FORD EXPLORER Op ontdekkingsreis Motortoertocht Beren-pakket voor Mazda Citroën Business Centers Zuinige Suzuki Commercial Efl /j l <WAN RIJN bv Nieuw model uit Amerikaanse BMW-fabriek R I J I E» R E S S I E T len DE NIEUWE FORD EXPLORER <ok| raad! Uw aktiefste Ford-dealer voor Tilburg, Dongen en omstreken 992 - pagina 6 DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 9 juli 1992 - pagina 7 te de met erhoud ten a. s fabi Tilburg GSi t rental dngton Het ieren, s 2.950 NU bij ons te zien in de showroom Tilburgseweg 6 - Hilvarenbeek- Telefoon 04255/3944 rraad» Bouwj. '88-’89 ir 1990 1990 1989 ’86t/m'9O 1989 '87-'88'90 1990 1990 1989 1990 1987 4355 less opt >eler OBAM-Dongen Steenstraat 7a (Industrieterrein Tichtelrijt) Tel. 01632-16571 1987 1989 1987 1989 1991 1989 1988 1990 1990 en eden tof panelen kleur, i een i. Na het blijven ook de overige Citroën- dealers actief op de markt van bedrijfsauto's. 1978 1981 1988 1988 grijs 1989 1989 1989 1989 .BURG Of -Tilburg /M Onlangs riep het Environme Protection Agency in Washii de Suzuki Swift 1.0 uit tot de zuinigste benzine-auto ter wereld. Deze auto is nu ook leverbaar als bestelauto op grijs kenteken. Aan de buitenkant is nauwelijks te zien as de auto klaar, maar de Wereldoorlog zorgde voor ierbreking van de tieplannen. In 1945 kwam Kever van de band. In rlieten al 1785 auto's mek in fabriek staat, de 21 miljoenste Kever van de band, waarmee een nieuw hoogtepunt voor deze legendarische auto werd bereikt. OBAA/lïilburg Spoorlaan 175 Tel. 013-350045 De aloude Volkswagen Kever heeft op 23 juni jl. een nieuw record gevestigd. Op die dag liep in Puebla, waar de Mexicaanse VW- Grijs kenteken Ondanks zijn forse afmetingen is deze Ford makkelijk te rijden, niet in de laatste plaats door de lichte bediening. Standaard wordt de In navolging van Chrysler, hebben de Amerikaanse merken van General Motors de activiteiten op de Europese markt meer leven ingeblazen. Het is nu alleen nog wachten op het moment dat Ford wat actiever haar Amerikaanse modellenprogramma gaat promoten. Naast de Tempo, Probe, Mustang, Taurus en Thunderbird, vinden we op de prijslijst sinds begin 1990 de Explorer, een twee- of vierdeurs luxueus uitgeruste terreinauto, die tot nu toe een zeldzame verschijning is op onze wegen. We reden met de verlengde variant met vierdeurs koets. geografische concentratie van de zakelijke markt in bepaalde steden en streken. Uiteraard Enkele weken geleden toonden we de originele beren-velgen vtm de firma Ronal. Deze velgen worden op dit moment alleen geleverd door de Mazda-dealers, die in de maanden juli, augustus en september zelfs een speciaal aanbod hebben voor de 121. Wie een nieuwe 121 koopt, kan daar voor f.1.250,= vier beren-velgen bij kopen en een bijpassende mattenset met teddy-beren. Het beren- pakket is opgenomen in het Finish-Line accessoiregammd van Mazda. 1938 was Tweede V een onde - produktic de eerste dat jaar verl van dit type de Wolfsburg. Op 4 maart 1950 werd de 100.000- ste Kever geproduceerd, terwijl vijf jaar later het eerste miljoen werd bereikt. In 1962 stond de teller op 5 miljoen en in 1967 werd het tiende miljoen bereikt. Een belangrijke dag in de Kever- geschiedenis was 17 februari 1972. Het geldende wereldrecord van de T-Ford met met 15.007.034 Kevers overtroffen. Vandaag de dag wordt de Kever nog gemaakt in Puebla in een aantal van 450 auto's per etmaal. Door overheidsmaatregelen valt de Kever in Mexico in een klasse waarin de auto vrij is van belasting. In 1989 werden er zodoende 33.000 Kevers verkocht, terwijl er vorig maar liefst 86.000 stuks werden afgezet. De Kever rijdt nog dagelijks in vrijwel alle landen op de wereld rond en is een van de weinige auto's die door iedereen in één oogopslag wordt herkend. Uitstraling De Ford Explorer is verkrijgbaar in twee carrosserie-varianten. Het tweedeursmodel heeft een length van 4,43 meter en een wielbasis van 2,595 meter. De vierdeurs is 24 centimeter langer, maar behoudt dezelfde voor en achter