O A I I h Tammezuur 7AA| 7FST organiseert Elastiek Muziek 1992 De Tilburgse dans- en muziekschool presenteert: bigbandmuziek op de Heuvel neatei Achtste editie van 5 t/m 8 juni JEANNE I !ie,Tir brood banket jllj Bh I ZD ie ik I juni 1992-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 juni 1992 - pagina 7 deze orkesten ook gèza- Four I igwerkensemble 11 juni, Schouwburgzaal, Vrijdag 5 juni, 20.30 uur: theatergroepen Furie en Didoes met ”De Redders” van Gerrit Komrij. ur. In c bestel The Bob Color. Rockabilly met Batmobile. 11111 ilili HUISVUILINZAMELING Straatartiesten Fred Fred Star. I H heeldraag theater Wilt u uw conta'ner z0 vroeg mogelijk buiten zetten? Vriendelijk bedankt voor uw medewerking! Munganga met ’Xawara’ (foto: Michel Pellanders). men. De clichés hebben slechts zichzelf uit geput. festival gewoon door. Het programma wordt dan namelijk ver- irmde tenten. Feestweek 9 t/m 13 juni 5 J A A R Heuvelstr. 139, Tilburg 013-362994 1 *“t i-rr i zeer goec ten. En da< van het Sv< roeentatiec’ Peeters Audio Video Bang Olufsen Center Reeds meer dan 25 jaar B O-dealer Molenstraat 142, hoek Besterdrmg 'Tel. 420397 De medewerkers van de Stadsreiniging. pzetten van ïreen zich kan vin- tiek’. Hetfestival- ueze opzet. Dinsdag 9 juni, 22.00 uur: sessie o.l.v. Paul van Kemenade Een programma met laureaten van het Bra bants Conservatorium. Het progran a.s. zaterdag staat het uur. Komende maandag is het de beurt 20.00 uur. Bad Religion en Bambi? Donderdag 4 juni, 21.00 uur: presentatie saxofoonensembles van het Brabants Con servatorium zonderlijk zullen menlijk optreden. „uni louwburgzaal, 20.15 uur t Brabants Orkest, met o.a. Emmy Ver- Paul van Kemenade, Tilburgs bekendste mu zikant waarschijnlijk, houdt van tradities. Dat is een onbekend aspect van zijn boeiende per soonlijkheid maar het is wel degelijk waar. Al jaren geeft hij met een groep het drukbezoch te kerstconcert. Al jaren sluit hij het sessie- seizoen af en -ook al jaren- gaat hij in juni op Uw mini-container zal in verband met Pinksteren niet geleegd worden op maandag 8 juni (tweede Pinkster dag), maar op ZATERDAG 6 JUNI. Zondag 7 juni Schouwburgzaal, 20.15 uur SMET Koffieconcert: Slagv Attacca Woensdag 10 juni, Schouwburgzaal, 20.15 uur Le Cri: dans, zang en muziek uit Afrika Voorstelling in het kader van Festival Mundial toe weinig 3 Redders”, j slechts uniisch Hu- het Oosten st seizoen ïr’te Iedere dag een speciale aanbieding. Het Meteropool-orkest van de Tilburgse Dans- en muziekschool TON HOOVERS Tilburg Helmond Beesd Hilvarenbeek Waalwijk Dongen Hedel Goirle -bureau Tilburg Waspik Tilburg Tilburg Tilburg Helmond Someren Bladel Boxtel Goirle Tilburg Waalwijk Oirschot Gilze Riel Tilburg Sittard Tilburg Liessel Dongen Woerden Dongen Tilburg Steenderen Veldhoven ndel Goirle Utrecht Dansavond SuaraIndo nitia-* Op zaterdagavond 6 juni organiseert de Kul- lilva- ture'e Indische Verenging Suara Indo een grote dansavond. Allround-orkest: ”No Idea” zorgt voor veel dansbare livemuziek. Verder vindt er een bingo plaats met mooie prijzen. Natuurlijk is er een uitgebreide Indische keu ken aanwezig. Zowel leden als niet-leden van Suara Indo zijn van harte welkom. De dansavond vindt plaats in de Harmonie aan de Stationsstraat 26 in