o Interpolis wil toren van 130 meter op Tivoli KURK Subsidies ouderenorganisaties Circus Renz op ’t Laar van 27 t/m 30 april Oplage95.000 ex. Vissen cadeau 3 Lagere groei aantal banen dan WEEK GRATIS NAAR CIRCUS RENZ Kopij- sluiting volgende week frote traditie ENDRECLAME: KRK van Lieshout Profielstrijd pril 1992 - pagina 20 De W' verier Sluiting k De boodschappentas Herman Renz: vrijheidsdressuur met Haflingers. Al meei BESTERDRING 85 - TILBURG Bakker I Floor de natuurlijkste vloerbedekking Kuituur/Amusement Parochienieuws Sport B en W-besluiten Cursussen Braderie Korvel Rondom Hart v. Brabant Uit-agenda Gemeentenieuws LEES VERDER IN DIT NUMMER: Donderdag 23 april 1992 36e jaargang nr. 1755 Bel voor onze gratis nieuwe kleürenfolder 013-359629 ïk- iging Spoort rechts h« BVG,li sinds j ipij van nlijk uvdrijf d voor bek r wordt, moet bie waar faci vergadert *april STARLET maancT volop voordeel bij AUTONOVA ^ringbaan noord 95 tilburg^ AFGESTUDEERD OF AFGEBOUWD. EEN FEEST HOORT ERBIJ Voor de kersverse Doctorandus of de welverdiende gepensioneerde is een prima party lang niet gek. De Postelse Hoeve heeft de perfecte accommodatie voor feesten van elke omvang. Een gastheer met oog voor detail. QBDe Postelse Hoéve Mk hotel restaurant congrescentrum De Pmtelae Hoeve BV Dr. Deelenlaan 10 - 5042 AD Tilburg - Telefoon 013-636335" doet iedereen, k is om al di Ier verpakking - J i aan de Oude- kers, de ifd. Til- ,.u. Ouderen- g De NoorJ Jond 5 halen, 4 betalen KERSEN FLAPPEN dan 1 O jaar UW KURKEXPERTS NATURAL FLOORING Procedure het land Die haast met de nieuwbouwplanr ook het college van B en W aan leggen. Burgemeester Brokx vroej fractievoorzitters eind vorige verse bevoegdheden van de rt college te delegeren. De fi gemeenten na de afwijzing itie Delmerweiden echt in de n geweest bij Interpolis, is voor Interpolis duur, al- oninger. De verandering van plan- st het concern twaalf a vijftien mil- 11 ;n, omdat de bouwkosten in een /ier procent zijn gestegen. costuums, sprookjesachtige en een heus live-orkest be amen met alle andere mede- kers één ware belevenis. In totaal ;n in Tilburg zes voorstellingen gegeven. Het programma ca 21/2 uur. pag. 3 pag. 3 Pag- 5 Pag- 5 pag. 6 en 7 Seniorenwijzer pag. 11 pag. 13 pag- 15 pag- 17 pag- 17 arlaan/Heuvelnng. Vooraan het bestaande kantoor van de links het nog onzekere deel van Interpolis. men wil i de dag roeg de ge week di- raad aan het fracties van Hoogtepunten in het programma van dit jaar zijn ondermeer de negen Siberische tijgers van Henk Luycx, trampoline-ar- tiesten De Mendozas, de trapeze-act van de Jowanis, de clowns Milko Christian en directeur Herman Renz junior met paarden en olifanten. Maar er natuurlijk nog veel meer te zien. De nog jeugdige directie Diana en Her man van de Vegt-Renz heeft alles in het werk gesteld om de familie-traditie voort te zetten. Aan inzet en vertrouwen zal het in elk ge val niet ontbreken. Opmerkelijk is verder dat Circus Renz nog beschikt over een geheel eigen or kest. Groen Links, D66 en SP wilden wel mee werken aan een versnelde procedure, maar de beslissingsbevoegdheid bij de raad laten. Volgens D66-fraktievoorzit ter Ad de Wolf, omdat de raadsleden op dat moment nog niet op de hoogte waren van de plannen. Bovendien vinden de drie partijen dat bij dit soort grote projek- ten de lokale volksvertegenwoordiging het laatste woord moet hebben. Omdat wettelijk geregeld is dat het dele geren van dit soort bevoegdheden aan B Het bekende Circus Renz slaat ko mende week zijn tenten op aan het eve nemententerrein ’t Laar in Tilburg. Dit betekent dat circusliefhebbers vier dagen kunnen genieten van een geheel nieuw maar tevens traditioneel circus programma. Circus Renz, dat dateert uit 1911, heeft een keur van internatio nale artiesten weten te contracteren. Het circus telt meer dan 45 medewer kers. Prachtige belichting zorgen u same