Peugeot TOP training Complete optische auto-verzorging onder één dak Chevrolet Corsica, nooit gedacht! IR WET LOOK CAR COSMETIC C DENISSEN INRUIL KOOPJES Overeenkomst Louwman Parqui met Landi-Hartog Uno in ■TER speciale series Record rijbewijzen er 1992-pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 24 september 1992 -pagina9 week m ce 1988 .1985 1985 .1984 1982 1988 1991 .1990 .1987 )ING erd de m. oi en alle i en 106,- (dempers 239,- terwijk I - Reparatie SARANTIE WE AUTO'S ITIE itsluitend Michelin, Semperit de beste .1986 .1987 .1986 1988 18- rarlijks lisch ten ïkent VO' 3 vooroc Auto’s 013-682001 r geen afstel. Het in uit dat minder leidt tot meer /AG-GARANTIE .1985 .1985 .1988 .1987 1985 .1987 ..1984 .1985 .1985 .1986 .1983 het CBR sxamens is het rocent tot is hier sende Burg JansMstraat 52-58 Tilburg. Tel 013-683911 irticulier die op t zijn auto staat voorw standc handg jarigen af, hetgeei verzadigin 95% van c’ examer aantal i De AUSTIN METRO 4-1983 88900 KM ƒ2.500,- SUZUKI ALTO 7-1985 99000 KM ƒ5.950,- NISSAN MICRA GL 6-1984 77200 KM J ƒ5.950,- BMW 315 april 1983 114800 KM ƒ4.950,- RENAULT11 TSE 6"” 10-1984 B 48 200 KM B ƒ5.950,- NISSAN MICRA SDXl 10-1985 94800 KM ƒ7.250,- NISSAN SUNNY 1.3 DX, 5-1983 102000 KM 3.950 - Wie als zakelijke automobilist of particulier tussen de dertig- en veertigduizend gulden op zoek is naar een nieuwe auto zal in de meeste gevallen uitkomen op een compact exemplaar van Europese of Japanse makelij. Er wordt onterecht weinig gedacht aan een Amerikaan. Chevrolet heeft tegen een zeer aantrekkelijke prijs de Corsica, een volwaardige vierdeurs sedan met een uiterst complete en vooral veilige standaarduitrusting. EURDEN -b.v. ‘el. 04241-1110 SLEEPDIENSTEN iSERETTE CESSOIRESHOP aanhangwagens. De investering van de OV-jaarkaart is, zo stelt het CBR, de oorzaak geweest van het achterblijven van het aantal aanvragen voor het personenautorijbewijs ten opzichte van de prognoses die uitgingen van een toename met bijna 4 procent. Het uitstellen van de eerste examenaanvraag betekent volgens het CBR echter zeer waarschijnlijk geen afstel. Het CBR gaat ervan - aanvragen nu k aanvragen later. Het totaal aantal bij 1 afgenomen praktijken afgelopen jaar met 3 pre 626.549 toegenomen. Er i sprake van een verrassende ontwikkeling. Immers, de prognoses wezen op een daling op grond van de demografische Voorwielen Voorin de Corsica ligt een 4 cilinder 2.2 liter multipoint injectiemotor die een vermogen levert van 110 pk bij 4700 tr/min f een koppel van 163 Nm bij 3000 tr/min. Dit blijkt in de praktijk goed te zijn voor een topsnelheid van zo'n 170 km/u. De 2.2 liter zit goed ingepakt en geeft zodoende weinig lawaai door aan het passagierscompartiment. Zoals de meeste auto's van Amerikaanse Of de auto nu een visitekaartje of troetelkind is, we zijn met z'n allen maar wat zuinig op ons geliefde vervoermiddel. We willen dan ook graag dat onze auto er zo nieuw mogelijk blijft uitzien. Het liefst moet de showroom>glans behouden blijven. Deze gedachte samen met de steeds strenger wordende milieunormen, bijvoorbeeld met betrekking tot het wassen van de auto op straat, liggen ten grondslag van het Wet Look Car Cosmetic Center, waarin alle denkbare optische verzorgingsmogelijkheden aan de auto zijn samen gebracht. Wet Look zal in korte tijd uitgroeien tot een begrip in heel Nederland met zo'n 30 vestigingen en een complete lijn verzorgingsprodukten. velgen 10-1987 Loburg is aan "1 het srzoekcentrum gevestigd, echter uitgroeien tot il en internationaal franchise bedrijven, stuk werken volgens sits- en De Nederlandse importeur van Peugeot heeft alle opleidingsactiviteiten van haar dealers