ir •Zff 'NS re iw 10 IDE ©jp gö©s ags Eigen gezicht blijft behouden )M Super Car Show in Piasmolen •I z; Marathon 5e met sterrijders Yl llr I Uw SAAB-dealer E ■VEN BV I I I I I Rijnlease LAST 'JK BV 7UIDf)O5Tbv jL> V^utomobielbedrijf Tilburg VEN JK BV ■son’s DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 23 april 1992 - pagina 7 april 1992-pagina 6 een 9000 CD (sedan) met een 2 liter 16-kleppenmotor Om een stevigere positie in de klasse Brabant a n inde iat iterkap.. at LPG PS i »n 013-321405 TELEFOON 04255-3944 :RS 1992 1989 1989 1989 1988 1988 1987 1988 1988 1989 12/1986 1988 1991 1988 1989 G4JM6F DENISSEN iw igen lieuw model) tan n automatic automatic prendlingensucicu 4242-82429 061 KM Oisterwijk C. *0^ ,.04-'91 ,’°i-'87 ,.03-'89 Autobedrijf i doen. Want bij et: ,r radio- buitenspiegel .PG 7". schuifdak. >ig nog zal Hoevenseweg 92d Tilburg Telefoor ardt in Arvidsjaur an Lancia op hetj ubilerende Belgie, ,PG sdrijfsweg 19 1242-82680 )61 JX Oisterwijk inties felen in urg. Vogelslaan 1 1242-88201 )62 KN Oisterwijk .1990 .1985 .1988 .1989 .1987 .1989 .1988 .1990 .1989 .1989 1989 1988 1982 1987 andlingenstraat 5 binnenkort ook leverbaar worden met een nieuwe V6, die bij Saab zelf werd ontwikkeld. Ook zijn er voorbereidingen voor de produktie van een nieuwe topmodel boven de huidige 9000. Er wordt hierbij gesproken over de Saab 9800. Dit model zal moeten concurreren met auto's als de BMW 7-serie en Jaguar XJ. In ieder geval heeft David West in een korte tijd en het vliegensvlug tonen van enkele foto's van het nieuwe model (uiteraard nog niet voor publicatie beschikbaar) duidelijk kunnen maken dat Saab zijn eigen gezicht tot in de verre toekomst zal blijven behouden en dat zal combineren met een nog betere service naar de klant en een supersnelle onderdelenvoorziening. UV-verlichting Goede verlichting draagt bij aan de veiligheid. Conventioneel dimlicht rijkt tot 75 meter. Ideaal zou groot licht zijn wat onzichtbaar is voor de tegenligger. Dit kan worden bereikt met ultraviolet licht. Deze Zweedse vinding zal naar verwachting in het midden van de jaren negentig op produktie- auto's worden toegepast. De Saab Ecosport heeft verder remmen uit een formule 1 wagen, nieuwe wielen en banden, een De Fiat Auto-groep (Fiat, Lancia en Alfa Romeo) heeft in Noord- Zweden een permanente testbaan, waar van november tot maart ieder jaar eèn extra winterkwartier bijkomt. Lancia heeft haar vaste vestigingspunt in Kiruna, in Zweeds Lapland ver boven de Poolcirkel. Ongeveer 500 kilometer zuidelijker, maar altijd nog ter hoogte van het bovenste puntje van de Botnische Golf ligt Arvidsjaur, waar de Lancia- technici 's winters hun tests uitvoeren. Het noorden van de Skandinavische landen is bij veel autoconstructeurs populair om hun nieuwe produkten aan zware proeven te onderwerpen. Er is immers een ruime keus aan bevroren meren om testcircuits uit te zetten, terwijl het gebied via Nissan Sunny 1.4 L v.a. 23.345,-incl. BTW Meer informatie in onze showroom Burg. Jansenslraat 52-56, Tilburg, Tel.: 013-683911 Op dit moment wor de nieuwe Delta vai glad ijs gezet. Het uiterlijk is slechts herkenbaar als een Dedra met een camouflagetent op het achterdek. Veelal worden nieuwe technieken en zelfs gehele bodemgroepen getest in bestaande carrosseriën, zodat er zelfs