OPEN HUIS fiK BMW 8 CYLINDERS NIEUWE JAS VOOR —RENAULT 19— mit Jjï^ rj I I I I I I I I I I I British Cars Bikes I I I I I I Cabrio 92 met primeurs I I I I I I I I I I T Oplage95.000 ex. üs„, Bijlage van: De Tilburgse Koerier IS uw [ïïEïmTis] m i 'M. m t o KÏ sisi t Donderdag 9 april 1992 r ig- gordel om, verlü de spiegels kijkt Tony Vos w Autotest: Lees verder Porsche VW Vento 1.8 CL 928 GTS in dit nummer nu al 21ste eeuw in pag. 3 pag. 9 o.a.: pag. 7 KEUZE AL BEPAALD MET PASEN... zie adv. Renova op pag. 6 Deze mag u zéker niet missen Chrysler Loon op Zand met nieuwbouw Jaargang 4 Nummer 14 PUTOCENTRUM COLLfiRIS TILBURG BV april 1992-pagina 20 Lage Witsiebaan 78 TILBURG Tel. 013-634355 :enter Samen Sterk in t dit weekend de British Cars Bikes an zijn Tijdens Cabrio 92 ruziek voor een rrijdag ailing J Met de komst van de 19 in 1988 sloeg Renault een nieuwe weg in. De auto heeft zich de laatste jaren bewezen als een zeer plezierig, maar vooral degelijk en storingsongevoelig voertuig. Vanwege de sterk toegenomen concurrentie werd het echter tijd de zo succesvolle 19 op details te wijzigen. Half mei kan de zogenaamde Renault 19 Phase II bij de Nederlandse dealers in de showroom worden verwacht. Autosport op Teletekst De autosportliefhebbers in het bezit van een televisietoestel met Teletekst kunnen met ingang van dit rally-seizoen de gebeurtenissen tijdens de rallies voor het Nederlands Kampioenschap via Teletekst volgen. Regelmatig worden de tussenstanden van de rally weergegeven en natuurlijk na de finish direkt de einduitslag. Het paginanummer is 610. Op de autotentoonstelling van Genève introduceerde BMW twee volledig nieuwe 8 cylindermotoren voor de 7-serie. Het Nederlandse leveringsprogramma bestaat uit vier verschillende uitvoeringen. Allereerst is er de 730i V8 met een handgeschakelde vijfbak. De 2997 cc krachtbron levert een vermogen van 218 pk bij 5800 tr/min. De motor heeft 4 kleppen per cylinder en beschikt over de modernste electronica die zorgt voor de inspuiting en ontsteking. De auto weegt 1700 kg en haalt een top van 233 km/u en trekt in 8,5 seconden van 0 tot 100 km/u. De 730i V8 kost f. 138.000,=. Dezelfde auto is ook leverbaar met een zeer moderne vijftraps automatische transmissie en kost dan f. 144.500,=. De auto is zeer compleet uitgerust, heeft standaard ABS en een airbag voor beide voorpassagiers. De Nederlandse uitvoeringen zijn zelfs completer dan de in Duitsland geleverde auto's door het standaard diefstalalarm, lichthoogteregeling, microfilter in Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur spectaculaire XJR-15 en is ook de nieuwe Ginetta present. De toegangsprijs bedraagt f.12,50 voor volwassenen en f.6,50 voor kinderen. Nederland een speciale uitgave van de populaire MX5. De auto is in de kleur zwart gespoten en k®. een basisuitrusting met lederen bekleding en stuurbekrachtiging Porsche zal zelfs een expositie inrichtingen van de modellen die de afgelopen jarer geproduceerd. Tijc zorgt levende mu extra zomers sfeertje. Op vr 10 april gaat de tentoonstel open om 14.00 uur. Liefhebbers zijn welkom tot 21.00 uur. Op zaterdag en zondag 11 en 12 april is het Autotron geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt f.15,voor volwassenen en f.7,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar. het luchtverversingskanaal, sterkere accu, radiovoorbereiding en een buitentemperatuurmeter met ijzelwaarschuwing. De BMW 740i heeft dezelfde motor, echter met een inhoud van 3982 cc en levert een vermogen van maar liefst 286 pk. De 1790 kg wegende en 4,91 meter lange BMW haalt hiermee een top van 240 km/u en trekt in 7,4 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. De 4 liter V8 wordt altijd geleverd in combinatie met de automatische versnellingsbak. De klant kan echter nog wel kiezen uit de standaardauto óf voor de met 11,4 centimeter verlengde carrosserie. De 740i en 740iL onderscheiden zich wat standaarduitrusting betreft van de 730i V8 door wortelnotehouten panelen in het interieur, een middenarmsteun voorin, interieur voorventilatie en cruise control. De auto kost f. 170.000,= met de normale afmetingen en f.187.500,= in verlengde uitgave. Het front geeft een grote knipoog naar de nieuwe Safrane. De koplampen lopen sterk naar het midden toe af. Midden op de nieuwe grille prijkt het kersverse logo, zodat de 19 de eerste Renault in'ons land wordt met dit nieuwe sieraad. Bij het gewijzigde front hoort uiteraard ook een volledig aangepaste bumperpartij. De achterkant heeft meer zijn originele vormen behouden, al zijn de achterlichten afwijkend en krijgt de auto een doorlopende reflectorbalk en verhuist de Licht Na veel discussie, welles- nietes spelletjes, enkele onderzoeken, kamerdebatten, nota's en vele krantenberichten is de kogel nu eindelijk door de