'■J' i SUZUKI SWIFT I LUCHTIGE PEUGEOT 106 UNIEKE VEILING VOOR KIJKERS EN KOPERS □Fris voor de dag komen i Paasshow bij i DATO-dealers |Eiïii •vi GEOPEND Oplage: 95.000 ex. Technische 2de PAASDAG Bijlage van: De Tilburgse Koerier CDM334| KEUZE AL BEPAALD MET PASEN... 8 arme dieselolie I.. Zwavel- samen werking tussen BMW en Rolls Royce BMW en Rolls Royce Motor Cars gaan op een beperkt aantal technische terreinen samenwerken. Er zullen leveranties van BMW aan de Britse autoproducent, die tot het Vickers-concern behoort, op gang komen. Rolls Royce is geïnteresseerd in een door BMW mede ontwikkeld Airbag systeem, verder in zittingen met elektronische sturing en in elektronische transmissies. Ontredderd pril 1992-pagina 32 Donderdag 16 april 1992 MMMMMMMMMMMMMMM mgte ct. De 75 meter nedt plac orbij betrc feestelijke Is als Tony Vos DATO Lees verder in dit nummer o.a.: IS UW zie adv. Renova op pag. 2 voor nu en in de toekomst pag. 15 Peugeot 205 Roland Garros pag. 19 NISSAN f i d kris- Het Autotest: BMW 318 is pag. 3 Burg. Jansenstraat 52-56 TILBURG Tel. 013-683911 van 11.00 tot 17.00 uur importeur Nimag -van de Swift Jaargang 4 Nummer 15 Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.CM3 uur Rosmalen - Het wordt weer een zonnige zomer, tenminste als het aan de autofabrikanten ligt. Het aanbod cabriolets is weer groter dan vorig jaar en de populariteit van dit type auto neemt enorm toe. Het lijkt heel gemakkelijk om een dure cabriolet te maken. Maar aan de onderkant van de markt moet iedereen zich gesloten verplaatsen. Suzuki liet op de IAA in Frankfurt al een exemplaar van de Swift Cabrio zien, een auto die tijdens Cabrio 92 zijn Nederlandse debuut beleefde. Het feit dat de eerste exemplaren v Cabrio die ons land binnenkwamen op Rosmalen liet zien, wil nog niet zeggen dat liefhebbers nu naar de dealers kunnen rennen om deze leuke auto te gaan beproeven. Er zullen nog wat maanden overeen gaan voordat vanuit Japan voldoende is aangevoerd om een voorzichte marktintroductie te organiseren. de-specialeDAT^pa^n^^ Tijdens Cabrio'92 in het Autotron Rosmalen beleefde de Peugeot 106 Cabriolet zijn première. Het betreft hier niet een in opdracht van de fabriek gebouwde auto zoals de 205. De Utrechtse dealer Nefkens nam hier het initiatief en liet het ontwerp van een ontblote 106 realiseren bij voertuigenfabrikant Boonacker in Haarlem. Voorlopig zal de auto alleen via Nefkens geleverd worden, al kan een bestelling uiteraard via iedere Peugeot-dealer worden gedaan. De 106 Cabriolet is te baseren op iedere uitvoering van het Mirakels Maatje. Dat betekent dat ook de l.li XN met 4 versnellingsbak cabriolet te koop is. Daar de Vooruitlopend op de plannen van de Europese Commissie om met ingang van 1 oktober 1996 het maximaal toelaatbare zwavelgehalte van de dieselolie te verlagen naar 0,05% heeft Total besloten laagzwavelige dieselolie te gaan produceren. Met laagzwavelige dieselolie wordt de uitstoot van zwaveldioxide (SO2) met 70 procent verminderd en de emissie van roetdeeltjes met 10 procent gereduceerd. De dieselolie is inmiddels op de raffinaderij van Total in Vlissingen in produktie genomen en zal vooralsnog alleen aan de grootverbruikersmarkt worden aangeboden. (Bron: Ral) Er is geen sprake van, dat deze technische samenwerking gepaard gaat met het verkrijgen van een financieel belang. BMW heeft soortgelijke technische samenwerking ook met andere ondernemingen. BMW-motoren worden onder meer geleverd aan de Italiaanse producent Bertone. voor terreinwagens. BMW- motorfietsmotoren worden geleverd aan producenten van brandweerauto's voor de aandrijving van de waterpompen. Het komende {eesteli& I De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hi 1 varenbeek. Prijs Voorin ligt de bekende 1.3 liter motor met single point injectie. Deze krachtbron is goed voor een vermogen van 68 pk bij 6000 tr/min en eenkoppel van 99 Nm bij 3500 tr/min. De auto haalt met zijn totaalgewicht van slechts 800 kg een behoorlijke top van ruim 160 km/u en weet goede tussenacceleraties neer te zetten. Kortom, een lekker karretje om mee over een boulevard te rijden, maar ook om een bochtig landweggetje aan te snijden. Suzuki zal over enige tijd tegen een zeer aantrekkelijke prijs de Swift Cabrio in Nederland introduceren. De auto gaat namelijk f.38.995,= kosten. Afgelopen zondagavond kwam ik dicht bij huis in een verkeersophoping met een wel heel aparte oorzaak. Op het moment dat de snelweg van twee naar drie banen ging, bracht een korte file de snelheid fors terug. Er had een kleine kettingbotsing plaatsgevonden en het feit dat de politie nog niet ter plaatse was, gaf al aan dat het tijdstip des onheils nog maar net voorbij was. Eenmaal de