T 0 li Heuvel in najaar zes weken autovrij Nieuwe zwembaden in Stappegoor en de Reeshof BON 9.95 Verdienen J L Bouw baden en opknappen Drieburcht: ruim f20 miljoen WEEK UUR UUR Vierde editie Tilburgse Muziek Feesten «Musicon» WIJ RUIMEN OP! Mm /vat's, tain en OP DIT ADRES WORDT UW PARTY EEN SUCCES. VAKANTIEGELD VERDIENEN? Elke donderdag!!! ENDRECLAME: TEGELCENTRUM i APPETIT i Verpakkingen (2) Nieuwe toeristische brochure Tilburg 7 mi 1992-pagina 10 De Keener n uitstekende auto in te i nieuwe Seat of Toledo. sa Oplage: 95.385 ex. ?even u n bedrag voor ?en, dat vèr IWB/BOVAG- Hoe ver? r even langs. oren niet Taan namelijk JOVAG-boekje 1 te buiten. oor Ambitie Programma Musicon Boogie Boy. foto: jean alleyn Peter Hill Band. kestP (juli: Lees verder op blz. 3 /1GEVING I 321411 ramma mse- ;veel LEES VERDER IN DIT NUMMER: ..pag.ll ,.pag.l2 ,.pag.l3 .pag. 13 .pag. 15 •pag-17 Donderdag 25 juni 1992 36e jaargang nr.1763 plein terdaj afges de He Ringbaan Oost Foto: Geert van Loon De CO-f uitzonde! openbaar Zie pagina 14 SEAT kswagen Groep ng mogelijk. I bij inruil bij ïusden, tel.: 0 Experiment De afsluit nader te I draagt het rend expe die we Met de plannen is een streep nc door een eerder voorgenomen uv ie zwembaden van 522.22 Andere'voordelen vc ider Jan Timmermans VRUCHTEN- ^VLAAITJES 5 halen, 4 betalen afgesloten en. Boven- Reserveren mogelijk Het milieu is het huis waarin wij leven. Milieubeheer is daarom dringend noodzakelijk om "onder dak te blijven. Het betref jij te betalei 033-951551 van Lieshout Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211a ïlijke toe- vergade- De uit- Tdatuonr toeft opto an nog “takte p" Lijnsheike 45 (to. Blokker Tilburg-Noord) - Tel. 013/554183 INCLUSIEF LEGGEN V.A. 25 m2OP VLAK BETON WAND- EN VLOERTEGELS MARMER VLOERVERWARMING ook in bestaande afwerkvloeren De Postelse Hoeve is ongetwijfeld één van Tilburgs' toplocaties om uw party te vieren. Maar wist u ook dat we een feest alleszins betaalbaar kunnen organiseren? En goed. Dat spreekt voor zich. Vraag de brochure aan en informeer naar de aantrekkelijke tarieven. I 112826B gaat het er komen: de eniging enals vor rood, blauw 89,95 NU Swimo mode. Wanneer is nog niet precies bekend. Over het hoe bestaat al wat meer duide lijkheid: met slagbomen. De kosten zijn inmiddels ook al beraamd, ongeveer een kwart miljoen. Na jaren van wikken en wegen, plannen maken en weer verwerpen uiteindelijk - weliswaar als experiment voor zes weken - toch van Heuvel wordt autovrij. VN-Conferentie milieu en armoedepag.3 Rondom Hart v. Brabantpag.5 Gemeentenieuwspag. 6 en 7 Kuituur Amusementpag. 11 Uit-agenda B en W-besluiten Cursussen Films Parochienieuws... Sport Het afschaffen van het schoolzwemmen kan in 1993 ingaan, vinden B en W. Het nieuwe bad in de Reeshof wordt waar schijnlijk in het najaar van 1994 opgele verd en dat in Stappegoor bègin 1995. Daarna zullen de oude baden' gesloopt worden. Op de plaats van het buitenbad aan de Friezenlaan komt waarschijnlijk woningbouw. Een gastheer met oog voor detail 08 De Postelse Hoéve HOTEL restaurant congrescentrum Dr. Deelenlaan 10 - 5042 AD Tilburg - Telefoon 013-636335* en, zoals ger houdbaar, irig, melk bij- lakkelijk zijn. ze beter iËSEmriwS>| Pneumatiek I Aanbieding geldig t/m zaterdag 4 juli 1992. 