Tilburg. Aanvang van de avond om 20.00 uur. Afsluiting om 01.30 uur. In de voorverkoop kunt u tot 5 juni kaarten bestellen bij Y. Nieuwenhuysen: tel. 013-564268 Woensdag lO juni, Studiezaal, 16.00 uur Hakim Mime Kindervoorstelling in kader van Festival Mundial Op zaterdag 6juni aanstaande zal tussen 14en 17 uur op de Heuvel op een speciaal podium In zijn voorstellingen laat Hakim de kinderen big-bandmuziek ten gehore worden gebracht, graag meespelen. Wanneer hij bijvoorbeeld Deze muziek wordt verzorgd door twee or- een ballon opblaast, kan hij deze bijna niet de keslen van de muziekschool Vaduz uit Liech- zijn van baas blijven. Wie helpt hem daarbij? Deze tenstein, een Big Band van de muziekschool burgse E Sesam-straat-bewoner laat het vaak aan het otterup uit Denemarken en het Meteropool- in Neder publiek over wat hij moet uitbeelden. Leef- orkest van de Tiiburgse Dans- en Muziek- tijd: vanaf 4jaar. school o.l.v. Eric van der Westen. Behalve af- Een Braziliaanse man trekt naar het Amazo- ne-gebied, op zoek naar goud. Zijn zoontje reist hem achterna. Samen trotseren zij de ge- Mg varen van het oerwoud, want het goud zou het einde van hun armoede betekenen. Op een m nacht ontmoet het zoontje van de goudzoeker S een jonge Yanomami-indiaan met wie hij speelgoed uitwisselt. Leeftijd vanaf 8 jaar. Dinsdag 9 juni, Studiozaal, 16.00 uur Yuca: Kareltje en de Toverballen Kindervoorstelling in het kader van Festi val Mundial. 5- Een collage van korte scènes die zich afspelen :n in een vertrekhal van een vliegveld. Spelers: Onny Hoekwater, Ad Konings, Louis de Kort, Iris de Laat, Hans van Dijk en Krijn Ra- even. Deze groep wordt begeleid door Rietje Beyer. Elastiek Muziek is op de eerste plaats een mu- Sjako zijn opwachting. Van 23.00-00.30 uur ziekfesti val. Daarnaast worden tal van andere is het de beurt aan Gotcha! In het kader van het activiteiten georganiseerd, zoals een speciaal 3e Europese Jeugdmuziekfestival treden van nrAammma voor kinderen, een programma 18.30-20.15 uur op het Regionaal Jubileum- sater en animatie, een multi-cul- Harmonie Orkest en de Symphony Wino ran Amnesty International en al- Band uit Oostenrijk. ende optredens. Zaterdag van 21.00-22.45 uur presenteert =r het festival is het opzetten van Tammezuur het programma ”Daor kome we amma waarin iedereen zich kan vin- wir aon”. Daarna staat een optreden op de rol utu. v audaar de term ’elastiek’. Het festival- van Paolo Passionato and the Pennies from programma doet recht aan deze opzet. Heaven. Tammezuur Het festival wordt morgen om 20.30 uur geo pend door Flexable. Om 21.45 uur maakt Kt L’H programma vo stuk Hal- met straattbeat< n turele markt va- lerlei verrassen De idee achter I een prograr den. Vanda wereldtoemee zodat hij een aantal sessies aan anderen moet ovérdragen. Een laatste traditie is dat Paul tijdens zijn sessies gasten uitno digt. Nou doet iedereen dat wel, maar van Paul is bekend dat hij daarbij uit het hele land kan plukken. Wie de gast zal zijn van 9 juni is _r moment nog niet bekend. Vorig jaar pakte hij uit met een paar prachtige duetten met, toevallig of niet, twee bespelers van de grote violen: Tristan Honsinger op cello en uva Palinckx op contrabas. Prachtige con- «'oren het en toch bleken het