T .A AT SE Belastingvoorstel zorgt voor prijsverhoging Verdienstelijk nagemaakt Recycling Rijnlease 21 Zakboekje aktiemodellen voor van Nissan wielrenners 5T ÏNSE DE AUTOMAAT - Donderdag 18 juni 1992 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER ljuni 1992-pagina 8 rtti's. i en iet ilden. lan ook an niet in grof autc T I E lil kcassion loek Lam IHI <B> WERELDMERK i bij de Hyundai- chien wordt het voor auto Campagne )0,- voor uw nteken mini- i zijn. u bij Bertens 1 en is zrouw Maij- let voor een taling 1993 TELEFOON 04255-3944 FAX 04255-4020 - HILVARENBEEK v o aft een fraaie, ito's ancenter loek Lannerstraat iffenbachstraat a kit kaï ander specif len opgt ti prima at gaat jemaakte rrari 308, die ifan de ill door de ral ouwd. basis letingen en De drie Polo Genesis Coupés zijn in de kleur zwart gespoten, zodat de bestickering van "Veronica goes America" goed uitkomt. i met zich iien is tot op iwe (nog naam staat, bod gebruik ard uw recht onmis als ande ?ii en an rmatie a ruikt kan ling van het sleid. De ies van de srkeersveiligheid laarop i de Tweede iaand profi- ijzen en een ijk financie rt u bij aan- ;ion vanaf betaling tot tl 10.000,-). deurrijke aranje kun- j u niet bie- Daarvoor eden zijn. De autotentoonstelling L'Auto Exclusive, die op vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 juni (Vaderdag) in het Turfschip in Breda wordt gehouden, belooft een unieke happening te worden. De enthousiaste organisatie heef nog steeds groeiend aantal fr< exclusieve en peperdure aut<, weten te strikken voor dit evenement. Vele importeurs, dealers en verzamelaars zegden reeds hun medewerking toe. Van Alfa Romeo zal er de GTA race- versie te zien zijn alsmede de S.Z. Het historische merk Gord is present met een voorwielaangedreven exemplaar uit 1937, terwijl ook Bitter, Cadillac, Fiat en Ford van de partij zijn. Absolute eye-catchers zijn de Lamborghini Diablo en Countach, terwijl ook de Maserati Spider en de De Tomaso Mangusta er mogen zijn. Mercedes, Porsche, Ferrari en Jaguar komen in grote getale naar het land worden met het zogeheten PORS (Privé-Ongevallen Registratiesysteem) de gegevens over verkeersslachtoffers bijgehouden. Aldus wordt een representatief beeld verkregen van het totale aantal gewonden, dat zich in poliklinieken laat behandelen. Door technische en organisatorische aanpassingen zullen deze gegevens in de loop van volgend jaar reproduceerbaar zijn. Daarnaast wordt ook gebruik gemaakt van de gegevens van de Stichting Informatiecentrum Gezondheidszorg (SIG). Met deze gegevens wordt jaarlijks de volledigheid van de politiegegevens betreffende ziekenhuisopnames aangetoond. Verder zal de suggestie van de Raad worden gevolgd om weer een bevolkingsenquête naar verkeersongevallen te houden. De enquete wordt momenteel voorbereid en zal nog dit jaar worden gehouden. De minister is van mening, dat met bovengenoemde aanvullen gegevens over ongevallen slachtoffers (PORS, SIG er enquete) voldoende inforr beschikbaar is, die gebi worden ter ondersteunir verkeersveiligheidsbel minister heeft het advie Raad voor de Verl en haar reactie d< aangeboden aan Kamer. Breda, zodat een aardig historisch overzicht van de betreffende merken ontstaat. Maar ook de Alpines, Rolls Royce, Donkervoort, Lancia's, Morgan en Oldsmobile ontbreken niet, terwijl het geheel wordt af gemaakt door de aanwezigheid van enige Bugatti's. Als speciale attractie is zelfs de Harley Davidson motorfiets, die door Sylvester Stallone in de Rocky films is gebruikt, in het Turfschip te bewonderen. Het Turfschip is voor autoliefhebbers