112826B lV&D, UW WARENHUISV>j ebaseerd op gespeciali- jenen BV is ighebben- gehandi- J) en een dat onderzoek Tilburgers blijkt dat Bakker! Floor MwuwHMMraHMMWMMHNNMMMMMMMNNNMi .treep gehaald gingen zwemmen (41 procent) in de toe- 'omen bezuini- komst hun weg zullen vinden naar de ge- ging op de zwembaden van 500.000 gul- meentelijke zwembaden, met name in den per jaar. Andere'voordelen volgens Stappegc sportwethouder Jan Timmermans zijn Overiger dat er «evenveel meters water blijven en bader er op elk moment van de dag recreatief gezwommen kan worden.» De Drieburcht zal om het bad te laten men van de wet F’ Zwemgelegenhec uit dat de Drieburcht en/of twee niéuwe baden in d breid worden, als daar Voordeel menu in alle V&D restaurants: Gehakte steak met verse I champignons, aardappel- I garnituur, schaaltje salade en grote beker, 0,4 Itr. Met deze bon voor iting van de Heuvel, op een nog bepalen tijdstip in het najaar, et karakter van een zes weken du- experiment. De bedoeling is om in /eken de verkeersafwikkeling in en rond het centrum, met een a Heuvel, nader te onderzoeker dien wordt nagegaan wat de invloed van de afsluiting is op de toeloop naar, en de omzet van de winkeliers in het centnlm. De resultaten van dit experiment worden meegenomen bij de voorbereiding van de Perspectiefnota voor 1994. In de periode van 27 juni tot en met 5 juli aanstaande vindt in het centrum van Tilburg de vierde editie van de Tilburgse Muziek Feesten ’Musicon’ plaats. Gro te publiekstrekkers zijn Rob de Nijs, Peter Koelewijn met zijn Rockets, Eric Mesi in Tune, Swinging Soul Machine en The Magic Platters. Maar er staat na tuurlijk veel meer op het programma. De festiviteiten vinden plaats op de Heuvel en op het Piusplein. Het progn voor 5 juli speelt zich voor een deel af op het Besterdplein. Een geplande hous party op het Heuvelplein gaat niet door. De gemeente verwacht hiervan tev» geluidsoverlast en wilde daarom geen vergunning verstrekken. Alle programma-onderdelen van Musicon zijn gratis toegankelijk. gewezen zijn op vereniging scholen en het zwembadpersc dat uit onderzoek blijkt van de negenjarigen al willen B en W het s Zaterdagavond 27 juni Heuvelplein: ’s avonds dans- en show- orkest Big Fresh Band Zondagmiddag 28 juni Heuvelplein: Harmonie L’Echo des Montagnes Canzonetta Smart met Slagroom (straattheater) Donderdag 2 juli Braderie centrum Tilburg Heuvelplein: dans- en showorkest Double Diamond Piusplein: ’s middags looporkesten 's avonds Mellow Yellow en Buck Wheat Schouwburgpromenade dans- en showorkest Puple V rijdaga vond 3 juli Heuvelplein: Peter Hill Band Piusplein: Rob de Nijs met band Blue Set en Eric Mesi in Tune Zaterdagavond 4 juli: Heuvelplein (verkeersvrije Perfect Showband, Boston Tea Party Band, Peter The Rockets, Boogie Boy Woogie, The Magic Platters Piusplein: Swinging Soul Machine en The Tram- mps Zondag 5 juli Heuvel (middag en avond): Festival «Back to the Sixties» met Weekend Warriors, Lost Boys, The Ex plosion Rockets, Real Stallions. Adieu L AmiMidnight Temptation, Jumping Jukebox, Jumping Devils en The Koffers. Barbier Pierre van Liempt brengt vetkuiven aan. Besterdplein (middag): Tilburgs Muziek Spektakel met drum band Piusoord. drumband Prins Bern- hard en Texas Girls, show- en drumfan fare St. Joris, drumfanfare Volt, Dutch Pipes and Drums, showband Taxandria, show- en marchingband Victoryen Pas- veerkorps (wereldkampioen). opgeknapt worden, yoldoen aan de nor- Hygiëne en Veiligheid eden. B en W sluiten nii jf eventueel Gv i de toekomst uitge- r geld voor is. Wat is de overeenkomst tussen de Berlijnse Muur en de meest bespro ken boom van Tilburg? Doormen selijk handelen en gedrag valenze om en met de restanten valt geld te verdienen. Nadat de DDR-rege- ring was gevallen, begonnen bur gers met de afbraak van de Muur en bikten er handzame stukjes van, die ze aan de toegestroomde toeristen verkochten. De lindeboom op de Heuvel is op sterven na dood en een (ook eeuwenoude) schoenenfabri kant uit Moergestel biedt de ge meente Tilburg 