EURODISNEY MET VALLEN EN OPSTAAN \’S GHIA SCHADE? Amerikaanse organisatie bij schaven Auto-encyclopedie Autoshow Toyota als plaatjesboek Starlet Betaalbare cruise-control n: mei supersnelle roadster Rijnlease r- Dr.Car Dost. E EN BV EN KBV 1ST KBV Sporfy-look van Giannini -a' V DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 7 mei 1992 - pagina 9 ei 1992-pagina 8 terrein wordt Brabant Ie ig sn model) lak te I I I I 020-6431143 of 06-0996655. - 24.00 uur, IS lulti Tank Card, itpas. ir de leeuwen, het part TELEFOON 04255-3944 FAX 04255-4020 HILVARENBEEK 1989 1989 .1991 1989 1988 1988 1987 1988 1988 1989 12/1986 1988 .1991 1988 sr pop ile film te worden. r Toyota- die geheel het extra i Toyota ffen, want ital leuke een □rdt 's 9-’88 4-'89 1-'88 4-'88 6-'88 2-'88 1’89 11’90 4-'9O 3-'89 4-'89 3-'89 2-'89 Vogelslaan 1 2-88201 i KN.Oisterwijk □tel, wat abouw I FF). Het 500 FF) en jfsweg 19 ’-82680 JX Oisterwijk igs I wege de rodellen. Toyota- astel. precies de l kan worden 1990 1988 .1988-1989 1987 1987 1989 1988 1989 1989 1990 1982 1987 1986 1983 1983 vooral kleine reken. Daar zijn de e vinden als ise, Donald :cio. De zijn voor de )iscoveryland are oJaar ruimtèThet f Marne la Vallee - Met veel ophef werd in april het vierde en voorlopig laatste Disney-attractiepark geopend. Wie een van de Amerikaanse parken reeds eerder bezocht treft dertig kilometer buiten Parijs een bijna exacte kopie. Ondanks alle opstartproblemen is Eurodisney absoluut de moeite van het bezoeken waard. doorloopt komt in Main Street USA. Dit is een schilderachtig straatje uit een Amerikaans stadje zoals dat alleen in films kan bestaan. Hier blijkt al direct het fantastische gevoel voor detail wat de Disney-organisatie heeft. Alles ziet er even perfect uit, zowel van buiten als binnenin. De gebouwen in Main Street herbergen vooral winkels en eetgelegenheden, want de helft r is ei van de omzet moet buiten de een entreegelden worden L hotel binnengehaald. Vuurwerk Fantasyland zal v' kinderen aansprel Disney-figuren te i Mickey en Mini Mouse Duck, Pluto en Pinoccj verschillende shows 2 kleintjes het eipde. Di ot en is voor een iets hoger abben leeftijdscategorie. Daar maken we reizen in de ruimte'friet Star Tours, gaan we met een robot in een tijdmachine terug naar prehistorie, de middele maar ook naar Parijs over een paar honderd jaar. Zeer populair is ook de driedimensional /’1"‘ waarin Michel Jackson een hoofdrol speelt. Het Videopolis valt De kinderziektes zijn dan voorbij en is misschien de belangstelling wat teruggelopen. Voor wie een keer 'in de buurt is' is Disney absoluut een must. Telefoon 013 -427965 rtovteU xMde Dijksternuisstraat 80 Tilburg Vanaf de Franse grens rijdend van Lille naar Parijs over de Autoroute, staat het park niet aangegeven. Wie echter de richting Marne la Vallee en Val d'Europe volgt kan niet fout rijden. Bij aankomst op het at verkeer naar de irkeerterreinen geleid, terwijl mensen die overnachten op het tesrein zelf, direct naar de verschillende hotels worden gestuurd. Er is overigens een ruime keuze aan overnachtingsmogelijkheden. De prijzen variëren van fors tot kostbaar. De meeste kamers beschikken echter over vier slaapplaatsen, zodat een gemiddeld gezin aan een kamer genoeg heeft. i Main Street Bovenaan de lijst staat het suikergoed roze Disney-hot« ook dienstdoet als poortgel van het park (1300 tot 19501 hotel New York (1100 tot 16C parken voor een groot publiek de moeite