sessies, arbij uitgegaan werd van een paar duidelij ke afspraken. Wie weet waar hij dit jaar weer mee op de proppen komt. Bewegingstheater Clomenia zaterdag 6 juni 21 uur Bewegingstheater Clomenia bestaat uit vier vrouwen, die gevormd zijn door verschillen de disciplines als dans, drama, mime, taichi, muziek en zang. De werkwijze van de groep is dan ook gebaseerd op ieders oorspronkelij ke en persoonlijke expressiemogelijkheden. In hun tweede produktie «Lachend keert de aarde zich om» laten zij zich inspireren door mythische verhalen, waarin godinnen een hoofdrol spelen. Via improvisaties zijn de speelsters op zoek gegaan naar verschijnings vormen van de vrouwelijke oerkracht: moe der aarde, de levenbrengster, de schikgodin, de maagd en de priesteres. De voorstelling kwam tot stand in samenwerking met regis seuse Julie Kil. Pinksterdagen Zondag is er een veelzijdig programma dat rtlllalculs C1 duurt van 12.45-00.45 uur. De voornaamste beiders.boer trekpleisters zijn dan Pater Moeskroen, An- ]aat wat zien gela and The Rude en Juke. ’s Middags is er nimaai 10se( een speciaal kinderprogramma met onder an- bijdragen dere verschillende optredens, een spelletjes- ;urv kjikt circuit en een springkussen. Maandag, tweede Pinksterdag, duurt het pro gramma van 12.30-22.30 uur. Dan treden on dermeer op The Draften Blues Soul Revue, Say No More, The Bob Color en Tammezuur. ’s Middags is er evenals een dag eerder een speciaal programma voor de kinderen. Nixtayolero met Papol Vuh vrijdag5 juni 21 uur Op uitnodiging van het Landelijk Beraad Ste- denbanden Nederland Nicaragua speelt de S Nicaraguaanse theatergroep Nixtayolero de produktie «Popol Vuh», speciaal gemaakt ter gelegenheid van het Columbus-jaar. Popol g Vuh is de geschiedenis van het Maya-Quiche volk, dat voorde komst van de Spanjaarden in Midden-Amerika woonde. Aan de hand van fragmenten uit het dagelijks leven beeldt Nix tayolero de basisgedachten van dit werk uit. Indiaanse symbolen, archetypen en mytholo- I gie zijn in de voorstelling verwerkt. Het ge heel draagt een ceremonieel karakter. Tekst is 1 van ondergeschikt belang. Muziek en dans bepalen de voorstelling. De traditionele Noorderlichtshow staat deze keer in het teken van het Festival Mundial. Dit betekent swingen op de klanken van de Cubaan en een draaior gel met percussie, schuifelen op de gi- taarklanken en fantaribbel-flesjes-rit- mes van Abana Banasery en deinen op de a-capelle van No Place for Jennifer Too. Monsters of Rockabilly Voor de derde maal in Tilburg Nederlands enige Psycho-billy festival Monsters Of Roc kabilly. Een zaal vol extreme kuiver - de uitdossingen, speciale video’ platen en psychomateriaalstand, gende dj'en natuurlijk live-muzie vermaarde psycho-bands vanaf Als klapper The Meteors, die hu Survived The Meteors Live’ eer aan doen. The Meteors zijn de meesters van de ’Wreek’ (psychobilly dans-stijl) en al jaren de meest toonaangevende europese psycho-billy band. Daarvoor Nederlands trots Batmobile, het Deense trio Nekromantix, The Rattlers en The Blazin’ Saddles. Saga Saga zal in Nederland nooit gigantische ver kopen halen. Er zijn echter wel vele fans die telkens weer opduiken als er concerten van de groep aangekondigd wordenZeker nu de ori ginele bezetting na