in het hoge Noorden al auto's rondrijden die niet eerder dan het jaar 2000 in produktie komen. Alfa is op dit moment op dezelde plaats bezig met het perfectioneren van het vierwielaandrijvingssysteem, terwijl Fiat samen met Lancia en Bosch druk doende is met een ABS- systeem voor kleinere auto's. De vloot met Uno's en Ypsilons is hiertoe uitgebreid met de Fiat Cinquecento. twee vliegvelden relatief goed te bereiken is. Ieder jaar komen de Lancia- technici terug in Arvidsjaur. Door middel van laser-meet-techniek kan iedere keer weer exact hetzelfde testtraject op een meer worden uitgezet, zodat de meetresultaten steeds vergelijkbaar zijn. In deze plaats wordt vooral ontwikkelingswerk gedaan met betrekking tot vierwielaandrijving, een specialisme van Lancia. Ecosport Saab ontwikkelt basis van de 900C waarin sportiviteit, milieuvriendelijkheid en veiligheid hand in hand gaan. De 4 cylinder multi-fuel turbomotor ABS Kiruna wordt bovenal gebruikt voor het testen van koelsystemen en bijvoorbeeld deursloten. Naast de garage van Lancia is inmiddels ook het domein van Fiat en Alfa gevestigd. In het plaatsje Piasmolen bij Nijmegen kan iedere liefhebber van extreme auto's komend weekend terecht voor de Super Car Show. Velen zullen zich voor de vierde achtereenvolgende keer d< deze show gehouden wordt, vergapen aan de Ferrari's, Porsches en Lamborghini's, terwijl de 4x4-fan terecht kan op het strand, waar een grandioos programma is gepland. De Super Car Show is in Plasmolen te vinden op het recreatieterrein De Grote Siep. Voorbeelden van Superauto's die worden tentoongesteld zijn de Ferrari F40, Lamborghini Diablo, de Formule 1 auto van Alain Prost, een selectie USA-cars en voor de motorliefhebbers een aantal speciale Honda Goldwings. In totaal worden er 100 voertuigen tentoongesteld met een gezamenlijke waarde van rond de 65 miljoen gulden. Nieuw is het 4x4- spektakel. Iedereen die wil kan meerijden of zelf achter het stuur kruipen van de Daf 126 en 328 legervoertuigen, een Dodge pickup of een Diahatsu Taft. Ook kunnen ervaringen worden opgedaan met amphibivoertuigen, terwijl bezoekers zich ook kunnen vermaken op het speciale ATB- circuit, waarvoor uiteraard de nodige fietsen aanwezig zijn. Verder biedt het evenement rondritten per Ferrari, Porsche of Rolls Royce, een aantal deelnemers uit de tractorpulling, een keur aan accessoirestands en een minikermis voor de kinderen. De Super Car Show is op 25 en 26 april geopend van 10.00 tot 18.00 uur. De entree bedraagt f.12,50 en voor kinderen t/m 12 jaar f.5,=. levert een vermogen van 225 pk en Ecosport geheel 1de als prototype op zor9t voor een toP van boven de Zowel bi’ de aircc )00 CS de Ecosport, 250 km/u. Er zijn maar liefst 15 ontwikkelingsprojekten in de Ecosport verwerkt, waaraan 20 experts meewerkten. Het respekt voor het milieu wordt uitgedrukt in het feit dat de vrij is van CFK's. :onditipning als in bekleding, stuurwiel en bumpers is dit materiaal door milieuvriendelijke substar vervangen. Door maatregelen i het inlaatspruitstuk en de katalysator is de auto schoner automatische koppeling, sportief interieur en functionele spoilers. David West is in korte tijd een echte Saab-man geworden. Saab heeft een goed imago, vooral met de 900, zodat een opvolger voor dit succesvolle model herkenbaar