TUINa,.< O Sfeervolle tuinmeubelen Hartman bekennen kleur optimale voorlichting aan de consument DE BETERE TUINMEUBELWINKEL Tuinmeubel Advies Centrum: I Dynasty Club van Hartman: Kuipplanten terug van weggeweest I G jOO ’Produkt des Jahres 1992’ I SSE= Dejo siersmeedwerken, SJXSSESSKt als het kwaliteit moet zijn Aleman daarover:”mensen kiezen vaak toch Si®»; R 1 ïa HF’/M april 1992-pagina 22 Donderdag 2 april 1992 - pagina 23 DE TILBURGSE KOERIER o J Dj Q rs jaar) met houten kuipen met een doorsnede van 150 cm. kke is □B Goirle: LOTUS MIAMI MENUET MIMOSA FIRENZE EASYCHAIR ROMANCE MASTER CLUB PRELUDE ANDALUSIA PICCOLO Tilburg: Lijnsheike 30 Besterdring 129 De Hovel 32A Tilburg: speciale tuinmeubelwinkels Stadhuisplein 356b (achter Blokker - Heuvelstraat) D.J. Jittastraat 10 (achter Blokker - Westermarkt) r i° >60 Wattl op De Regency Club is er nu ook in lagoon, een verfrissend blauw en coral, een speels fel rood. Emmy Spijkers (rechts) staat garant voor vakkundige tuinmeubeladviezen. (FOTO: GEERT VAN LOON) De nieuwe Dynasty Club van Hartman, een proefzit meer dan waard! jOO al uit wit en platinum. De nieuwe tin num/graphite is een tikkeltje uitbundig met een mc itrum, alom iat48, maal jza- Rovergarden: klasse apart Als je dealer bent van een dergelijk interna tionaal topmerk, kun je je enthousiasme na tuurlijk niet onder stoelen en banken steken, Dat doen ze bij Carpeti ook niet. Bij aankoop van een 5- of 9-delige tuinset krijgt u op de hier vermelde prijzen nog een aanzienlijke setkorting De meest revolutionaire nieuwkomer in het tuinstoelenassortiment van Hartman is zon der twijfel de comforttabele Dynasty Club. Een feauteuil die zich kenmerkt door een mar kant design en een aantal fraaie kleurencom binaties: jade/wit, terfa/wit, platinum/grafiet en wit/wit. Standplaatsen Omdat het vaak exotische planten zijn, is de verzorging veel moeilijker dan bij andere planten. Te laat naar binnen halen kan inhou den dat de plant al vorstschade heeft opgelo pen. De planten verlangen ook verschillende standplaatsen. Het verpotten is ook belang rijk, omdat de ruimte beperkt is voor voedsel opname, zodoende ook mesten een must is. Als je dit alles in de vingers hebt is het leuk om met deze planten aan de slag te gaan, mede omdat ze in de zomer bloeien en goed op een terras te pla~*- Voor menser ken is- Toch is Rovergarden niet voor iedereen weg gelegd. Vandaar ook een Tuin Advies Centrum waar De nieuwe collectie tuinmeubelen ziet er voorlichting en informatie over de gehele li- kleurrijk uit. Wit blijft de basis, het is tijdloos nie gegeven wordt. en overal toepasbaar, maar kleur verovert U kunt in het Tuinmeubel Advies Centrum, alom terrein. Met kleur kan het buiten hele- --stigd is aan de Kapt. Hatterastraat 48, maal naar eigen smaak worden ingericht. dens kantooruren terecht. Op *-'f 17 uur. Mocht u om advies binnen of bel eens! - o - - Q O - - - - a - Sinds kort prijkt prominent op deze nieuwe zetel van Hartman het beeldmerk ’Produkt des Jahers 1992’. De gezaghebbende instan tie die dit predikaat verstrekt is het FVKK, Fachverband Kunststoff-Konsumwaren, ge vestigd in Ajic hen,-.Duitsland. ’Wij zij uiteraard zeer verguld met deze er kenning’ alsdus de heer T. Schoenmakers, di recteur Verkoop/Marketing van de Hartman Groep. ’Wij zien een dergelijke erkenning als een bevestiging van de Zorg die wij besteden aan het ontwerpen, vervaardigen en vermark ten van onze produkten. De Dynasty Club on derscheidt zich naast het design door de grote stabiliteit en het bijzonder goede zitcomfort. Het is een nieuwe generatie meubelen die in de tuin, maar ook binnen, bijvoorbeeld in de serre, een echte blikvanger is.’ wat de instap vergemakkelijkt -. Tuinfau teuils die in eetstand verstelbaar zijn hebben ze voor zover ik weet alleen maar in de Ro vergarden collectie!. Sinds