werkers een v zullen ui worden g**™ duurt circa Omgeving Bonnema heeft bij zijn ontwerp rekening proberen te houden met de omgeving om onder meer de Heuvelse kerk, die een kleine vijftig meter hoog is, niet in het niet te laten verzinken. Daarom is vanaf de Heuvelring gezien eerst laagbouw ge pland met twee, drie en vijf lagen. Onder het gebouw komt een parkeergarage voor 270 auto’s. De torens, van veertig bij twintig meter met kantoren en van twin tig bij tien meter met liften en andere voorzieningen, moeten vlakbij het punt verrijzen waar Spoorlaan en Tivolistraat bijeen komen. Aan de kant van de Tivolistraat wil de ar chitect een park. Bij de Veemarktstraat zijn nog niet vastomlijnde plannen voor een ander gebouw, dat parkeerruimte ieden aan zeshonderd auto’s en ciliteiten voor sport, winkelen of ;ren in kunnen kor Het verzekeringsconcern Interpolis wil op het Tivoliterrein zijn nieuwe hoofd kantoor bouwen met als blikvanger twee aan elkaar gekoppelde torens, met een hoogte van 120 en 130 meter. Het gebouw, waarvoor de eerste spade volgend jaar april de grond in moet gaan, wordt het op één na hoogste van Nederland. Om dat er op Tivoli minder ruimte is dan op de oorspronkelijke geplande lokatie Del merweiden, zal het aantal banen bij Interpolis in Tilburg minder groeien dan eerst gedacht, aldus D. Groninger, voorzitter van de Raad van Bestuur van het bedrijf. Het gebouw aan de Spoorlaan krijgt een vloeroppervlak van 59.000 m2 en moet plaats bieden aan ruim 1800 werknemers. Boodschappen doet iedereen, en omdat het meestal niet mogelijk is om al die afzondeJS;’" boodschappen zonder verpakking te dragen hebben we daar tassen voor nodig. Gelukkig krijgt daarvoor de milieuvriendelijke fceus voor boodschappentas bij de consument steeds meer aandacht. Dat is ook wel nodig. Jaarlijks gaan er in Tilburg alleen al meer dan tien miljoen plastic tasjes over de toonbanken van de supermarkten, kruideniers, drogisterijen, boekhandels en andere winkels. De meeste van d tasjes worden na eenmalig gebruik weggegc Dat kost onnodig veel grondstoffen (vooral olie), en leidt tot een omvangrijke hoeveelheid afval in het hele milieu. Plastic tasjes vindt je in de parken, in de Oude Waranda, op straat en in het water. Ook veel dieren ondervinden van; ze kunnen er zelfs in stikken. Het circus van Herman Renz junior heeft 300 vrijkaarten beschikbaar gesteld voor de lezers van De Til- burgse Koerier voor de eerste avondvoorstelling op 27 april om 19.00 uur. Bij inlevering van de bon in deze Koerier ontvangt één persoon één vrijkaart bij het kan toor van De Tilburgse Koerier, NS Plein 14 in Tilburg. Maar wees er wel snel bij, want op is op! Met een andere bon kunt u een kor ting krijgen van 2,50 (rangen fronttribune, stalles of loge) voor één van de andere voorstellingen van het circus. Deze bon dient u in te leveren bij de kassa van Circus Renz. Weena in Rotterdam, ook van architect A. Bonnema uit het Friese Harderagijp. Bonnema zei dinsdag bij de presentatie van de plannen voor de nieuwbouw voor Interpolis, die 250 a 300 miljoen gulden gaan kosten, te willen aansluiten bij de gemeéntelijke plannen voor het ontwik kelen van een kantorenzone rond het sta- het complex ver tion. Het Interpoliskantoor moet in zijn ogen het ene einde van een ’’kantoren boulevard” markeren, een ander hoog gebouw op het V an Gend en Loosterrein het andere eind. "Pas wanner de laatste boom verzuurd, de laatste akker vergiftigd, de laatste rivier vervuild is, zal blijken dat we geld niet kunnen eten. Voor het milieu is de eenmalige papieren tas ietsje beter, omdat dat gerecycled kan worden. Tassen die wat langer meegaan, zoals die er zijn van steviger plastic, nylon, leer of kunstleer zijn derhjke nOg njet ec|lt milieuvriendelijk, omdat ze d ragen milieubelastend zijn bij de produktie of wanneer 'Ut?