geopend op vrijdag van 17.00 tot 22.00 uur (VIP avond), op zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt f.12,50 voor volwassenen en f.7,50 voor kinderen. Wie in de voorverkoop bij de "De Boer" supermarkten en de Van de Vlak restaurants een kaartje koopt, wordt gratis op de foto gezet met een exclusieve auto naar keuze. Effect Bovag en Rai vinden verder dat een eventuele nieuwe stimuleringsregeling voor "schone" auto's niet eerder dan per 1 januari 1994 mag ingaan, vooropgesteld dat voor 1 juli 1993 nieuwe normen zijn geformuleerd. Een stimuleringsregeling gebaseerd op prijsverschillen kan alleen succesvol zijn als deze voor de consument een direct zichtbaar effect op de prijs heeft. In de tot 1 januari 1993 van toepassing zijnde kortingen op de BVB is dat het geval. Importeurs en dealers hebben in hun marktcommunicatie - daarmee goed kunnen werken en dat verklaart het grote effect dat werd bereikt. Vrijwel alle verkochte nieuwe personenauto's met benzinemotor zijn nu voorzien van een katalysator. Een nieuwe stimuleringsregeling op korte termijn kan niet aan deze voorwaarde voldoen omdat het nieuwe fiscale stelsel voor de burger onduidelijke prij sveranderingen meebrengt. Bovendi heden nog geen niem strengere) emissienorm vastgesteld. Gelijktijdig stimulering met hetzelfde fiscale instrument van "zuinig" en "schoon" moet volgens Bovag en Rai worden vermeden, omdat marktcommunicatie daarbij onmogelijk is en geen enkel effect bereikt zal worden. Stimulering van "zuinige" auto's moet dan ook geregeld worden in de motorrijtuigenbelasting er de BPM, aldus Bovag/Rai. aangekondigd. Bovag en Rai stellen dat dit bedrag in elk geval gekort moet worden op deze belastingverhogingen uit de Tussenbalans. Het is zelfs mogelijk via motortuning het vermogen op te schroeven tot 200 pk. De body van de SPM 286 wordt gemaakt uit een hoogwaardige kunststof, terwijl grilles en louvres van aluminium zijn. De basiskit bestaat uit de voor- en achterschermen, motorkap bagageklep, deurplaten, koplampkleppen, dakplaat, bumpers, grilles/louvres en he nodige montagemateriaal. Uiteraard kan de firma Ruha ook een compleet gebouwde SPM 286 leveren. De kit kost f. 10.000,=. Informatie: 02510-38604. Staatssecretaris van financiën, de heer M. van Amelsvoort, gebruikt de omzetting van de Bijzondere Verbruiksbelasting op Personenauto's (BVB) in een Belasting op Personenauto's en Motorrijwielen (BPM) om de budgettaire problemen van de overheid op te lossen. Onder het mom van stimuleringsregelingen voor schone en zuinige auto's wordt een systeem van oneigenlijke heffingen in de BPM geintroduceerd. Hierdoor zouden auto's volgend jaar gemiddeld 350 gulden duurder worden. De fiscus krijgt een meer- opbrengst van 175 miljoen gulden per jaar. De nieuwe 'stimuleringsregelingen' zijn volstrekt ondoorzichtig en zullen daardoor de consument niet tot het beoogde doel, aankoop van schonere en zuinigere auto's, leiden. Dit zeggen Bovag en Rai in een eerste reactie op de voorstellen van de staatsecretaris. Het voorstel betekent bovendien een nadeel voor ondernemingen, omdat die voortaan hun auto's duuder moeten inkopen. Op het ogenblik wordt voor hen aftrekbare BTW berekend over de autoprijs inclusief de BVB. Als het kabinet het voorstel zou volgen, wordt over de autoprijs eerst de BTW berekend en daarna de nieuwe (hogere) BPM. Hieruit vloeit een lastenverzwaring voort van 250 miljoen gulden op jaarbais. Verwacht mag worden dat bedrijven deze kostenverhoging in hun prijzen zullen doorberekenen. De lastenverzwaring die ontstaat door de lagere