10.000 gulden om met de stukken stam met jaarringen promotie te kunnen bedrijven. Slim van de Muurbikkers en boombak ker, pardon: schoenenfabrikant. Maar -om een bekend gezegde te parafraseren- je moet een boom niet (ver)kopen voor die geveld is. Met die biotechnologie van tegen woordig valt er wellicht nog wat te redden: een supermoderne boomchirurg schilt wat levend stuk lindeboom af of plukt een paar bla deren, gaat cellen splitsen en genen manipuleren, en voor je het weet heeft hij een paar flinke takken ge produceerd, die hij vakkundig aan de knoestige stam ent. Een paar ja ren autovrije Heuvel doen de rest. Want die boom willen we eigenlijk niet kwijt. Maar de afbraak-/geld- inzamelmethode verdient natuur lijk wel aandacht. Zo kunnen de ste nen van het legeringsgebouw van de voormalige Kromhoutkazeme verkocht worden om een deel van het nieuwe wijkcentrum daar in de buurt te bekostigen. De opbrengst van de twee te slopen panden aan het Wilhelminapark wordt gebruikt voor een gemeentelijke geldprijs voor beeldende kunst of cultuurbe houd. Huize Nazareth wordt afge broken om pastoor Mennen en zijn orthodoxe volgelingen de katholie ke waarden van vóór het tweede Vaticaans concilie te laten bewa ken in een afgezonderd kloostertje. En bij de nieuwbouw van het Wil lem II stadionwordt elke oude steen zorgvuldig afgestoft om de droom van Gerrit Brokx waarheid te laten worden: Willem II winnaar van de3 UEFA-cup in het jaar 2010. Piusstraat 26, Tilburg Bernardusplein 20, Tilburg Oranjeplein 29, Loon op Zand Verbetering van de Drieburcht in Tilburg-Noord, een nieuw instructiebad in de Reeshof en een zwembad in Stappegoor met recreatiebassin, uitzwembassin, een (25 meter-fwedstrijdbassin en een ligweide: dat is het compromismodel waar voor het college van Ben W heeft gekozen bij de herstructurering van de Til burgse zwembaden. Voor de bouw en renovatie moet 21 tot 25 miljoen gulden geïnvesteerd worden. Omdat de binnenbaden aan de Ringbaan Oost en West en het openluchtbad aan de Friezenlaan dicht gaan, is de raming dat de jaarlijkse kosten voor de gemefcnte even groot blijven: 2,1 miljoen gulden. Verpakkingen bieden een aantal voordelen. Kwetsbare goederer televisies, zijn beter beschermd. Levensmiddelen zijn lange Sommige produkten kunnen gewoon niet zonder verpakkin voorbeeld. Ook voor winkeliers kunnen verpakkingen gema Door bijvoorbeeld groente of fruit vooraf te verpakken kunnen ze service geven aan klanten op drukke momenten van de dag. Niet alle verpakkingen zijn even nuttig, verpakkingen worden namelijk ook vaak gebruikt om produkten aantrekkelijker te maken of gewoon ter promotie van het bedrijf of artikel. Dat heeft er mede toe geleid dat op dit moment een kwart van het huishoudelijk afval uit verpakkingen zoals pa pier, karton, blik en glas bestaat. Die overdaad aan verpakkingen roept bij veel consumenten ergernis op en veroorzaakt tegelijkertijd een gevoel van machteloosheid, omdat men niet weet wat daartegen te doen. Toch valt tegen ongewenste verpakkin gen meer te doen dan u wellicht denkt, overigens zonder dat u onmiddel- lijk de eerder genoemde gemakken van verpakkingen hoeft op te geven. Losse appels of sinaasappels in de boodschappentas kan nog steeds, in plaats van voorverpakt fruit kopen. Vraag ook om onverpakte produkten in de winkel; waarschijnlijk dat uw winkelier u tegemoetkomt. Dooreen aantal oude kranten mee te nemen bij het boodschappen doen kunt u ook zelf u prei of wortels verpakken (de krant naderhand natuurlijk wel weer bij het oud papier doen). Tussen de verschillende verpakkingsmaterialen onderling is ook nog een groot verschil in milieubelasting. Papieren