waard blijven. Disney is tot in de details perfect, maar relatief duur en verder weg. De Efteling is wat parkoppervlak betreft groter (iets wat door meerdere kleine kinderen tijdens ons bezoek aan Disney direct werd opgemerkt), biedt meer attracties en kent het unieke sprookjesbos. Grote voordelen blijven de veel lagere entreeprijs, de kortere reisafstand en de duidelijk Europese manier van organiseren. Eenmaal binnen in de Efteling zal in vergelijking met Disney een aanmerkelijk kleinere aanslag op het gezinsbudget worden gedaan. Wellicht is het verstandig een bezoek aan Disney een jaartje uit te stellen. het Newport Bay Club (750 tot 1100 FF) doen hier in klasse en prijs nauwelijks voor onder. Verder is er een hotel in Mexicaanse stijl, compleet wild-west dorp, een k™, wat je in een Amerikaans natuurreservaat aantreft en zijn er ook nog vakantiehuisjes (minimale overnachtingsprijs 550 FF). Overigens kan een overnachting veel goedkoper. In zeer korte tijd kan vanuit hartje Parijs met de RER-lijn van de metro het grote vermaak worden bereikt. De entreeprijs bedraagt zo'n 75 gulden, terwijl kinderen (3-11 jaar) betalen 50 gulden. Wie denkt daarmee klaar te zijn, komt bedrogen uit. Wie met een grote tas de ingang wil passeren moet eerst laten zien of er geen etenswaar in verborgen zit. Wie eenmaal hier doorheen is, stapt in de wereld die Disney heet. Wie begint bij het prachtige station kan een rit langs het hele park maken om een vluchtige indruk te krijgen. Wie echter De naam Giannini is bij liefhebbers van Italiaanse auto's niet geheel onbekend. Het bedrijf heeft een sterke binding met de racehistorie, getuige de sportief uitgedoste oude Fiat 500 op de stand in Turin. De lijn Van vlot aangeklede kleine Fiat's wordt door Giannini met de Cinquecento voortgezet. De klant kan bij deze firma kiezen voor de Sportline of Topline beide met de 903 cc katalysatormotor. De Sportline is ain de buitenkant te herkennen aan de grappige lichtmetalen velgen, de gewijzigde bumper met kleine ronde mistlampen, spatbordverbreders en skirts onder langs de carrosserie. Maar ook het interieur werd onderhanden genomen, waar we prachtige met leer beklede sportstoelen vinden. Giannini heeft echter ook onder de motorkap nog enige verbetering kunnen bereiken. De 903 cc is behoorlijk opgekieteld tot 80 pk. Sprookjeswereld Je kunt buiten de uitgebreide collectie Disney-souvenirs vrijwel alles kopen. Main Street USA is overigens ook de plaats waar twee keer per dag de parade wordt gehouden waaraan alle bekende Disney karakters meedoen. Dit vormt ongetwijfeld een van de hoogtepunten van een bezoek aan het park. Een paar zaken vallen direct op. Het is er enorm schoon. Alles wat op de grond gegooid wordt, wordt snel opgeruimd. Voorts zijn alle medewerkers van het park vriendelijk en behulpzaam. Wie ze iets langer dan normaal aankijkt wordt vriendelijk gedag gezegd. Je bent immers in een sprookjeswereld. Heel aardig is ook dat door het hele park muziek klinkt. Eurodisney is volgens Amerikaans voorbeeld in verschillende landen ingericht; Adventureland, Fantasyland, Frontierland en Discoveryland. Op een relatief klein oppervlak zijn de vele attracties verdeeld. In Adventureland staat een angstaanjagend spookhuis, kan een rondvaart gemaakt worden met de Mark Twain radarboot stoere jongens en meisjes heb„ lang wachten over voor een rit met een op hol geslagen trein door een kolenmijn. Iedere keer weer sta je