zes jaar weer geheel van de partij is. Onder de noemer ’The Works Tour ’92’ presenteren de drie, Michael Sad ler, Ian en Jim Crichton wederom drummer Steve Negus en keyboarder Jim Gilmour. De muziek van Saga geeft de pakkende ritmen, de instrumentale virtuositeit en de prachtige harmonieën weer die kenmerkend zijn voor de band. De groep maakt een uniek geluid met de combinatie van symfo, jazz en (hard)rock. Bad Religion Sinds hun debuut in 1981 is Bad Religion een bron van energie die weigert te doven. ’How Could Hell be Any Worse’ de eerste album is onlangs opnieuw uitgebracht en doet het ge weldig goed. Daarna kwam dit punky vijftal met ’Suffer’ en’NoControl’, beide goed voor een totale doorbraak van hun pure popliedjes in een ruig punkjasje. ’Against The Grain’ is de volgende op hun succespad en zorgt voor een uitverkochte tour door de VS en Europa. Bij Bad Religion doemen namen op als Stiff Little Fingers, Undertones, Buzzcocksen Ra- uiven, vreem- mones, maar je kunt nu stellen dat deze groep eo’s, t-shirts, de marktleider is in de zogenaamde ’punk id, een swin- heading into the nineties’ sector. Met aanste- tziek van vijf kelijke songs met goddelijke melodieën, har- af 17.00 uur. monieuze samenzang, trefzekere gitaarloop- mn T-shirt; T jes, vlijmscherpe, spitsvondige teksten en een eer aan doen, hoge meezinggraad. Burning Spear ’Chanting reggae’ dat is wat Winston Rod ney, alias Burning Spear doet. De hypnoti sche zangkwaliteiten van Burning Spear ma ken hem al jaren een zeer geliefd reggae ver tolker. De man gedraagt zich op het podium uiterst sober maar door zijn charismatische uitstraling weet hij zijn publiek intens te boei en en te bespelen. Spears boodschapsongs klinken soms ouderwets, dan weer in op en top hedendaagse arrangementen, tot ruige he avy metalreggae toe. Na de dood van Bob Marley behoort Spear tot een van de kans hebbers vooreen werelddoorbraak, ofschoon zijn compromisloze muziek daar voor een be lemmering kan zijn. Toch zijn elpees als ’Marcus Garvey’, ’Man In The Hills’, ’Live’ (met Aswad), ’People Of The World’, ’Mek We Dweet’ en zijn recente ’Jah Kingdom’ toegankelijk alsje let op de krachten de ma- I nier waarop hij zijn ideeën tot uiting brengt. De buitenlandse orkesten (ca. 60 zijn van 4 tot 9 juni 1992 te gast bij de Til- Dans- en Muziekschool. Hun verblijf in i-icuerland heeft te maken met hei 3dv Eu ropees Jeugdmuziekfestival dat met de Pink sterdagen in Eindhoven wordt gehouden. Een tamelijk nieuw initiatief. In januari van I ditjaarzijneral vierensemblepresentatiesge- kan plukk weest op vrijdagavond en zowel bezoekers, op dit m< muzikanten als organisatoren (Paradox en p-1*- Conservatorium) bewaren zeer goede herin- r neringen aan deze concerten. En daarom or- grote ganiseren we op het einde van het seizoen al- Bert I weer een paar nieuwe presentaties van en- certen warer sembles van het conservatorium. Het spits waarbij uitge wordt afgebeten door enkele saxofoonensem- ~c-1 bles. Woensdag 10 juni, 14.30 ui De theatergroepen Furie en Didoes uit’s-Her- voorstellingenreeks van togenbosch zijn twee gelijkgestemde groepen plaats De Muze met twee presentat met van oudsher nauwe onderlinge banden, de kindergoepen. ”De Redders” is een gezamenlijke (eenmali