samengebracht in het Trainings- en Opleidingsinstituut Peugeot, afgekort TOP. Dit instituut is gevestigd in het gebouw van Peugeot Talbot Nederland in Utrecht. Er zijn voor de cursisten zeven praktijk- en theoriezalen beschikbaar, terwijl de docenten kunnen beschikken over alle denkbare audio-visuele hulpmiddelen. Het centrum heeft een totale oppervlakte van 1.750 vierkante meter. Er worden regelmatig onderzoeken gedaan naar de opleidingsbehoefte binnen de Peugeot- dealerorganisatie. De trainers/opleiders werken volgens het principe "learning by doing", waardoor cursisten direct aan de slag kunnen met de verworven kennis en vaardigheden. Bij een introductie van een nieuw model of belangrijke modelwijzigingen komen alle betreffende medewerkers van de Nederlandse dealers naar Utrecht voor produkt- gerichte trainingen. herkomst worden bij de Corsica de rwielen aangedreven, in de xdaarduitvoering middels een .dgeschakelde vijfbak die met korte pook op de vloer wordt bediend. Uiteraard is een drieversnellingsautomaat tegen meerprijs leverbaar. De Corsica is naar verwachting comfortabel geveerd, zonder dat de carrosserie overdreven neigingen toont in bochten over te hellen. Het prettige veercomfort, wat overigens volgens Europese maatstaven is afgesteld, wordt aangevuld met de comfortabele stoelen. Het interieur is typisch Amerikaans aangekleed, waarbij net iets teveel gebruik gemaakt is van kunststof. Het dashboard is voorzien van een ruime hoeveelheid uitstroomopeningen en een compleet instrumentarium. Het is ronduit lovenswaardig dat de Corsica standaard wordt geleverd met een airbag opgenomen in het stuurwiel. Uiteraard voldoet de carrosserie met zijn sterke kooi en kreukelzones aan alle strenge Amerikaanse veiligheidsnormen. Vooroordelen Maar Chevrolet gaat nog verder. Ook voor een Anti-Blokkeer Systeem op de remmen hoeft niet te worden bijbetaald. Een dergelijke hoeveelheid extra )e zes srs werken volg irning by doinc het merk Toyota aan Landi-Hartog. De systemen zullen uitsluitend bij de Toyota dealerorganisatie verkrijgbaar zijn. Het contract werd op 11 juni 1992 in Son ondertekend door F. de Munck en H. v.d. Heijden (Landi-Hartog). Op het complex van Landi-Hartog Nederland werd als symbool een boom geplant door beide heren. De boom symboliseert het feit dat beide bedrijven bewust met het milieu omgaan, maar staat ook voor de bestaande relatie: dat deze in de komende jaren verder moge uitgroeien. in1-6i 9 Louwman Parqui, Toyota- importeur in Nederland, heeft in de persoon van algemeen I directeur F. de Munck een 'private label' overeenkomst getekent met Landi-Hartog Nederland B.V. Landi-Hartog maakt als producent van autogassystemen pasklare installaties voor vrijwel elk type Toyota, waarvan Louwman Parqui het exclusieve verkooprecht heeft verworven. Uiteraard verleent de Toyota- importeur de exclusieve ontwikkelingsopdracht van autogassystemen ten behoeve van schoongemaakt, en dat is in het geval van Willem met zijn drukke agenda een prima uitkomst. De prijs van de behandeling is een beetje afhankelijk van de staat van de auto. Bij een gebruikte auto varieert dit van f.750,- tot f.975,= terwijl een volledig nieuwe auto voor een veel lager bedrag behandeld kan worden. Het Wet Look Car Cosmetic Center werd uitgedacht in Tilburg, waar veiligheid wordt door de concurrentie niet snel in een uiterst betaalbbre auto aangeboden. Het comfort wordt overigens nog verder gediend door de stuurbekrachtiging en een af fabriek gemonteerde audio- installatie. De Corsica rekent voor een groot deel af met de vooroordelen van de ouderwetse Amerikaanse auto. De Corsica is niet overdreven groot, is redelijk Europees