betrokken auto's gepasseerd, kon het gaspedaal weer worden ingetrapt. Dit was echter maar van korte duur. Nog geen kilometer verder stond ik weer bijna stil. Er reden niet meer dan vijf auto's voor me. De voorste auto's hadden hun alarmlichten aan en reden stapvoets, zonder dat er voor hen nog iets te zien was. Je gaat je na vijf minuten afvragen of het hier wellicht een actie betreft van een anti-auto-beweging om in de drukte, na een redelijk zonnig weekend het verkeer op te houden. Maar op een gegeven moment werd de oorzaak duidelijk, er liep voor de auto's een hond kris kras over de snelweg. bleek dat dit beest de kettingbotsing had veroorzaakt door plotseling de snelweg over te steken. Hierbij was het beest geraakt en bloedde hevig aan een oog en poot. Totaal ontredderd rende de viervoeter voor het verkeer uit. Iedere keer als de voorste auto vlak bij het beest was en de bijrijder probeerde het dier te pakken te krijgen, rende hij weer weg. Toen korte tijd later het verkeer weer helemaal stilstond en een vangpoging succes leek te hebben, rende de hond tegen de file in langs de auto's af, nog steeds volledig de kluts kwijt. De afloop van deze trieste gebeurtenis heb ik niet meer kunnen zien, maar je houdt op zo'n moment je hart vast en denkt vooral aan je eigen hond. Daarom aan alle hondenbeziters in Nederland: Houdt uw geliefde viervoeters nog wat beter in de gaten en voorkom dat ze geheel buiten schuld in dit soort situaties verzeild raken... ombouw f. 15.000,= kost, komt dezelfde auto als cabriolet met f.f.36.150,= zeer betaalbaar uit de bus. Het staat de 106 uitstekend en de afwerking lijkt dik in orde. Helaas kunnen de achterruitjes niet helemaal in de schermen verzinken. In tegenstelling tot de bij Pininfarina gebouwde 205 Cabriolet is de 106 een auto zonder rolbeugel. Een typegoedkeuring is inmiddels verkregen, zodat de auto ook werkelijk verkocht mag gaan worden. En dan tot slot nog enkele prijsvoorbeelden: de l.li XT kost f.40.955,= en de snelle XSi f.47.320,=. De levertijd varieert van 5 tot 12 weken. Liefhebbers van oude auto's kunnen hun hart openhalen van 17 tot en met 20 april in het Van der Valk Motel in Tiel. Daar vindt namelijk de eerste Lowland Classic Car Auction plaats, een voor Nederland unieke show en veiling. Er worden zo'n tachtig auto's onder de hamer gebracht van onder andere de merken Aston Martin, Austin Healey, Rolls Royce, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati en Porsche. Absolute toppers worden de Aston Martin DB5, Maserati 5000 GT en Jaguar SS 2,5. De fraai uitgevoerde catalogus behorende bij de veiling is verkrijgbaar bij alle Van der Valk vestigingen. De veiling bestaat uit drie showdagen, 17,18 en 19 april en de werkelijke verkoop op tweede Paasdag 20 april. De toegangsprijs van f.10,- per persoon komt ten goede aan Veilig Verkeer Nederland. Op de ochtend voorafgaand aan de veiling wordt met de auto's een Concours d'Elegance gehouden met berijders in passende kleding. Op vrijdag 17 en zaterdag 18 april zijn te auto's tussen 10.00 en 18.00 uur te bewonderen, terwijl de ruimte op zondag 19 april, eerste Paasdag om 12.00 uur open gaat. De veiling start op 20 april om 14.00 uur. Toegang uitsluitend op vertoon van de catalogus, die voor f.25,= verkrijgbaar is. Het Concours d'Elegance start dezelfde dag om 11.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Het Motel Tiel is gelegen aan de A15. mm Stuurbekrachtiging De Swift Cabrio is met een lengte ”"J van 3,75 meter lekker compact. De auto biedt plaats aan twee personen, die achter de stoelen nog wat bagage kwijt kunnen. De kap is keurig opgeborgen als de I auto open wordt gereden. Wordt I het te koud, dan kan in een handomdraai het interieur worden overdekt. Ook gesloten ziet de Swift er grappig sportief uit. In het interieur vinden we uiteraard het bekende dashboard, wat onlangs I volledig werd vernieuwd. I Natuurlijk omvat de standaarduitrusting een handgeschakelde vijf bak en toerenteller, terwijl ook een digitaal klokje, elektrisch verstelbare buitenspiegels en I stuurbekrachtiging worden _J geleverd. Aan de buitenkant vinden we de sportieve, geribbelde bumpers van de GS en GTi, die net als de spiegelbehuizingen in de carrosseriekleur zijn meegespoten. De wielen zijn met sportieve wieldoppen bedekt, terwijl ook de portiergrepen en stootstrips een kleur krijgen. De klant kan straks kiezen uit drie tinten: wit, rood en blauw metallic. Het interieur is in alle gevallen grijs, maar de stoelen worden afhankelijk van de buitenkleur rood of blauw afgebiest. De afscheiding tussen de bagageruimte en het interieur kan worden geopend om extra lading mee te nemen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 33