0 I NT IIJZEH IERKEN Kostbaar speeltje r 4- *i| FORD MONDEO ALS WERELDVEROVERAAR KLASSIEKE ENGELSE Subaru I J OKER AA OR HAP Diverse k VAN ROOSMALEN Autotest: Lees verder Nissan Serena 2.0 SLX in dit nummer antrum pag. 5 pag. 3 o.a.: - Bijlage van: DeTilburgseKoerier Tilburgse autodealers Rij-impressie: Subaru Vivio Gli Rij-impressie: Rover 200 en 800 coupé pag. 9 ■■Introductie model ■1993 ge a.s zondag geopend Uitstraling ar, Eurobaby etc.) Donderdag 10 december 1992 Oplage: 96.450 ex. lonimiteit is id wat Tony Vos gnerplein 'S ZATERDAGS 1-16.00 uur VERKOOP Jaargang 4 Nummer 48 ie hand- of irdebon van de winkel. KARWEI KRANT WEEK 50 GELDIG T/M 12 DECEMBER Autobedrijf b.v. Ringbaan Zuid 3 - Tilburg - Tel. 013-360015 |FlNI55AI\l^h G4R4GE DENISSEN BV a ZONDAG 13 DEC. OPEN Burg. Jansenstraat 52-56 Tilburg, Tel.: 013-683911 ZONDAG 13 december zijn wij normaal GESLOTEN Voor onze speciale aktie KOM ZATERDAG 12 DECEMBER autostoeltjes etc. at bij Audi al rsteem is i in de aut steld. De "eschikt luelen. "balken :Neurenberg - Soms worden er auto's op de markt gebracht, waarbij direkt duidelijk is dat de prestigieuze uitstraling ervan belangrijker is dan de verkoopbaarheid. Voor een slordige honderdvijfendertigduizend gulden levert Audi al enige tijd de 100 Avant S4 met Quattro- vierwielaandrijving en 2.2 liter 5-cilinder 20-kleppen turbomotor van 230 pk. Maar het kan altijd gekker, vandaar dat deze auto nu ook kan worden besteld met de 4.2 liter V8. :ember 1992 - pagina 24 - Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur le praktijk snel sreken te traceren en tirect in de produktie ibouwspots, ledrading. Met duidelijke tage-instruktie. Wit van 89.- voor79.- issing van 99.- voor 89.- Igens als an. De V8-motor van Audi is één van de fraaistp motoren die op dit moment worden gemaakt. Uit 4172 cc wordt met behulp 4 kleppen per cilinder, elektronisch gestuurde multipoint injectie en een die aan taxi's worden gest auto is namelijk volledig ges^m voor het vervoer van rolstoelen Hiervoor zijn speciale oprijbaKc beschikbaar. Ook kan een zitplaats naar buiten gedraaid worden, voor mensen die slecht ter been zijn. De rode handgrepen in het interieur zijn speciaal bedoeld om slechtzienden de weg te wijzen. Door al deze positieve eigenschappen zou het vooral typisch Londense straatbeeld wellicht in de nabije toekomst ook voor een deel naar Nederland kunnen worden gecopieerd. De firma Top Lease is erg enthousiast over de Fairway Driver. Deze grote leasemaatschappij heeft besloten de auto in haar pakket op te nemen. Er wordt gekozen voor een lange looptijd, waardoor de tarieven gunstig blijven. De kostprijs per kilometer ligt volg0 Toplease op hetzelfde niveau als bij de gebruikelijke taximodellei motormanagementsysteem een vermogen verkregen van 280 pk bij 5800 tr/min. Het maximale koppel is zeer indrukwekkend: 400 Nm bij 4000 tr/min. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Begin volgend jaar zal de nieuwe ingebouwd en dat levert een Ford Mondeo de ruim tien jaar enorme ruimtewinst op. geleden geïntroduceerde Sierra Overigens zijn begin dez~ gaan opvolgen. Ford stapt hiermee maar liefst 115 tes.r. in de hogere middenklasse ook de Mondeo geleverd aan over op voorwielaandrijving. De rijdende klanten in Engel< afgelopen jaren is driftig aan het Finland en Duitsland. Het motorenprogramma van het merk hier onder andere om gewerkt, zodat de Mondeo met een particulieren, fleet-owi veelheid aan relatief nieuwe krachtbronnen zal worden aangeboden. In ieder geval gaat het om de 1.6 en 1.8 liter 16- kleppen Zeta-motoren en de al langer bekende 2 liter DOHC. Daarnaast zal ook zo goed als zeker de 1.8 liter turbodiesel terugkomen en wordt er gesproken óver een nieuwe 2.5 liter V6. Ford is over het algemeen niet zuinig met carrosserie-varianten en zal dat ook bij de Mondeo niet zijn, xltijd Naast de sedan en vijfdeurs het hatchback mag ook zeker een stationwagon worden verwacht. Wat buitenafmetingen betreft zal de Mondeo de Sierra niet veel ontlopen. Echter door te zijn overgestapt op voorwielaandrijving worden de motoren