btw-aftrek, betekent voor de overheid een extra opbrengst van 250 miljoen gul Dit bedrag komt bovenop de lastenverzwaringen die al in de zogenaamde Tussenbalans zijn De minister van Verkeer en Waterstaat, mevi Weggen, vindt ht doeltreffend verkeersveiligheidsbeleid van belang, dat een goede registratie van ongevallen plaats heeft. Waar mogelijk en nodig zal naast de politiegegevens andere ongevalleninformatie worden gebruikt om een zo compleet mogelijk beeld te verkrijgen. De minister reageert hiermee op het advies dat de Raad voor de Verkeersveiligheid kortgeleden over de registratie van verkeersongevallen aan haar heeft uitgebracht. De minister deelt in haar reactie aan de Raad verder mee, dat de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie zich zullen buigen over de wijze waarop de politie de verkeersongevallenregistratie uitvoert. De ongelukken in het verkeer, waarbij doden zijn gevallen, worden voor 100 procent geregistreerd. Van de gewonden die in ziekenhuizen zijn opgenomen, wordt circa 70 procent door de politie geregistreerd. Van de gewonden in het verkeer die in een polikliniek worden behandeld, wordt ongeveer 25 procent door de politie geregisteerd. Het feitelijke aantal gewonden is dus ongeveer bekend. De overheid houdt daarmee in haar beleid rekening. In een veertiental poliklinieken in )RTEUR. ALLE MODELLEN <IEKSGARANTIE. PRIJS- EN BEHOUDEN. LICHTMETA- I EVERBAAR. DE SCOUPÉ® ■IDAI MOTOR COMPANY. De afgelopen 20 jaar zijn kunststof onderdelen in auto's steeds belangrijker geworden. In de eerste plaats om veiligheidsredenen en vanwege het gemak waarmee het materiaal verwerkt kan worden, maar ook steeds meer omdat kunststoffen in milieu- opzicht de nodige voordelen opleveren. Uit het zojuist verschenen onderzoek van het European Centre for Plastics in the Environment (PWMI), getiteld "Plastics Recycling in Action" blijkt dat de auto-industrie verantwoordelijk is voor 5 procent, ofwel 600.000 ton van de jaarlijks vrijkomende hoeveelheid plastic afval. Van deze hoeveelheid wordt 2,5 procent hergebruikt. Dit percentage is echter zeer sterk groeiende. De Europese automobielindustrie heeft zich namelijk ten doel gesteld om uiteindelijk te bereiken dat 75 procent van de auto- onderdelen herverwerkt worden. Inmiddels is een aantal belangrijke recycling- projecten gestart: Zo voorziet Volkswagen de Polo van bumpers die gemaakt zijn van gerecycled materiaal. Men is van plan 600.000 gebruikte bumpers uit heel Europa te verzamelen k motor achterin, net als het Italiaanse voorbeeld. Van de donorwagen worden het stalen chassis, de integrale rolkooi en de met staal verstevigde deuren gebruikt, wat overigens ook geldt voor het verwarmings- en ventilatiesysteem en de elektrisch bediende portierruiten. Natuurlijk kan de bouwer naar eigen goeddunken de auto verder aankleden met lederen bekleding en een notehouten dashboard. De Fiero beschikt over een vier of zescilinder benzinemotor. De 2,5 liter 4-pitter levert nette prestaties, terwijl de 2,8 liter 6 cilinder beter bij de uitstraling van de auto past. In één klap introduceert Nissan maar liefst 21 actiemodellen pp basis van de Sunny, 100 NX en de Primera. Deze auto's luisteren allemaal naar de naam "Drive". Het programma bestaat uit drie Nissan’s 100 NX, vier maal de Sunny en veertien Primera's. Al deze auto's zijn tijdelijk gunstiger geprijsd, waarbij vooral de Primera leverbaar is als vier- en vijfdeurs of stationcar met benzine of dieselmotor eventueel een automaat. De Nissan Sunny Drive begint bij f.27.960,= en de 100 NX Drive bij f.34.895,-. De Primera is