overbouw. Alhoewel beide modellen op veel punten gelijk zijn, is de uitstraling volledig anders. De tweedeurs heeft achter de portieren een kleine zijruit, vervolgens een brede stijl en de werkelijke achterruit, terwijl bij de vierdeurs de ruitverdeling veel gelijkmatiger is. De korte variant lijkt veel meer een vrijetijds auto, terwijl de lange meer een vervoermiddel is voor alle dag. Het programma kent slechts één motorvariant: een 4 liter V6 met een vermogen van 162 pk bij 4400 dat de achterruiten zijn geblindeerd. De kunststc hebben een diepzwarte 1 waardoor het effect van getinte ruit is verkregen. Na het verwijderen van de achterbank ontstond een mooie vlakke laadvloer. De stoelen en deurpanelen zijn met stof bekleed. De auto heeft een 993 cc 3 cilindermotor met een vermogen van 53 pk, waarmee de Swift behoorlijk uit de voeten komt. Ook de basis GA-uitgave profiteerde onlangs van verschillende detailwijzigingen. De auto heeft zodoende het nieuwe dashboard, betere geluidsisolatie, een nieuwe middenconsole en natuurlijk de soepel schakelende vijfversnellingsbak. De Suzuki Swift 1.0 GA kost als Commercial f. 16.995,= inclusief BTW. Er is ook een Swift Commercial met 1.3 liter motor in GL- uitgave voor f.l9.945,=. De Explorer is eigenlijk de moderne broer van de uit de kluiten gewassen Bronco, die overigens nog steeds op het programma staat. De auto bevindt zich in een geheel eigen segment, daar de Ford langer en breder is dan bijvoorbeeld een Jeep Cherokee en Chevrolet Blazer. De Jeep Grand Cherokee, die dit najaar wordt gepresenteerd, komt eigenlijk nog het meest in de buurt. De komende maanden wordt bij een geselecteerde groep dealers een zogenaamd Citroen Busine Center ingericht. Hiermee hoop het merk beter te kunnen inspelen op de wensen en behoeften van de zakelijke gebruikers van personen en bedrijfswagens. Speciaal opgeleide verkopers geven voorlichting over het gehele assortiment, maar vooral over de bedrijfswagens en de ombouwmogelijkheden daarvan. Ieder Business Center heeft verschillende demonstratie-auto's. Onderhoud en reparatie worden met voorrang uitgevoerd en zo nodig een vervangende auto ter beschikking gesteld. Ieder Business Center is 24 uur per dag bereikbaar. Er zullen 45 Citroen Business Centers worden opgericht, waarbij rekening is gehouden met de functionerende achterklep. I geheel kan omhoog scharnie terwijl ook alleen de ruit kan worden geopend. Het interieur is net als de buitenkant fors van afmetingen, zodat vijf personen er makkelijk in plaats kunnen nemen. De bodem is ten opzichte van de zitting van de achterbank redelijk hoog, een eigenschap die vaker bij dit soort auto's wordt aangetroffen. De bagageruimte is meer dan royaal met in standaardopstelling een volume van 1205 liter wat makkelijk tot 2310 liter kan worden uitgebreid. De uitrusting is bijzonder compleet met centrale vergrendeling, elektrische spiegels en zijruiten, airconditioning, toerenteller, met leer bekleed en verstelbaar stuurwiel en cruise-control. De voorruit en ruiten in de voorportieren zijn normaal getint, terwijl de rest extra donker is uitgevoerd, het zogenaamde privacy glass. Het interieur is een hoogpolig tapijt bekleed, terwijl de stoelen voorzien zijn van velours. De inrichting is typisch Amerikaans. De vloer voorin is volledig vlak, terwijl in de console bijvoorbeeld een dubbele bekerhouder niet ontbreekt. De stoelen hebben aangebouwde hoofdsteunen en bieden een comfortabele zit in een xecEtuit situatie. Veel zijdelingse steun is niet aanwezig, maar dat is terug te voeren op het rustige verkeersbeeld aan de overkant van de oceaan. Comfortabel is de Explorer absoluut, al helt de carrosserie in snel genomen bochten over. tr/min en een koppel van 305 Nm bij 2400 tr/min. De krachtbron is standaard gekoppeld aan een viertraps automaat met overdrive, bedient door een hendel aan de stuurkolom. Met de krachtige motor weet de Ford Explorer met een totaalgewicht van tussen de 1750 en 1835 kg behoorlijk vlot van