Accessoires te kust en te keur Bijeenkomst voor klassieker in wording, de Alfa 6 Safefit Hardtop voor cabno s MS i ders END! r 3 AND VEN WW r NDAG jmber RST elen Ki Bk> sa •■«1 OPEN DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 10 december 1992 - pagina 11 iber 1992-pagina 10 lige is >mbi- 7563956 ro'S i JONS i jaar garantie TILBURG >6341 1988 1986 1989 1986 1984 1989 .1990 1992 1988 1987 1986 1976 .1984 .1984 .1985 .1987 .1989 .1990 .1990 .1990 .1985 m wil Bn j uw Seat-dealer. In 4 stappen uwe Seat Toledo, dealer voor meer informatie. 1990 1988 ..E3 1987 IE3 1990 lis aen auw DG 17.00 uur sig noc bat keurings- bedrijf APK Lid BOVAG AUTO Eigenaren van winter comf doorrijden, 1 hardtc’-' beschik hardtop is g met glasvezel Idig :clusieve t het geen s achter len gelov reel naar ing van v. of zil- reservoir dat de xo onder extreem hoge i gelijk blijft. een eigen dealernet: 0888. stuks. Een set kost f.495,= excli BTW. Inlichtingen: (04707-2323) hebben een anatomische vormgeving, terwijl ook de orthopedische aspecten niet over het hoofd zijn gezie Sommige uitvoerii voorzien van kussens. Voor 01834-3400. Vredestein is zo'n band. Porsche testte deze nieuwe band met snelheden tot 210 km/u. Ook werden er slalomtests gedaan op de droge weg. De band is leverbaar in negen maten voor 14, 15 en 16 inch velgen. lts uspectexx XXXOl XJV -zien, tvoeringen zijn te i opblaasbare >r dealeradressen: aken ctra's.Er zijn soires te koop, tdagen tippen Roll-Master Vooral eigenaren van klassieke auto's, caravans of een trailer kennen het probleem van de winterstalling. Er moet vaak veelvuldig gemanoeuvreerd worden om alles op z'n plaats te krijgen. Dit probleem behoort met de Roll-Master tot het verleden. Een volledige set omvat uit 4 zogeheten car dolly's. Ze bestaan uit een stalen bakje dat onder het j wiel van de auto moet worden geplaatst. Door middel van hardkunststof wielen kan de auto nu op vier van deze dolly's exact op z'n plaats worden gerold. Door de zeer lage constructie zijn de wielen van een voertuig er makkelijk op te plaatsen. Maar ook bij het uitbouwen van bijvoorbeeld een motorblok is een enkele Roll- Master een ideale hulp voor transport. Importeur Mico USA Parts brengt de Roll-Master per stuk, per paar en als set per 4 dealers en accessoirezal voorzien van nuttige ext I veel handige accessc Zo vlak voor de feestc we er een aantal. Onder de naam Safefit wordt een autogordelgeleider op de markt gebracht, die het gebruik van driepuntsgordels ook voor kinderen plezierig maakt. De schouderriem blijkt in de meeste gevallen in het gezicht of in de nek te schuren, waardoor het kind de gordel opzij duwt of onder de arm draagt. De gordel verliest dan zijn werking en bij een ongeval of plotseling remmen schiet het kind naar voren. De Safefit wordt ter hoogte van de buik over de driepuntsgordel geschoven, biedt extra bescherming aan het onderlichaam, terwijl de gordel niet meer vervelend in de weg zit. De Safefit is door het British Standardization Institute getest in een botssimulator tot een lichaamsgewicht van 32 kilogram. Er kan worden gekozen uit vier kleuren. De Safefit is verkrijgbaar bij autodealers, accessoireshops en warenhuizen voor 34,95. duidelijk zichtbaar aan dat de c beveiligd is. Het geluidsalarm binnenverlichting wordt opengebroken begint de sirene loeien. De Sentrylock kost f.169, Voor f.79, is eveneens bij Halfc een stuurstang-beveiliging te koop. De gehard stalen stang is centimeter lang en weegt ruim twee kilo. De stuurstang is geplastificeerd om beschadigir van het stuurwiel te voorkomen uitgeschoven stand grijpen twe klauwen achter het stuurwiel. I maakt de auto onbestuurbaar. 