moet blijven. De nieuweling, die srmo eind 1993 zal verschijnen, heeft ang dan ook duidelijk herkenbaar de carrosserielijn van het huidige model gecombineerd met de lage neus van de 9000 CS. De auto heeft een grote achterklep en hooggeplaatste ronde lichtunits. Natuurlijk blijft de 900 een voorwielaandrijver die kan beschikken over het uitstekende aanbod Saab 4- cylinders. De grotere 9000 blijft voorlopic enkele jaren in produktie en z Op 7 juni gaat de vijfde editie van de Classic Marathon van start in Scheveningen. Nadat Pirelli vier jaar het hoofdsponsorschap op zich had genomen, is nu h« Mitsubishi de grote animator. De route voert via E Duitsland naar Tsjechoslowakije en vervolgens via Oostenrijk naar het eindpunt, de Stelvio-pas in Italië. Vele gerenommeerde rijders zullen weer met hun klassieke auto's aan de start verschijnen. Grote namen als Stirling Moss, Joginder Singh en Gijs van Lennep hebben zich weer aangemeld. In de Classic Marathon start dit jaar ook een ladies-team bestaande uit Henny Hemmes en Anja v.d. Marei. De Keniaan Joginder Singh keert op het rallypad terug met eenzelfde Mitsubishi Lancer als waarmee hij in 1974 de Safari Rally won. Gijs van Lennep blijft trouw aan de Austin Healey, terwijl het damesteam zich van een Volvo Amazon bedient. geworden. Naast loodvrije benzine kan de motor ook worden gevoed met ethanol en methanol of combinaties. Saab is zelfs al volledig klaar dit type motor in produktie te nemen. Bij het starten van de motor komen de meeste schadelijke stoffen vrij. De Saab Ecosport heeft een ther accumulator die zo'n 3 dagen lang een temperatuur Van 78 granden kan vasthouden, Door gebruik te maken van de motorwarmte wordt de hoeveelheid schadelijke stoffen met 40% teruggebracht bij een koude start. Veiligheid was bij Saab altijd al een hoofditem. Zo heeft de Ecosport een dubbele airbag, die zowel het bovenlichaam als het hoofd opvangt. Saab blijft echter het dragen van de veiligheidsgordel promoten. Vianen - In januari 1990 werd 50% van de Saab aandelen door General Motors van Scania als basismodel te gaan voeren. overgenomen. Het Amerikaans/Europese concern Uiteraard krijgt ook deze auto standaard het ABS+3 kreeg zodoende een flinke vinger in de pap bij het remsysteem. Zweedse merk van kwaliteitsauto's. Via de Vauxhall- Verder beschikt de auto over centrale organisatie en later General Motors Europe kwam de portiervergrendeling, elektrisch verwarmde Brit David West bij Saab terecht als vice-president, voorstoelen en koplampwissers. Als fabrieksopties Tijdens een uiteenzetting aan de Nederlandse worden ondermeer metaallok, een automaat en automobielpers verzekerde hij dat Saab als airbag aangeboden. zelfstandig merk met een volledig eigen gezicht zal De auto kost f.59.950,= en dat is uiterst scherp. Naast blijven voortbestaan, het basismodel is er ook de Griffin met een royalere De zakelijke markt is voor een merk als Saab zeer uitrusting: elektrisch bediende ramen en spiegels, belangrijk, lichtmetalen velgen en het Saab audiosysteem met Om een stevigere positie in de klasse van 50 tot 60 een 40 Watt versterker en 4 boxen. Inclusief dit Griffin mille te bewerkstelligen heeft de importeur besloten optiepakket kost de Saab 9000 CD 2.0-16 f.63.950,=.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 25