zijn plaats te komen. De motor bromt rustig boven de voorwielen en de automaat schakelt beschaafd op. De Explorer haalt 'n top van zo'n 165 km/u, wat betekent dat de Amerikaanse teller, die niet verder gaat dan 140 km/u te kort komt. In ieder geval is met de Explorer prima met het snelle Europese verkeer mee te komen. De langgerekte carrosserie komt chique over, mede door de standaard lichtmetalen velgen. De relatief kleine wielen vallen echter direkt op. De enorme ruimte die in de wielkasten overblijft, geeft aan dat de Ford zich ook op grotere voet kan voortbewegen. Door de afwijkende wielen en andere banden is dit effect bij de tweedeurs veel minder aanwezig. Privacy glass De vierdeurs heeft aan de buitenkant standaard een verchroomde grille, beschermlijsten op de zijkant, getint glas en een in twee delen Voor motorliefhebbers die ook in de nazomer nog van motor en natuur willen genieten, organiseert Safe Motorreizen een tweetal, speciaal voor de toerrijder ontworpen motortochten. Van 14 t/m 18 september wordt er gereden in.de Eifel, waar via schilderachtige en bochtige bergweggetjes een aantal prachtige tochten voor de deelnemende motortoerist is uitgezet. Er wordt overnacht in een luxe hotel op basis van halfpension. Alle kamers zijn voorzien van balkon, douche en toilet. Het arrangement kost f.599,= voor rijder en f.549,voor de passagier. In de Ardennen wordt van 25 t/m 28 september een toerweekend gehouden. Hier wordt geslapen in de eigen tent of in chalets. De motorreis is hier prima te combineren met een korte gezinsvakantie. Dit evenement kost f.229,= voor de rijder en f.119,= voor passagier inclusief een barbecue op de laatste avond. Er is gezorgd voor hulp bij pech onderweg, vervoer van de bagage per auto, goed verzorgde toerdocumentatie en reisbegeleiding. Informatie: 010-4928575. De Kever werd tussen 1934 en 1938 door Ferdinand Porsche ontworpen, terwijl de eerste prototypes al in 1936 rondreden. In auto geleverd met ABS op de achterwielen. Natuurlijk kent de Explorer een inschakelbare vierwielaandrijving. Hiertoe ontbreken de bekende hendels op de vloer. Boven op het dashboard heeft de auto twee drukknoppen, één voor het bij schakelen van de voorwielen, een ander om voor de lage gearing te kiezen. Beide schakelingen gebeuren volledig elektronisch. Het programma van de Ford Explorer bestaat uit vier verschillende versies, de twee- en vierdeurs beide op geel of grijs kenteken. De door ons gereden vierdeurs is de duurste uit de reeks voor f.97.504,=. De korte uitvoering met twee deuren minder staat voor f.91.015,= in de prijslijst, terwijl beide auto's geblindeerd respectievelijk f.73.500,= en f.69.500,= moeten opbrengen. De uitrusting is zo compleet dat slechts weinig opties leverbaar zijn zoals een bagagerek, verzwaard koelsysteem en two-tone lak. Het is erg jammer dat Ford met haar Amerikaanse modellenprogramma de Europese markt links laat liggen. Zo af en toe wordt nog wel eens een Mercury Sable verkocht en een Ford Thunderbird, maar daar blijft het dan ook bij. We kennen in ons land de vreemde situatie dat de Amerikaanse lijn niet via Ford Nederland, maar via Hessing in de Bilt wordt geïmporteerd. Wil Ford in de toekomst een groter marktaandeel met de overzeese modellen, dan zal toch voor de eigen importorganisatie moeten worden gekozen en structureel leveren aan alle Nederlandse dealers. De Explorer heeft voldoende kwaliteiten in huis en verdient daarom meer aandacht. In 1995 moet de eerste BMW-fabriek buiten Duitsland in het Amerikaanse Spartanburg in South Carolina een nieuwe auto gaan produceren die zowel op de lokale markt als daarbuiten wordt afgezet. De nieuwe fabriek zal zo'n 300 eenheden per dag gaan maken. Volgens voorzitter van de Raad van Bestuur, dhr. Von Kunheim moeten internationale spelers op de automarkt in de VS aanwezig zijn. Bovendien wil BMW minder afhankelijk worden van wisselkoersinvloeden. kmc sel r ijl de iddel L

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 25