1 opvallende oranje kleur heeft tevens naar krakers een signaalwerking. Zittend achter stuur kan de automobilist voor uitstapt de stang makkelijk installeren en op slot draaien. Een derde beveiligingsmogelijkheid is he scharnierende stuur-pedaalslof Het systeem bestaat uit een ha< en beugel met cilinderslot. Dubbelgevouwen neemt het sic weinig plaats in. De haak word achter het rempedaal gezet, terwijl de twee beugelpennen aan weerszijde van de stuurrand worden geplaatst. Hieroverheen komt het cilinderslot. De beugel van gehard staal bekleed met ee kunststof mantel. Het stuur- pedaalslot kost f.79,-. Het beugelslot is ook te gebruiken voor een fiets, bromfiets of motor. (Halfords) wintersportartikelen. Voor informatie over verkoopadressen: 08380-70600. Trekstang Wie wel eens een auto heeft moeten trekken met een sleepkabel is bekend met de nadelen. Daarnaast verhoogt een sleepkabel niet bepaald de verkeersveiligheid. Vaak genoeg breekt de kabel of rijdt de getrokken auto op de achterkant van de trekkende auto. Het gebruik van een sleepkabel is op snelwegen helemaal verboden. Met een sleepstang heeft de chauffer van de trekauto volledige controle over de combinatie. Er is een vaste verbinding tot stand gebracht. De sleepstang bestaat uit drie delen van elk 60 centimeter .die met een pen-en-gat koppeling aan elkaar worden gezet. Met U-bouten wordt de stang aan de sleepogen van de auto's bevestigd. De stang is geschikt voor auto's tot 2500 kg en wordt verpakt in een stevige kunststofhoes geleverd via Halfords voor f.49,95. Spike De Spike is een goed alternatief voor sneeuwkettingen. Alhoewel de sneeuwketting de laatste jaren veel is verbeterd, blijft het omleggen ervan een lastig karwij. De Spike bestaat uit 2 units die elk op een aangedreven wiel gemonteerd dienen te worden. Voor het monteren is het essentieel dat er gaten in de wielen aanwezig zijn. Eenmaal gemonteerd biedt de Spike een geweldige grip op besneeuwde wegen, zelfs als dé auto is ingesneeuwd bewijst de Spike zijn diensten. De adviesprijs bedraagt f.59,50. De Spike is verkrijgbaar bij de accessoirezaken en winkel met Op zondag 13 december wordt op het pakeerterrein van het Amersfoortse Dierenpark de eerste bijeenkomst georganiseerd voor eigenaren van de Alfa Romeo Alfa 6 2.5. Deze grote Alfa werd in april 1979 geïntroduceerd en was bedoeld als concurrent voor modellen van met name BMW en Mercedes. Vooral op motorisch gebied schotelde deze grote Alfa het nodige aan lekkers voor. Aanvankelijk beschikte de auto over een 2.5 liter V6 met 6 carburateurs, goed voor zo'n 160 pk. De latere modellen kregen een injectiesysteem. Het uiterlijk van de Alfa 6 doet nog het meest denken aan de Alfetta, waarvan ook het principe van de wielophanging werd overgenomen. Zoals het een klassieke Alfa betaamt, heeft de Alfa 6 de versnellingsbak tussen de achterwielen. Het interieur was uitermate luxueus uitgerust met haast alle denkbare zaken. De standaard handgeschakelde vijfbak kon tegen meerprijs worden ingewisseld voor een automaat. De zalige 2.5 liter V6 is tegenwoordig in doorontwikkelde vorm te vinden in de Alfa 155 en als 3 liter in de 164. Het succes van de 164 heeft de Alfa 6 nooit kunnen behalen. Het merk sprak bij de introductie de verwachting uit 13.000 exemplaren per jaar te gaan bouwen. Er waren echter zeven volle jaren voor nodig om dit getal te behalen: 7.000 carburatieversies en 6.000 exemplaren met injectie. Hierdoor is de Alfa 6 altijd een zeldzame auto geweest, die de tand des tijds ook niet zonder problemen heeft doorstaan. Van de ettelijke honderden die in ons land zijn geleverd, moeten er nog enkele tientallen over zijn. Voor deze mensen is de bijeenkomst 6p 13 december bedoeld. Liefhebbers kunnen voor inlichtingen contact opnemen met Louis Blom, telefoon 020-6737415. Het is echter niet nodig vooraf uw komst kenbaar te maken. een BMW-cabriolet die in de ifortabel met hun auto willen m, kunnen sinds kort een Wiesmann itop aanschaffen. Er zijn exemplaren likbaar voor de 3-serie en de Zl. Elke gemaakt uit een hoogwaardige en :el versterkte kunststof volgens een 2-schalige sandwichconstructie. De kap, die splintervrij en brandwerend is, voldoet aan de hoogste veiligheidsnormen. De hardtop van Wiesmannn weegt nog geen 30 kilo en is voorzien van een verwarmde achterruit. De kap kan