of kartonnen verpakkingen zijn te verkiezen boven kunststof verpakkingen, vooral omdat ze meer hergebruikt worden. Statiegeldglas verdient de voorkeur boven eenma lig glas en verpakkingen die uit één materiaal zijn samengesteld zijn voor het milieu weer gunstiger dan de zogenaamde laminaten. Deze laatste zijn verpakkingen samengesteld uit dunne laagjes van verschillende stoffen die daardoor moeilijk hergebruikt kunnen worden. Een aantal verpakkingsmaterialen is echt slecht voor het milieu, zoals PVC. Door deze stof komen zowel bij de produktie als bij de verwerking zeer schadelijke stoffen in het milieu. Vorige week noemde ik ook al het veel gebruikte aluminium als zeer schadelijk verpakkingsmateriaal.Fris drank- en bierblikjes zijn om die reden slecht voor het milieu. Het kost veel energie om ze te produceren en ze worden nauwelijks hergebruikt. Bovendien is de inhoud naar verhouding erg duur. Frisdrank of bier uit flessen verdient uit milieuoogpunt dan ook de voorkeur. Michel Jehae jgen, sport- ipersoneel. Om- t dat 82 procent zwemmen kan, schoolzwemmen af schaffen. Kinderen die op die leeftijd nog geen A-diploma hebben, kunnen dat ove rigens -buiten schooltijd - op kosten van de gerrieente halen. Gedurënde een jaar zeventig lessen) krijgen zé dan zwem les. De gemeente bezuinigt daardoor per r 100.000 gulden op het busvervoer onderen naar zwembaden. Musicon ’92 biedt volgens de initiatief nemers voor elk wat wils. Het bestuur van de stichting «Musicon» spreekt van een fantastisch programma. De verwach tingen zijn dan ook hoog gespannen. «Als het nu niet lukt, zal het nooit meer lukken», aldus bestuurslid Ton van de Put tijdens de presentatie van het pro gramma aan de pers. Op de Heuvel zijn tijdens Musicon maar liefst vier podia ingericht. Op f“ -' in staan twee podia opgestek lvidag 4 juli is de Heuvel vanaf u.w esloten v leuvel de Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 Sluitingstijd voor advertenteies en redactie V dinsdagavond 22.00 uur 7 Studenten klaarden klus Wat al de ambtelijke molens niet,voor el kaar kregen, lukte de studenten van het College Beroepsonderwijs Midden Bra bant wel: zij speelden een gemeentel raadsvergadering na, mét daarbij de zegging dat de uitkomst van de - ring uitgevoerd zou worden, komst: een autovrije Heuvel. De ambtelijke molens werden weer in Afsluiting gang gezet. Mét resultaat! ge afsluiting wordt gerealiseerd d.m.v. slagbomen aan de grenzen van de Heu vel. Deze bomen worden bediend door bewakers die ervoor zorgen dat zowel stadsbussen, taxi’ s als bedienend verkeer (tot 11.00 uur) gebruik kunnen maken van de Heuvel. De tijden van de afsluiting variëren: maandag tot en met woensdag zullen de slagboombewakers van 7.00 tot 19.00 uur werkzaam zijn, donderdag duurt de afsluiting tot in de avond en vanaf vrijdag tot het begin van de nacht. SICI*" transport wielen i tilburg, jules vemeweg 14 - tel. 013-331316 gemeente Tilburg heeft in een -produktie met de Streek VVV Hart van Brabant een nieuwe toe ristische folder over Tilburg sa mengesteld. De kleurrijke brochu re werd afgelopen week gepresen teerd en is vooral bedoeld voor de toeristen die onze stad dit jaar be zoeken. De folder is verschenen in vier talen: Nederlands, Engels, Frans en Duits. In de folder wordt op de eerste plaats een algemeen beeld ge schetst van Tilburg als zevende stad van Nederland. Verder wordt in de brochure onder andere aan dacht geschonken aan het uitgaans leven, cultuur en de belangrijkste Tilburgse musea, winkelen en de Tilburgse kermis. >oor. „ens is het niet zeker of de zwem- Jen (en andere sportaccomodaties) on der de gemeentelijke paraplu