 1990 I 1990 1988 J....1990 urgseweg 111, 1 AC GOIRLE I 44582^ een fraaie brom. Lange afstanden worden minimale ritjes, die bovendien in soevereine rust afgelegd worden. Een lekker sprintje trekken is de Bentley overigens helemaal niet vreemd. De topsnelheid van 233 km/u is in vergelijking met andere toppers niet opmerkelijk. Nee, het is meer de manier waarop de maar liefst 2500 kg wegende auto constant vooruit wil. Je krijgt er minimaal ontzag voor. Trekkracht biedt de 6750 cc grote V8 vrijwel doorlopend. Wanneer het gaspedaal tot onderin wordt getrakt om het tempo nog eens verder op te voeren, geeft de auto daar met een merkbaar groot plezier gehoor aan. De Engelse "Heer van Stand" gaat er als een speer vandoor, heel indrukwekkend. Nieuw voor alle Bentley-modellen is de plaatsing van de selecteurhendel voor de automatische vierversnellingsbak. De aanvankelijk plaats aan de stuurkolom is ingeruild voor een plekje op de vloer. Bovendien kan bij de bak in de Continental R voor een sportief schakelprogramma worden gekozen. Daarbij wordt pas bij een hoger toerental doorgeschakeld naar een hogere overbrenging en wordt zelfs het onderstel wat stugger afgeveerd. Voor de 4de keer heeft dit bedrijf de gouden sleutel gewonnen. Dit is een award, die alleen de allerbeste Fiat-dealers krijgen voor geleverde service. Deze prijs wordt middels een enquête door cliënten toegekend aan de dealer. Aan de prijs is behalve de «gouden sleutel» ook nog een 4- daagse reis naar de Fiat- fabrieken in Italië verbonden, waaraan een medewerker van de firma Spoormakers mag deelnemen. Spoormakers is - reeds sinds 1957 Fiat- dealer. Het bedrijf is opgericht in 1929 en was tot 1957 fiets-, motor- en scooterbedrijf Het is even slikken als de Continental R in donker bruin metallic lak voor de deur wordt neergezet. Voor het bedrag wat koper van een Continental R mc neertellen, kan in een gemiddel straat als gauw een hele rij huizen worden gekocht. Voorts mogen bezitters van een dergelijk type auto rustig sociaal- voelend genoemd worden, daar bijna de helft van het aanschafbedrijf in de staatskas vloeit. Natuurlijk maken dergelijk astronomische bedragen zo'n auto al bij voorbaat interessant, maar de Continental R trekt ook op andere punten de aandacht. Denk maar eens aan de historie van het merk, zijn werkelijk uitmuntende uitvoering, zijn bere-sterke V8-turbomotor en zijn misschien wel wat té sportieve rij-eigenschappen. Wat het eerst in het oog springt is natuurlijk het enorm imposante voorkomen van de Continental R. Met een zeer kleine voorsprong is de Iveco Eurotech gekozen tot "Truck van het Jaar 1993". De jury van deze verkiezing wordt gevormd door 13 bedrijfswagenjournalisten uit 13 verschillende Europese landen. De Iveco Eurotech, die in de loop van 1992 werd gepresenteerd haalde de eindoverwinning met 67 punten. De Iveco werd echter op de voet gevolgd door de nieuwe Daf 75/85- serie die genoegen moest nemen met 6" punten. De nummer 3 in rijtje werd de Volvo F12 met Geartronic electronisch gestuurde versnellings Deze Volvo kreeg niet meer dan 12 punten. Het mag over uniek genoemvi worden dat één merk twee jaar achter elkaar de "Truck van het Jaar" verkiezing wint. Iveco viel voor 1992 ook de eer te beurt met Eurocargo. iedereen wel eens overkomen. "Opel Assistance" is gedurende een heel jaar van kracht. De Opel- rijder kan bij pech 06-0991222 draaien. De dichtsbijzijnde Opel- dealer komt dan snel naar die plaats toe om de automobilist uit de brand te helpen, of om de auto weg te slepen als dat nodig blijkt. De hulpcentrale kan ook via de gele praatpalen worden opgeroepen. Ook vervangend vervoer valt onder het hulppakket. Zelfs noodzakelijke hotelkosten worden Klassieker De Continental R is weer de eerste echte Bentley sinds dertig jaar. el wat jaren de tief getinte srs van de diverse nodellen. Grappig is 'eigen Bentley' ook j Continental R luisterde. De auto verliet in een beperkte oplag de fabriek. Enige overt- in styling zijn er bij beide Continental R-modellen wel te vinden, al hebben de ontwerpers niet nadrukkelijk een kopie van de voorganger gemaakt. Maar sommige lijnen aan het ontwerp getuigen van een vergelijkbare sierlijkheid, waarbij de dubbele koplampen en de handgemaakte grille nu voor het typische Bentley- karakter tekenen. Hoe langer je naar de Continental. R anno 1992 kijkt, hoe mooier dat ie wordt. De auto wint per minuut aan schoonheid. Door zijn forse afmetingen komt de auto ook overweldigend over. Immers een lengte van 5,34 meter en een breedte van 2,06 meter zijn voor een als coupé bedoelde auto zeer uitzonderlijk. Na enkele kilometers achter het stuur van de Bentley verdwijnen deze forse buitenmaten steeds ven Wellicht kunnen we dit chine uoixtley sin Bentley is al heel maker van sporti. dubbelganger Rolls Royce mc dat de laatste naar de naam luisterde. De beperkte oplage eind jaren vijftig Op weelderige wijze is het de fabriek. Enige overeenkomsten interieur aangekleed. Op de Wilton-vloerbedekking bevinden zich lamswollen tapijtjes, die zo hoogpolig zijn dat je voeten er enkele centimeters in weg lijken te zakken. Vele kostbare meters leer zijn in de aankleding verwerkt, terwijl het dashboard uiteraard stijl is bedekt met wortelnotenhout. Kenmerkend voor een Bentley zijn de grote klokken en zwaar- verchroomde bedieningselementen, die een enorm glans hebben. Je zit behoorlijk hoog achter het stuur van de Continental R, wat een prima zich over de forse motorkap veroorzaakt. Kleine onvolkomenheden blijkt ook een auto van deze stand te kennen. Het klepje van het dashboardkastje is niet volledig vlak in het dashboard ’nomen. Voor de rest :tioneert alles zodanig dat al het idee groeit dat het dat iderd jaar nog zo doet. De Continental R legt een uitstekende stabiliteit aan de dag, vooral ook in bochten. Juist daar bewijst de wagen dat hij de naam Bentley waardig is. Sportiviteit is een begrip dat nauw met de historie van het merk verweven is en dat voel je. Het rijcomfort is minder soepel dan men wellicht verwacht. Het is zeker niet zo dat de wagen als een zwevend tapijt over het asfalt gaat. Bewust is de behoorlijk stugge afvering ingebouwd, zodat oneffendheden best voelbaar zijn. De liefhebber die serieus de aanschaf van een •zwegen Continental R overweegt, zal zich ie buurt hierdoor echter niet laten afschrikken. L 23Wm i r’c'i z"

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 41