in een BMW-kleur worden geleverd of in een contrasterende tint, geheel naar wens van de klant. De binnenbekleding van velours kan in de kleuren zwart/grijs, beige of zilvergrijs worden besteld. Iedere kap heeft een ingebouwde waterafvoer, speciale afdichtrubbers en bevat versterkingen voor het dragen van maximaal 50 kg. Zodoende is het monteren van een ski-koffer geen probleem. Met behulp van vier sluitingen kan de kap in een handomdraai worden gemonteerd. Meer informatie wordt verstrekt door de BMW-dealers. Winterhanden Banden zijn niet zomaar een accessoire, maar een vitaal onderdeel van de auto. Vredestein introduceert een sneeuwband, die toch bij hoge snelheden kan worden gebruikt. Conventionele winterhanden bieden een veilig rijgedrag op een gevaarlijke ondergrond. Het rijden op sneeuw en ijs vormt vaak maar een klein deel van de reis naar wintersportgebieden. Daarom vraagt de koper ook rijcomfort en zekerheid op een nat en droog wegdek bij hogere snelheden. De winterband die hieraan moet voldoen, moet een aantal zeer uiteenlopende en ogenschijnlijk tegengestelde eigenschappen verenigen. De Snowstar H van Jamex Wie niet alleen zijn auto een sportieve uitstraling wil geven, maar ook de rij-eigenschapper veranderen, zal moeten denker aan sportschokdempers en verlagingsveren. Twee jaar geleden werd bij de toonaangevende fabrikant Jamex de ontwikkeling gestart van een verstelbare sportschokdemper voor 'de auto in de straat'. Hierdoor wordt het mogelijk om eenvoudig van buitenaf de schokdemperhardheid, maar ook de rijhoogte van de auto af te stellen. Bovendien beschikken deze Jamex dempers over zuigerstangen die zijn voorzien van een koolstof-oppervlaktelaag, waardoor de hardheid zo'n 40% is toegenomen. Hierdoor worden slijtage, corrosie, lekkages en metaalmoeheid voorkomen. De Jamex Raceline is oliegevuld, waarbij een variabel reservoir (gasbag) ervoor zorgt i oliedruk zelfs onder r belastingen Jamex heeft i info 04937-90881 Mechanische beveiliging De nadelen van alarmsystemen worden steeds meer duidelijk. Vaak staat een auto minuten lang te gieren voordat de eigenaar ter plaatse is. Meestal gaat het om loos-alarm. Niet zelden gaat een alarm af als alleen maar een tram of vrachtauto voorbij rijdt. Stille mechanische beveiligers veroorzaken geen overlast voor de omgeving. Dat is ook het geval met het nieuwe combi-alarm dat een geluidssignaal en de mechanische beveiliging in één apparaat combineert. De slagvaste kunststof-koker wordt bij het uitstappen horizontaal bovenop het stuur met een computersleutel op slot gedraaid en blokkeert zo het draaien van het stuur. Vervolgens wordt het elektronische alarm gevoed via een stekker in de 12 Volt- aansluiting van de sigarettenaansteker. Als extra noodstroombron zit er ook een batterij in. Pas buiten de auto activeert de bestuurder het combi- alarm via een infraroodzender. Led-lampjes geven voor iedereen 'Liefhebbers zullen veelvulc1 -wegdromen bij dure en excl auto's, terwijl ze weten dat 1 kopen van een dergelijk automobiel financieel tot de onmogelijkheden behoort. De i eigen auto kan echter geen betere eigenaar wensen. Deze wordt netjes iedere week gewassen, krijgt op tijd zijn onderhoudsbeurten en wordt via Cobra-stoelen Wie zijn auto van binnen eens vrolijk wil opfrissen kan terecht bij t merk Cobra. Het programma ipstoelen is zeer uiteenlopend divers. Het instapmodel is de X voor slechts f.225,-. Dezelfde stoel is in kleurrijke Benneton- uitgave verkrijgbaar voor f.275,-. De stoel is dan bekleed met fel rode, gele, groene en blauwe stof. Volledig nieuw is de Clubman- zetel, die ook vrolijk gekleurd verkrijgbaar is tussen de 400 en 450 gulden. Aan de top van het Cobra-programma staan de Sebring Kevlar met sterk brandwerende eigenschappen en de Sebring Carbon variërend van 850 tot 995 gulden. Het leveringsprogramma is nog veel uitgebreider, waarbij nog meer stoelen in Benneton-look worden geleverd. Alle modellen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 35