ge) produktie. De theatergroepen willen met De toneelgroep van 7 en 8 jarigen opent de de keuze van hun stukken inspelen op de ac- middag met Karolientje’Het is 7 uur s och- tualiteit door thema’s te kiezen die veelal te tends, Karolientje slaapt. Het is vandaag een maken hebben met het conflict van het indivi- speciale dag. Karolientje is jarig! Kadootjes, du met de omgeving. Zij nemen daarbij een taart, feest! standpunt in en proberen het publiek te prik- De spelgroep van 9 en 10 jaar spelen op die- kelen tot eigen stellingname. De toneelstuk- zelfde middag ’De Anti-G.M. club. Elke ken die zij brengen vragen dan ook een grote woensdagmiddag komen de kinderen van de betrokkenheid van zowel de spelers als van Anti-G.M. club bij elkaar in hun clubhuis bij het publiek. de appelboom. Dat gebeurt in het diepste, al- Gerrit Komrij, chroniqueur van de ondergang lerdiepste geheim. Vooral G.M.’s mogen er der westerse cultuur, profeet van de homo- niets van weten. Tot op een dag twee G.M.’s sexuele superioriteit, heeft tot nu toe weinig van de ergste soort de kinderen achtervolgen, voor toneel geschreven. Voor ”De Redders”, Wie zullen er winnen? Mévrouw Trui en juf- geschreven in 1984, schreef Komrij slechts frouwTruus of de kinderen van de Anti-G.M. één toneelstuk, namelijk ’Het Chemisch Hu- club? welijk’ in 1982. Van Theater van he kreeg hij de opdracht om voor het 1991-1992 het stuk’De stem van het water’te e schrijven Donderdag 11 juni, 20.00 uur: Spelgroep van volwassenen verstandelijk gehandi- In ”De Redders” zwerven flarden en frag- capten van De Muze met het sf menten uit een lang vervlogen tijd over het to- lo...Goodbye...Auf Wiedersehen neel. Dertien stuks, die niet door literatuur maar door een willekeurige gezinsencyclope- die bijeen gebracht lijken te zijn. Dertien clichés. Zonder ontwikkeling, zonder toe komst. Aan het eind van het verhaal, wanneer het toneel bezaaid ligt met lijken, is geen van de flarden tot een nieuw gezichtspunt geko- Ruim 2000 deelnemers uit diverse landen van Europa laten dan op verschillende locaties in Eindhoven staaltjes van hun muzikaal horen. I personen) Het Meteropool-orkest van de Tilburgse Komende maandag is het de beurt aan Saga, bij de Til- Dans- en Muziekschool zal zowel in Tilburg 20.00 uur. Bad Religion en Bambix betreden lun verblijf als Eindhoven (op 1ste Pinksterdag in het derligt. Aanvang om 21.00 uur. De rij wordt woens het 3de Eu- Stadswan&lpark om ca. J3.45 uur) o.a°spe- door reggae. gigant Burning Spear. «Round about Midnight» van Th. Monk Het voorprogramma begint om m dinsdag het podium van Noor- isdag om 21.00 uur gesloten Vrijdag 5 jur Schouwburg Het Brabar.u hey (viool) I Emmy Verhey is te gast in een programma met als thema Frankrijk’ .Er worden werken I gespeeld van componisten die of van Franse I origine zijn zoals Albert Roussel, of verwant- schap hebben met Frankrijk. Óp het pro- I gramma staan: I Honneger Symfonie no. 3 ’Liturgique’, Lalo Symphonic Espagnole en Roussel Suitte Bacchus et Ariane. Dirigent: Jean Foumet. Mondelinge toelichting om 19.30 uur in de I theaterkelder. lur: start van de i theaterwerk- -entaties van Koffieconcert Attacca slagwerkensemble De Stichting Muziek Evenementen Tilburg organiseert a.s. zondag