'GILDE J lOhL Turnhout toont zijn kunsten Peeters Audio Video Bang Olufsen Center .ft! Ouderen voor anderen 50-plussers in Tilburg en omgeving! Vindt u het belangrijk dat uw kennis en ervaring behouden blijft? Zoekt u een leuke tijdsbesteding? Via 't Gilde kunt u uw ervaring overdragen aan anderen, 't Gilde bemiddelt gratis en op üw voor waarden. ni 1992-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 juni 1992 - pagina 7 Oratoria door Vocaal Ensemble Camerata sitie is tijdens winkeluren vrij te be- Vocaal Ensemble Camerata juf besta Zelfportret van Paul Nation. litie indruk m Bert Palir Theater Stap speelt ’Tango’. Mothers Finest. muzie ehandi viert zang- aterdag een Werk van Pierre van der Geld. IR 25 jaar Canzonetta. bij WOB re Vlugt, Groeseindstraat 64; Vaderdag - solexdag?! WEET U METEEN ALLES OVER KEUKENS A Uitwisseling Tilburg- Turnhout in schouwburg Showroom 's maandags gesloten 1961 30 JAAR 1991 Molenstraat 142, hoek Besterdring Tel. 420397 >p- tk- De ?g- IA te u tag he asi de i dansjes te verhaal van iderwerpen :reldnieuws «’t Snarenspul» 'S SPECIAL MODE -424283 i wordt geopend en afgesloten koninklijke Harmonie ’Vermaak na Mondelinge inleiding op het programma om 19.30 uur in de theaterkelder. Deze inleiding is gratis voor concertbezoekers. econcert in het kader nhout/Tilburg Tentoonstelling over architectuur bij Galerie Artikel titel1- plam er- Tilbi Wagner Symposium op Conservatorium 1.30 uur, het Besterd- e Oude Markt om 14.00 .00 uur en het Piusplein Pont-mn^ slotte ikviii planontwil nOurg. uur: vervolg treden van het i en om het Expositie afstudeerders Tehatex Werken van afstudeerders van de afdeling textiele werkvormen van Tehatex, waaronder ’De doos van Pandora’ van Marleen Heins, zijn op 24 juni 15.00 tot 20.30 uur) en 25 juni (9.30 tot 12.00 uur) te bezichtigen. Adres: Te hatex, Pyreneeënweg 3, Tilburg. wilhelminapark 38,5041 EC Tilburg open wo t/m za 12.00-17.30 uur en op afspraak tel.: 013-353151 presenteert van 19 juni tot 16 juli eeldende kunst ROB MOONEN JAN SPIT idag L._. r. igo Blue’, een 10 uur. Zaterdag 20 juni: Amsterdams Universi- I teitskoor en Crea Big Band, 21.00 uur Het Amsterdams Universiteitskoor bestaat 1 uit een kamerkoor en een groot koor. Het groot koor houdt zich bezig met bijzonder re- I pertoire. Belangrijk element hierin is het mu- 1 ziektheater. De afgelopen jaren is een sceni- sche uitvoering van Carl Orffs «Carmina ooc Burana» gerealiseerd. Recent werd de opera CBB staat onderleiding van Armanuv «Ascanio in Alba» uitgevoerd. In de pro- In 1983 was hij winnaar van het conrn"r' grammering van het groot koor ivordt zoveel het Meervaart Festival. mogelijk onbekend of geheel repertoire opge- vier maal op tijdens het Nor nomen. Om dit uit të breiden voert het AUK val met eigen kwartet of sextet. een aktief beleid met betrekking tot het vers- Kortom, een zeer bijzonder gebeuren in I trekken van compositieopdrachten. In dit ka- dox, dat gerust in één rij mag worder der zal ook nieuw werk van Mariët Harinck noemd i -gevoerd worden, speciaal voor dit koor ge- scher avitreven. Het Vrijdag 19 juni Schouwburgzaal, 20.15 uur Openingsprogramma Turnhout/Tilburg ziekschooL De dateri ng va., uv u.. .v muziekstukken loopt van de renaissar vrijwel heden. De leeftijd van de leer varieert van 11 tot 22 jaar. Zij zullen zk senteren als solist en in ensemble. Aanvang 11.00 uur in het gebouw van de Til- burgse Dans- en Muziekschool, Kapelaan Poellplein 3. Het geheel staat onder leiding van Harry B. Goossens. Zaterdag 20 juni Schouwburgzaal, 20.15 uur Het Brabants Orkest: Haydn Beethoven Mozart Serie 1992 SPRAY ■gelbaar wit 3 spaarplaatjes 5,2 l/min-O 6,81/min.C) i. 8 1/min.