kerk. Vanaf 1 november dit jaar zullen we ook overdag verlichting moeten gaan voeren. De positieve resultaten die deze maatregel in landen als Zweden en Denemarken volgens onderzoek hebben opgeleverd, wegen zwaarder dan de tegenargumenten. Het staat namelijk niet vast welke rol de fietser in dit geheel zal spelen. Er bestaat namelijk de mogelijkheid dat als auto's altijd hun verlichting voeren, fietsers minder op zullen vallen. Daarom wordt deze maatregel dan ook voorlopig nog een proef genoemd. Maij- Weggen wil over enkele jaren kijken of de verwachte positieve resultaten werkelijkheid zijn geworden. Pas daarna zal worden bekeken of auto's in Nederland voortaan standaard moeten worden uitgerust met een voorziening die er voor zorgt dat bij omdraaien van de contactsleutel direct ook het licht aangaat. Volvo introduceerde dit enkele jaren geleden op alle modellen. Kortom, we zijn als weggebruikers, wel of geen automobilist, dus de komende jaren proefkonijn. Het is nog even de vraag hoe deze maatregel zal uitwerken voor klassieke auto's. Vaak voorzien van gelijkstroomdynamo's en 6- Volt installaties, kan het constant voeren van licht van nadelige invloed zijn op het functioneren van deze auto's. Het gaat immers maar om een zeer klein aantal, wat per jaar maar weinig kilometers rijdt. De FEHAC, de overkoepelende organisatie waar veel autoclubs bij zijn aangesloten, heeft al vroegtijdig over dit probleem met het ministerie van Verkeer Waterstaat gesproken, maar definitieve toezeggingen zijn er nog niet. En wat te denken van vooral Japanse auto's met klaplampen, die voortaan constant omhoog moeten staan. In ieder geval moeten we als automobilisten weer wat bijleren. Na het openen van het portier gaan zitten, gordel om, verlichting aan, in de spiegels kijken... In het Expocenici Houten wordt J:* -- manifestatie Lui»u gehouden. Op vrijdag 10 april is de tentoonstelling geopend van 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag en zondag 11 en 12 april van 10.00 tot 18.00 uur. Naast auto's en motorfietsen van bekende en minder bekende merken als AC, Bristol, Bentley, De Lorean, Hillman, Matchless, Norton, Reliant, Singer, Velocette, Vauxhall en Wolseley zijn er ook drie echte toppers. Zo zijn er een aantal auto's van het exclusieve merk Aston Martin te bewonderen, brengt Jaguar de De namen van de uitrustingsniveau's worden vergelijkbaar aan die van de Clio, dat wil zeggen RL, RN en RT, terwijl de 16-klepper als topmodel een specifieke uitvoering kent. Wie echter denkt dat Renault het er met een facelift vanaf gemaakt heeft, heeft het mis. De Phase II is namelijk in het interieur voorzien van een volledig nieuw dashboard. Het geheel oogt vloeiender en veel moderner dan het behoorlijk rechthoekige en wat 5-deurs saaie instrumentenpaneel in de allemaal huidige modellen. Uiteraard worden de prijzen van de Renault 19 iets opgetrokken, maar de prijsverhoging blijft tot enkele honderden gulden beperkt. Zo komt het basismodel, de 1.4 RL vanaf f.25.675,= in de prijslijst. Nieuw is de 1.8 motor als RN of RT voor respectievelijk f.32.500,= en f.35.995,=. De diesel start bij f.30.650,= terwijl de 16V f.44.200,= moet opleveren. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. kentekenplaat zodoende naar de bumper. De bekende carrosserievormen, 3-, 4-, 5-deur en cabriolet komen weer all™.™, terug. Afhankelijk van de uitvoering beschikt de Renault 19 over enkele of dubbele koplampen, terwijl de ontwerpafdeling uiteraard gezorgd heeft voor een reeks nieuwe wieldoppen en lichtmetalen velgen. Óp de Franse markt verschijnt een zeer luxueuze uitvoering onder de naam Baccara, echter voor Nederland is dit type niet voorzien. Net als vorig jaar organiseert het Autotron in Rosmalen weer een wervelend Cabrio-weekend met een compleet overzicht van wat er op dit moment aan cabriolets te koop is. Ze zijn in het bekende museum te bezichtigen van vrijdag 10 tot en met zondag 12 april. Vrijwel alle merken zijn er met hun open auto's vertegenwoordigd. Natuurlijk zijn er de Opel Cabriolet, Golf Cabrio en Renault 19 Cabriolet te vinden. Suzuki toont voor het eerst in ons land de tweezits Swift Cabrio die binnenkort op de markt zal komen. Ook een Nederlandse primeur is de Rover 200 cabriolet, die op de Salon van Genève werd onthuld. Mazda toont voor het eerst in Kleine BMW op komst BMW heeft officieel toegegeven bezig te zijn met de ontwikkeling van een kleine auto. Deze moet bijvoorbeeld gaan concurreren met de duurdere uitvoeringen van bijvoorbeeld de Volkswagen Golf. Wolfgang Reitzle, directeur Ontwikkeling van BMW deed deze mededeling in een interview met het Duitse blad Auto Zeitung. Later wist de persafdeling van de fabriek in München dit voornemen te bevestigen. V V. 4

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 21