het laatste koffiecon cert van dit seizoen in de pauzefoyer van de Schouwburg. Deze keer wordt het concert verzorgd door slagwerkensemble Attacca, dat sinds 1989 een repertoire opgebouwd heeft waarin vele aspecten van de slagwerkli- teratuur belicht worden. Het concert begint om 12.30 uur. ’Le Cri’ gaat over traditionele en moderne waarden. Over de confrontatie tussen cultu ren en de samensmelting daarvan. Het ver haal speelt in de binnenlanden van Afrika, waar de mensen door een huwelijk gecon fronteerd worden met de westerse levensstijl. Waarden en normen veranderen, de eigen identiteit wordt echter niet prijsgegeven. ’Le Cri’ is een must voor een ieder die de Afri kaanse cultuur een warm hart toedraagt. “■■amma van Theater Noorderligt, Veldhovenring 79 in Tilburg, start rdag om 22.00 uur met de Noorderlichtshow-Mundial. Een dag later t festival Monsters of Rockabilly op het programma. Aan vang om 17.00 Van vijf tot en met acht juni, het weekeinde van Pinksteren, wordt te Hilvarenbeek het theater- en muziekfestival Elastiek Muziek 1992 gehouden. Het evenement is een init tief van de stichting Tammezuur. De festiviteiten vinden'plaats op de Vrijthof in Hilva renbeek. Er zijn onder andere twee podia ingericht. Alle activiteiten zijn gratis toegan kelijk voor het publiek. Bij slecht weer gaat het plaatst naar verwar Cantemus luistert tentoonstelling op Het Tilburgs Vrouwenkoor Cantemus o.l.v. Lia Ligthart zal op vrijdag 5 juni a.s. de ope ning van een tentoonstelling opluisteren. Het betreft hier een tentoonstelling in het ge meentehuis van Goirle, waar de Brabantse kunstenaar Kees Weltevrede in de maand juni 30 aquarellen exposeert. Cantemus voert o.a. werken uit van Vic Nees en Henk Badings. Avond der vurige umj tongen Dichters, muzikanten, theatermakers, kun stenmakers en dansers opgelet! Op dinsdag 9 ■e juni de dag na Pinksteren presenteert L’In- )1 dustrie een groot open podium m.m.v. pre- sentator Peer de Graaf (bekend van radio en café). Speciaal voor die avond zal rond het po dium een café-chantant sfeer opgeroepen worden met zitjes voor het publiek, pluche gordijnen en alle aandacht voor de artiesten. Amateurs en professionelen, studenten, ar- eren, burgers en buitenlui, komt en m van maximaal 15 minuten (mi- uiinaai 10 seconden). Wij hopen natuurlijk op - ;n van verrassende kwaliteit, maar de jury kijkt voornamelijk naar spontaniteit en originaliteit. De jury? Jawel, er worden enke le prijzen uitgeloofd en de gelukkigste gaat naar huis met de ’’Purperen Pinksterbloem 1992”. Schrijf je in bij LTndustrie (gratis) en geef bij je inschrijving aan welke technische voorwaarden je optreden heeft. Adres: Heu velring 120 in Tilburg. leeft in een oer- 1.1 lij beleeft daar allerlei avonturen. Als Donderdag 'tj? moet verhuizen naar de grote stad, 14.30 uur hij dat niet leuk. Toch vindt hij daar een Munganga: Xawara park, waar het leven ook alles behalve Familievoorstelling in kader van Festival saai is. Mundial Voorstelling met Latijns-Amerikaanse mu- ■’:“k en dans. jftijd; vanaf 6 jaar. Kareltje is een vogeltje dat le woud. Hij beleeft daar allerlei Kareltje moet ver vindt hij dat niet k mooi p_L,1 saai is. Voorstelling ziek en dans.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 7