^^ IT Vaderdag; Autotron trakteert vaders Aan al die kinderen die maar niet weten wat ze vader moeten geven, biedt Autotron Ro smalen dit jaar de helpende hand: alle papa’s mogen op vaderdag gratis na het Autotron, als ze tenminste begeleidt worden door hun kind(eren). - Overigens moeten die wel de ge bruikelijke toegangsprijs betalen -. Een leuke bijkomstigheid van een eventueel vaderdag- uitstapje naar het Autotron is de Solex-show die eveneens op 21 juni gehouden wordt. De Eerste Drunense Solex Club houdt zonda - een Nationaal Solex Weekend. Tijdens d Het programma van Theater Noorderligt, Veldhovenring 79 in Tilburg, opent vanavond om 23.00 uur met een optreden van The Wailers. Zondag a.s. pre senteert Dansstudio Nora van den Eeckhout de voorstelling ’Congo F' danstheatershow met 125 dansers en danseressen. Aanvang om 15.0( De rij wordt op 24 juni a.s. gesloten door de bekende formatie Mothers Finest. Aanvang om 21.30 uur. Het close-harmonygezelschap Pink Passion zal een groot aantal liederen ten gehore bren gen: zwierige bewerkingen van jazzklassie- kers, maar ook Bach in een nieuw kleedje en flarden pop. De toegang is gratis. Gitaar-recital Hasseltse Kapel Woensdag 24 juni a.s. zal een gitaarrecital ge houden worden in de Hasseltse Kapel. Het programma vermeldt muziek uit verschillen de stijlperioden vanaf de renaissance tot he den. De gitarist Janis Aamoutse zal werken uitvoeren van o.a. Narvaez, Bach, Sor, Turi- na, Ponce en Martin. Janis Aamoutse stu deerde in Tilburg en Rotterdam en volgde Lenny Kuhr: Heilig Vuur (foto: Fred de privélessenbij o.a. Baltasar Benitez. Het con- Werdt). eert vangt aan om 20.30 uur. Zondag 21 juni Pauzefoyer, 12.00 uur Pink Passion: Koffiec< van uitwisseling Turnt Southern Comfort in café Trefpunt Tilburg Ville Country club organiseert op za terdag 20 juni een country-avond in café tref punt aan de Koestraat 31-33. De vijfmans band Southern Comfort zal een vijf uur du rende show verzorgen. De Belgische band heeft door de jaren heen veel faam verworven door onder meer optredens op grote festivals met artiesten als Two Hearts en Jimmy Law ton: Kaarten voor het optreden van zaterdag zijn te bestellen via tel.nr. 013-440317. Canzonettafette; bijzonder jubileumfeest Onder de naam ’Canzonettafette’ viert zang en muziekgroep Canzonetta a.s. zaterdag een bijzonder feestje, ter gelegenheid van het 25- jarige bestaan. Zij verzorgen een estafette-op- treden op diverse lokaties in Tilburg. Op deze wijze kunnen Tilburgers kennis maken met het pop-koor dat Canzonetta onder de leiding v?n John Koole geworden is. Begonnen als erkkoor, via opera en operette is Canzonetta nu een koor dat populaire songs en close har mony nummers brengt. De Canzonettafette vindt plaats op het Wag- nerplein om 10.30 uur, de Westermarkt om 11 plein om 13.00 uur, de uur, de Heuvel om 15.0 om 16.00 uur. Dit professioneel muziek-theatergezelscliap met geestelijk gehandicapte acteurs speelt ’Tango’, een voorstelling waarin ’verlan gens’ centraal staan. Onvervulbare verlan gens over later waarin alles beter wordt. Dit verlangen wordt grotesk en absurd gebracht waardoor ’Tango’ een lichtvoetige, grappige ''’■“duktie is. Ook vanwege de muziek, prach- tango’s van Flor Verschueren, zou u igo’ niet mogen missen. De toegang is klassiekers, waarbij opvalt dat de Joyce aan kracht heeft gewonner haar muziek op eigentijdse wijze vertol' Expositie Paul Nahon bij Gianotten Van 15 tot 29 juni exposeert bij Boekhandel Gianotten in Emmapassage fotograaf Paul Nahon een aantal van zijn werken. Nahon is een autodidact, die zich verdiept heeft in wer- I king, theorie en psychologie van de kleuren. I Als lid van diverse vooraanstaande vereni gingen op het gebied van kleurenstudie zet hij zich in voor een kritische benadering van de fotografie in het algemeen, om zo te komen tot een zo zuiver mogelijk artistiek niveau. Zijn werk beweegt zich vooral op het gebied van de «creatieve fotografie», waarbij de waarneembare -bij voorkeurzeereigentijdse- werkelijkheid op eigen wijze wordt geïnter preteerd. Daarbij wordt deze werkelijkheid geheel ondergeschikt gemaakt aan de bedoe lingen van de fotograaf, waardoor beelden ontstaan met een nieuwe en eigen zeggings kracht. Vanwege zijn vele experimenten werd hij onderscheiden met de, in de wereld van de fotografie bekende eretitels B.M.K. (Bondsmeesterklasse) en F.I.A.P. (Federa- J tion Internationale de l’Art Photographique). Zijn werk werd tentoongesteld over de hele De expositie is tijdens winkeluren vrij te be zichtigen. Vocaal Ensemble Camerata zal op zondag 21 juni de oratoria Daniele en Jephte van Giaco mo Carissimi (1605-1674) om 20.00 uur uit voeren in de kapel van het Mariaziekenhuis aan de Dr. Deelenlaan. Medewerking verle nen: Joop Biegelaar (luit). Kees Schrauwen (blokfluit), Maartje Vonk (gamba), Ellen Walschots (orgel), Yvonne Kerremans (sopraan), Oda Vilrokx (sopraan), Wim Koe- voets (altus/tenor), Frans Koevoets (tenor) en Jeroen Phaff (bas). Het geheel staat onder lei ding van Liesbet Kroese. Op het programma staan ook werken voor blokfluitconsort, gam- baconsort, orgel en zang. Westernfeest Stedekestraat Eén keer per jaar organiseert Maria Goretti, buurtpark en kinderboerderij aan de Stedeke straat een groot lente-/zomerevenement. Deze keer is gekozen voor een Westemdag. Tuusen 12.30 uur en 17.30 uur kunt u aan de Stedekestraat terecht in een gezellig Westem- dorp met een schiettent, saloon, jail, hoef- ijzerwerpen. De jeugd kan pony-rijden, er is een springkussen en er kan met eieren ge gooid worden op enkele vrijwilligers. De band Switch zal het geheel muzikaal omlijs ten met, voornamelijk, country-muziek. ’A Tribute To Bob Marley’. Tien jaar na zijn dood zijn The Wailers weer op tour nee gegaan en maken zij weer platen in nagedachtenis van Bob Marley. Sep tember vorig jaar bracht de band weer een nieuwe cd uit: ’Majestic Warriors’, waarop de muzikanten een hoog pijl van compositie, muzikaliteit en vindingrijk heid tonen die de naam The Wailers eer aan doet. Hypnotische reggae met een zachte toon tot een manische ’Could I Be Loved’ en een typische Wailer -slow dread- song ’Out of Exile’. Congo Blue Dansstudio Nora van den Eeckhout presen teert de voorstelling ’Congo Blue’een dans theatershow waarin 125 dansers en danseres sen het publiek zullen