zullen blij ven opereren. Timmermans wil een Stu die naar verzelfstandiging van de sport- exploitatie in de vorm van een stichting eiu of BV, om zo «sneller op de rnjarkt te kun- liet nen inspelen». Een echte commerciële de activiteit zal het volgens de wethouder niet kunnen worden, vanwege de sociale functie van de accomodaties. Bereikbaar Opknappen en moderniseren van de ba- den aan de Ringbanen en de Friezenlaan zou, met name doorde kosten, moeilijk te kinderen «vim m uv ■realiseren zijn volgens B en W. Boven- verplaatst van de Rinj dien heeft de niéuwe spreiding van Noord en Stappegoor. zwembaden in het; noorden, westen en pen zullen gematigde zuiden van de stad als voordeel dat de ba- Verplaatsing is een voo den vanuit de hele stad beter bereikbaar betere accomodaties, zijn. mans, en bovendien do. Het voorstel van B’en W is gebaseerd op heid per bus, in tegenstelling tot de Ring- een onderzoek dat door het gespeciali- baan Oost. seerde bureau Koppert en Koenen BV is DeTilburgse zwerriverenigirigen houden uitgevoerd, reactiës van belanghebben- -als het aan de wethouder ligt- evenveel den (zoals zwemverenigingen, gehandi- tijd en ruimte in de nieuwe baden. Maar capten- en ouderehorganisaties) en een de verenigingen zullen wel meer huur jaar telefonische enquête. Uit dat onderzoek moeten betalen. «Ze gebruiken de baden van schoolki onder zeshonderd' Tilburgers blijkt dat deels voor het geven van lessen, waar ze twintig procent de voorkeur geeft aan de goed aan verdienen. Maar de gemeente is huidige situatie en zeventig procent in- er niet om anderen commerciële inkom- stemt met de herstructurering. Wethou- sten te bezorgen», aldus Timmermans. der Timmermans verwacht dat.een flink Voor de zwemlessen zullen leerlingen deel van de Tilburgers die buiten de stad van de basisscholen in de toekomst aan- dag 2 juli vindt namelijk de jaarlijkse bra derie plaats. Deze braderie wordt muzi kaal ondermeer opgeluisterd door looporkesten. De kosten van de Tilburgse Muziek Feesten bedragen ruim een ton. De ge meente Tilburg neemt hiervan 30.000,- voor zijn rekening. Het resterend bedrag wordt bijeengebracht door sponsors, de horeca-ondememers aan Heuvel- en Pi- p het Pius- usplein en de winkeliersvereniging Til- teld. Op za- burg Centrum. De bijdragen van spon- ...af 18.00 uur sors bleven in het algemeen beneden de voor alle verkeer. Op 5 juli is verwachting, zo wist het stichtingsbe- de Ijiele dag vrij van verkeer. stuur van Musicon te melden. De initia tiefnemers waren bijvoorbeeld niet in de Braderie gelegenheid om een hoofdsponsor aan te trekken. Daar staat tegenover dat enkele Winkeliersvereniging Tilburg Cen- deelnemers aan het taptoe-achtige Til- trum haakt evenals vong jaar in op de ^urgs Muziek Spektakel op 5 juli op het Tilburgse Muziek Feesten. Op donder- Besterdplein zelf sponsors hebben ge worven. Zittribunes Het Tilburgs Muziek Spektakel op het dan feestelijk ingerichte Besterdplein wordt georganiseerd door Musicon in sa menwerking met drumband Groeseindse Jagers, drumfanfare Volt en de Tilburgse Muziek Federatie. Het is een jaarlijks terugkerend muziek feest met drumbands, drumfanfares en showorkesten. Het evenement begint op 5 juli om 14.30 uur. Er worden twee zit tribunes geïnstalleerd, die plaats bieden aan 1.400 bezoekers. Doelgroepen Het zwemmen voor doelgroepen zoals ouderen, gehandicapten en moeders met kinderen wordt in de nabije toekomst lingbaan Oost naar jr. Vóór deze groe- Je tarieven gelden, vooruitgang door de aldus Timmer- ioor de bereikbaar- verplaa Noord en en pen ie ba- Verf B en W: Sluiting van onder Z7X

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 1