in de Mondeo dwars Geplastificeerd Een belangrijke eigenschap van een V8 zijn de zijdezachte loopeigenschappen. Tussen de 1000 en 6000 tr/min staat namelijk minimaal 300 Nm ter beschikking en dat betekent dat de krachtbron vanuit ieder toerental en in iedere versnelling vlot weet te accelereren. Standaard worden de vier wielen aangedreven via een handgeschakelde zesbak, geheel volgens de traditie van de sportieve S-reeks van Audi. Wie echter met de V8 rijdt, krijgt al gauw het idee dat zelfs een driehak al genoeg geweest zou zijn. In ieder geval zorgt de V8 voor regelrechte topprestaties zoals een maximale snelheid van 247 km/u en het sprintje van 0 tot 100 in 6,6 seconden. Uiterlijk onderscheidt de S4 V8 zich door enkele kleine details zoals de dikke dubbele uitlaatpijp, meegespoten bumpers en stootstrips en natuurlijk het bekende S4-plaatje voor- en achterop. De standaarduitrusting is zeer royaal, wat in deze klasse niet meer dan normaal is. Een zeer fraai detail zijn de biezen die over de deurpanelen en het dashboard lopen. Deze zijn niet van hout, maar van een soort geplastificeerde stof. Dit oogt zeer origineel. De twee sportieve stoelen zijn in hoogte verstelbaar, terwijl ook de ondersteuning van dijbenen en lendewervel kunnen worden aangepast. Op de uitrustingslijst vinden we verder stuurbekrachtiging, lichtmetalen velgen, centrale vergrendeling, boordcomputer, elektrische ruitbediening, skizak en een radio- voorbereiding met 8 luidsprekers. De firma Green Car uit Bavel is sinds kort de officiële importeur van de typisch Engelse taxi, oftewel de Fairway Driver. De auto werd op 2 december jl. gepresenteerd op de Taxidag in Aalsmeer. Alhoewel het ontwerp van deze auto dateert uit 1958, heeft de techniek gelukkig niet stilgestaan. Op dit moment ligt onder de motorkap een moderne 4 cilinder 2,7 liter dieselmotor van Nissan. Deze levert een vermogen van 79 pk bij 4300 tr/min. Ook de versnellingsbak wordt bij Nissan ingekocht. Bij montage van de Japanse dieselmotor is tevens de wielophanging gemoderniseerd om de algehele stabiliteit te vergroten. De schijfremmen voor zorgen voor een veilige remweg. Maar liefst 95 procent van de produktie van de Fairway Driver wordt in de kleur zwart geleverd. De auto is vooral nu op de Nederlandse markt geïntroduceerd vanwege de veranderende eisen Per jaar mogen winkels en garagebedrijven een aantal zondagen open zijn. Zondag 13 december is zo'n dag. Diverse Tilburgse dealers maken van deze mogelijkheid gebruik en zetten aanstaande zondag de showroomdeuren open. In alle rust kunt u deze bedrijven bezoeken en u laten informeren over een nieuwe of gebruikte auto, financiering, verzekeringen, onderhoud, leasing en natuurlijk op de hoogte worden gehouden over de laatste stand van zaken rond de belastingveranderingen per 1 januari. De showrooms zijn geopend tot 17.00 uur. Airbag De veiligheid staat voorop. Het remsysteem is op prestatieniveau van de auto aangepast en voorzien van ABS. Procon-Ten, het systeem wat bij en aanrijding de stuurkolom intrekt, wordt op alle Audi's standaard geleverd. Op de optielijst staat een pakket waarin een airbag voor bestuurder en passagier zijn opgenomen. Toch zou je deze voorziening standaard in een dergelijke auto verwachten. De verstevigingsbalken in de portieren zorgen ervoor dat bij een zijdelingse aanrijding de carrosserie zo min mogelijk vervormt. Wie achter het stuur.van de S4 V8 plaatsneemt, stoel en spiegels instelt en wegrijdt, krijgt precies wat je van deze auto verwacht. De V8 accelereert als een bezetene en laat daarbij, een lekkere brom horen. Het sportief afgestelde onderstel in combinatie met de permanente vierwielaandrijving zorgt voor een haast probleemloze wegligging. Bochten kunnen ijzingwekkend snel genomen worden, zonder dat de auto ook maar iets het idee geeft te willen uitbreken. De grote vraag is echter wie in Nederland op een dergelijk vervoermiddel zit te wachten. Audi laat absoluut zien welke technieken zij in huis hebben. Alhoewel de prijs nog niet bekend is, zal naar het huidige prijsniveau gekeken, gerekend