geveerd en springt behoorlijk netjes met de brandstof om, waarbij een gemiddelde van 1 op 11 heel goed mogelijk is. Uiteraard zijn naast de standaard versie nog andere varianten leverbaar, waarbij vooral de uitrusting completer is. Zo kan worden gedacht aan airconditioning, cruise-control, elektrisch bediende portierruiter centrale vergrendeling en een grotere motor. Dat is in dit geval een 3,1 liter V6 gekoppeld aan een drietraps automatische transmissie en voorzien van alle denkbare opties. Ook deze uiterst complete auto blijft zeer betaalbaar met f.52.000,=. De basisuitvoering inclusief ABS en airbag kost slechts f.36.900,= en dat is een regelrechte aanbieding. Dezelfde auto met automaat moet f.38.900,= opleveren terwijl een completer uitgerust 4 cilinder voor f.41.400,- in de prijslijst staat. shar beeï spuiten water, wat ervoer zor„ kalkresten vetdwijner opdroogt zonder h'lhdè vlekken. Het water wat bij deze handeling wordt gebruikt, wordt in een vuilvanger met olie- en vetafscheider ontdaan van verontreinigingen. In de machines worden overigens uitsluitend afbreekbare reinigingsmiddelen gebruikt, waardoor we te maken hebben met een milieutechni volledig verantwoord geslote systeem. Teflon Het Wet Look Car Cosmetic Center gaat echter in het milieuvriendelijk schoonmaken van de auto nog veel verder. Hoe sneller een auto gereinigd wordt, hoe minder water en reinigingsmiddel er nodig zijn. Wet Look introduceert als primeur een lakbehandeling die zorgt voor een diepe glans en een ook de eerste vestiging inmiddels operationeel is. In Tilburg is aan de Jules Verneweg 31 he opleidings- en onderzoe voor de Europese markt Wet Look zal e een nationaal netwerk van franc die stuk voor stuk „oi» de zelfde kwaliteits- er milieunormen. Informatie: 013-437559. Het de Fiat-Uno reeks wordt uitgebreid met twee speciale modellen, de Uno Team en Uno Maggiore. De Team is gebaseerd op de 1.1 i.e. met een 1.1 liter motor van 50 pk. De auto haalt hiermee een top van 152 km/u en trekt in 16 seconden van 0 tot 100 km/u. Tot de standaarduitrusting behoren onder andere een vijfversnellingsbak, wisser/sproeier op de achterruit, in hoogte verstelbare gordels voorin, een van binnenuit verstelbare buitenspiegel, een kaartenbak in het linker portier en een intervalstand op de ruitewisser. De prijs van de Uno Team is vastgesteld op f. 18.950,-. De Uno Maggiore is een serie gebaseerd op jonge gebruikte Uno's van het type 1.1 S i.e. 3- deurs. De standaarduitrusting van deze auto wordt aangevuld met halogeen koplampen, getint glas, een van binnenuit verstelbare rechter buitenspiegel, uitzetbare achterste zijruiten, tankdop met slot, digitaal klokje, dag teller, make-up spiegel, aansteker en een van binnenuit te openen achterklep. De Uno Maggiore is beperkt leverbaar en kent de bekende garantie- voorwaarden van Fiat met de mogelijkheid van uitgestelde betaling. auto met schoon water. Garantie Wie gebruik maakt van de milieuvriendelijke zelfbedienings- wastechniek is veel minder tijd en muntjes kwijt. De blijvende glans zorgt er ook voor dat de auto beter zijn waarde behoudt en zodoende een hogere inruilprijs oplevert. De lak wordt in geen enkel opzicht aangetast en is zelfs overspuitbaar. Het Wet Look Car Cosmetic Center geeft op iedere behandelde auto een schriftelijke garantie van maximaal drie jaar. Na de Wet Look behandeling kreeg Willem Bol zijn auto glanzend terug samen met de bijbehorende service-kit. Dit is een handzaam koffertje waarin naast een poetsdoekje en spons vier flacons te vinden zijn. Deze zijn genummerd en voorzien van een duidelijke uitleg. Wordt een deel van de auto bijvoorbeeld na een schade opnieuw volgens de Wet