® ze eenmaal zÜn afgedankt. Daarom is de beste het milieu een boodschappentas die niet of nauwelijks slijt, een boodschappenmand of een canvas fietstas. Milieuvriendelijke bood schappentassen zijn in het kader van de actie ’consument en huishouden’ van de Brabantse Milieufederatie op dit moment verkrijgbaar bij deze plastic de Bolster, het provinciaal natuur- en milieu- •■’“""egooid. educatiecentrum. Dat is te vinden in het Noord- -1 brabants Natuurmuseum, schuin tegenover het station. Door een prij s voor de plastic tasjes te re kenen, kunnen ook de winkeliers bijdragen aan de vermindering van het gebruik hiervan. De ien daar last consument zal dan eerder zijn boodschappentas meenemen. Michel Jehae In de vijver bij de Kasteel Nijenrode- straat achter de flat Koninxhoek zijn dinsdag vissen te water gelaten. De wa terbewoners zijn een cadeautje van het Ingenieursbureau Oranjewoud BV uit Oosterhout, dat regelmatig opdrachten voorde gemeente uitvoert.Het bureau is gespecialiseerd in bodemsanering en de aanleg van wegen, parken en andere groenvoorzieningen (FOTO GEERT VAN LOQN) -H A Uitgave: De Tilburgse Koerier bv U. Dir.T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 ngstijd voor advertenteies en redactie dinsdagavond 22.00 uur y Het college van B&W heeft besloten om aan de gemeenteraad voor te stellen de voor 1992 subsidie toe te kennen OTO (Overlegorgaan Tilburgse renorganisaties), De Oude Makker Katholieke Bond van Ouderen (afu burg), de PCOB (Prot. Chr. Oud. bond), Ouderenvereniging De Noord- hoek, ANBO (Alg. Ned. Bond voor Ou deren), SOON (Samenwerkende Oude renorganisaties Noord), Comité Ouderen Westend, Activiteiten Ouderen De Base- laer, de SOAS/WOAS (Stichting Oude renactiviteiten Stokhasselt en de Werk groep), stichting WEB (Welzijnsbeleid), Buurthuis Korvel, stichting St. Anna en stichting De Noordhoek. De subsidies worden toegekend op basis van een voorlopige en experimentele subsidieregeling voor ouderenorganisa ties. Een definitieve versie hiervan wordt eind van dit jaar verwacht. Eerder dit jaar is al gediscussieerd over nieuwe subsi dieregels. De reacties uit ’t veld en de re sultaten van de experimentele aanpak dienen uiteindelijk te leiden tot een de finitieve regeling. Om te voorkomen dat een aantal ouderenorganisaties in af wachting van die nieuwe opzet in de fi nanciële problemen komt, geldt nu de voorlopige regeling. Deze is van toepassing op de diverse soorten organisaties, waarbij zowel be langenbehartiging als sociaal-culturele activiteiten voor subsidie in aanmerking komen. De bedoeling is, dat de eerder ge subsidieerde organisaties er niet of nau welijks op achteruit gaan. Het hoogste gebouw is het nieuwe kan- keer naar beide garages komt op het ter- toor van Nationale Nederlanden aan het rein via een een nieuwe kruising met de Spoorlaan. De ingang van het gebouw komt ook aan die straat. Interpolis houdt de mogelijkheid open nog een kantoorgebouw neer te zetten aan de noordzijde van de Spoorlaan bij het viaduct naar het NS-plein. Dat zou dan door een luchtbrug met de rest van -1 verbonden moeten worden. Hoefstraat 151 Oeriesestraat211a In verband met Koninginnedag zal de Tilburgse Koe rier volgende week een dag eerder ver schijnen: op woensdag 29 april. Dat betekent dat kopij en adverten tiemateriaal ook een dag eerder bin nen moeten zijn. De sluitingstijd daarvoor is maan dag 27 april om 21.00 uur. '•qSICF ransportwielen Ij 'iltmr 1-1 1.1.11 >.’1 iU. Voorstellingen De eerste voorstelling van Circus Renz is op maandag 27 april a.s. om 19.00 uur. Een dag later beginnen de voorstellingen om 16.15 en 19.30 uur; woensdag om 15.00 en 19.00 uur en op donderdag 30 april tenslotte om 15.00 uur. Toegangsbewijzen zijn in de voorver koop o.a. verkrijgbaar bij de VVV. De kassa van het circus is steeds geopend van 11.00-13.00 uur en vanaf één uur voor de voorstelling. Pneumatiek en W niet doorgaat als acht raadsleden daar