moeten worden op minimaal f. 160.000,=. De werkelijke verkoopprijs wordt begin volgend jaar bekend gemaakt. Vanaf dat moment is dit kostbare speeltje ook daadwerkelijk leverbaar. Het relatief kleine Japanse automerk Subaru heeft er sinds de introductie op de Nederlandse markt, al weer meer dan tien jaar geleden, voor gekozen stabiel te blijven. Directeur van Subaru Nederland, Jim Coert, ziet liever een langzaam opgaande lijn in de verkopen, dan een sterke golfbeweging. Subaru heeft voldoende tijd gekregen om zijn betrouwbaarheid te bewijzen, wat jaar op jaar bijvoorbeeld blijkt uit de statistieken van de Duitse ADAC. "Tien jaar geleden kwamen we met de eerste generatie Mini-Jumbo op de markt en we hoopten daarmee onze verkochte aantal flink te kunnen vergroten. Dat is ook inderdaad gebeurd, waardoor Subaru als het ware uit de annonimiteit is geklommen. Ondanks verschillende importbeperkingen waaraan Subaru is gehouden, heeft de afgelopen tien jaar voor Subaru Nederland inderdaad de gewenste langzaam oplopende lijn opgeleverd", aldus Coert. "Toch zijn we wat betreft verkoopaantallen nog een Calimero tussen alle grote merken. De Vivio zal hierin verder verandering moeten brengen en onze positie moeten verstevigen. Het is een auto voor een brede doelgroep, waarbij zo'n dertig tot veertig procent bestaat uit vrouwen. Een deel van de doelgroep die we zeker niet zullen vergeten". Jim Coert is erg blij dat Subaru de gelegenheid heeft gekregen in Nederlani uit het ei te kruipen en dat dit proces goed is doorlopen met nu als resultaat een goed vertakt dealernet en een zeer aantrekkelijk programma. overigens zijn begin deze maand —aar liefst 115 testexemplaren van v.e Mondeo geleverd aan veel- “jdende klanten in Engeland, x inland en Duitsland. Het gaat hier onder ander- particulieren, fleet-owners en politiekorpsen. De auto's hebben 4 cilinder benzinemotoren gekoppeld aan een handgeschakelde vijfbak. Ze worden onder normale gebruiksomstandigheden getest gedurende een jaar. Daarna worden ze voor verder onderzoek teruggebracht naar de ontwikkelingsafdeling van de fabriek. De geteste exemplaren worden vervangen bij de klanten testrijders, die zich nog een half jaar per Mondeo zullen gaan voortbewegen. Daarna kunnen zij de auto kopen of aan Ford teruggeven. Ford probeert door deze extra testfaciliteiten in de eventuele gebr deze vrijwel dii te verhelpen. De uitstraling van produkten en bedrijven is zo belangrijk dat er jaarlijks vele honderden miljoenen worden gestoken in logo's, prachtige verpakkingen, nieuwe bedrijfspanden en ook in de in bedrijfskleur uitgevoerde wagenparken Laten we ons even tot die auto beperken. Een auto moet 'representatief' zijn en passen bij de filosofie van de firma. Een te dure auto doet immers denken dat het te goed gaat, terwijl een te kleine of te oude auto juist het tegendeel doet vermoeden. Vooral bestelauto's moeten duidelijk herkenbaar zijn. Dit wordt gedaan door de naam van het bedrijf of produkt zoveel mogelijk op de flanken, motorkap en achterdeuren te laten terugkomen. Door gewaagde kleurencombinaties trekken deze rijdende reclamezuilen de aandacht op de weg. Wat dacht u echter van een knal-oranje Audi 100 of Ford Scorpio voor de directie van een bedrijf wat zijn 'kleur' zeer extreem doorvoert. In ieder geval zijn beschilderde auto's herkenbaar en wat dat betreft wordt er door vrijwel alle bedrijven iets over het hoofd gezien. De bestelwagen wordt door klanten of eventuele toekomstige klanten op de weg gezien en dat is ook de bedoeling. Maar wat gebeurt er als de chauffeur van de bestelauto zich uiterst egoisisch door het verkeer beweegt. Dat hoort immers ook bij de uitstraling van het betreffende bedrijf. Iemand die op zoek is naar een koeriersdienst zal niet gauw de firma nemen die hem 's morgens op schamlalige wijze de weg afsri&d, maar liever het bedrijf wat hem even later vriendelijk in de file liet invoegen. Uitstraling wordt soms te ver doorgevoerd, terwijl er op andere punten absoluut niet naar wordt gekeken...

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 25