tuinmeubelimporteur en tuinkussenfabrikant Carpeti zich zo’n anderhalf jaar ge leden aan de Kapt. Hatterastraat 48 vestigde, is Tilburg een Tuin Advies Centrum rijker. En het wordt tijd om aan dit prima initiatief eens wat meer aandacht te schenken! Uitbundiger De uitgebreide Hartman-collectie past per fect bij de nieuwb trend in wonen, waarbij de tuin steeds meer geldt als het verlengstuk van het huis. De uitgesproken tinten zijn zó mooi dat de nieuwe designs niet alleen buitenshuis - goed uitkomen, maar ook het interieur met wils onder deon. een k leurrij k accent kunnen verrijken, daarvan is Moss, Met kieuren te ^ust en te four zjjn er vele mo- stijlvolle groene gelijkheden om een geheel eigen sfeer te lh,*id verenigt. De scheppen. Want de tinten die Hartman biedt, ’"ten voelen zich zowel thuis in een klassieke als in dw een moderne omgeving. De collectie bestond aan al ud wjt en piatjnum De nieuwe tint plati- ld en num/graphite is een tikkeltje uitbundiger, een aparte combinatie met een mooie volle gra- fietkleur. Verder zien we jade, een milde zachtgroen en terra, een modieus oud-rose. Als uitgespro ken speelse tinten biedt Hartman lagoon, een verfrissend blauw en coral, een speels fel rood. Kleurrijk, maar zonder uitzondering Hartman- kwaliteit. Met kleur is het mogelijk een geheel eigen sfeer te scheppen. Moss is een stijlvolle groe ne tint, die klasse en duurzaamheid verenigt. Vrolijk rood op het balkon of stijlvol groen: met kleur is er voor elk wat wils onder de zon. Een verrassend voorbeeld da een ingetogen, bijzonder s tint, die klasse en duurzaamheid veren groene tuinmeubelen van Hartman sluite, daardoor harmonieus aan op de natuur in'hv tuin en leveren een belangrijke bijdrage het gevoel van zuiverheid, natuurlijkheid rust. Carpeti, stijl en kwaliteit De eerste, volledig van kunststof vervaardig de tuinstoel, werd vervaardigd door Rover- garden. Deze Italiaanse firma vond 17 j leden in het Tilburgse Carpeti een prima it porteur voor haar exclusieve tuinmeubelen. De Tilburgse firma verzorgt de distributie van Rovergarden in de Benelux. Daarnaast is Car peti zich een jaar of zeven gaan toeleggen op het vervaardigen van tuinstoelkussens. Met succes! Want de door Carpeti vervaardigde kussens? styling net zrr garden tuinmeubelen waarvoor ze gemaakt zijn. Voeg daarbij de, eveneens voor de Benelux, exclusieve distributie van kunstbomen en - planten van zijde, samen met aanvullende mogelijkheden op het gebied van tuinverlich- ting en potterie, en alle ingrediënten voor een Tuin Advies Centrum zijn aanwezig! Onpartijdig Hoog in het vaandel van het Tuin Advies Cen trum is onpartijdigheid. ”We mogen dan wel importeur van Rovergarden en producent van Carpeti tuinmeubelkussens zijn,” aldus J. Aleman, ”we geven zowel particulieren als bedrijven een onpartijdig advies. Wij beper ken ons bij het verstrekken van informatie en advies echt niet tot onze eigen produkten.” Van origine is Carpeti, en binnen de muren van dit bedrijf is het Tuinmeubel Adviescen trum thuis,'een groothandel. Toch is het voor particulieren zonder problemen mogelijk om bij het T uinmeubel Advies Centrum binnen te lopen, rpnd te kijken en om advies te vragen. Mocht dit advies leiden tot aankoop van ’ei gen’ Carpeti-produkten dan is dat mogelijk via de Tilburgse dealers Rozenhof, Tuincen trum Tilburg Zuid of Overvecht. Maar ook bedrijven of middenstanders kun nen in het Tuinmeubel Advies Centrum te recht. Voor de aankleding van een terras, want bij het Tuinmeubel Advies Centrum be staan ook mogelijkheden om eigen naamlo- go’s op b.v. aan te brengen. En wat te denken van een beurs, waar een sfeervol zitje inge richt kan worden, inclusief tropische kunst- palm of bananenboom? Dejo Siersmeedwerken, fabrikant en/of leve- ceerd kan maatwerk worden aangeboden, rancier van