versteld van de detaillering en perfecte afwerking. Hoe lang een wachtrij ook is, je verveelt je niet gemakkelijk omdat iedere meter verder wel weer andere zaken te zien zijn. Alhoewel Ghia sinds jaar en dag een sterke binding heeft met Ford, blijft het een Italiaanse ontwerpstudio. OpOde Turijnse autotentoonstelling beleefde de Focus zijn debuut, een schitterende tweezits roadster op basis van de Ford Escort RS Cosworth. De uit kunststofvezel gemaakte carrosserie lijkt het meest op de oude Porsche 356 Speedster met zijn ronde vormen en compacte afmetingen. Het interieur van de Focus doet door het gebruik van hout en leer oog enigszins klassiek aan. Het onderstel is van de Escort Cosworth overgenomen, met 10 centimeter ingekord. Uiteraard is de permanente vierwielaandrijving en de 227 pR leverende 2 liter 16-kleppen turbomotor wel ongewijzigd aanwezig. Nieuw zijn de 18 inch wieleh met experimentele Goodyear Eagle banden in de maten 225/45ZR18 en 255/40ZR18. De Ghia Focus moet natuurlijk open worden gereden, maar ook met een soort van bikini-top ziet het wagentje er uitermate grappig uit. Dit is 'm: de Toyota Starlet. Hard op weg om de populairste compacte auto van de Nederlandse wegen t< T/m 9 mei is er bij uw dealer een autoshow in het teken staat van de eigenzinnige Starlet. Tijdens deze show is 1 aantrekkelijk om een Starlet aan te schaffen, want wij hebben een aantal leuke aanbiedingen vobr u in petto. U kunt kiezen uit: - Gratis Clarion radio/cassette- recorder (CRN10) t.w.v. ƒ650,- (incl. montage). - Licht naetalen velgen met 165/70 R13 banden t.w.v. ƒ1.780,- nu voor ƒ999,- (incl. montage). - Gratis sunroof t.w.v. ƒ575,- (incl. montage). Een prima moment om lan< komen dus. Ook vanwe verschillende actiemou. Alvast tot ziens, bij uw 1 dealer Bertens, Moerges Uitgeverij Elmar heeft zojuist de "Automobiel Encyclopedie, 1945- 1970" op de markt gebracht. Het 232 pagina's tellende boekwerk geeft een goed overzicht van vrijwel alle auto's die in de genoemde jaren verkrijgbaar waren met naast de foto een korte beschrijving. De inhoud van het boek is oorspronkelijk geschreven in het Engels door Michael Sedgwick in opdracht van het blad Classic en Sportscar begin jaren tachtig. Er is hierbij uitgegaan van de auto's die tussen 1945 en 1970 in Engeland zijn verkocht. Het aardige is dat de meeste gebruikte plaatjes van Engelse makelij zijn en zodoende nauwelijks bekend zijn uit andere boeken. Er komen ook enkele volslagen onbekende, vooral Engelse merken aan bod. Zovel mogelijk worden bij de verschillende auto's ook de produktie-aantallen vermeld. Het boek moet vooral gezien worden als een uitstekende plaatjesverzameling. Helaas worden er in de bijbehorende teksten nog wel eens wat storende foutjes gemaakt, maar dat doet niet af aan de algehele charme van het boek. Ook lijken de bestaande teksten letterlijk uit het Engels vertaald te zijn. De typische Engelse humor komt zodoende wat slecht over. Ook zijn opmerkingen over de verzamelwaardigheid en de verkrijgbaarheid van onderdelen vanuit de Engelse situtatie overgenomen, die lang niet altijd met de Nederlandse situatie overeenkomen. Elmars Automobiel Encyclopedie 1945-1970 is verkrijgbaar in de boekhandel (ISBN 90- 6120-953-6) en kost f.49,50. Overigens zal dit boek nog een vervolg krijgen in de vorm,van twee aanvullende delen over de periodes 1930- 1940 en 1970 tot heden. autofabrikanten. De cruise-control houdt een ingestelde