Look formule behandeld, dan worden uit het koffertje dezelfde polijst- en Telfon-vloeistof gebruikt als waarmee de hele auto is behandeld. Willem Bol kan met zijn MG overafvoor de dag komen. De auto wordt minder snel vuil en kan in een wip weer worden ontwikkelingen. Het aantal 1 in ons land neemt jac =>en bij een optimale jing van de markt (circa de jongeren legt een rij- m af) een teruggang van het 1 examens moet betekenen, enorme stijging van het aantal motor-examens voorkwam de verwachte daling. Volgens het CBR werden 489.548 B-examens (auto) afgenomen (- 0,3%), 92.072 A- examens (motor +26,6%) en 44.929 C, D en E-examens voor vrachtauto's, bussen en De particulier die op zaterdag op straat zijn auto staat te wassen, zal langzaam gaan verdwijnen. De milieuwetgeving zal dit in de toekomst waarschijnlijk zelfs gaai verbieden. Bij het wassen op straat lopen vele liters kraanwater het- riool in, terwijl schadelijke zeep- en olieresten worden meegevoerd en in het oppervlakte water terecht komen. Een met zorg aangebrachte wax-laag is na enkele wasbeurten met het water weggespoeld. uitstekende bescherming tegen milieu-invloeden. In de wax zetten wordt overbodig. Het procédé dat het Wet Look Car Cosmetic Center toepast, is gebaseerd op een behandeling met Teflon (van Du Pont). Het wordt gebruikt om de wrijving te verminderen en wordt al langer toegepast als smeermiddel in olie en vet. Wet Look behandelt nu echter de buitenkant van de auto met Teflon. Televisie-presentator Willem Bol kwam met zijn zacht-gele MG B-GT naar Wet Look. Na een grondige wasbeurt wordt de laklaag van de te behandelen auto gepolijst, waardoor oude wasresten en eventuele krassen verdwijnen. Na deze voorbehandeling wordt het Wet Look middel met een excentrisch roterende machine op de carrosserie aangebracht. Belangrijk hierbij is dat het middel niet als een waslaag op de lak blijft liggen, maar dat het diep in de poriën doordringt. Zelfs auto's van een aantal jaren oud krijgen na de behandeling hun showroomglans, oftewel hun Wet Look, weer terug. Auto's die op deze manier zijn behandeld, zijn uitstekend beschermd tegen invloeden van zout, schadelijke bestanddelen in zure regen en andere agressieve stoffen. Een ander groot voordeel is dat de auto veel gemakkelijker te reinigen is. Vuil hecht zich minder makkelijk aan het veel gladdere lakoppervlak, Zjpdat een wasbeurt kan volstaan met het lichtelijk af soppen en naspoelen van de Wastechniek De basis van het Wet Look Car Cosmetic Center is dan ook een zelfbedienings- wastechniek dié alle milieuverontreining tegen gaat. De gebruikte apparatuur is voor Wet Look speciaal in Zwisterland beproefd en vervaardigd. De klant rijdt zijn auto in een cabine voorzien van een reinigingsinstallatie zonder borstels. De apparatuur kan worden gevoed met guldens, muntjes, maar ook door een persoonlijke, electronische sleutel die na verloop van tijd tegen betaling kan worden bij geladen. De auto wordt krasvrij schoongemaakt met warm water onder hoge druk, zodat aanslag, modder en insecten snel en doeltreffend worden verwijderd. Daarna krijgt de auto dezelfde behandeling met een impoo. De wasbeurt wordt sïndigd door de auto schoon te i met gedemineraliseerd r, wat ervoeirizorgt dat zout- en tenen de auto xderlijke witte Met zijn lengte van 4,66 meter is de Corsica voor Amerikaanse begrippen een compacte auto. Toch wordt er voldoende ruimte geboden aan vijf volwassen inzittenden. De in 1987 geïntroduceerde Corsica heeft een vloeiende lijn, maar oogt niet overdreven fantasievol. Iedereen kan er echter keurig mee voor de dag komen. Wö Car Cosntós O»

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 29