er tijdelijk voor f.32.895,« terwijl de stationwagon start bij Het wielerseizoen is weer in volle gang, vandaar dat uitgeverij Kluwer precies op tijd komt met "Greg Lemond's zakboekje voor de wielrenner". De tweevoudig Tour de France-winnaar Greg Lemond schrijft hierin over reparatie en onderhoud, terwijl de meeste verhalen met veel foto's stap voor stap worden geïllustreerd. Beschreven worden onder andere noodreparaties om met zo min mogelijk tijdverlies verder te kunnen koersen. Voorts is een overzicht opgenomen van de gereedschappen die lisbaar zijn bij zowel korte ,s lange ritten. De expert geeft tips voor bandenreparaties, gebroken spaken en remafstellen. Daarnaast wordt het basisonderhoud van de wielrenfiets beschreven, variërend van de juiste instelling van het zadel en de handremgrepen, het smeren van de wiellagers tot controle van de remwerking. Het boekje is in de boekhandel te koop voor f. 17,50 (ISBN 90 201 Het promotieteam van Veronica zal met een drietal nieuwe Volkswagens van het type Polo Genesis deze zomer haar werkzaamheden gaan verrichten. De auto's hebben een bestickering van de Veronica-actie "Veronica goes America". Het promotie-team gaat ieder jaar het land in onder het motto "Veronica komt naar je toe". De zes charmante dames zijn te vinden bij muziek- en sportevenementen, op braderieën, markten met oude ambachten en in pretparken. Daarnaast geven ze ook acte de presence tijdens opnames van verschillende live-uitzendingen. Volkswagen AG heeft het initiatief genomen om dit jaar de concert- toer van Genesis op zich te nemen. Het programma begint op 28 juni in het Belgische Werchter, terwijl op 28 juli de Rotterdamse Kuip zal worden gevuld met zo'n 46.000 fans. Volkswagen brengt twee actiemodellen op basis van de Polo luisterend naar de naam Genesis, terwijl bij de Nederlandse dealers op dit moment artikelen verkrijgbaar zijn als CD's en T-shirts. De koppeling van het merk Volkswagen met de Polo Genesis aan de jonge en dynamische Veronica Omroep Organisatie is zodoende niet vreemd. met het doel deze te gebruiken voor de produktie van nieuwe onderdelen. In Frankrijk is een project gestart op initiatief van Renault en kunststoffenproducent Elf Atochem. Auto-onderdelen van polypropyleen worden verwijderd uit de auto's en schoongemaakt zodat ze geschikt zijn om opnieuw gebruikt te worden. Het project ging dit jaar van start en men beoogt 5.000 ton materiaal per jaar te verwerken. In Duitsland is een project gestart onder de naam PRAVDA. Het betreft een samenwerkingsverband tussen de kunststoffenindustrie en de automobielindustrie (Audi, BMW, Ford, Mercedes, Opel VW). Doel van het initiatief i het vinden van nieuwe toepassingen voor gebruikte auto-onderdelen van kunststof. Op dit moment bevat een Europese auto, met een gewicht van 1.000 kilo, ongeveer 100 kilo aan kunststof onderdelen. Verwacht wordt dat dit zal toenemen tot 150 kilo, of tussen de 8 en 15 procent van het totale gewicht van een auto in het jaar 2000. (Bron: Rai) Ondanks vele processen, vooral in de Verenigde Staten, blijven er bedrijven actief die exotische auto's, die normaal enkele honderdduizenden guldens kosten, namaken op basis van betaalbare techniek. De firma Ruha in Heemskerk importeert de SPM 286, wat staat voor Specialist Performance Mouldings. Het hier om een keurig nagemc carrosserie van een Ferrar op het onderstel staat van i Pontiac Fiero. De kit kan dc doe-het-zelver zond- gereedschap worde De Fiero vormt een met zijn compacte a aciaa jeboi -uuihéJM-1 y.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 31