verrassen op een bij zonder spektakel. Aan deze eindpresentatie wordt deelgenomen door dansers en danse ressen vanaf vier jaar in een choreografie van Nora van den Eeckhout. Mothers Finest ’Baby Love’ en ’Piece Of The Rock’. In de tweede helft van de jaren zeventig hits voor Mothers Finest. Ze Staan op de elpee Another Mother Futher’die een hoogtepunt vormt in de carrière van deze Amërikaanse band. Als een van de eersten weten zij hard rock en funk aaneen te smeden tot een suc cesvol geluid. Joyce Kennedy en Glenn Mur doch, de lievelingen van het eerste uur, zijn weer terug met de live registratie ’Subluxa- tion’. Een funk rock monument met daarop de confrontatie tussen nieuwe nummers en De kunstenaars Rob Moonen en Jan Spit laten sculpturen zien, waarin associaties te vinden zijn met het post-industriële tijdperk. Galerie Artikel is geopend woensdag tot en met zater- istelling ligt de nadruk op projec- dag van 12.00-17.30 uur en op afspraak (tel. itecten die zich richten op «herin- 013-353151). .loog bezig met zowel oude als nieuwe mu- De Crea Big Band is een studentenorkest met de bezetting van een traditionele Big Band. De CBB speelt eigenlijk voornamelijk tradi tionals. Ze geeft twee tot drie maal per seizoen een concert in Amsterdam. Het is dus heel bij- ing van Carl Orffs «Carmina zonder dat de Big Bang in Tilburg speelt. De ïaliseerd. Recent werd de opera CBB staat onderleiding van Armando Cairo. Alba» uitgevoerd. In de pro- In 1983 was hij winnaar van het concours van g van het groot koor wordt zoveel het Meervaart Festival. Serdertdien trad hij nbekend of geheel repertoire opge- vier maal op tijdens het North Sea Jazz Festi- 1 dit uit té breiden voert het AUK val met eigen kwartet of sextet. beleid met betrekking tot het vers- Kortom, een zeer bijzonder gebeuren in Para- i compositieopdrachten. In dit ka- dox, dat gerust in één rij mag worden ge- nieuw werk van Mariët Harinck noemd met eerdere projekten als De Dreigro- uitgevoerd worden, speciaal voor dit koor ge- schenoper, die vijf maal totaal uitverkocht schreven. Het AUK staat onder leiding van was, Tout Tilburg, waarvan vooral de eerste Anthony Zielhorst, die zijn opleiding kreeg editie indruk maakte en Carla Bley Projekt aan het Brabants Conservatorium in Tilburg, van Bert Palinckx. Hij houdt zich als koordirigent en als musico- Dinsdag 23 juni: Sessie niet o.l.v. Paul van Kemenade - Een beetje cryptische omschrijving. Paul doet de sessies in juni, zoals al een paar jaar achter - elkaar, trouwens. Maar Paul moet gaan spelen - in Toronto. Op 23 juni probeert hij daar het - i- -n. M M Canadese publiek plat te spelen. Maar Paul is I heel gemakkelijk in die dingen. Hij zorgt zelf Bk ■al voor vervanging. We hebben alle vertrouwen I I dat het hem lukt, die vervangerte vinden, voor ------- - - - hij in het vliegtuig stapt. Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt. Wij wensen hem veel succes tussen de wolkenkrabbers en laten ons ouderwets verrassen in Paradox. Wie zal de vervanger zijn? Degene die het juiste ant woord raadt krijgt een gratis kortingskaart van Paradox, goed voor 5 concerten. Tijdens dit eerste spektakel wordt u een af wisselend programma geboden: de jazzbal- letgroep Kriskin-dansers, de rythm and blues- formatie Full House en muziek van Vlaamse componisten uit de middeleeuwen, renais sance en vroegbarok door Anonymous Cons ort en De Vedel. De toegang is gratis. Lenny Kuhr in Maranatha kerk Onder het thema ’’Heilig Vuur” verzorgt Len ny Kuhr morgenavond een optreden in de Maranatha kerk aan de Prof. Cobbenhagen- laan 19. In haar optreden, dat georganiseerd ,n, - wordt door de Stichting Centrum Zantus, Op zaterdag 20-6- 92 zal de jaarlijkse uitvoe- werkt zij puur akoestisch. Het optreden van ring plaatsvinden van de leerlingen van de gi- Lenny 5^ om 20 (x) uur Kaarten kunt u te. taarafdelmg van de Tilburgse Dans- en Mu- lefonisch reserveren bij Zantus, tel. 674851 ziekschool. De datering van de uit te voeren ïnaissance tot de leerlingen allen zich pre- rieën, sketches, gekke liedjes en c verwachten met als rode draad het ve een openhartige presentatrice. Ond komen uit de aktualiteit, van wereldnieuws tot kleine persoonlijke grieven. Vrijdag 19 juni, 20.15 uur: vervolg Muze Vie- Marathon. die De avond begint met een optreden van de een groep «mime gevorderden». Je moet er van houden. Absoluut niet anders dan de rest. Créatures avant le visage. De doos van Pand ora. Bewegen is ooit uitgevonden. Andere voorwaarden voor andere dingen. (Concor- dia-Hiërarchie). Een stuk van een andere we reld of herkent u het? Concludeer zelf. De produktiegroep «spel» vervolgt met «De vader, de moeder, het kind». Een collage van korte, maar niet realistische scènes en beel- t spel «Komofiele den. -ypering vanuit de De avond wordt afgesloten met een optreden leken presenteren van het Muzekoor onder leiding van Peter van in een wervelend pro- Meel. De theatrale handelingen zijn geregi- i het toneel zijn clowne- seerd door Mechtild Prins. Donderdag 18 juni, 19.45 i Muze Marathon met een optr Muzikaal Straattheater in theater. Om 20.15 uur staat de «spelgroep verstande lijk gehandicapten» voor het voetlicht met de voorstelling «Hallo...Goodbye...Auf Wi* dersehen»: een collage van korte scènes <L_ zich alleen afspelen in een vertrekhal van een vliegveld. Daarna betreedt de «spelcursus Solo-duo» het podium met een voorstelling met dezelfde ti tel. Tijdens de cursus is gewerkt aan korte acts. De meeste acts worden door twee men sen uitgevoerd. Soms zijn de spelers allemaal op het podium om eikaars acts te ondersteu nen. De avond wordt afgesloten met de groep «Ty peren kun je leren» met het spel «Komofiele Kolder». Na een cursus typering vanuit de Commedia dell’Arte technieken prese’”0’'0" de comedianten zich gramma van acts. Op I Er is behoefte aan advies, begeleiding bij tekenen/schilderen, biljarten, Engelse, Duitse en Franse conversatie. •t Gilde, Spoorlaan 320, tel. 434572. Op dl. en do. van 10.00 tot 12.00 uur. uit de Haydn Beethoven Mozart Serie. Op het Theater Stap: ’Tango’ in het kader van uit- programma staan Haydn’s Symfonie no. 87 in wisseling Turnhout/Tilburg A, een dynamische symfonie met een eerste en laatste deel vol stuwkracht en een plecht statig middendeel, waarin de houtblazers een belangrijke rol krijgen toebedeeld. Het twee de werk is SinfoniaConcertante in Es KV 364 voor viool en altviool van Mozart, een werk dat een duidelijke overgang vertoont naar Mozarts rijpe compositiestijl. waarde Het programma wordt afgesloten met Beet- produk hoven’s Symfonie no. 4 in Bes, door Schu- tige ta mann betiteld als een ’sierlijke Griekse ’Tangc maagd’. gratis. In