bezwaar tegen hebben, heeft het col lege een andere versnelde procedure ge kozen. Dat betekent onder meer dat er vrijdag extra vergadering is van de com missie ruimtelijke ordening, waarna de raad aanstaande maandag een besluit kan nemen over het procedure voorstel. Rond de zomer volgen dan besluiten over de definitieve bouwplannen, de grondprijs (waarover nog onderhandeld wordt tus sen gemeente en Interpolis) en eventuele bezwaarschriften. Bij de presentatie dinsdag van de voorlopige plannen lieten de meeste raadsleden, ook die van D66 en Groen Links, zich (voorzichtig) instem mend uit over het ontwerp van Bonnema. Bezinningsperiode Het verzekeringsconcern, sinds juni 1990 een dochtermaatschappij van de Rabobank, wilde zich eigenlijk óp de Delmerweiden bij de Gilzerbaan vesti gen. Tivoli was toen niet aantrekkelijk voor Interpolis vanwege de beperkte ruimte en omdat de gemeente ook ande re plannen met het terrein had. Vestiging op Delmerweiden ging echter niet door, omdat het ministerie van t VROM kantoorwerkgelegenheid het “ndeloka liefst in de buurt ziet van openbaar ver- icture waren voersvoorzieningen als stations. Vol- Verder uitstel i gens bestuursvoorzitter Groninger leid- dus de die afwijzing tot een ’’bezinningspe- riode”. De keus voor minder kantoor- joe lde'r nnmte op Tivoh werd vergemakkelijkt aar *et yi( door de mogelijkheid elders in het land J de activiteiten uit te'breiden, omdat In terpolis de beste groeimogelijkheden in het noordoosten en westen van het heeft. Groninger, die hoopt dat door de investe ring van zijn bedrijf de aantrekkelijkheid van Tilburg voor beleggers in onroerend imen. Het ver- goed groter wordt, bestreed overigens Het valt niet mee om als gemeente op te vallen. Grote steden kunnen zich door allerlei kwaliteiten gemakkelijk profi leren: Amsterdam met zijn grachten, Rotterdam als havenstad, Parijs met zijn cultuur en mode en ga zo maar door. Maar wat moet je als je weinig of geen oude gebouwen hebt? Elke ge middelde stad heeft wel wat, maar meestal is dat meer van hetzelfde, zeker in de ogen van anderen. Is Tilburg bijzonder? Voor ons wel, maar maakdat maar eens duidelijk aan die grote buitenwereld. Tilburg was textielstad, maar die heeft elk land wel een of meer, Zo ook onderwijssteden. Om maar te zwijgen over het verschijn sel moderne industriestad, dat nu nog al populair is. Er moet iets te verzinnen zijn. Eigenlijk is in de bekendheidsrace van de afgelo pen eeuw alleen 'ons Willem II de eni ge constante factor geweest. De voet balclub drong zelfs eens door tot Euro- pacupvoetbal, maar werd er gelijk weer uitgespeeld. Weetjenogwel, oud je? Toch kan de club ons weer bekend heid gaan geven over de landsgrenzen; ze voetballen in Tilburg-Zuid bij vla gen immers bijpa zo swingend als Ajax. Naam verwerven vereist alleen wat creativiteit en kontakten: Gerrit Brokx is oud-KNVB-bestuurder en heeft als een soort kabinetsformateur de huidige bondsbonzen bijeengeharkt. Dat zit dus wel snor. Het idee is verder simpel: organiseer een internationale voetbal competitie voor de clubs uit het bo ven- ste deel van de middenmoot, veelal af komstig uit steden als Tilburg. De UEFA-cup is ooit door particulier ini tiatief ontstaan uit een internationaal toernooi voorsteden meteen jaarbeurs binnen de gemeentegrenzen, zoals Utrecht. Nu spelen daarin de 'runners up’, de subtoppers. Waarom dan geen Europacup 4, de Profielcup, voor ons middelmatigen?' Voor de voetballiefhebbers heeft het ook grote voordelen. Al die clubs, die zoals Willem II niet tegen degradatie hoeven te vechten, maar ook kansloos zijn voor de landstitel, beker of de UEFA-cupcompetitie, hebben dan weer wat om voor te knokken: een plaatsje bovenin de middenmoot. Hel houdt de competitie langer spannend en de Europese strijd van na 1992 gl oort aan de horizon.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 1