de meest uiteenlopende artikelen Het is zeer zeker de moeite waard om eens in smeedwerk of gietwerk is gevestigd in langs te gaan bij de showroom van Dejo. Daar Haaren. Of het nu gaat om hekwerk, een zin- staat een gedeelte van ’t assortiment opge- ken gieter of een tuinbank, Dejo levert een steld. Deze showroom is geopend op vrijdag kwaliteitsprodukt voor een betaalbare prijs, van 10 tot 18 uur, en zaterdag van 10 tot 16 uur. Adres: Langeweg 58a, Haaren; tel. Omdat vele produkten zelf worden gefabri- 04117-3173 of06-52152945 Maar Spijkers en Aleman zijn zich terdege bewust van het kleine marktsegment dat zij met hun Rovergarden collectie kunnen bedie- r Kovel- nen pjet yn ujterinate exclusieve, ook qua waarbij echt aan alles nn?a .im gedacht is. Niet alleen het materiaal waarvan en eten, de meubelen vervaardigd zijn. Er zijn model- d-, len met slagvaste lak, stoelen met essenhou- gcvestl8? ten armleggers, een’’metallic” collectie. Ook alle dagen tij het assortiment van Rovergarden is groot: van terda8 van 9 t0 o-„ ----tuinhek tot opklapbaar hondenhok, van tuin- verlegen zitten, P Want de door Carpet, vervaard,gde tot kunststof schommel. U wordt er echt wqzer van! zijn zowel qua kwaliteit, stofkeuze en bank En Rovergarden heeft 00g voor detail: voor een bloedsomloop b.v. - ligbed «o pajianzea heeft een ietwat oplopend voetein de -of voor de wat oudere gebruikers - arm leuningen die weggeklapt kunnen worden Planten in kuipen en potten staan op het mo ment weer in het middelpunt van de belang stelling. Dat is niet de eerste keer dat dit ge beurt. Het waren de Romeinen die al veelvul dig gebruik maakte van kuipen met daarin planten die ter verfraaiing diende voor terras sen en binnenplaatsen. Ook in de gouden eeuw stonden vooral de nieuwe soorten van uit het buitenland in de belangstelling. Omdat deze soorten niet winterhard waren in ons kli maat, moesten deze in de winter tegen vorst 7 -r beschermd worden. rijk, omdat de ruimte beperkt Op de grote buitenplaatsen werden daar ook opname, zodoende ook meste al snel gebouwen gezet die speciaal voor deze Als je dit alles in de vingers hebt is planten werden ontworpen. Men noemde ze met deze planten aan de slag te de Oranjerieën, omdat de eerste planten die omdat ze in de zomer bloeien en men hier in de winter overhield Oranje bomen terras te plaatsen zij n waren (sinasappels). Omdat men verder de Voor mensen die er een hobby van willen ma- wereld in trok kwamen er ook steeds andere ken is er nog een leuke bijkomstigheid. In Ne- planten bij het sortiment dat al aanwezig was. derland bestaat een vaste keurings-commis- De tweede bloeiperiode van kuipplanten sie, die de planten keurt naar vorm en verzor- komt rond 1800, omdat toen Australië ont- gings toestand. dekt werd, en er weer nieuwe planten naar Eu- Zo ziet u dat het houden van planten een leu- ropa kwamen. In de jaren daarna hebben en- ke hobby kan zijn met tal van mogelijkheden kele buitenplaatsen en Hortussen het sorti- in en rond het huis en datje zo vooreen kleu- ment in stand kunnen houden. Daarom vind rige en fleurige leefomgeving kunt zorgen, men daar nog zeer oude exemplaren (100/150 P.J.H. Kies. Het nieuwe assortiment kwaliteits-tuinmeu- belen van Hartman omvat vele nieuwe sfeer volle en eigentijdse ontwerpen. Stoelen en kussens van dezelfde fabrikant, dus geheel op elkaar afgestemd. De modieuze dessins uit de Hartman Design Studio sluiten perfect op de meubelen aan. Alle kussens zijn omkeerbaar en een aantal is voorzien van een hoofdkus sen. Kennis en kunde Emmy Spijkers runt het Tuinmeubel Advies Centrum. Enthousiast weet zij haar kennis en te ’zwaar’Op een relatief kleine ruimte wil len ze te veel plaatsen.” SHERATON I MIAMI CHAIRMASTER 69'°. -o o ••■V .o :-ƒ;(

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1992 | | pagina 23