snelheid vast, zonder dat de automobilist zijn gaspedael hoeft aan te raken. Dit gebeurt ook in heuvelachtig terrein tijdens stijgen of dalen. Elke halve seconde registreert een sensor de werkelijke snelheid. Met tiptoetsen kan bovendien de snelheid worden verhoogd en verlaagd onder het rijden. Met de hoge boetes voor te hard rijden, is cruise-control bijzonder aantrekkelijk omdat toegestane snelheid geprogrammeerd. Uiteraard kent de cruise-control van Zemco de nodige beveiligingen. Bij het aanraken van het rempedaal verliest de installatie zijn werking, terwijl bij snel accelereren gewoon het gaspedaal kan worden ingetrapt. De cruise-control kan worden bediend via een hendel aan het stuur of middels een display met tiptoetsen op het dashboard. Bij het apparaat wordt een Nederlandse inbouwbeschrijving geleverd en tevens een videocassette waarop alle stappen worden weergegeven. Informatie over dealeradressen: uur durende show voorgeschoteld, die tot in de perfectie gereweld is. Iedereen draagt een cowboy-hoed, die bij de entree wordt uitgereikt. In de arena slaan cowboys kampementen op, koken op een houtvuurtje, voeren rodeo- en schietwedstrijden op en wordt een postkoetsroof in scene gezet. Restaurant Disney is af, die con’clusie mag direct worden getrokken. De problemen met het personeel zullen nog wel even voortduren. Vanwege de typisch Amerikaanse werkwijze liep in de eerste week zo'n tien procent gillend de poorten uit. Wat dat betreft moet er nog wat worden bijgeschaafd. Het gevolg is wel dat bij de entree van een restaurant wordt verteld dat nog enige tijd gewacht moet worden, terwijl er genoeg tafeltjes vrij zijn. Disney wordt al snel vergeleken met de Efteling. Ik denk dat beide nog het meeste tegen. Op een groot podium worden heel de dag wisselende shows gegeven van een swingend ballet tot aan e°" bigband. Een dag Disney woiu. avonds afgesloten met een lichtparade en het beroemde en inderdaad overweldigende vuurwerk achter het kasteel. De vraag is hoeveel tijd het bezoek aan het park kost. Als het niet druk is en de wachttijden tot een minimum beperkt blijven is een dag voldoende. De loopafstanden binnen het park zijn gering. Het geheel is zeer compact gebouwd. Van de ene naar de andere kant is nooit langer dan vijf minuten lopen. Buiten de hekken van het park is nog een groots opgezet vermaakcentrum met verschillende restaurants, disco's, winkels en de Buffalo Bill's Wild West Show. Voor 300 Francs per persoon krijgt je in een perfect ingerichte manege een anderhalf De constante verfijning van de elektronica heeft ervoor gezorgd dat een cruise-control niet meer het 'dure accessoire' is van weleer. Het hedendaagse verkeer heeft volgens Mr. S. Schouten, chef van de afdeling verkeer van de ANWB, alleen maar voordelen(bij het gebruik van cruise-control. Grote voordelen zijn het regelmatige verkeersbeeld, maar ook een lager brandstofverbruik en minder bandenslijtage. John Gold International uit Amstelveen importeert de door de Duitse TuV goedgekeurde Zemco Cruise Controls, die met een vanafprijs van f.495,op nog minder dan de helft uitkomen van de gangbare prijzen van Frontierland biedt een tot woonhuis omgetoverde boom van de familie Robinson en als een van de hoogte de Pirates of the Caribbean. In een bootje maak je een tocht door een wereld die wordt beheerst door piraten. ndlingenstraat 5 2-82429 KM Oisterwijk

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 35