Schouwburg Tilburg is op 19 en 21 juni een zeer gevarieerd programma te zien en te be luisteren in het kader van de uitwisseling Til burg /Turnhout. Een breed palet aan muzika le en,theatrale en dansante uitvoeringen wor den op de planken gebracht: Tumhoutse cul- Galerie Artikel, Wilhelminapark 38 in Til- richting» van historische stadsgebieden. Van tuur op z’n best. burg, organiseert van 20juni tot en met 18juli Pierre van derGeld is dat het complex van het De toegang voor alle onderdelen is gratis, a.s. een tentoonstelling in het kader van de Capucijnenklooster in Tilburg. Wiel Arets Toegangsbewijzen kunt u telefonisch reser- «Dag van de Architectuur». De expositie laat zijn «Urban Village» zien rond het De veren (bel: 013-432220) ofu kunt ze afhalen wordt georganiseerd in samenwerking met Pont-museum in onze stad. Jo Coenen ten- aan de kassa van Schouwburg Tilburg van B.N.A. Midden-Brabant en draagt als titel'- slotte komt met zijn nieuwe ideeën rond de maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 «Urban Eco, de waarde volle plek». planontwikkeling van het Koningsplein in uur. De architecten die zijn genomineerd zijn Pier- Op vrijdag 19 juni wordt in de schouwburg- ré van der Geld uit Hilvarenbeek, Wiel Arets zaal een afwisselend programma gepresen- uit Heerlen en Jo Coenen uit Maastricht, teerd: dejazzballetgroep Kriskin Dansers, de Daarnaast zijn genomineerd de beeldende rythm and blues formatie Full House; muziek kunstenaars Rob Moonen en Jan Spit, beiden uit de Middeleeuwen, renaissance en vroeg- uit Tilburg, barok door Anonymous Consort en De Vedel, In de tentoons die liederen van Vlaamse componisten ten ten van archite gehore brengt. Het programma door de Kor.ir.lt! arbeid’. Op zondag 21 juni geeft het close-harmony gezelschap ’Pink Passion’ om 12.00 uur een koffieconcert in de pauzefoyer. U hoort zwie rige bewerkingen van jazzklassiekers, maar ook Bach in een nieuw kleedje en fragmenten van popmuziek. Om 14.30 is in de schouwburgzaal het theatergezelschap ’Stap’ te zien. Dit profes sionele muziek-theatergezelschap, met gees telijk gehandicapte acteurs, brengt de produk- tie ’Tango’ op de planken. weekend wordt zondag bij het Autotron een ’static show’ gehouden. Bovendien wordt er een. Concours d’Elegance verreden. De prut- dag telende brommetjes zullen tussen 11.30 en dit 14.15 op het Autotron present zijn. stem van men de groep )lkt. rchitectuur WIELARETS J0 COENEN PIERRE VAN DER GELD wijz het p Om 15.30 uur begint vrijdagmiddag 19 juni schouwd. Tijdens het symposium verzorgt kg"k op het Brabants Conservatorium aan de Kem- De Vree een voordracht over: muziekdrama, nu e| penbaan een kort Wagner-symposium. dramamuziek? Martin van Amerongen, die Dit symposium wordt georganiseerd ter gele- talloze artikelen over Wagner op zijn naam genheid van het afscheid van docent Tom de heeft staan, zal een betoog houden: Wagners Vree, die 20 jaar aan het Conservatorium ver- "Der Ring des Nibelungen” als socialistisch bonden is geweest. Wagner wordt door velen kunstwerk. Miene van Erven spreekt tijdens als het symposium over de invloed die het werk een enigszins controversiële componist be- vanWagnerheeftuitgeoefendopdeFranseli teratuur. Het symposium is voor belangstellenden vrij toegankelijk.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 7